Chiny oskarżyły USA o atak bronią biologiczną podczas Światowych Igrzysk Wojskowych w Wuhan w 2019

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Urzędnicy chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych ogłosili w piątek, iż obwiniają armię amerykańską za koronawirus: ARS-CoV-2 ma pochodzić od 172 amerykańskich żołnierzy odwiedzających Wuhan podczas Światowych Igrzysk Wojskowych. Choć oficjalne nauka nie popiera tej narracji:

- Zhong Nanshan stwierdził na lutowej konferencji prasowej, że „chociaż COVID-19 odkryto po raz pierwszy w Chinach, nie oznacza to, że pochodzi on z Chin” – pisze Lisa Winter w „Chińscy urzędnicy obwiniają armię amerykańską za koronawirus” („Chinese Officials Blame US Army for Coronavirus” na „The Scentist”).  

Tymczasem amerykanie nazywają to świadomym rozpowszechnianiem teorii spiskowych niskiego lotu.

1. Choć mało się słyszy o olimpiadach wojskowych, to takowe się odbywają: „7. Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe – multidyscyplinarne zawody dla sportowców-żołnierzy, które odbyły się w dniach od 18 do 27 października 2019 w Wuhanie w Chinach” / Wikipedia

2. Ta teoria, według wszelkiego prawdopodobieństwa, jest najstraszniejsza i spowoduje dreszcze w twoim kręgosłupie. Wkrótce po tym, jak pojawiła się wiadomość o wybuchu epidemii, kilku użytkowników zaczęło zwracać uwagę, że fragment z książki „Oczy ciemności” z 1981 roku autorstwa Deana Koontza niesamowicie przewiduje wybuch epidemii wirusa koronawirusa.

Zdjęcie fragmentu książki szybko stało się wirusowe, a internauci nie mogli się przestraszyć, ponieważ podobieństwo było niesamowite, a dowodów trudno było odrzucić. 

Aby dać ci trochę tła, fabuła oparta jest na matce, która próbuje dowiedzieć się, co się stało z jej synem po tym, jak tajemniczo zniknął na kempingu. Okazuje się, że chłopiec jest przetrzymywany w Chinach - a dokładniej w Wuhan - miejscu śmiertelnej epidemii wirusa.

We fragmencie postać o imieniu Dombey opowiada o wirusie o nazwie „Wuhan-400”, który został opracowany w laboratorium RDNA poza miastem Wuhan, i „był to czterysta setny żywy szczep stworzonych przez człowieka mikroorganizmów to centrum badawcze ”. 

Fragment ten zawiera szczegółowe informacje na temat wpływu wirusa na ludzkie ciało. Przerażająca dokładność, z jaką ta książka z 1981 roku przewiduje wybuch i podobieństwo między „Wuhan-400” a koronawirusem jest co najmniej niesamowita. Źródło:  

3. Dr Francis Boyle, twórca Bio Weapons Act, twierdzi również, że „koronawirus jest ofensywną bronią do walki biologicznej z inżynierią genetyczną DNA” źródło:  

4. Dr Francis Boyle czołowy amerykański naukowiec ekspert od broni biologicznej i autor amerykańskiej ustawy antyterrorystycznej z 1989 r w wywiadzie dla TV InfoWars Alexa Jonesa stwierdził, że Koronavirus ma w sobie składniki wirusów sars i HIV i jest bojową bronią biologiczną, a prace nad koronavirusem trwały w budynku BSL-4 Winnipeg Kanada oraz w Budynku BSL-3 Uniwersytet Broni Biologicznej w Karolinie Północnej USA. Boyle uważa, że ci naukowcy powinni zostać aresztowani:

Dr Francis Boyle: Co się tu stało Alex, to to, że naukowcy z Wuhan wzięli wirusa SARS z Północnej Karoliny ze wzmocnioną funkcją działania (aktywującą m.in. mutacje), który już sam w sobie jest bronią biologiczną oraz wzięli technologię dobrze rozwiniętej broni SARS oraz HIV i przynieśli to wszystko do laboratorium w Wuhan o czwartym poziomie bezpieczeństwa biologicznego (BSL-4) gdzie próbowali genetycznie zmienić to w broń biologiczną, zawierającą koronawirusa, wirusa HIV i wzmocnione funkcje działania. Źródło:  

Podobno nie ma podstaw, aby stwierdzić, że koronawirus był bronią biologiczną a w cytowanym artykule jest informacja, że wirus jest związany z rynkiem owoców morza. Owszem to możliwe, choć dlaczego akurat w Wuhan, które od morza leży około 500 km? Podejrzenia są wzmacniane przez Wuhan, Institute of Virology, w którym znajduje się jedyne w Chinach laboratorium bezpieczeństwa biologicznego na czwartym poziomie (najwyższa klasyfikacja laboratoriów badających najbardziej śmiercionośne wirusy) – o laboratorium pisze także „The Scentist” - poważne pismo naukowe na świecie.

