Ruskie trolle wokół nas

Obrazek użytkownika Muni
Kraj

Patrząc na rozliczne sondaże dotyczące poparcia dla różnych ugrupowań wiadomo kto i z jakimi poglądami stanowi mainstream, mimo pewnych różnic w procentach.
Można oczekiwać, że na lewackich portalach będą się popisywać lewacy, pederaści, jakieś odłamy PeOwców, u anarchistów będą chuligani czytający "Krytykę Polityczną", antifiarze i inne chamy, a Gaz Wyb to korytko dla świnek kochających PO, lemingów i postkomuny.
Tego samego można więc oczekiwać, czyli podobnych zależności, na portalach prawicowych. Ale... jednak NIE MOŻNA.
Otóż na prawicowych portalach i blogach cały czas występują tabuny dziwnych, może i zielonych ludków.
Natankowcy, intronizatorzy, sekciarze, bigoci, dewotki, rusoluby, iranoluby, endecy, antyszczepionkarze, miłośnicy talibów, anty-amerykańcy, panslawiści, obsesjonaci anty-żydowscy, tropiciele banderowców, naturyści-tradycjonaliści, a nawet neopoganie. Skąd to towarzystwo się bierze? Czy to spontan? E tam... Należy to ubrać w kontekst.
A jaki on jest każdy widzi, kto przeczyta czołówki gazet, czy posłucha radia.
Rosja w natarciu. Ludziki z czołgami kupionymi w OBI kręcą się po wschodzie; wojna ante portas! Europa w przyklęku (jak zwykle od 75 lat), Ameryka daleko i kąsana z wszystkich stron.
Ale Rosja to już nie jest ZSRR, więc musi spędzić dużo, dużo więcej wysiłku i czasu nad urobieniem i skołowaniem ludzi na zachodzie, a najbardziej na tym bliskim, czyli u nas i w okolicy. Natknąłem się na świetne kompendium działań Rosji, które ktoś zebrał i zamieścił w necie, nie ma sensu tu niczego zmieniać, mogę to wkleić od A do Z bez zmian. Tak po prostu jest!

