Czy aresztowanie Bartłomieja M. to próba skłócenia Zjednoczonej Prawicy od wewnątrz?

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Media informują, że CBA zatrzymało w poniedziałek Bartłomieja M., byłego szef gabinetu politycznego i rzecznik prasowy MON (2015–2017), gdy jego szefem był Antoni Macierewicz oraz Mariusza Antoniego K., byłego posła PiS i właściciela firmy lobbingowej, który zasiadał w sejmowej komisji obrony. CBA przeszukuje biura w ponad 30 lokalizacjach na terenie kraju.

Zatrzymano również sześć osób, w tym kolegę Bartłomieja M. i pracownicę ministerstwa w czasach, gdy szefem był Antoni Macierewicz. Sprawa ma dotyczyć niekorzystnego gospodarowania mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej - poinformowało w komunikacie prasowym CBA”.

Może to co piszę jest znacznie na wyrost, ale czy aresztowanie człowieka Antoniego Macierewicza to próba rozbicia zjednoczonej prawicy od środka? Jak rzadko się zdarza, by służby zapobiegały przestępstwom. To brzmi groteskowo.

Beata Mazurek, rzecznik prasowy Klubu Parlamentarnego PiS, pisze dzisiaj na Twitterze:

- Prezes Jarosław Kaczyński wielokrotnie mówił, że nie będzie świętych krów. Wszyscy wobec prawa są równi bez względu na legitymacje i sympatie polityczne.Tak wygląda różnica w standardach rządzenia, pomiędzy PIS i PO. Jesteśmy wiarygodni.

- by później dodać:

- Nie ma planów by stawiać szefa NiK K. Kwiatkowskiego przed Trubunałem Stanu. Jego sprawa jest sprawą dla sądu. W naszej ocenie Kwiatkowskiego PO powinna skłonić go do rezygnacji z funkcji. (Pisownia oryginalna – przyp. R.K.)

Przecież Macierewicz, o czym sam pisałem 4 września, miał zostać nowym szefem Najwyższej Izby kontroli, co biorąc pod uwagę jego uczciwość, mogło wzbudzić strach wśród wielu środowisk, także nieuczciwym grupom zebranych wokół Zjednoczonej Prawicy. Uważam, że PiS jest w potrzasku, a sam Macierewicz został wystawiony do odstrzału.

Wątpię, że Macierewicz chciał zakładać własną partię, albo dołączyć do inicjatywy Ojca Rydzyka. Sam podejrzewam, że za tą inicjatywą stały (w tym obce) służby. Przyznaję, że cenię Antoniego Macierewicza. Dobrze też wiem, jak pracownicy potrafią być niesubordynowani, jak ludzie działają małostkowo, i fałszywie.

Nie od dzisiaj też wiadomo, że Macierewicz jest nielubiany przez "Ziobrystów" i ludzi premiera Morawieckiego. Możliwe, że w PiS mógł powstać jakiś sojusz, który ma doprowadzić do zniszczenia Macierewicza i jego ludzi. Czyżby podjudzanie przeciwko Macierewiczowi było skuteczne? Jarosław Kaczyński nie jest nieomylny i może dawać sobą manipulować.

Zaznaczam, że nie bronię Misiewicza, którego uważałem za szkodnika wizerunkowego PiS. Coś mi tu jednak nie pasuje. To wygląda na teatr. Wpis Beaty Mazurek może sugerować, że sprawa ma głębsze tło. Przecież chyba nie wierzycie Państwo, że w służbach zniknęli ludzie PO, lewicy, czy osoby reprezentujący interesy obcych mocarstw. Nawet jeśli zarzuty okażą się przesadzone, to czy za Polska Grupę Zbrojeniową nie odpowiadają jej władze? A gdzie były kontrole decyzji gospodarczych? Naprawdę śledztwo musiało trwać aż tak długo?

Polska Grupa Zbrojeniowa, zatrudniająca 17.500 osób, o rocznych obrotach 4,5 mld zł i organizująca 60 spółek wydała ogólne oświadczenie:

Oświadczenie Zarządu PGZ S.A.

28.01.2019

„W związku z czynnościami realizowanymi przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Zarząd PGZ S.A. ściśle współpracuje ze wszystkimi służbami państwowymi i organami ścigania realizującymi postępowanie.

