Skrobanka - pole minowe dla PiS

Obrazek użytkownika Muni
Kraj
Niedawno PiS był bliski wejścia na pole minowe pod tytułem in vitro, ale wtedy jeszcze nie rządził i jakoś to przeszło bokiem. Kościół bardzo naciskał na całkowity zakaz ze względu na różne karkołomne argumentacje, z czego główna była taka, że "zawsze" giną przy tym zarodki, a to, że człowiek może powołać życie mimo Boga (a może?) jest najwyższemuu obrzydłe. W jaki więc sposób do tych dzieci trafia dusza nie jest do końca jasne, ale mniejsza z tym, konkluzja jest taka, że te dzieci, chociaż z grzechu, to jednak "mogą sobie istnieć".
Teraz mamy nowy zryw aktywności kościoła, tym razem na tapetę wraca znana wszystkim od dziesięcioleci sprawa przerywania ciąży. Akurat w Polsce, nie jest to szczególnie nadużywany proceder, prawo wyraźnie określa przypadki kiedy można to zrobić, a zdrowy rozsądek podpowiada, że to w miarę sensowne wyjątki. Status prawny obowiązuje już dosyć długo i nikt nie wymyślił niczego lepszego, co może zadowolić wszystkich.
Tak się składa, że podejmowanie tego tematu przez episkopat i aprobata kościelnych tez przez PiS spowoduje znów niepokój, protesty; doda nowego paliwa dla lewactwa i lemingów, którzy z triumfem poniosą transparenty sprowadzone ogolnie do "a nie mówiliśmy?" Jak to się ma przełożyć na pozyskanie głosów niezdecydowanych? Podejrzewam, że nie pozyska to żadnych. Dużym nierozsądkiem części ludzi prawicy jest domniemanie, że skoro wygrał PiS, to ludzie chcą żyć według wskazówek "Rycerza Niepokalanej" z roku 1934 i zaczyna się przeginanie w drugą stronę. To wysoce przesadna reakcja na 8 lat omijania religii i lekceważenia wiary przez państwo.
Jeżeli dołożymy do tego obecną akcję biskupów, którzy mają nadzieję na zrobienie z Polski kraju bez grzechu przy pomocy przepisów, to można się zastanawiać jakie przełożenie to może mieć na obecny rząd? Jak się bardzo kościół uprze, a PiS da wpuścić w maliny, to za 4 lata każdy, kto obieca, że nie zabierze 500+ wygra z tym koscielno-państwowym nurtem.
Nie zapominajmy, że kiedyś, pewnej pięknej niedzieli ludzie zagłosowali na SLD wrzucając na nich do urn 41% głosów, a kościoły wtedy były pełne, pamiętam. Dla wielu osób miło jest po wrzuceniu głosu na komuchów iść się pomodlić, a może i komunię przyjąć? Tak jest w Polsce i o tym trzeba pamiętać. To nasi ludzie,
O tym PiS musi pomyśleć jeżeli nie chce porządzić tylko 4 lata.
A kościół mógłby pomyśleć jak dotrzeć do ludzi metodą informacyjną i edukacyjną, żeby sami nie chcieli uciekać się do takich metod jak skrobanka, zakazy prawne niczego nie zmienią in plus.
 
 
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (19 głosów)

Komentarze

To nie jest projekt rządu, lecz pro-life. Wyciąganie go właśnie wlasnie teraz, kiedy rząd jest atakowany ze wszystkich stron jest niepokojące. Poslowie PiS mogą glosować zgodnie z własnym sumieniem; jakkolwiek zagłosują będzie im to poczytane za złe.

Temat aborcji od lat jest bardzo dobrym tematm zastepczym. Właśnie chyba dogorywa KOD, w postaci Kijowskiego osamotnionego w USA, więc opozycja ma się czego uczepić, w dodatku wyeksportować temat do UE.

Tak uważam, chociaż jestem przeciwniczką aborcji.