"Termin „Web Brigades” (brygady sieciowe) jest ściśle związany ze zjawiskiem, jakie zaobserwowano w Rosji na początku lat 2000. Sprawę nagłośniła dziennikarka Anna Poljanskaja. W jej opinii, w przestrzeni internetowej działały zorganizowane grupy, charakteryzujące się wspólnotą poglądów, osądów i działań. Grupy te tworzyły sztuczną dyskusję bądź to narzucając innym nieświadomym internautom, swoje przekonania, bądź też torpedując normalną dyskusję. Uważa się, że za grupami tymi stały rosyjskie służby, głównie FSB.
Według Poljanskiej, działalność tych grup charakteryzują pewne stałe elementy:
1. Propagowanie ideologii komunistycznej i przedstawianie w pozytywnym świetle historii związku sowieckiego, z naciskiem na minimalizowanie ilości ofiar tego systemu.
2. Bezgraniczna wierność Władimirowi Putinowi i jego otoczeniu.
3. Respekt i podziw wyrażany pod adresem KGB i FSB
4. Nienawiść do przedstawicieli opozycji, dziennikarzy
5. Wyrażanie opinii które są Anty-amerykańskie, anty-zachodnie, anty-Gruzińskie, anty-Ukraińskie
6. Oskarżanie o Rusofobię każdego, kto się z nimi nie zgadza
7. Tendencja do oskarżania oponentów w dyskusji o „szaleństwo”
8. Ciągła obecność na forum – dzień i noc ktoś pisze
TAKTYKA
1. Jak tylko pojawi się „przeciwnik”, brygady sieciowe atakują go głupimi argumentami, prowokując do głupiej reakcji/interakcji
2. Oskarżanie rozmówcy o pracę dla „wrogów” – CIA, Mossad, Arabia Saudyjska itd.
3. Obrażanie rozmówcy, często o charakterze seksualnym
4. Zdumiewająca zdolność do ujawniania i przypominania sobie cytatów rozmówcy z wcześniejszych dyskusji, czasami nawet sprzed roku
5. Praca zespołowa. Członkowie brygad współpracują ze sobą, zadają sobie rozpoczynające dyskusję pytania, podkreślają określone fragmenty wypowiedzi innego członka grupy – udając, że się nie znają.
6. Zwracanie się do administratora o blokowanie lub usuwanie całości/części wpisów przeciwnika.
7. Niszczenie i zamykanie niewygodnych forum –zdarzały się przypadki kasowania całych tematów bez przyczyny.
PO CZYM POZNAĆ RUSKIEGO TROLLA NA POLSKICH PORTALACH
1. UKRAINA = BANDEROWCY. To dziś najpopularniejszy temat w internecie i jest to główny odcinek, na którym pracują obecnie „brygady sieciowe”. Widać to w każdym artykule na Onet/Interia/WP dotyczącym Ukrainy
2. ROSJA. Budowany jest pozytywny obraz Rosji. Putin przedstawiany jest jako prawdziwy mąż stanu, który prowadzi Rosję i trzyma porządek (często używane: rusofobiczne artykuły, rusofobiczny interlokutor, zachodnia nagonka na Rosję niepolskich/polskojęzycznych mediów etc)
3 ANTYAMERYKANIZM. Mocno krytykowane są Stany Zjednoczone. Przedstawiane są jako agresor, państwo niesprawiedliwe, stanowiące zagrożenie dla reszty świata. (często używane: zgniły zachód, jankesi, Polacy niewolnikami jankesów, Polacy w złotej klatce etc)
4 ZNIEWOLENIE POLSKI. Opisywanie 25-lecia wolności, jako gospodarczego i politycznego upadku państwa Polskiego (często używane: nienotowane w historii bezrobocie [bezrobocie po transformacji nigdy nie było tak niskie, jak na chwilę obecną], prywatyzacja, rozkradanie państwa, obce kapitalistyczne wpływy [czytaj zagraniczne inwestycje], Polacy niewolnikami na emigracji etc )
4. ANTYSEMITYZM. Tradycyjnie z poklaskiem dla Rosji idzie atakowanie „żydów”. Żydzi i Izrael przedstawiani są jako największy wróg Polski. Napuszczanie Polaków na Żydów i odwrotnie ma zresztą długą tradycję w Rosji, gdyż metody te stosowano już w zaborze rosyjskim oraz w PRL. Oprócz destabilizacji wewnętrznej (dziś już może mniej, ze względu na mały odsetek mniejszości w Polsce) Rosja uzyskuje też korzyść, pokazując Polskę jako odwiecznych antysemitów, co skutecznie utrudnia nam kontakty z zachodem.
5. ANTYUNIJNOŚĆ. Bruksela jest kolejnym po USA i Izraelu "największym wrogiem". Źródło wszelkiego zła i zepsucia. Najlepiej jakby Polska była poza Unią… co oczywiście byłoby korzystne dla Rosji.
6. WYBIELANIE HISTORII. Pokazywanie zaborów w dobrym świetle, minimalizowanie ofiar Rosyjskiej przemocy na terenie Polski, gloryfikowanie PRL. Wszyscy przeciwnicy Rosji to faszyści, naziści i banderowcy.
7. ZNIECHĘCANIE POLAKÓW DO WSZELKICH SOJUSZY. Czy to z USA, czy z Niemcami czy Litwą, czy Ukrainą. Każdy kto myśli o sojuszu jest „agentem” – najlepiej jak Polska „będzie sama”… dokładnie jak przez wybuchem Powstania Warszawskiego.
To są najważniejsze, stałe tematy jakimi kierują się brygady sieciowe. Oprócz tego działają też na określonych odcinkach, wynikających z zapotrzebowania w danej chwili. Dało się więc zauważyć swego czasu wzmożoną aktywność podczas rozmów o gazie łupkowym(wzrost ilości komentarzy zniechęcających do wydobycia komentarzy, straszenia), czy też podczas rosyjskich prób rakietowych(kiedy to chwalono rosyjską myśl techniczną, krytykując amerykańską).
STRUKTURA ORGANIZACYJNA
Brygady sieciowe tworzone są przez kilka osób przy normalnych, statutowych zadaniach oraz przez większe grupy przy masowych operacjach – takich jak np. ostatnie straszenie „banderowcami”. Kim są uczestnicy? Tego na 100% stwierdzić nie można, jednak potencjalni kandydaci to:
- pracownicy wywiadu, służby specjalne
- wynajęci przez służby Rosjanie znający polskie realia
- wynajęci przez służby Polacy, poprzez specjalistyczne agencje
Członkowie grupy na ogół mają dużą wiedzę na temat historii. Do pisania komentarzy używa się często specjalistycznego oprogramowania, umożliwiającego pisanie z kilku przeglądarek równocześnie - oczywiście łącząc się poprzez serwery proxy i oprogramowanie maskujące IP."

Czyż to nie jest kompletne i dokładne opracowanie? Celne co do joty! I już wiemy, skąd tylu dziwnych "patriotów" na patriotycznych portalach, bo tylko ze strony prawicy może być dla ruskiej ekspansji zagrożenie.

pierwotnie na xiezyc.blogspot.com

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.1 (30 głosów)

Komentarze

Wszedłeś mi w słowo !

Już pisałem o stalkerze pojedyńczym, zabrałem sie za grupowego. Tymczasem to opracowanie jest świetne !

