Kolejny poważny niemiecki atak na dużą polską firmę

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Gospodarka

Stocznia „Christ” jest polską stocznia działającą w Gdyni od 1990 roku. Założyli ją Irenusz Ćwirko i Krzysztof Kulczycki, którzy mają po 32,5 % udziałów. Pozostałe 35 % udziałów w spółce ma państwowy Fundusz Inwestycyjny Zamknięty MARS FIZ, należący do Agencji Rozwoju Przemysłu. Można powiedzieć, że ta gdyńska stocznia jest po części państwowa. Dlaczego znalazła się na niemieckim celowniku?

Wirtualna Polska streszcza artykuł w „Die Welt” Philippa Fritza (zaznaczając przy tym, że poglądy autora nie są poglądami redakcji), który pisze, że sprawa dotyczy wspomnianej gdyńskiej stoczni Christ:

„Przypomina na wstępie o wcześniejszej sprawie koreańskiego spawacza Chon Kyongsu. Pracujący w 2014 roku w tej samej stoczni Koreańczyk spłonął żywcem. Jak okazało się, pracował bez odpowiedniego kombinezonu ochronnego”.

"Proces odbędzie się przed sądem holenderskim, ponieważ akt oskarżenia skierowany jest przeciwko firmie holenderskiej, z którą Crist kooperował. Nazwa firmy też utrzymywana jest w tajemnicy”.

"Polskie organa ścigania nie były w stanie wyjaśnić w przeszłości przypadków z udziałem północnokoreańskich pracowników. Brak zaufania do polskich władz może być powodem, dla którego van Straaten i jej klient zadecydowali się na obejście i skarżą przedsiębiorstwo, które pośrednio korzystało z pracy przymusowej, a nie bezpośrednio, jak w przypadku Crist" – wyjaśnia Fritz.

              Sprawa jest poważniejsza niż się wydaje

Afera śmierdzi prowokacją. Dlaczego nazwa firmy z którą stocznia Crist operowała przy zatrudnianiu koreańskich pracowników, jest trzymana w tajemnicy? Oczywiste jest, że firma, której nazwy nie podano, musi być powiązana z północno koreańskim reżimem. Podano nazwę drugiego polskiego pośrednika, ale coś jest nie tak.

Autor Cezary „Trotyl” Gmyz, korespondent TVP w Berlinie na Twitterze o niemieckim dziennikarzu napisał:

 „Nowy korespondent »Welt« w Warszawie. Przestrzegam wszystkich przed kontaktami z tym panem. Kłamca i manipulator wyjątkowo nieobiektywny”.

"Polskie organa ścigania nie były w stanie wyjaśnić w przeszłości przypadków z udziałem północnokoreańskich pracowników. Brak zaufania do polskich władz może być powodem, dla którego van Straaten i jej klient zadecydowali się na obejście i skarżą przedsiębiorstwo, które pośrednio korzystało z pracy przymusowej, a nie bezpośrednio, jak w przypadku Crist" – wyjaśnia Fritz”.

„Fritz wspomina o badaniach prowadzonych w latach 2016-2018 przez naukowców z Ośrodka Badań nad Azją w holenderskiej Lejdzie. Pracownicy tej placówki prowadzili poufne rozmowy z północnokoreańskimi robotnikami w Polsce”.

– czytamy w dalszej części artykułu: https://wiadomosci.wp.pl/die-welt-niewolnicza-praca-koreanczyka-z-polnocy-w-polsce-6355701405206657a

To oczywiste, że północnokoreańscy pracownicy są pilnowani. Jak „Ośrodek Badań nad Azją w holenderskiej Lejdzie” zyskał dostęp do pracujących na terenie Polski koreańskich pracowników? To zapewne wymagało skomplikowanej operacji „szpiegostwa przemysłowego”. Albo to po prostu zwykłe kłamstwo, mające zniechęcić globalnych odbiorców od kupowania polskich produktów, którzy mają tak źle traktować pracowników. Nie ex powodu portal WP pisał już o „polskich panach”, wykorzystujących Ukraińców.

       Dlaczego nie wierzę niemiecko-europejskim mediom?

Warunki pracy w Niemczech, Holandii, czy Wielkiej Brytanii o czym wiedzą wszyscy, którzy pracowali „na saksach”, są gorsze, a sami Polacy są tam pracownikami drugiej kategorii. Pracują za mniejsze stawki, w gorszych warunkach i na cięższych stanowiskach.