Vote up!
12
Vote down!
0
#1510539

Partia rządząca i rząd powinni cały czas akcentować, że to nie jest ich inicjatywa, bo tak to już wiele osób rozumie. Jeżeli do tego doda się wypowiedzi JK i premier BS, to przeciętny człowiek uzna to za "skoordynowane" działania kościoła i PiS. Czy to jest temat zastępczy, nie wiadomo, bo kto go wywołał? Też jestem przeciwnikiem aborcji, ale docelowa koncepcja powinna być taka, że przy istniejących regulacjach (mogą być trochę zmienione) ludzie po prostu nie chcą tego robić. Edukacja, wartości, etyka - tu jest pole do popisu.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1510540

Temat jest dla PiS bardzo niezręczny, czy wręcz niebezpieczny. Nie bez powodu agentura zawsze podrzuca sprawę aborcji przy okazji rządów (krótkich) strony niepodległościowej. Miejmy nadzieję, że wytrawny polityk Kaczyński znajdzie sensowne wyjście (szeroka dyskusja narodowa, referendum?) aby wyjść z twarzą. Brak dyscypliny głosowania nie załatwi sprawy. Trudno sobie wyobrazić posła PiS głosującego "za zabijaniem" (czyli za nie zmienianiem ustawy). Nazwiska takich posłów były by szeroko upowszechniane.

Vote up!
8
Vote down!
0

Leopold

#1510543

Tak tylko głośno myślę czy obecna reakcja episkopatu nie jest tym samym co poparcie targowicy przez książąt i wyższe duchowieństwo. Oto mogą w episkopacie zazebić sie dwa nurty: nurt , jak piszesz, tworzenia państwa "bez grzechu" i nurt pro-POwski. Jedni chca uczynić Polaków świętymi nawet wbrew ich woli a drudzy chcą tego co zawsze chcieli słusznie przegrani w ostatnich wyborach. Teraz te dwa nurty idą łapka w łapkę. Szlachetni idioci z cynicznymi anty-Polakami, którzy stoją już tak wysoko, że indywidualności  Polski nawet okiem sokolim niie dostrzegają.

Strona patriotyczna już raz z tego powodu przegrała. Pamietam jak marek Jurek rzucił papierami choc z poczatku wydawał się na swoim marszalkowskim stanowisku całkiem rozsądny. Dorzucił sie zdrajca Giertych i śtp Lepper. Dostalismy nastepne 8 lat rozbioru ekonomicznego Polski.

Żeby było jasne i mnie sie zdaje, ze zabijanie życia ludzkiego nawet w postaci embrionalnej, jeszcze uspionej i zabijanie starców, którzy sa w postaci juz uśpionej jest nie fair. Byc może też stanowione prawo ma też własność wychowawczą. Ale ... być moze niepodległość musi kosztować.

Zwracam też uwagę, że projekt ustawy nic nie mówi u ściganiu kobiet, które utraciły dziecko ani dociekania dlaczego tak się stało ani nie każe bezwglednie zabijac kobiety gdy płód zagraża życiu kobitey.

Vote up!
9
Vote down!
0

Ostatni legion

#1510545

bardzo trafne! 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1510546

wiernych za udzial w aborcji wszystkim ksieza - widac doszedl do wniosku, ze we wspolczesnym swiecie aborcja nie nalezy do najwiekszych grzechow...?

Obecnie obowiazujaca ustawa aborcyjna w Polsce jest jedna z najbardziej restrykcyjnych w Europie - wiec porownujac do innych krajow - prawo do zycia jest dosc dobrze zabezpieczone - a wykonuje sie rocznie chyba okolo 1000 aborcji - w zasadzie wszystkie groza albo smierci matki, albo kalectwem dzieci.

Moze pierwszym punktem nowej dyskusji na temat aborcji powinno byc, kto zabezpieczy srodki na wychowanie osieroconych dzieci (jesli matka umrze w wyniku nastepnej ciazy) i otoczenie opieka - dozywotnia , uposledzonych i chorych dzieci?

Moze Europosel Marek Jurek ufundowalby dla przykladu kilka dozywotnich stypendiow dla dzieci z zespolem Downa na ten przyklad? Stac go jako Europosla.