Vote up!
14
Vote down!
-10

#1443181

Nie wiem czy mam rację, ale na portalu gdzie nie ma możliwości banowania, Administrator powinien dbać o to, aby troll nie rozwalał dyskusji pod notką.

A swoją drogą to dlaczego ludzie mają w sobie tak mało życzliwości?
Przecież to niewiele kosztuje.

Vote up!
15
Vote down!
-1

Jerzy

#1443183

... który jest obłąkanym maniakiem, człowiekiem nieuczciwym, chorym na ideologięczy urojenie wielkości (faszyzm?), która nie pozwala mu racjonalnie myśleć i podejmować dialogu merytorycznego.

Ostatnio opublikowałem komentarz merytorycznie krytyczny do wpisu:

http://niepoprawni.pl/blog/7852/prawda-i-klamstwo-jako-orez 

Odpowiedzi nie doczekałem, a jedynie -5, a zaraz potem, nieprzerwanym ciągiem, często po 3 na minutę jeszcze 40 takichż (-200 punktów). Czy ktoś normalny będzie chciał w przyszłości dyskutować z taką istotą, która urodziła się człowiekiem, ale o tym zapomniała?

Też uważam, że Administacja powinna mieć możliwość surowego karania za trolling, i oczywiście również wliczając w trolling takie punktowanie, które nie ma nic wspólnego z oceną merytoryczną. Winna ich traktować ze szczególną surowością, a w takich jak mój przypadkach - po usunięcie z forum.

 

Vote up!
10
Vote down!
-5
#1443257

Mogę dać jednego minusa, nie da rady dać 40, nawet gdybym chciał. Nie fanzol.

Vote up!
6
Vote down!
-8
#1443291

głupiego, że nie zrozumiałeś, że te dodatkowe -200 punktów wzięły się z pałowania moich innych komentarzy - jak leci, skacząc z wpisu na wpis.

Ja też nie mówię, że to Ty - masz za małą rangę.

Dzisiaj np. widzę, że moje dobre wpisy systematycznie pałuje 6-punktowiec.

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1443319

Sam piszesz, że ja tego nie robię, ale czepiasz się mnie! Ja też dostaję po 100-200 minusów na dzień jak wkurzę jakiegoś dewota. I co? Trudno. 

Vote up!
6
Vote down!
-8
#1443322

... i do tego odnosi się mój komentarz. 

ale to dobre pytanie to: 

to czego chcesz ode mnie?

Pokazuje, że najpierw podchodzisz do tematu emocjonalnie, nawet nademocjonalnie, skoro po dłuższym dopiero czasie zaczynasz myśleć. 

A przecież przed nami jeszcze dyskusja merytoryczna: jak wytępić trolling.?

Twoje pytanie podpowiada odpowiedź - wytępić pochopne sięganie po emocje nadmierne... Skupiać się od razu na tym, co rozmówca miał na myśli... Skupiać się na nazywaniu problemu i szukaniu dla niego rozwiązania... Unikać myślenia o sobie - skupiać się ... Patrzeć dalekowzrocznie ...

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1443348

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika bursztyn nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Masz całkowitą rację.

Jest dokładnie tak, jak piszesz.

Autor pisze brednie w blogu i obraża się , kiedy ktoś mu zadaje pytanie, a nie daj, Boże podda krytyce jego wypociny....

Wtedy biegnie po całą chmarę wspólników i latają z nunczako nad swoimi "koronami" spróchniałych drzew.

 

 

Pozdrawiam.

Vote up!
7
Vote down!
-9

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1443294

Czy to brednie, to twoja osobista opinia. I jakie to pytania zadałeś na które się obrażam? 

Dla mnie brednie to pieprzenie farmazonów o chasbarze i intronizacji i zaręczam ci, że jestem w kosmicznej wręcz większości.

A to, że was tu tak dużo, to właśnie wskazówka za zagnieżdżenie trolli.

No, dawaj te "pytania", odpowiem ci.

 

Vote up!
9
Vote down!
-6
#1443302

Mój wpis nie dotyczył Twojej osoby.

Jeśli tak zrozumiałeś, to bardzo przepraszam.

Przyznałam "miarce" rację w tym, co napisał, że zdarza się tak, iż to sam autor bloga jest trollem.

 

Pozdrawiam.

Vote up!
8
Vote down!
-6

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1443306

miałem okazję przekonać się, że ruskie trolle grasują w internecie. Napisałem notkę na salonie24 http://sophia.salon24.pl/zaklęty-krąg-unii-europejskiej i zaczęła się dyskusja, która natchnęła mnie do napisania następnej notki http://sophia.salon24.pl/ruskie-serwery-w-akcji-na-salonie24 i wtedy dopiero zaczęła się dyskusja na dobre, właśnie z licznymi ruskimi trollami w tle. Na domiar tego te notki bez mojej zgody i wiedzy zostały przetłumaczone i opublikowane na ruskim forum URSA przez niejaką @mamme miedwiedicę W komentarzach jest link podany przez PW (niebieski napis) do wejścia na to ruskie forum...Polecam interesująca dyskusja !

