Gwałciciele i terroryści wśród ewakuowanych z Kabulu do Niemiec

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Według ministra spraw wewnętrznych Horsta Seehofera, podczas ewakuacji w Afganistanie do Republiki Federalnej przedostało się 20 osób, w tym gwałciciele dzieci oraz osoby, których nazwisko dobrze znane jest niemieckim służbom antyterrorycznym.

Przestępcy nie zostali sprawdzeni w Kabulu – powiedział zmartwiony federalny minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer (CSU) w monachijskim klubie prasowym. Wśród sprawców są skazani gwałciciele, ale także mężczyzna, który według Niemiec, Ameryki i Wielkiej Brytanii stanowi jeszcze większe zagrożenie dla bezpieczeństwa. Przybyło również kilka osób wprost stanowiących zagrożenie terrorystyczne.

Osoby te posługiwały się sfałszowanymi dokumentami. Co ciekawe, wcześniej cztery z tych osób były deportowane z Niemiec do Afganistanu, ale natrętnie zdecydowały się na powrót, który im się udał.

Dwóch mężczyzn było poszukiwanych na terenie Niemiec, więc od razu trafiło do więzienia, natomiast dwóch innych „znajduje się pod opieką (kontrolą) władz”.

Przestępcy wykorzystali nadzwyczajną sytuację w Kabulu i zdecydowali się na powrót do kraju, w którym popełnili ciężkie przestępstwa. Ogółem do Niemiec przybyło łącznie 4587 osób, z czego 3849 to Afgańczycy, a 403 to obywatele Niemiec.

Wśród osób wcześniej deportowanych, a którym udało się ponownie przyjechać do Niemiec, byli gwałciciele dzieci. Jednym z przestępców seksualnych, którzy przylecieli wojskowymi samolotami do Niemiec, był Sardar Muhammed M., deportowany do Afganistanu w lutym 2019 roku. Do Frankfurtu przyleciał 24 sierpnia z Kabulu z przesiadką w Taszkiencie w Uzbekistanie.

W Niemczech został skazany na osiem lat i trzy miesiące więzienia za zgwałcenie i wieloletnie wykorzystywanie seksualne swojej córki. Koszmar dziewczynki zaczął się, gdy ta miała 9 lat. „W chwili deportacji z aresztu do Afganistanu pozostał mu jeszcze do odbycia wyrok 177 dni pozbawienia wolności”.

„Podczas kontroli tożsamości na lotnisku we Frankfurcie został ponowne aresztowany i obecnie przebywa w więzieniu we Frankfurcie-Preungesheim. W nakazie wydalenia wydanym przez miasto Monachium w 2015 r. stwierdzono: „Władze imigracyjne widzą bardzo konkretne ryzyko powtórzenia się kolejnych masowych przestępstw seksualnych po go zwolnieniu z więzienia”.

Źródło: ]]>https://www.welt.de/politik/ausland/article233566168/Evakuierungsfluege-...]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

Niestety, ciezko jest oddzielic ziarno od plew.

Z tego wzgledu uwazam wspieranie strazy granicznej przez wojsko jako nieuniknione i konieczne.

Przykro mi, ze bede tu przytaczala slowa Lenina : "Zaufanie jest dobre, ale kontrola jest jeszcze lepsza", szczegolnie gdy ta ucieczka idzie "na hurra" .

Mam wiele wspolczucia dla osob uciekajacych przed wojna, szczegolnie dla kobiet, ktore tam nie maja latwego zycia, ale jak widzimy przy granicy przewazaja  mlodzi mezczyzni.

Pomagajmy prawdziwie potrzebujacym.

Karajmy surowo przestepcöw.

Vote up!
0
Vote down!
0

Gosia

#1630211

Przed Sejmem 8 osób owiniętych drutem protestuje przeciwko polityce rządu.

OSIEM!

Tej siły już nie powstrzymiecie!

Vote up!
3
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1630230

miała się ukazać 5 września, ale moje konto zostało wymazane.

Niemcy ratują Afgańczyków

RFN zorganizowała most powietrzny dla Afgańczyków. To jest wzruszające.
Uratowano łącznie 4587 osób, w tym 20 osób skazanych przedtem w Niemczech i deportowanych do swojej ukochanej ojczyzny. 469 osoby to obywatele niemieccy.

Uratowanym Afgańczykiem jest Sardar Muhammed M. który wielokrotnie zgwałcił swoją 9-letnią córkę. Według ekspertyzy jest potencjalnym przestępcą seksualnym. W 2012 roku został skazany na 8 lat i 3 miesiące więzienia i pod koniec odbycia kary został w lutym 2019 roku deportowany do Afganistanu. Sardar Muhammed M. został przewieziony mostem powietrznym z Kabulu do Taszkientu i stamtąd do Frankfurtu. Po odsiedzeniu reszty kary - 177 dni - wyjdzie na wolność i będzie żyć na kosz podatnika niemieckiego.

Za 86 dni wyjdzie na wolność Khwahja Rashed S. skazany za niebezpieczne zranienie ciała na dwa lata i sześć miesięcy, deportowany w lutym 2021 roku.

Gwałciciel Omed F. został też deportowany w lutym 2021 roku, w RFN nie oczekiwała go żadna kara, obecnie jest uchodźcą na zasiłku.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1630268

Masz już z powrotem rangę blogera. Nie miałeś wielu notek - pisałem jak odzyskać. Pozdrawiam!

Vote up!
1
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1630269

U mnie wszystko działa i mam wszystkie materiały. Czyli gitara.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1630270

W nowym rządzie Afganistanu ministrem spraw wewnętrznych jest facet za którego FBI oferuje 5mln nagrody a premierem byly doradca Bin Ladena.

To co jednak poważnie martwi zachodnie elity to, że w rządzie nie ma żadnej kobiety.

Taliban Unveil New Afghan Government

Afghanistan’s new rulers omit other political forces and women, give senior post to leader of al Qaeda-linked group

https://www.wsj.com/articles/taliban-crack-down-on-protest-led-by-women-in-kabul-11631014019

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1630277