Banderowcy wczoraj i dziś

Obrazek użytkownika Muni
Świat
Właściwie, można dopisać "do księdza Isakowicza"... ale i do wszystkich ogarniętych jakimś nagłym lękiem przed "rezunem", chociaż zupełnie wyzbytych lęku przed państwem, które mordowało na większą skalę i nie ma zupełnie z tego powodu wyrzutów sumienia.
Wołyń 1943, kiedy to otumanione "chodzoną po wioskach" propagandą Bandery i Bulby, niedouczone i ciemne masy wołyńskich chłopów rzucają się na wykreowanego wroga w celu głównie grabieżczym, a Ukraina 2014, gdzie wnuki i prawnuki tychże, dalej otumanione, ale już nie takie ciemne i nie pozbawione informacji ze świata machają flagami i wrzeszczą głupoty to zupełnie INNE sytuacje. Czas upływa, rzeka płynie i woda już nie ta sama.Nie ma już roku 1943, wojny, Niemców na Wołyniu i w GG... Nie ma spięcia i sporu, bo jedna ze stron tego sporu została wytępiona. (Polacy).  Jest za to Rosja, która ma bomby i duże problemy. Ma też i historię mordowania milionów i to nie z poduszczenia jakichś cwaniaków, ale jako państwową politykę wykonywaną oficjalnie przez jej organy władzy. Przeciwstawianie sobie potęgi groźnego, bo schorowanego mocarstwa gotowego na niejedną zbrodnię w celu ratowania się do kilku milionów Ukraińców z zachodu, których ileś tam tysięcy małolatów macha flagami i skanduje debilne hasła to nieporozumienie. U nas, na co drugim bloku są napisy o tym, że "Żydzi coś tam" i co z nimi można by zrobić. Czy oznacza to, że ktoś u nas złapał jakiegoś Żyda i mu zrobił kuku? W Krakowie, na Kazimierzu, gdzie żydowskich wycieczek z Izraela i z USA przewalają się tysiące jakoś nikt nie zaobserwował płonących stosów i linczowania mimo butnych graffiti na murach. Tak samo, kretyńskie okrzyki małoletnich "banderowców" są równie groźne dla Polaków. Tych gówniarzy można naprostować w 10 minut, nie róbmy z nich problemu z którego powodu musimy się spłaszczyć przed matuszką Rossiją. W końcu akcję Wisła potrafiliśmy wykonać dawno temu i samemu, więc nie lękajmy się. Klucz to: "popieramy, ale się nie identyfikujemy" - naszym i nie tylko naszym głównym zagrożeniem jest Rosja, a nie wnuki banderowców i musimy o tym pamiętać. Więc bez egzaltacji i wariactw, ale popierajmy ruch ukraińskiej niezależności od Rosji. Za ich przewiny rozliczymy ich później, a na razie niech powalczą z Ruskiem.
4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (25 głosów)

Komentarze

wykonali akcje "Wisla", opisywal Gerhardt, on na pewno był z naszych.

Vote up!
7
Vote down!
-2

cui bono

#420321

A gdyby w Polsce zapanował rząd londyński to nie przeprowadziłby akcji Wisła?

Na pewno by to zrobił, a może i szybciej.

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#420363

W jaki sposób "rozliczymy ich później" i kiedy to "później" nastąpi?

Rozliczymy ich tak samo, jak rozliczamy Rosję. Ile to już lat rozliczamy?

Cztery lata zajmuje nam ustalenie, czy brzoza miała listki i czy stała tam wcześniej, czy później?

Polacy nadaja sie do pchania karuzeli, a nie do rozliczeń.

Wolność dla Ukrainy - TAK.

Narażanie Polski - NIE!

Teraz jest już za późno, bo słowo sie rzekło i kobyłka u płotu stoi, ale rząd i nie tylko on, bo wielu Polaków także, wykazało sie małą odpowiedzialnością za swoje groźne pomruki, znaczące tyle, o nic.

Uważam, że naszym problemem jest brak posięścia zdolności życia obok Rosji, której jak dotąd nikt zmienić nie potrafił.

Poza tym nie bagatelizowałbym zjawiska nacjonalizmu na Ukrainie.

Jeżeli Autor uważa, że ci "małoletni banderowcy" powstali ot tak, z siebie, to jest on w błędzie i to nie ci "nieletni banderowcy" stawiaja Banderze pomniki.

 

Pozdrawiam!

Vote up!
27
Vote down!
-3
#420328

PS Dodam jeszcze, że najpierw wypadałoby odzyskać wolność dla siebie, bo to jest polska racja stanu, a potem możemy zacząć, troszczyć się o innych.

Vote up!
23
Vote down!
-4
#420329

Już dawno czegoś tak głupiego nie słyszałem!