Vote up!
11
Vote down!
-5

lem

#1443189

Cieszę się, że nie jestem samotny w swoich poglądach. To mi dodaje nadziei! Ale trzeba cały czas walczyć, zielone ludziki są jak jaszczurki, raz je widać, a za chwilę są w ukryciu, by pojawić się w innym miejscu.

Vote up!
11
Vote down!
-11
#1443210

październik

 

na Rosję spogląda

przez lewacki wziernik

w którym ino widzi

Aurorę i październik

Vote up!
7
Vote down!
-1

jan patmo

#1443208

Unikając tematyki podanej w punktach, człowiek (głos na forum) staje się typowym produktem przemysłu medialnego. Jedynie bezpieczna tematyka, to opinie o serialach i plotki na temat celebrytów. 

Czy nie wydaje Ci się podejrzane to "odstraszanie" od kontrowersyjnych tematów? Lepszy taki knebel, niż żaden.

Pozdrawiam

Vote up!
12
Vote down!
-3
#1443229

Chodzi o to, że marginalne, egzotyczne sprawy zajmują na forach 30% ich objętości. To nie jest dyskusja, to odwracanie uwagi od poważnych spraw.

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1443316

Kiedy pisałeś: „Po czym poznać ruskiego trolla na polskich portalach”w punkcie 4 przeczytałem cytuję: „ZNIEWOLENIE POLSKI. Opisywanie 25-lecia wolności, jako gospodarczego i politycznego upadku państwa Polskiego (często używane: nienotowane w historii bezrobocie [bezrobocie po transformacji nigdy nie było tak niskie, jak na chwilę obecną], prywatyzacja, rozkradanie państwa, obce kapitalistyczne wpływy [czytaj zagraniczne inwestycje], Polacy niewolnikami na emigracji etc.)”.

Natomiast w punkcie 5 zadekretowałeś, cytuję: „ANTYUNIJNOŚĆ. Bruksela jest kolejnym po USA i Izraelu "największym wrogiem". Źródło wszelkiego zła i zepsucia. Najlepiej jakby Polska była poza Unią… co oczywiście byłoby korzystne dla Rosji”.

Oznacza to, że każdy, kto ma oczy i uszy szeroko otwarte i pisze o wyżej wymienionych faktach w sposób udokumentowany – według Ciebie (za Anną Poljanskają) jest... trollem. A jeśli dodam, że ponadto napisałem dwie książki na temat zgubnego dla Polski członkostwa w UE (2002 i wznowienie w 2009 oraz do niej Suplement w 2009) wskazując na udokumentowane fakty, które doprowadziły moją Ojczyznę (bo chyba Twoją to ona nie jest!) do ruiny gospodarczej i społecznej, – to chyba mnie nazwiesz mega trolem! Wystarczy, że publikuję na Niepoprawnych wybrane fragmenty z mojej książki "Europejskie Eldorado", na przykład tutaj 14 część: http://niepoprawni.pl/blog/8282/europejskie-eldorado-14-agonia-polskiego-przemyslu-i-rolnictwa-pytania-5-9, a już zostanę okrzyknięty przez Ciebie ruskim trollem???

Wypraszam sobie takie insynuacje!!!
Do tej pory uznawałem Ciebie za poważnego blogera, ale tym wpisem spowodowałeś, że zmieniłem o Tobie zdanie.

   

    

P.S.
Twój wpis nie dość, że jest pod względem merytorycznym totalnie "skopany", to na dodatek od strony edytorskiej jest nie do przyjęcia (zły dobór wielkości czcionki, brak akapitów, niepotrzebnie podtytuły pisane wielkimi literami).

Vote up!
9
Vote down!
-9

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1443233

Proszę podać  rok wydania książki "Europejskie Eldorado" i oficynę wydawniczą przez jaką to tajemnicze  dzieło, (którego nie ma w spisie książek)  zostało wypuszczone.

Czy to urojony przez ciebie na potrzeby portalu nieistniejący "biały kruk"?

 

Vote up!
10
Vote down!
-9

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1443237

1. Jest jak jest, nie ma Eldorado, ale porównując Polskę roku 1999 do dzisiejszej nie widzę jakieś degrengolady. Ja sam uważałem, że powinniśmy byli wejść do NAFTA (ktoś to jeszcze pamięta?), ale tak się nie stało.