Portal Pikio pisał 5 miesięcy temu:

„W niemieckiej Badenii-Wittenberdze doszło do tragicznego wypadku. Jego ofiarami zostało dwóch naszych rodaków pracujących w niemieckim Schelkingen. 40-latek oraz 20-latek byli zatrudnieni przez firmę ThyssenKrupp. Na ich zlecenie wykonywali remont miejscowej cementowni. W trakcie prac runęło na nich rusztowanie. 40-latek zmarł na miejscu w skutek zawalenia się konstrukcji, natomiast 20-latek żył w momencie gdy nadeszła pomoc. Pracownicy szybko wezwali pogotowie, a nasz rodak został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Mimo starań lekarzy, Polaka nie dało się uratować.

(..)

ThyssenKrupp AG jest firmą działającą od 1999 roku i w trakcie jej funkcjonowania doszło do wielu skandali. Najbardziej dramatyczne zdarzenie miało miejsce w grudniu 2007 roku, gdy w pożarze w Turynie zginęło 7 hutników. Włoska prokuratura umorzyła śledztwo, a z kolei turyński zarząd spółki do dziś szuka przyczyny pożaru. W trakcie dochodzenia, pracownicy skarżyli się na zły stan zabezpieczeń oraz na regularne łamanie zasad BHP”.

https://pikio.pl/polacy-za-granica-wypadek/

Poza tym sam mogę podać przykład znajomych, którzy pracując „na czarno” w Anglii, czy Niemczech zmarli albo stracili członków rodziny, czego skutkiem były straszne kłopoty związane ze ściągnięciem zwłok do kraju.

                  Poważne ataki na polskie firmy

Polskie mięso w Europie, atakowani w Czechach producenci okien, i od wielu lat atakowany w Polsce przemysł ciężki i strategiczny klawiaturami opłacanych przez niemieckie fundacje specjalistów: kopalnie – węgiel, elektrownie, stocznie… Wszystko to się albo nie opłaca, jest niepotrzebne, albo dostało, pomoc publiczną. Wiadomo również, że Niemcy nie chcą silnej i niezależnej gospodarczo Polski. Jak mówił Hans Frank: „Polacy muszą być tak biedni, by sami chcieli dobrowolnie jechać na roboty do Niemiec, bez łapanek”.

Świat jest zły, pełen plugawych, sadystycznych, zawziętych w chęci niszczenia, animalistycznych ludzi. Może to przerażać, ale nie za bardzo dziwić. Dlaczego jednak rząd, który obiecał nam przywrócić godność na międzynarodowym forum, jest bardzie niezdarny niż Jaś Fasola?

                           Na koniec dobra wiadomość

Pamiętam z jaką furią w 1992 roku tuż przed uruchomieniem, atakowano w opolskich i ogólnopolskich mediach oraz ustami wielu „lokalnych działaczy” budowaną wówczas Elektrownię Opole. Przy okazji, dobra wiadomość: przez nowo budowany blok n 5 w Elektrowni Opole popłynął prąd:

„Warta 11,56 mld zł brutto budowa dwóch bloków energetycznych na węgiel kamienny w Elektrowni Opole powoli dobiega końca. We wtorek, 15 stycznia, blok nr 5 po raz pierwszy został zsynchronizowany z krajowym systemem elektroenergetycznym, a prąd z nowej instalacji popłynął do odbiorców. Za kilka miesięcy taka sama synchronizacja czeka blok nr 6. Cała budowa, będąca największą inwestycją infrastrukturalną III RP, powinna zakończyć się jesienią”.

https://forsal.pl/artykuly/1392579,prad-z-rozbudowanej-elektrowni-opole-poplynal-do-odbiorcow.html

Dwa nowe bloki o numerach 5 i 6 będą produkowały łącznie 1800 MW! Ten poważny zastrzyk energii dla potrzebującego jej polskiego przemysłu będzie w opozycji do handlu emisjami dwutlenku węgla. Ale wszystkim światowym wrednym macherom trzeba powiedzieć: paszoł won!

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Ciekawe Romualdzie, że tym wszystkim niemieckim, i innym obcym ścierwom tak bardzo zależy na kompletnym zniszczeniu Naszej Polski, i uczynieniu z Polaków niewolników..... Coś w tym jest. Coś jest na rzeczy. Oni wszyscy czują, że nie dorastają nam do pięt, i stąd chyba bierze się taki ich do Nas wstręt. Zawsze w takich momentach przypominają mi się TE słowa Wielkiego Alberta Einsteina - POLACY TO NARÓD GENIUSZY, GDYBYM URODZIŁ SIĘ POLAKIEM, BYŁBYM PEWNIE JESZCZE MĄDRZEJSZY......

PEWNIE TAK!