                           Polak wreszcie mądry przed szkodą 

Polski rząd zachowuje się w tej sprawie bardzo rozsądnie. Oczywiście będzie krytykowany za zbyt mocne interwencje w sprawie wirusa przez tych, którzy z drugiej strony popierają panikarzy z radykalnej opozycji w tej sprawie. Typowa złośliwość polskojęzycznych mediów i nieodpowiedzialność ludzi zbyt łatwo wierzących w nadprzyrodzone cuda, że jakoś to będzie, a wszystko załatwi albo totalny interwencjonizm (stan wyjątkowy 24/h) albo liberalizm (wolność i nieodpowiedzialność).

Choć nie oszukujmy się, ale ludzi czasem trzeba chronić przed samymi sobą. Ważne jednak, żeby zbyt łatwo nie nauczyli się oddawać własnej wolności. 

Tymczasem depopulacja, kryzys, zarazy morowe – wirusy mutanty z pewnością powstają w laboratoriach, podobnie, jak broń biologiczna atakująca określone DNA. Tymczasem na kryzysie najbardziej stracą Chiny i łańcuch dostaw uzależniony od chińskich półproduktów. Z drugiej strony, czyżby rasa żółta – Chińczycy – byli wyjątkowo podatni na tę chorobę? Zmarło tam przecież już kilka tysięcy osób...  

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:14)

Komentarze

8-))))))))

真実は共有するためにある  問題は解決するためにある 理不尽な風潮なんかぶち壊してしまえ❗❗ 人生は前向きに図太く生きていこう❗❗ 言ってはいけないこと以外は言いたい放題に呟きます もしも、僕のツイッターアカウントが突然消えていたら、凍結されたと思って下さい。 よろしくお願いします。

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1621785

Ten tekst rozwiewa wszelkie watpliwosci !

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1621799

Nietrudno jest zauważyć, że USA nie może być odpowiedzialne za celowe wypuszczenie wirusa na Chińczyków. Jest dla wszystkich chyba oczywiste, że ze względu na bliskie stosunki ( żeby nie napisać uzależnienie) gospodarcze, ilość Chińczyków w granicach USA i zupełny brak przygotowania na COVID-19  takie posunięcie ze strony Amerykanów byłoby idiotyzmem albo próbą samobójczą. 

Ja osobiście wierzę, że wirus przeszedł mutację i jest tworem naturalnym.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

AgnieszkaS

#1621787

"Ja osobiście wierzę, że wirus przeszedł mutację i jest tworem naturalnym."

Wiara jest ważna, ale nie w takich sprawach, tu potrzebny jest rozum, wiedza i racjonalny ogląd rzeczywistości a ten wskazuje na ingerencję ludzką w genotyp koronawirusa SARS-CoV-2 powodującego chorobę COVID-19.

Ci co ingerowali w powstanie wirusa i zdecydowali się go użyć jako broni biologicznej, musieli wcześniej ocenić zagrożenia z nim związane dla siebie i to w różnych aspektach.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1621812

"Ci co ingerowali w powstanie wirusa i zdecydowali się go użyć jako broni biologicznej, musieli wcześniej ocenić zagrożenia z nim związane dla siebie i to w różnych aspektach".

 

Czyli kto? Pańskim zdaniem  to byli Amerykanie. Chcieli sami siebie doprowadzić do poważnego kryzysu gospodarczego, dezintegracji społecznej, paniki i kompletnego upadku.

To może i ja się wysilę na jaką teoryjkę na podstawie faktów. Gdyby to zrobiła Rosja, to jednocześnie by się pozbyła swoich dwóch największych rywali - USA i Chin. Rosja już w styczniu zamknęła granicę z Chinami. A w czasie ataku koronawirusa Rosja zaatakowała USA ekonomicznie. W tym samym czasie "ruskie trolle" w Internecie publikowały teorie spiskowe na temat bezpośredniej odpowiedzialności USA za wybuch epidemii w Chinach. 