Vote up!
2
Vote down!
-3

mikolaj

#1510565

Zacznę od tego, że PiS nadal bije opozycję wskaźnikami poparcia niemiłosiernie. Właśnie ruszq 500+, tak więc, jest to NAJLEPSZY MOMENT NA WSZYSTKIE NIEPOPULARNE DECYZJE.
Za dwa i pół roku PiS zacznie kampanię wyborczą i wtedy znów rozpoczną się fajerwerki wyborczych obietnic. Jeśli zamkną trzy kolejne budżety, to nikt im złego słowa nie powie.
Trzeba też pamiętać, iż ostatnimi czasy PiS ostro zjechał na lewo i właśnie takie zmiany mają zacementować wokół PiS-u elektorat katolicki z jednej strony, a przywrócić pozycję partii bliżej centrum z drugiej. Ot taka polityczna gra, która może przynieść coś dobrego.
Dodam jeszcze, że najgłośniej w tej sprawie protestują środowiska uwieszone na kapitale niemieckim od kodu do giewu, a to PiS-owi zaszkodzić nie może.

Vote up!
6
Vote down!
-2

              

#1510548

Myśląc logicznie, wprowadzanie zaostrzonych przepisów nie przysporzy żadnych głosów spośród przeciwników, ale na pewno spowoduje, może nieduży, ale jednak jakiś odpływ głosujących na PiS. Zero korzyści w tym polu, a czy moralność wprowadzona pod groźbą sankcji jest dobra - chyba raczej nie

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1510555

Po to Bóg dał 10 przykazań, by człowiek je przestrzegał.

I niema dyskusji, jeśli się uważa za chrześcijanina.

Jedynie gdy wróg napadnie na Ojczyznę, lub w obronie innych ludzi zagrożonych śmiercią

Vote up!
6
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1510558

A jaka będzie praktyka aborcyjna, gdy rząd PiS przepadnie?

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1510559

Rozumiem , że jesteś za ....a nawet przeciw. I dlatego tak w Polsce jest jak jest. Większość ,niestety, myśli podobnie. A przecież kompromis moralny nie istnieje. Rząd Pisu już raz poszedł w tej sprawie na kompromis i upadł szybciej niż myślał. Tak będzie i tym razem. Większe szanse na utrzymanie się przy władzy....o ile innych spraw nie zawali, będzie miał jeżeli poprze stanowisko kościoła katolickiego.

Vote up!
7
Vote down!
-4

Verita

#1510562

Marek Jurek odpowiedzial twardo i jego partia przepadła, razem z nim rzą PiS, ile spraw zaprzepaścił?

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1510563

Czy nastepna ustawa bedzie dotyczyla cudzolostwa i kar za nie?

Vote up!
4
Vote down!
-3

mikolaj

#1510567

Czynisz sobie  tutaj posmiehujki ? czy tez kurestwo Cie bawi ? szczegolnie, gdy mowimy o naszym Narodzie ... Bawi Cie rozwiezlosc w naszym zdeprawowanym Spoleczenstwie ? Gdy 10 latki traca cnote na umywalkach w przeroznych dyskotekach dla malolatow ? Powtarzam, czy takie kurestwo ma byc wykladnia dla moralnosci narodu ? Czy slyszales co dzieje sie w akademika swieckich uniwersytetow, gdzie kolejka ustawia sie przed pokojem w ktorym ponad dziesieciu trzepie po kolei ta sama studentke ? Co nie slyszales o takich praktykach ? to sa dzisiejsze standarty... Czy doprawdy bawi Cie taka sytuacja ? Mozna by dalej dawac przyklady. Celowo ujalem to brutalnie, by dotarlo do Ciebie w ktorym miejscu znajduje sie dzisiaj nasz Narod !

Vote up!
1
Vote down!
0

chris

#1510820

Życie tutaj na ziemi jest krótkie, a u Pana wieczność.

Przyjdzie czas by stanąć przed Panem, będzie płacz i zgrzytanie zębami i nie będzie zmiłuj się

Vote up!
4
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1510578

"Lewacka gnido za -6"

Moze to wyskrobany/a :-)))))))

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1510586

Być może:)))

Vote up!
4
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1510591

z naciskiem na pewne

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1510592

Znakomicie to pokazałeś

Vote up!
5
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1510599

witaj Jozek, no wlasnie problem w tym, ze on / ona nie zostala wyskrobana...

I widzisz jak to jest ? jestesmy przeciwko skrobance, a te gnidy nawet tego nie doceniaja i sa za ! Przeciez oni poszliby na pierwszy ogien...i takie to jest podziekowanie...