Niedawno gdzieś wpadł mi w oko artykuł o Naszym Ignacym Łukasiewiczu. To od NIEGO zaczęła się lampa naftowa, asfalty, benzyny. Wszystkie te ropopochodne produkty. Dziś gdzie nie spojrzeć to wykorzystujemy TO, co ON rozpoczął tam gdzieś w Bóbrce niedaleko Jasła. I DROGI ASFALTOWE NA ŚWIECIE CAŁYM, I SZNURY SAMOCHODÓW PO TYCH DROGACH PĘDZĄCE, NAPĘDZANE BENZYNKĄ CZY ROPĄ....... Długo by wymieniać Polskich Geniuszy, Których wynalazki zmieniły świat. Kupiłem gdzieś kiedyś książkę grubaśną pod tym chyba tytułem. Gdzieś leży jeszcze nieprzeczytana. A Słynny Malinowski i Jego Andyjska Kolej Najwyżej na świecie położona. A Nasza Maria Skłodowska ? Jedyna na świecie Dwukrotna Noblistka!  A ten starszy Pan z Kowar, co wymyślił TEN zderzak do samochodów??? Długo możnaby snuć opowieść o Naszych Polskich Geniuszach............a ENIGMA i Polscy Matematycy, a Wielki Fryderyk Szopen? POLACY To Naród Geniuszy, więc nie lubią nas wszystkie lewusy. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1582468

Wspomniałeś o ważnych rzeczach - Polsce w wyniku zaborów, okupacji, czy emigracji za komuny i III RP ukradziono nie tylko talenty techniczne, ale również twórców muzyki. Jedne światowy klubowy przebój - autorem głównego motywu podobno jest Polak. Zapomniałem nazwy. Ale nie zapomniałem o pierwszej transmisji telewizyjnej w Polsce w roku 

Uwaga! Wikipedia: Początki telewizji w Polsce datuje się na 1937 rok, kiedy w Warszawie została uruchomiona pierwsza eksperymentalna stacja telewizyjna. Była to stacja telewizji publicznej, której program nadawany jest obecnie pod nazwą TVP1.       

Przed owjną mieliśmy pond 1.000.000 odbiornkiów radiowych. co prawda słuchawkowych, ale jednak. Komunikację mamy we krwi.

Głupotą jest twierdzenie, że wojny przybliżają nas do cywilizacji. No chyba w dziedzinie sztuki wojennej i energii atomowej, ale pierwszy reaktor w USA powstał chyba 3 lata wcześniej przed bombą atomową.

Zaznaczam, choć to inny temat, że choć jestem zły na wielu ludzi z PiSu i od Korwina, to tylko w tych środowiskach jest sporo ludzi, którzy myślą patriotycznie i realnie oceniają rzeczywistość. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1582487

dodać, zapomniałem wcześniej Romualdzie, że ta "zabawka" co komputerem się zwie, co z taką pasją używamy teraz, i cały świat używa - to przecież także dzieło POLAKA JEST! 

Dopisujmy co się komu przypomni. Zróbmy listę wynalazków i okaże się, jak święte słowa wypowiedział Albert Einstein. ON Wiedział co mówi. I dlaczego.

A co "wiedzą" te głupki co dziś opluwają Naszą Polskę i Nas Polaków???

zero! 

Zero nigdy nie przyzna się do swego IQ. Zawsze będzie sześciokrólowało i na rubikoniu gnało. Przykładów możnaby mnożyć szczerbatych, myszkowatych, mieszkowatych, itd, itp, ect, i innych pejsatych......Aj! Waj!

Idee Lenina wiecznie żywe są  - im głupszy tym lepszy!

Przykładem koronnym - "król" matoł na brukselskim tronie.............., i jego królestwo, co to prostuje banany, i mówi, że winniczek to ryba. I te gura (od guru) timmermansowe, shultzowe i inne makrelskie, co się tam zapluwają z brukselskich trybun, gdy mówią o Polsce - jak to muszą nas Polaków prostować, nawracać na prawo, uczyć demokracji jewropejskiej, i jewropejskiej praworządności - makrelskiej. Niezłe tam stado "yntelektów" siem zebrało. Tabuny głupków. No ale. Stare polskie porzekadło mówi - jaki pan taki kram!  Jaki kram może być, jak pan - matoł zasiada na najwyższym tronie??? 

Odpowiedzmy sobie sami na to pytanie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1582505

Faszyści bedą atakować Polskę, tacy są faszyści.Żal mi tych dupkółw z za Odry. Sami się wykończą jak zakłamany PiS

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1582514

BIAŁA JAK GWIEZDNA LAWINA,

BIAŁO CZERWONA............

https://polskiepanstwopodziemne.wordpress.com/2012/04/01/proroctwa-dla-polski/

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1582528