Atak na polskie dziennikarstwo w wykonaniu byłych i obecnych władz Warszawy!

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Ogłoszenie

Szanowni Państwo !

Koleżanki i Koledzy Dziennikarze!

W środę 20 lutego 2019 r. o godz. 11.00 zapraszamy na konferencję prasową do Domu Dziennikarza przy ulicy Foksal 3/5 w Warszawie 

w czasie której poinformujemy o skandalicznym działaniu władz miasta Warszawa, zarówno za kadencji Prezydent Hanny Gronkiewicz Waltz, jak i obecnego Prezydenta Rafała Trzaskowskiego, w stosunku do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich związanego z próbą odebrania budynku przy ul. Foksal 3/5 dziennikarzom oraz nieprzedłużeniu SDP użytkowania wieczystego tego budynku.

Chcemy przedstawić kalendarium naszych działań w obronie tej nieruchomości i zadać publicznie pytanie, dlaczego Miasto St. Warszawa chce pozbawić SDP wypracowanego przez nie po II wojnie światowej majątku.

W tej sprawie bronimy mienia społecznego od 2011 r., tylko w ostatnim roku złożyliśmy w tej sprawie pozew do prokuratury o tzw. fałszerstwo sądowe (sierpień 2018) oraz zgłosiliśmy nieruchomość do Komisji ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich (czerwiec 2018), która objęła ją swoim nadzorem.

31 stycznia 2019 r. Prezydent Miasta St. Warszawa nie przedłużył Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Foksal 3/5, a jest to siedziba większości stowarzyszeń dziennikarskich i innych organizacji działających na rzecz środowiska mediów w Polsce - tu mieści się poza SDP także SDRP, Izba Wydawców Prasy, Centrum Monitoringu Wolności Prasy, Klub Fotografii Prasowej, Klub Publicystyki Kulturalnej itp. Także tę decyzję zaskarżyliśmy do Sądu.

O tych i innych działaniach poinformujemy na konferencji prasowej 20.02.19 o godz. 11.00.

Zapraszamy serdecznie - to sprawa ważna dla wszystkich dziennikarzy w Polsce!

Krzysztof Skowroński, prezes SDP

Jolanta Hajdasz, wiceprezes SDP

Witold Gadowski, wiceprezes SDP

Aleksandra Rybińska, skarbnik SDP

Jadwiga Chmielowska, sekretarz SDP

oraz członkowie ZG SDP: Wanda Nadobnik, Maria Giedz, Marek Palczewski, Mariusz Pilis, Piotr Legutko, Ireneusz Bruski, Stefan Truszczyński, Tadeusz Woźniak

 

Komentarz: Oczywiście sercem i rozumem jestem z kolegami z Warszawy


Romuald Kałwa - Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich oddział w Katowicach

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Czaskoski.....palancie
Metaforycznie, w imieniu swoim, warszawiaków stałych (nie przyjezdnych) i wszystkich normalnych ludzi,pluję w twoją twarz. I twoich kolesi tez.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1581212