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#1510822

Tak gwoli przypomnienia tym, którzy mówią, że "kochają JPII":

,,tym, kto zostaje zabity, jest istota ludzka u progu życia, a więc istota najbardziej niewinna, jaką w ogóle można sobie wyobrazić: nie sposób uznać jej za napastnika, a tym bardziej za napastnika niesprawiedliwego! Jest ona słaba i bezbronna do tego stopnia, że jest pozbawiona nawet tej znikomej obrony, jaką stanowi dla nowo narodzonego dziecka jego błagalne kwilenie i płacz. Jest całkowicie powierzona trosce i opiece tej, która nosi ją w łonie. Ale czasem to właśnie ona, matka, podejmuje decyzję i domaga się zabójstwa tej istoty, a nawet sama je powoduje". [JPII ,,Evangelium vitae" ]

Nauka Jana Pawła II jest jednoznaczna i wolna od politycznego kunktatorstwa.
Mordowanie dzieci jest mordowaniem. I już.

Vote up!
7
Vote down!
-1

Kriss66

#1510574

"Naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości" JPII

Vote up!
11
Vote down!
0

Verita

#1510577

Bardzo celna argumentacja Autora. Po co mącic w duszach teraz? JEszcze niczego specjalnie nie wygraliśmy i otwieranie ideologicznych frontów to błąd duży...ale może celowo sprowokowany...?

Vote up!
6
Vote down!
0

Yagon 12

#1510589

Szanowni blogerzy-dyskutanci, mam pytanie, bo po prostu nie wiem. Czy ktokolwiek kiedykolwiek zapytał się kobiet, które popełniły szeroko dyskutowany tu problem abortowania dziecka dlaczego tak a nie inaczej podtąpiły? Co legło u podłoża takiej, często tragicznej, decyzji?

Vote up!
3
Vote down!
0

Janina otęska

#1510593

 

"Oto dlaczego jestem przeciwniczką aborcji. 
To zdjęcie ( Link: http://2.bp.blogspot.com/-TzshJjEoFhE/UWA5UGyFdPI/AAAAAAAAAK8/AsJNTs-6kDY/s320/734328_400155443403540_343529622_n.jpg ) zostało zrobione 17 lat temu. Miałam wtedy 13 lat i moja córka była wciąż jeszcze objęta intensywną terapią noworodków, ponieważ urodziła się prawie dwa miesiące za wcześnie.
Byłam molestowana przez osiem lat, zanim w końcu zaszłam w ciążę. Tak wiele osób namawiało mnie do aborcji, nawet rodzina. Ale to było moje dziecko, nawet jako trzynastolatka, wiedziałam, że to było dziecko. Ona nigdy nic złego nie zrobiła! Byłam przerażona, że tak wiele osób sądzi, że powinna być zabita, tylko dlatego, że delikatnie mówiąc, jej ojciec był złym człowiekiem. Nigdy nie żałowałam mojej decyzji o tym, aby ją zatrzymać. Moja córka jest JEDYNĄ dobrą rzeczą, która wniknęła z czegoś tak okropnego. Dała mi powód, do tego abym się nie poddawała.
Teraz walczę, aby być głosem tych, którzy, tak jak moja córka, nie zrobili nic, aby zasłużyć na śmierć."

Anna Slaugh Richey 

LINK DO ŚWIADECTWA:
http://www.youtube.com/watch?v=C-tR2_nOIiE

Vote up!
8
Vote down!
0
#1510596

nie ma znaczenia co było powodem abortowania. Zawsze to będzie dodanie jeszcze jednej tragedii do tej, która już się wydarzyła. Nawet gdyby była ogromna. Wyrzuty sumienia będą towarzyszyć do końca życia. Próba zagłuszania sumienia będzie powodować następne tragedie.

Vote up!
9
Vote down!
0

Verita

#1510597

Pytanie o swoisty sondaż wśród kobiet nie zostało zadane tzw. od czapy, bo sprawą oczywistą/trywialną jest, że pochodną pierwszej tragedii jest - druga. Ja niestety tak już mam, iż widząc skutek, zawsze pytam o powód czyli: dlaczego? Wg mnie opracowanie wyników owego sondażu, prawdopodobnie pozwoliłoby na usunięcie przyczyn podejmowania takich decyzji w przyszłości przez potencjalne matki.

Vote up!
5
Vote down!
0

Janina otęska

#1510603

....mało realne. Oprócz takich "bohaterek" jak Czubaszek czy Staniszkis zapewne nikt nie zechce wziąć udziału w takim sondażu bo to bardzo osobista tragedia. Poza tym kto zechciałby się podjąć takiego sondażu....? A jeśli nawet ...to zapewne każda odpowiedź byłaby inna.