Jednym jest sprawa marnotrastwa pieniędzy w Unii i naszego słabego w niej głosu, a inna to korzyści jakie to daje w naszej pozycji międzynarodowej. Sama Unia jest słaba i może nie przetrwa, ale na dzisiaj lepiej w niej być, niż nie.

Bo jak sobie wyobrażasz naszą dzisiejszą sytuację z wojną na Ukrainie gdybyśmy nie byli w UE? Byłby duży strach, a i tak jest groźnie. I fakt, Polska poza Unią pasowałaby Rosji w sam raz, czy nie?

Reasumując, Unia, może słaba i złodziejska, źródło konfitur, niemiecki klub kolesi, ale W TYM MOMENCIE i W TYM MIEJSCU jest dla nas korzystna. Wołanie teraz o wyjście z Unii jest miłe Rosji, sorry.

2. Na edycję nie mam wpływu, Gawrion sam powiedział, że zablokował możliwości zmiany czcionki rozmyślnie. Jak piszesz w notebooku i wklejasz, to może wyjść dobrze, a może wyjść źle. Teraz po dwóch próbach wyszło źle. Nie mam na to wpływu.

Ale na dole wpisu jest link do tego samego na moim blogu, możesz zobaczyć, że formatowanie jest zupełnie inne. Dobre.

Vote up!
4
Vote down!
-5
#1443315

We wpisach blogowych piszesz jaką czcionką chcesz - i krój i wielkość.

Inaczej jest w zajawkach czy komentarzach gdzie ma być jednolicie.

Sam sobie niestety ustawiłeś czcionkę "Times New Roman", przeciez ja Ci kodu nie wklejałem. :)

Vote up!
3
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1443328

Ale nie wyswietla się Times NR. I gdzie ja to niby mogę ustawic? Nie ma opcji rodzaj czcionki, przecieź?

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1443377

W widoku podstawowym tego nie zobaczysz. Zobaczysz wybór czcionki w formatowaniu jeśli przełączysz na "źródło dokumentu" czyli kod źródłowy HTML. Widocznie takie formatowanie skądś przeklejasz.

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1443555

Witaj,

 

widzę, że ubiegłeś nie tylko cyborga, ale również mnie.

Mam bardzo dużo materiałów o zorganizowanym trollingu. Czy wiesz np., że w Rosji, za 12-to godzinny dyżur i zadaniowe trollowanie, wyspecjalizowanie agencje, powiązane z FSB płacą 50 dolarów? Jedna z takich agencji, znana mi z nazwy jest m.in. w Poznaniu.

Nie ze wszystkim, się zgadzam, co napisałeś, bo ja np. jestem anty-unionistą.

 

A w swoim opisie zapomniałeś o jeszcze jednej grupie blogerów - o katasrofistach. Grozi nam GMO, NWO, Monsanto, smugi na niebie, globalne ocieplenie, elektrownie atomowe, wulkany i tajemnicze choroby, lekarstwa itd, itd.

To jest dopiero zabawna ferajna.

 

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-9

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1443245

Portal zamienia się w polowanie na trolli.Ten temat zaczyna dominować.Wydaje mi się ,że to początek końca.

 

Vote up!
6
Vote down!
-3

Verita

#1443259

...dokładnie tak, "hasbara kontratakuje" :))...a tak na poważnie, dzisiaj od rana zauważyłem, że po portalu hula wiatr...kto będzie czytał młócki o "ruskich trolach"...normalny człowiek unika takich nawalań, mało tego, portal idzie w kierunku samodestrukcji...pomysł z tym paskiem z prawej strony do naparzań, to nic innego, tylko szczucie jedni na drugich i narzędzie do pyskówek...dziwię się, że Gawrion nie przewidział, że będą "jazdy"...no chyba, że to lubi, ale nie stwarzał takiego wrażenia

ps. najlepsze jest to, że tropiciele "ruskich troli", to poważni goście w podeszłym wieku, głowy rodzin, tzw prawicowcy, a zachowują się jak gówniarze w piaskownicy...no niestety...pozdrawiam niepoprawnie

Vote up!
13
Vote down!
-8

http://trybeus.blogspot.com/

#1443266

Na propagandę w sieci wydaje się kupę kasy. Celem są wszystkie najbardeziej opiniotwórcze media czy portale. Jakiś czas temu rosyjscy hakerzy upublicznili korespondencję z wytycznymi dla pracowników-trolli. Wytyczne te rozsyłąła niejaka Svetlana Boiko z Agencji z Petersburga.

Do poczytania:

http://www.buzzfeed.com/maxseddon/documents-show-how-russias-troll-army-hit-america#219af0t
http://www.stopfake.org/en/leaked-correspondence-shows-agency-s-trolling/
http://www.pecand.com/new-leaked-documents-show-russian-trolls-targeting-obama-harry-potter-fans/
http://www.sptimes.ru/story/38052
http://sptimes.ru/story/40009

Do obejrzenia:

Vote up!
9
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1443308

co się z Tobą dzieje.