Zarząd PGZ S.A. z pełną determinacją wprowadza zmiany, które mają zapobiegać nadużyciom i nieprawidłowościom. Wdrażany jest kompleksowy system bezpieczeństwa i zapobiegania stratom, obejmujący wszystkie podmioty Grupy Kapitałowej PGZ.

W grudniu 2018 r. Zarząd PGZ S.A. przyjął Kodeks Grupy Kapitałowej, który wprowadzi jednolite standardy zarządzania i skuteczny nadzór nad procesami biznesowymi w spółkach zależnych. Obecnie Kodeks jest sukcesywnie wprowadzany przez rady nadzorcze i walne zgromadzenia poszczególnych spółek.

Celem podjętych działań jest profesjonalizacja działalności Grupy PGZ, której efektem będzie stworzenie sprawnie zarządzanego podmiotu”.

Pamiętajmy o specjalnej komisji PiS powołanej w 2017 r., która ustami, szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego orzekła, że „Bartłomiej Misiewicz nie ma kwalifikacji do pełnienia funkcji w sferze administracji publicznej, spółkach Skarbu Państwa i innych sferach życia publicznego”.

W komisji zasiadali ludzie, delikatnie określając, nie lubiący Macierewicza:

Joachim Brudziński – szef MSWiA

Mariusz Kamiński – twórca CBA

Karol Karski – bardzo bogaty poseł, ponad 5 mln zł majątku

Marek Suski - Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów – Mateusza Morawieckiego, o którym wiadomo, że nie znosi A. Macierewicza.

„Dobra zmiana” zniszczy się sama. Czy musi skończyć jak skompromitowany AWS, który utorował władzę Sojuszowi Lewicy demokratycznej? Zobaczycie Państwo, wrócą emerytury od 67 roku życia, nie będzie 500+, a mafia wróci do władzy. Szkoda, ze CBA tak dzielnie nie zabiera się za warszawski samorząd. Nie twierdzę, że Misiewicz jest niewinny, ale coś mi tu śmierdzi i dobrze wszyscy wiemy, że coś jest nie tak.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:11)

Komentarze

I próba pozbycia się jego z PiS.

To prezydent Duda i premier Morawiecki, nie widzieli go w rządzie.

Widać coraz mniej ma do powiedzenia w rządzie pan Kaczyński, a pan Antoni to ość w gardle rządu.

Żydo-komuna nie zapomina, kto chciał ich usunięcia z wojska.i nie odpuści, by Macierewicza ujebać.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1579426

- to niezłomny rycerz który rozpracował bolka w pierwszych dniach urzędowania za co ten ubecki TW kapuś z zemsty pluje na niego jadem już ze 25 lat. Natomiast te niby "kłótnie w PiS-ie" to zaklinanie rzeczywistości i życzenie bolszewicko-faszystowskiej bandy która celowo demolowała nam Ojczyznę Polskę przez minione 8 lat i wcześniej za lewndowskiego i balcerowicza na oczach oszołomionego Narodu. Co nie dali rady ukraść lub zniszczyć to sprzedali zagranicznym komunistom za flaszkę wódki i pojarać peta. Natomiast sprawa Misiewicza to bardzo rozsądne i taktyczne "rozbrojenie bomby" przed zbliżającymi się wyborami aby zdrajcy z opozycji nie mieli czym atakować oraz jest to dotrzymanie słowa że "nie będzie świętych krów".

(komentarz edytowany - dopisany tekst) - Prosił bym abyśmy korzystali z pamięci. Ja wiem że trudno jest wszystko zarejestrować w tym "deszczu" politycznych informacji i je właściwie zinterpretować aby wyciągać logiczne wnioski , ale te najważniejsze informacje naprawdę warto przyswoić. Pragnę przypomnieć wszystkim słowa Pana Prezesa J.Kaczyńskiego, abyśmy nie martwili się o Ministra A.Macierewicza, bo to wszystko jest pod kontrolą i są to celowe posunięcia (dotyczy wycofania Ministra A.Macierewicza z Rządu. Prosił też o zrozumienie i trochę cierpliwości. Mamy zapewnienie, że we właściwym czasie otrzymamy pełną informację.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1579431