Vote up!
6
Vote down!
-2

Verita

#1510604

Miałam okazję uslyszeć; to niestety głównie wina mężczyzn, którzy odmówili pomocy, a niekiedy nawet namawiali do usunięcia dziecka. tak naprawdę "prawo do aborcji" sluży nie kobiecie", lecz wygodzie mężczyzny.

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1510598

bo ono szkodzi wszystkim. A stanowisko niejednoznaczne w obronie życia podpada pod ekskomunikę.

Vote up!
8
Vote down!
-1

Verita

#1510600

To skarajny feminizm :-)))))))
 
Ręce precz od mężczyzn 
 
Oczywiście nie w nocy:-)))))))
Vote up!
7
Vote down!
0
#1510601

"to niestety głównie wina mężczyzn"
 
tiaaa, wina mężczyzn, to powiedz mi w takim razie.
 
Kto jest winien tego całego "bałaganu", kto. 
 
Kto rzucił się na robaczywe jabłko, kto
 
a teraz płacz i lament
 
och te baby :-))))))
Vote up!
7
Vote down!
0
#1510602

No wlasnie, robaczywe ;-) glupia baba :-))))))))))))))))))

Albo moze to jakas sknera  byla i z przeceny wziela...

zeby choc jaki jablecznik upiekla...albo co ...

No widac, ze kucharka z niej zadna...

A teraz , ze niby to wszystko, to my...

Wszystko na nas :-)))))))))))))))))

Vote up!
4
Vote down!
0

chris

#1510619

.... no bo to wszystko przez tę szparkę .

"Och gdyby nie ta dziurka w desce- była by Kasia panną jesce " - :)))))

ps.

A te walczące feministki,  już bidule urodziły się bez szparki ? !

pzdr.

M.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1510620

Witaj Marku,

O o o , Madrego to i nawet dobrze posluchac ;-)

Feministki Marku, to maja odwrotnie, tzn.  ... oczywiscie w glowie poukladane :-))))))))))))))))))))))))))

A odnosnie tej szparki o ktorej piszesz, to mysle, ze one maja wrecz jakas przepasc, kanion jaki, albo co ?

serdecznier pozdrawiam

Krzysztof

ps.Pozniej wkleje ( musze na necie poszukac ) filmik z Youtub-a. Rosyjska " doktorka- naukowiec " odkryla, ze to wszystko przez te baby. Podobno poprzez noszenie spodni rajcuja  pewne intymne powierzchnie i wydzielajacy sie testesteron przedostaje sie do krwiobiegu i... w konsekwencji prowadzi to do wzrostu urodzen przyszlych homosiow i lezbe.

No nie wiem jak to wyglada, ale wiem, ze od ostatnich dziesiecioleci baby jakos " zchlopialy " Jakos pozbawione sa finezji i wogole...wojownicze i pelne agresji... Chyba cos w tym jest ;-) No mysle tu naturalnie o tych swiatowych i europejskich, bo naturalnie nasze PANIE, to jest miod malina... w ogole i w szczegole...poprostu  cudowne... No czasami, to i " dewizowka " sie trafi, co to ma normalnie w glowie poukladane... , ale to jest doprawdy rzadkosc. Ja slyszalem o dwoch przypadkach, jeden, to przypadek czeski, a drugi norweski ;-)))))

Vote up!
4
Vote down!
0

chris

#1510623

A czy zastanowilas /es sie, ( do Ciebie pisze czytelniczko / ku ) ze i Ciebie mogloby nie byc !

Wiec jezeli masz choc krztyne rozumu w glowie, to wiesz o czym pisze... No chyba, ze jestes osoba o bardzo ograniczonej swiadomosci... Tak, wowczas to mozesz paplac za innymi i mordowac ludzi, ktorzy nie ujrzeli jeszcze swiatla dziennego i nie mieli nawet szansy, by sie przed tym okrutnym mordem obronic. A decyzje o ich smierci podjeli ci, ktorzy doprowadzili do powstania tych ludzi. Jezeli to kogos nie przeraza, to znaczy, ze jest wyzuty z wszystkiego co ludzkie...