Gdyby portal "Niepoprawni" został wytypowany przez "agenturę-razwiedkę" do przejęcia, zniszczenia, ośmieszenia i tym podobne, to zapewniam Cię, że miałbyś niewiele do powiedzenia czy przeciwdziałania. To są poważne organizacje i smutni ludzie, którzy nie patyczkują się w pisanie opozycyjnych postów, oni przychodzą i jest pozamiatane. Dobrym przykładem jest tu historia "Fyma", człowiek wykonał tytaniczną pracę przez całe długie miesiące, aż się to nie spodobało "im", nastąpił szast-prast i po ptokach. Natomiast szukanie sensacji i agentury w każdym piszącym dobrze o Niemcach, Rosjanach, Marsjanach i kimkolwiek innym jest zwykłą zabawą, dziecinadą. Gdy wywoływana tak ochoczo przez poniektórych "razwiedka" naprawdę wejdzie na ten portal to nie zdażysz nawet pisnąć. Takie są fakty. Osobiście życzę dla "Niepoprawnych" wszystkiego co najlepsze, zostawiłem tu kawałek mojego życia i mojej pracy. Natomiast skręt portalu w stronę paranoi psychodelicznych szukających wszędzie mitycznej agentury zaczyna nie tylko nudzić ale może być poczatkiem końca tych "niepoprawnych", mam nadzieję, że nie o to idzie.

Oczywiście każdy ma własne zdanie, nie obliguje to jednak do napaści personalnych i negatywnych ocen bez uzasadnień to jest niepoważne, to poziom z podstawówki.

Albo wrócimy do merytorycznej retoryki bez "wendetty" albo czarno to widzę.

Pozdrawiam-Bibrus

 

Vote up!
10
Vote down!
-7

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1443314

Ja napisałem o faktach, podałem linki. Zresztą propaganda w sieci jest faktem - głupio to podważać.

A Tobie, to chyba się pomieszały pojęcia, bo rozmawiamy w tym wątku o propagandzie. Biorąc pod uwagę że celem propagandy jest manipulowanie odbiorcami, to niszczenie portalu na którym można manipulowac ludźmi, dodatkowo ludźmi sprofilowanymi (gdzie łatwo dobierać narzędzia manipulacji), niszczenie takiego darmowego narzędzia manipulacji na którym trzeba się tylko zainstalować byłoby totalmną głupotą. Można to porównać do spalenia przez propagandystę papieru na ulotki propagandowe razem z drukarnią. :)

Sugerowanie jakoby ze mną coś się stało - że skręcam w stronę paranoi psychodelicznej - pozostawiam, powolisz, bez komentarza. Nie świadczy to dobrze o Tobie. Wyobraź sobie że są tacy, którzy propagandę w sieci traktują jako bezsprzeczny fakt.

 

Vote up!
8
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1443323

o paranoję podejrzewam zupełnie kogoś innego.

Znając Twoją bezstronność w nawet najbardziej kontrowersyjnych sprawach sprzed miesięcy czy lat, można zauważyć pewną zmianę, mianowicie odkrywasz swój światopogląd, zajmując często wyraźne stanowisko stając bezapelacyjnie po czyjejś stronie. Dawniej tyczyło to wyłącznie spraw przetrwania portalu jego istnienia. Podziwiałem Twój spokój kiedy "banici" nie zostawiali suchej nitki na każdej dziedzinie Twojego zycia. Byłeś ostrożnym kapitanem tonującym wszelkie swary i spory na portalu. Ostatnio coś się posypało i nie jest to moja odosobniona opinia. Kierowanie i moderacja takiego zjawiska jakim są "Niepoprawni" wymaga maximum obiektywizmu, którego zaczyna wyraźnie brakować. Jak już pisałem wcześniej, może zbyt dużo wymagam.

Bardzo odpowiadała mi maksyma z początku nowych "Niepoprawnych" maksyma, której nie potrafili znieść "banici".

Brzmi ona: każdemu wszystko po równo.

Inaczej-"Niepoprawni" są przystanią dla każdego rodzaju opini, którą można weryfikowac poprzez merytoryczną i zasadną agrgumentację bez chamstwa, obrażania, epitetów i plagiatów, tak było a jak jest?

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-6

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1443333

Chyba dość mocno nadinterpretujesz fakty - ja tylko napisałem jeden komentarz pod wpisem o propagandzie, komentarz o jednym fakcie i podałem parę linków i kilka filmów.