Jak się Panu moja bajka podoba?

 

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

AgnieszkaS

#1621819

"Jak się Panu moja bajka podoba?"

Bajeczka z bardzo infantylną treścią, która nie umywa się do tej dla małych dzieci "O krasnoludkach i o sierotce Marysi" ,nie wspominając o bajce „Nowe szaty króla”.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5
#1621825

"Bajeczka z bardzo infantylną treścią, która nie umywa się do tej dla małych dzieci..."

 

Niestety, muszę Pana rozczarować, o czym tu piszemy nie powinno się porównywać z bajkami dla dzieci tylko dla dorosłych.

Polecam do przeczytania:

"W Rosji chorują głównie zamieszkujący Syberię Chińczycy i raczej trudno oczekiwać , że to akurat Rosjanom szczególnie przeszkadza.

Współczesne sukcesy potajemnych działanie Rosji weszły już chyba w nawyk. Mają sporo poważnych w tej dziedzinie zasobów począwszy od utalentowanych muzycznie wagnerowców czy jak kto woli zielonych ludzików.

Może i wszyscy są przerażenie ale przygotowana jest chyba tylko Rosja.

Mało tego mogą już w kwietniu może poprzez impuls rozpocząć dorzynanie watahy światowej finansjer za pomocą sprzedaży swoich rezerw walutowych. Tak się przypadkowo składa , że „nieprzewidywalny” spadek cen ropy zaowocuje jedyną logiczną odpowiedzią Rosji. Po kryzysie z 2014 roku Rosja zabezpieczyła swoje słabe strony i jest w stanie bilansować budżet nawet do 10 lat przy spadku ceny nawet do 25 USD za baryłkę. Ale wszyscy mają świadomość , że do tej ceny jeszcze jest naprawdę daleko.

Chiński ślad profetycznej Rosji

Obserwacja mapy koronawirusa pozwala wyciągną bardzo ciekawe wnioski na temat głównych szlaków obrotu chińskich interesów. Dzisiaj nawet te niechętnie ujawniane wpływy Chin w różnych regionach świata mogą zostać odkryte choćby dotyczyły głęboko zakamuflowanych agentów /powiedzmy/ handlowych. Pierwszym takim zaskoczeniem może być głębokie powiązanie z Włochami. Rynek ten jest tak ważny dla nich, że Chiny nawet teraz walczą tam o odbudowę wpływów. Nie czarujmy się ,że udzielona pomoc medyczna ma wymiar tylko humanitarny.

Przy okazji obserwacji mapy możemy ze zdumieniem stwierdzić , że rosyjskie interesy nie były realizowane przynajmniej od grudnia 2019 r. Nikt w europejskiej części Rosji przypadkowo nie zachorował , a więc i nie zarażał ! Taką roztropnością mogli się wykazać tylko ludzie biznesu niezwykle dobrze poinformowani. Połączenie biznesu i służb rosyjskich nie jest /podobnie jak w Polsce/ niczym nowym."

http://avepatria.neon24.pl/post/153728,rosyjska-gra-o-tron-smierc-ubrana-tylko-w-korone

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

AgnieszkaS

#1621863

pandemii w Chinach.Tak samo, jak Iran. Wirus opatentowany w USA, rozsiany na targu rybnym w Wuhan, w październiku 2019. Był testem skuteczności. Odbyło się to przy okazji, wojskowych igrzysk olimpijskich. W składzie jednej z ekip, znaleźli się ludzie, których zadaniem było zainicjowanie epidemii w Chinach. Powiodło się znakomicie, Izrael i USA, nie pozostawiły po sobie żadnych śladów. Jedynym śladem były wypowiedzi Gatesa, na temat przeludnienia i pukającej do drzwi epidemii. Cóż, człowiek z mózgiem Kubusia Puchatka, nie ogarnie tej perfidii i ludobójstwa. A inicjator całego wydarzenia rebe Dawid Rockefeller, siedzi w schronie w Szwajcarii i gwiżdże na sprawiedliwość dziejową....

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1621879

tu autorka podaje na tacy winnych i przebieg zdarzeń. Bez teorii spiskowych, za to udokumentowane

https://www.youtube.com/watch?v=_ksbbC-IKe8&t=1s

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1621873