Coś mi się zdaje, że PiS jednak jest na tyle głupi, że kolejny raz straci władze dokładnie na własne życzenie - to już się okażą głupsi niż PO, bo PO jest bardziej złodziejska, jednak chyba sprytniejsza niż PiS. Do tej pory w PiS mądrym był Kaczyński (choć i jemu zdarzały się wpadki) - ostatnio Kaczyński najwyraźniej się wycofuje, a jego następcy zrobią rozpierduchę...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1579434

@ SolidarnyX

grany na przegranie...? Sinusoida PiS-PO-PiS-PO ma trwać, tylko na osi czasu jedni mają prawo dłużej łupić, a inni poudawać, że dają oskubanej z pierza do gołej skóry niosce trochę się odbudować, żeby dalej mogła znosić złote jajka. Na wynos.

Tylko tak podchodząc do najnowszej historii wszystko się trzyma kupy. Inaczej na rozum tego nie weźmiesz.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Korus

#1579436

to znany sposób służb, żeby w odpowiednim momencie go zdetonować. Tak zapewne było z Misiewiczem narajonym do boku Macierewicza. Oczywiście Kaczyński poświęcił swego druha wcześniej, ale teraz kat już podszedł do pieńka, na którym leży głowa "smoleńskiego detektywa". Mam przed oczami wzrok kobry Mariusza Kamińskiego, który zapewne jest wdzięczny prezydentowi Dudzie, że go niejako wbrew prawu wyciągnął z łapsk herr Podletza Tfuska. W związku z powyższym łatwo skonstatować, kto odpalił zapalnik. Zwracałem uwagę na "I Akt Dramatu AM" tutaj: https://naszeblogi.pl/49778-duda-policzkuje-macierewicza

[Polecam też interesującą dyskusję pod tamtym tekstem.]

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Korus

#1579435

   Witam! Nie udało się Adamowiczem, to próbują Macierewiczem. Zatrzymano Misiewicza, a łże media cały czas jadą o Antonim. Miała być bomba atomowa, a chyba skończy się na kapiszonie. Nie dajmy się zwariować. Strach padł na lewactwo, bo Pani Beata i Pan Antoni zamierzają kandydować do PE, a wtedy głos Polski będzie o wiele mocniejszy w UE. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1579437

A bez emocji tak na spokojnie?

Jarosław Kaczyński bodajże w ubiegłą sobotę w swoim wystąpieniu mówił zdecydowanie o uczciwości i kontroli władzy. To chyba nie przypadek, że w poniedziałek nastąpiły aresztowania? Czy wszyscy ludzie PiS w spółkach Skarbu Państwa to osoby kryształowe? Nie przeczę, ale tam, gdzie decyzje oparte są na znacznym kapitale, tam prędzej czy później słabsze ogniwa pękają pod presja inwestorów, prawników różnego rodzaju twardych graczy lub prowokacji. Taka jest ludzka natura, taki jest stan rzeczy zwłaszcza, gdy chodzi o duże pieniądze lub uzyskanie realizacji założonych przez opozycję celów politycznych! Wybrańcy losu, którzy po wyborach oderwali świnki od koryta i spijają nektar tracą koryto przez brak umiaru i z powodu pazerności! To nic nowego taka afera! Każda władza w minionych trzech dekadach  miała podobne przypadki. I przypomnę. Jeżeli nie chodziło o korupcję to przykrywano różnego rodzaju niepowodzenia albo żeby zmienić naświetlanie na panelach dyskusyjnych!

PS

Pan Antoni Macierewicz? Oceniam, że jest poza wszelkim podejrzeniem! I też potrafi zareagować na wzór Prezesa:

https://demotywatory.pl/4892294/Reakcja-Prezesa-Jaroslawa-Kaczynskiego-na-koszulke

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

casium

#1579438

Czyli historia kołem się toczy, historia lubi się powtarzać

:

http://old.niepoprawni.pl/blog/1601/we-shall-never-surrender-antoni

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1579446

detonatory ulokowane w PiSie podczas "zawierania koalicji"  z Morawieckimi - przyp. o słuchach chodzących po Sosnowcu, że Kornel Morawiecki był łącznikiem W. Jaruzelskiego z Israelem. (Info pochodziło prawdopodobnie od jednego z głównych ówcześnie dyrektorów PKP - Żyda z Sosnowca).

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

antyleming

#1579453