O agenturze w sieci wypowiadałem się publicznie już kilka razy. Za każdym razem podobnie. Nigdy nie wątpiłem że agentura w sieci działa. Mam taki pogląd i tyle. Nawet będąc adminem portalu którego misją jest tworzenie medium swobodnej wymiany myśli, opinii i poglądów, mogę chyba mieć taki pogląd? Chyba każdy zauważył na przestrzeni ostatniego roku masowy przyrost ruskiej propagandy. Sam jakiś czas temu obnażyłem do cna propagandowe kłamstwo na blogu Boomcha.. I było to 1 lipca -bite 3 miesiące temu, także nic mi się nie stało - wszystko stabilnie :D

A to żę Ci się mój pogląd nie podoba, to co ja zrobię? :) Masz prawo nie wierzyć w realne wykorzystanie propagandy w dzisiejszym świecie wirtualnym, masz prawo pisać że płatni trolle nie istnieją..

Vote up!
5
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1443351

dlaczego jesteś tu gdzie jesteś.

Nadmienię tylko o fakcie istnienia propagandy i agentury nie tylko rosyjskiej, której tak wiernych tropicieli tu mamy.

Są różne w tym zapewne i nasza.

Uważam, że jeszcze nie zapracowaliśmy na prawdziwego "agenta".

"Niepoprawnych" czeka jeszcze dużo pracy w budowaniu takiej popularności i potęgi, aby można było śmiało powiedzieć-tak

tu działa agentura.

Teraźniejsze podejrzenia mnie rozśmieszają.

 

Zresztą idąc tokiem rozumowania co niektórych, to Ty "Gawrionie", zasłużyłeś na miano głównego szpiona, wszak masz avatar

wódki "Gavrionowskiej" czyż nie tak?

 

Dlatego argumenty, że ktoś-coś, bo ma w "godle" Rasputina czy zwykłe psie gówno, doprowadzają mnie do pustego smiechu.

Pozdrawiam.

Vote up!
7
Vote down!
-6

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1443357

Oczywiście ze to nie tylko ruska propaganda. Rozmawiamy pewnie o ruskiej gdyż najbardziej nas dotyka. Czy jest propaganda Amerykańska? Oczywiście! 

Zamiast kwestionować istnienie ruskiej podaj przykłądy amerykańskiej. Wpis włąsnie tego dotyczy.

Odnośnie avatara. Avatar powstał w pracowni Ma. Niezamówiony, był niespodzianką i prezentem dla mnie. Danz miał podobny. Mam więc alibii :) Idąc Twoją logiką - to chyba Ma jest agentką :)

Każdy element który świadomie wpasowujemy w nasz wizerunek oddziaływuje - to chyba prawda którą trudno podważyć. Kolejną prawdą jest to że dorośli ludzie i nieubezwłasnowolnieni świadomie dobierają te elementy swojego wizerunku (przynajmniej będąc inteligentnymi - powinni). Kolejna prawidłowość - Im więcej ktoś gromadzi elementów wizerunkowych czy nawet merytorycznych (treści wpisów, komentarzy) kierujących naszą uwagę w jedną tylko "stronę", to tym bardziej myślimy, że ten osobnik z tej "strony" własnie pochodzi. Ciężko to obalić :)

Vote up!
3
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1443364

to jest równia pochyła . Tak było z wieloma innymi postalami, ale może się mylę, zobaczymy.

Pozdr.

Vote up!
1
Vote down!
-2

hobo

#1443458

Pozwól, że wtrącę swoje trzy grosze do tej dyskusji.

Myślę, że mało jest takich ludzi(chyba taki ktoś nazywa gapa) którzy nie widzą propagandy w sieci.Rzecz w tym że w całej tej dyskusji głównym problemem jest- wydaje mi się- celowe utrudnianie przez niektórych merytorycznej dyskusji. Problem ten istnieje od dawna i trudno z nim walczyć, ale można go próbować ograniczyć.

Jeśli już nie ma narzędzia banowania to przynajmniej Ty powinieneś zdecydowanie wkraczać i nie pozwalać na ubliżanie i ordynarne odzywki.

I nie zwracać przy tym uwagi na oskarżenia o cenzurę.

 

Vote up!
10
Vote down!
0

Jerzy

#1443337

Wszystko jest propagandą.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Ten kto uwielbia Ukrainę z jej wadami i zaletami będzie psioczyć na Rosję, ci którzy nie cierpią Ukrainy, choćby za "banderyzm", nigdy nie zgodzą się na wysyłanie im broni, dlatego obie te racje stają się z automatu propagandą.

Dla jednych zwolennicy Ukrainy są propagandzistami dla innych wręcz przeciwnie, a idzie o porządek w dyskusji bez chamstwa i przywoływania "duchów banicji".

Pozdrawiam.

