broń biologiczna

Obrazek użytkownika 35stan
Świat

 

 

 

 

Posiadanie lub użycie broni masowego rażenia w wojnach XXI wieku jako pretekst do interwencji zbrojnej

 

 

Przyczynami interwencji amerykańskich wojsk w Iraku były, podawane oficjalnie przez wywiad USA, „dowody” na posiadanie przez reżim Husajna broni masowego rażenia i laboratoriów (fabryk), w których broń ta jest wytwarzana na dużą skalę.

Powodem do interwencji zbrojnej USA w Syrii było...

4.45
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Leopold
Blog

Amerykanie i Chińczycy nawzajem oskarżają się o wyprodukowanie wirusa, który spowodował obecną pandemię. Oczywiście są to spekulacje z pogranicza teorii spiskowych, ale rzeczywiście ponoć istnieją cechy wskazujące na ingerencję ludzką w genotyp koronawirusa SARS-CoV-2. Sceptycy z kolei twierdzą, że jak na wirusa bojowego, ten koronawirus powoduje stosunkowo małą śmiertelność. Bez porównania...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Urzędnicy chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych ogłosili w piątek, iż obwiniają armię amerykańską za koronawirus: ARS-CoV-2 ma pochodzić od 172 amerykańskich żołnierzy odwiedzających Wuhan podczas Światowych Igrzysk Wojskowych. Choć oficjalne nauka nie popiera tej narracji:

- Zhong Nanshan stwierdził na lutowej konferencji prasowej, że „chociaż COVID-19 odkryto po raz pierwszy w Chinach,...

4.35
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (14 głosów)
Obrazek użytkownika Anonymous
Historia

Armia Krajowa była najlepiej w zniewolonej przez Niemców Europie zorganizowaną siłą wojskową w okupowanym kraju. Wypracowała w walce z najeżdżcą różne formy i metody walki. Były one skuteczne na których do tej pory wzorują się organizacje wojskowe i paramilitarne. Armii Krajowej nikt nigdy nie pokonał - rozwiązała sie sama. Do chwili obecnej historycy badają "fenomen" Armii Krajowej. odkryto iż...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Gawrion
Świat

Nie wiem czy zdajemy sobie wszyscy sprawę, ale dożyliśmy czasów, w których coraz bardziej powszechny staje się dostęp do technologii, której niewłaściwe użycie może oznaczać skutki, jakich ludzkość i Świat do tej pory nigdy - nawet w ułamku - nie doświadczył. W najbardziej pesymistycznym scenariuszu użycia tej technologii może dojść do wyginięcia najbardziej powszechnego gatunku, który zdominował...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)
Obrazek użytkownika Leopold
Blog

Broń chemiczna i biologiczna jest w świetle prawa międzynarodowego nielegalna. Nie znaczy to wcale, że nie jest stosowana. Najlepszym tego dowodem jest zatrucie obywatela brytyjskiego, z którym prezydent Putin miał stare porachunki.
Zabójstwa są ważnym elementem rosyjskiej „polityki kadrowej”, a Rosjanie wykazują ogromną pomysłowość w doborze środków - od najprostszych typu „bułgarski parasol”, aż...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Leopold
Blog

Największym osiągnięciem Zbigniewa Brzezińskiego jest fakt, że działając aktywnie jako sowiecki lobbysta czynił to w aurze antykomunisty. Takich postaci w Ameryce (i w ogóle na Zachodzie) jest legion.

Jest to dowód na bezbronność wobec agresji ideologicznej i niezwykłą podatność społeczeństw Zachodu na medialną manipulację.
Teraz ten amerykański politolog i geostrateg uznał za stosowne wmieszać...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika mukuzani
Świat

ZSRR planował atak na USA za pomocą broni biologicznej, który miał nastąpić po ewentualnym ataku atomowym - dowiadujemy się z książki "The Soviet Biological Weapons Program" o tajnym sowieckim programie wojny biologicznej. W tamtym czasie Sowieci posiadali najbardziej śmiercionośne zarazki na świecie. Zdaniem autorów książki ich odmiany prawdopodobnie nadal są w rosyjskich laboratoriach.
Jej...

0
Brak głosów