 

Vote up!
5
Vote down!
0

chris

#1510621

Vote up!
2
Vote down!
0
#1510777

A niemieckie guły jeszcze nie, tak jak faceci, tak i kobiety.

Uzi to przyjaciel żydowskich kobiet, przed kozojebami.

Vote up!
2
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1510779

Witaj, no tak Niemry same wskakuja do lozka, nie trzeba dlugo zapraszac... Izraelskie mlode kobiety nie bardzo sie roznia...Co prawda Arabom odmawiaja, ale wszyscy inni nie musza sie bardzo napocic...  ;-) kurestwo jest tam na porzadku dziennym. Pisze o tym, gdyz wielokrotnie bylem swiadkiem tych praktyk. Tel Aviv wodzi prym w tej sztafecie...

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#1510823

a ja nie wykluczam, że ta wrzutka ma związek z planami ujawnienia "Zbioru Zastrzeżonego" IPN. A tam biskupów....  jak mrówków!

Vote up!
5
Vote down!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1510627

A czy Kolega wie, ze u Protestantow ta statystyka miesci sie pomiedzy 30 a 35 % ? a w niektorych krajach to w porywach nawet 40 ...Tak czy inaczej temat delikatny i nie nalezy uogolniac na zasadzie... A tam biskupow... To jest bowiem bardzo gorszace stwierdzenie...Po nazwisku prosze, po nazwisku...

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#1511141

Oto niewinnie brzmiące określenia zbrodni "aborcji" lub "skrobanki" i co się kryje za cichą zgodą na to barbarzyńskie ludobójstwo 21 wieku, w zależności od wieku zabijanego dziecka:

1.    Metodą zasysania w wieku do 12 tygodni.
Polega ona na wprowadzeniu do wnętrza macicy sondy-odkurzacza, który z ogromną mocą rozrywa dziecko na szczątki i wsysa je do swego wnętrza.

2.    Metodę tę stosuje się po 12 tygodniu. Potrzebne jest narzędzie przypominające kombinerki (kleszczyki Wirtheima – abortcang)., ponieważ kości i czaszka dziecka są już częściowo zwapnione. Nie stosuje się znieczulenia wobec dziecka.Aborcjonista wprowadza narzędzie do macicy, chwyta nogę lub inną część, a następnie obracając wyrywa ją z ciała dziecka. Czynność tę powtarza raz po razie. Kręgosłup musi zostać rozłamany, a czaszka zmiażdżona, aby ich usunięcie stało się możliwe. Funkcja pielęgniarki polega na skolekcjonowaniu części ciała dziecka, w celu upewnienia się, że wszystko zostało usunięte.

3. Zatrucie stężonym roztworem soli.
Metodę tę stosuje się po 16 tygodniu ciąży. Dużą igłę wprowadza się przez powłoki brzuszne matki do worka owodniowego dziecka. Do wód owodniowych wprowadza się stężony roztwór soli. Dziecko połyka go oraz na skutek funkcjonowania odruchu oddechowego, wprowadza do płuc. Jest zatruwane i walczy o życie, czasami dostaje konwulsji. Zabicie dziecka trwa nieco ponad godzinę.Gdy wszystko przebiega zgodnie z planem, następnego dnia matka rozpocznie poród i urodzi martwe dziecko.

 

4.    Przy zastosowaniu prostagladyn.
Jest to metoda polegająca na wprowadzeniu do worka owodniowego dziecka ProstinF2a – niezłożonej postaci ludzkich hormonów. Hormony te mają za zadanie wywołać gwałtowną czynność porodową, która spowoduje przedwczesne urodzenie się dziecka.

Vote up!
4
Vote down!
0

anty bolszewik

#1510636

A niby czemu? Każdy wie, co oznacza. Dużo tu osób komentuje o przerywaniu ciąży "w ogóle". U nas istnieje jednak prawny zakaz tego procederu, a mowa jest tylko o propozycji wyeliminowania 3 wyjątków. O to chodzi. 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1510655

Witam, dobrze by bylo, gdyby KTOS wpisal sie w te3 wyjatki...ciekawym jak by wowczas spiewal ?

Vote up!
4
Vote down!
0

chris

#1510683

Zależy, czy ktoś wolałby urodzić się bez rąk i nóg, czy W OGÓLE nie urodzić? Ja bym wolał nie. Bez mózgu? I tak dalej. A ponieważ nienarodzone dziecko nie może podjąć takiej decyzji, zostawiamy ją komuś, kto może. Licząc na rozsądek i humanizm.