Vote up!
11
Vote down!
-5

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1443340

Kwestionowanie istnienia propagandy w sieci jest strasznie, ale to strasznie naiwne.. O ile osoby nie wierzące w propagandę mogą występować na forach ogrodniczych, to dziwię się bardzo, że na portalu stricte politycznym kwestionuje się istnienie propagandy w sieci! Trudno to logicznie wytłumaczyć.

Odnoścnie naruszeń. Zapoznaj się z przewodnikiem, a w szczególmności z działem zasady, z rozdziałem zasady obsługi naruszeń i z ewidencją naruszeń. Reaguję na każde zgłoszenie.

Dodatkowo - użytkownicy powinni stosunek do wpisów niemerytorycznych, zaśmieciających portal, agresywnych, będących manipulacją i erystyką - okazywać w ocenach takich komentarzy i użytkowników.

Vote up!
4
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1443359

Należy jednak dostrzegać ją w całości a nie wybiórczo.

Co do sprawy niejakiego Boomcha czy jak mu tam.

Taki z niego agent jak z koziej dupy trąba.

Chłopak chciał zabłysnąć tekstem nie swojego autorstwa, nie sprawdził, kopiuj wklej i pozamiatane.

Pozdr.

Vote up!
5
Vote down!
-4

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1443362

Wiesz Gawrionie, co to znaczy buzz?

 

Dowiedziałem się o tym, jak przeczytałem książkę pod tym tytułem

Vote up!
5
Vote down!
-4

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1443338

rozumie przesłanie tej książki ale proszę zajrzeć pod ostatni post "Trybeusa", on pisze o tym samym o czym Pan tu, proszę w takim razie o pozytywny koment pod jego wpisem.
pozdr.

Vote up!
8
Vote down!
-4

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1443344

Wiem co to buzz. :)

WIem także co to SNR - staram się aby ten parametr był na włąściwym poziomie :)

Vote up!
4
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1443366

"W życiu jest różnie, możesz być chamem ale pamiętaj, zawsze bądź honorowy".

Dlatego idąc śladem tej maksymy muszę przeprosić "Muniego", że korzystałem z Jego bloga, wcześniej odmawiając mu

pisania na moim, chociaż uważam, że było to uzasadnione.

Niniejszym oświadczam: co było a nie jest nie pisze się w rejestr.

Znaczy to, że jeśli "Muni" zechce komentować na moim blogu to nie widzę, że tak powiem przeciwwskazań, poza "netykietą" i

dobrym wychowaniem oczywiście.

Temat uważam za wyczerpany.

Vote up!
10
Vote down!
-4

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1443365

I za to masz +. 

:)

 

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1443456

Przed paroma dniami słyszałem o wiadomości, że Rosja planuje odciąć swoją sieć internetową od sieci ogólnoświatowej:

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/470940,rosja-zablokuje-google-facebooka-i-twittera-internet-pod-nadzorem.html

"Obawiam" się że to posunięcie - izolacja - jest wyrazem porażki, jaką na na płaszczyźnie walki informacyjnej ponosi Rosja. Odcięcie od zasobów światowych czy ogólnoświatowych narzędzi może spowodować tylko wewnętrzne niezadowolenie. Oczywiście sama Rosja będzie nadal działać na polu propagandy, ale w ten spośób będzie chciała ograniczyć oddziaływanie obcej propagandy czy informacji z zewnątrz.

Vote up!
7
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1443367

Rozwiązaniem ma być właśnie, wspomniany Linux, a dokładniej jego zmodyfikowana wersja, którą przygotować mają rosyjscy programiści. Realizacja projektu miała  się zakończyć do 2015 roku ale jest już gotowa tak jak procesory o nazwie Baikal.Ja mam wyjątkowo trudną sytuację gdyż z jednej strony zależy mi na zmianach w Polsce,o których pisałem ale mam przyjaciół i rodziny w różnych krajach.Chiny pokazały Rosji a mają znakomitą wesołą propagandę(piękne chinki)że Alibaba jest realna tak jak własna technologia czy software.Co do tematu.Propaganda?Jest wspaniała i wzbogaca fantazję ale wystarczy  dobry filter..a harcerzyki z różnych stron zaczynają kochać wolne ,niezależne....portale.Sukcesów życzę.Dobranoc.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1443502

Dedykuję Tobie specjalnie 36 zasadę w poradniku dotyczacym pisowni. Twoje komentarze czy teksty bardzo ciężko się czyta. Zapoznaj się i stosuj.

Otwarty Linux to potęga - przykład - Andrid Googla :D Ja jestem starym, dobrym slackware'owcem - konsola i tryb tekstowy! Czego nie robiłem na Slackware. :)

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1443536

Kocham  propagandę danego kraju w obrazkach...czy w reklamie.

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1443505