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1510696

i ci,podobnej maści, których "religią" jest wygodne, dostatnie życie, bez cierpienia i bólu, pamiętajcie, że życie przecież się kiedyś skończy i co dalej? Nie humanizm jest drogą do zbawienia tylko krzyż i cierpienie. Lepiej cierpieć ale zaistnieć niż wogóle się nie urodzić.
Takie meandry myślenia nie zapewnią Polsce ani wolności ani istnienia wogóle.

Vote up!
6
Vote down!
-1

Verita

#1510707

"Bez mózgu?"

Ależ Muni, bez mózgu da się "rzyć" i to nieźle. Włącz TVN,poczytaj wyborczą,wejdź na portal Lisa czy już na nasz bliźniaczy Neon.

 

Same bezmózgi
I co da sie :-)))))
Vote up!
4
Vote down!
-1
#1510712

schorzenie przenika, bo nawet i tu się często trafia. 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1510732

Pelna zgoda, problem w tym, ze ten ktos tj. dziecko i nie moze podjac takiej decyzji, gdyz jest w bestialski sposob mordowane.

I o to Muni toczy sie ta cala dyskusja...Bowiem, nie rodzice sa mordowani, tylko ich dzieci... I to nalezy odpowiednio rozumiec. Dzieci nie sa wlasnoscia ich rodzicow. Dzieci to nie szafa na ubrania...

Gdy sluchamy codziennie polskiego lewactwa, to az rece swierzbia, by przyklasnac odnosnie skrobanki...Bowiem w taki sposob mozna by sie tego lewackiego balastu poprostu pozbyc... Dlaczego tego nie czynimy ? Bo jestesmy Chrzescijanami...

Odnosnie Twojego argumentu, ze bez rak i nog..., a ile ludzi po wypadkach i chorobach doznaje amputacji ? wytlumaczysz im, ze lepiej dla nich jest, gdy popelnia samobojstwo ?  A moze eutanazja ??? Moze nie tlumaczmy innym co jest dla nich lepsze i przede wszystkim nie nalezy mordowac tych, ktorzy wogole nie moga nic powiedziec i tym samy obronic swoje zycie przed napastnikami tj. mordercami.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#1510817

1. nie ma żadnej dowolności w usuwaniu ciąży bo jest to ZAKAZANE. I koniec, nie ma o czym gadać. Trzy wyjątki jakie są - to są sytuacje niezwyczajne. Przez prawie 2000 lat kosciół był za karą śmierci i też było dobrze, nie? Bo to też była sytuacja wyjątkowa. 

2. Co innego urodzić się kalarepką i wegetować całe życie - nawet NIE MOGĄC się zabić samemu, a co innego żyć normalnym życiem i zostać inwalidą, wtedy chociaż mózg ma wspomnienia i wiedzę. I zaręczam, że bez mózgu nie da się żyć, a powszechny entuzjam do ochrony każdego życia sprzyja rodzeniu potworków i czekaniu aż same poumierają. To ci dopiero dobroć i miłość, ale nie wiem do czego?

Vote up!
1
Vote down!
0
#1510831

1.To sie nijak ma do tematu morderstwa nienarodzonych dzieci. Kara smierci nie jest morderstwem, jest kara ostateczna, a wiec pozbawieniem winowajcy zycia.

2.Kolega proponuje by wyreczac Boga, czy jek kto inny woli "nature " ?

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#1511142

I tu wychodzi, wg mnie oczywiście, całe faryzejstwo sytuacji. Mianowicie: albo zakaz obowiązuje bezwzględnie bez stosowanego przez prawników warunku  "to zależy", czyli owych 3 wyjątków, albo pozostanie martwą literą prawa. Abstrahując od wszystkiego, nikt kobiety/dziewczyny do abortowania dziecka nie ma prawa zmusić, czyż nie? Jeśli się w tej kwestii mylę, to uprzejmie proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.

Vote up!
3
Vote down!
0

Janina otęska

#1510751

             

Vote up!
4
Vote down!
0
#1510722

Trzeba stwierdzic, ze facet byl spostrzegawczy :-))))) Bardzo trafnie to ujal.

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#1510824