70 lat może wystarczy aby wykrztusić z siebie słowa:przepraszamy.

Do kiedy chcesz odłożyć rozliczenie się banderowców z tych zbrodni?

Nie przeczę że byli i są sprawiedliwi Ukraińcy i wielu z nich za pomoc "Lachom" poniosło śmierć z rąk swoich pobratymców.

Winni im podziękowanie jako sprawiedliwym.

 

Vote up!
18
Vote down!
-4

kazikh

#420330

W Krakowie na Kazimierzu uliczka-placyk Dejwór. Autobusy z młodymi starozakonnymi. Silniki pracują non stop. ( młodziaki piją kawę hektolitrami). Pilnują ich uzbrojeni w broń maszynową izraelscy ochroniarze ( komandosi). Młodziakom wciska się , że każdy Polak to wróg i to on mordował ich dziadków. Żadne państwo nie pozwala na wjazd uzbrojonych obcych formacji na swój teren - Polska tak. Starszy mężczyzna ( tubylec)  mieszkający przy placyku zwrócił uwagę na pracujące silniki autobusów. Został wdeptany twarzą w psie gówna na ulicy i mógł się poskarżyc Św. Piotrowi. Polska policja nie ma nic do tego. Młodziacy zachowują się skanadalicznie. Pokoje w hotelach wysmarowane odchodami, agresywni - twierdzą ,że są u siebie - a my ( Polacy)  - tylko tymczasowo. Zwolennicy Bandery na Ukrainie nie są tak słabi. Poza tym zdobyli dużo broni po Majdanie. Już chcą powrotu do Przemyśla i w Bieszczady. Choć jeszcze nie są oficjalnie u władzy.

 

 

Vote up!
22
Vote down!
-5

Mozets

#420336

w stosunku do Polski.

Wrog naszego wroga jest naszym przyjacielem - i to powinno nam byc mottem na dzien dzisiejszy.

Myslec co moze ugrac Polska na tym konflikcie czy bedziemy popierac Rosje naszego odwiecznego wroga czy Ukraincow ktorzy nie sa naszym wrogiem ,

mimo znanej nam przeszlosci.

Rosji nie da sie rozliczyc do puki tam nie bedzie demokracji i panstwa prawa.

Ukraincow bedzie mozna rozliczyc jak sie uwolnia od Rosji i beda starc sie stac krajem europejskim.

Przez wiek Ukraincy byli i dalej sa indokrynowani przez rosyjska propagande i szczuci na Polakow,zeby sposob mysleni odwrocic trzeba minimum pokolenia i

prawdziwych informacji.Polski rzad robil wszytko zeby prawda na Ukraine nie trafila cofniecie dotacji przez PObolszewikow dla polskich mediow i organizacji na Ukrainie byly

wykonane na rozkaz Putina.

Zeby rozliczyc zbrodniarzy ukrainskich najpierw rozliczmy naszych zbrodnairzy zyjacych jak krolowie w Polsce,bo system chronioacy tych zbrodniarzy nigdy nie rozliczy innych poza krajem.

Mysle ze wejscie Ukrainy do Europy moglo by spowodowac rozliczenie za zbrodnie i oddanie tego co zostalo Polakom zagrabione i wyplacenie odszkodowan.

Vote up!
8
Vote down!
-8
#420340

do Mozets

...żydowskie wycieczki są ochraniane przez komandosów mossadu...młode pejsy są butne i spróbuj nie zejść im z drogi...wiele czasu spędziłem na Kazimierzu i wiem jak to wygląda..dla sceptyków polecam film, jest też tam wątek z Kazimierza...pozdrawiam niepoprawnie

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#420357

Myślę, że każdy człowiek poszukuje dla siebie autorytetu.

Społeczności również mają taką potrzebę.

W czasie pokoju trwają poszukiwania autorytetu z gałązką oliwną w dłoniach,

w czasie wojny zaś, autorytetu z kamieniem w ręku.

Rzadziej, by z miłości ten autorytet w detalach naśladować,

częściej, by czerpać energię potrzebną do konkretnego działania.

---

Zastanawiam się, w jakim miejscu swojej historii znalazłaby się Ukraina dziś,

gdyby na Majdanie, zamiast ducha Bandery, pojawił się duch autorytetu z gałązką oliwną w dłoniach...

 

Serdecznie pozdrawiam.

dratwa3

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-5
#420341

Myślenie samodzielne , wielu potworem
Szkoda że przysłowia się często sprawdzają
Rozwagi samym omamionym nie dają
Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#420350

o którym napisał Kornel Makuszyński (autor "Koziołka Matołka"). Cytuje dr Lucyna Kulińska. Polecam Autorowi.

 

Trochę historii:

 

"Historia uczy, że ludzkość niczego się z niej nie nauczyła." Hegel

Vote up!
3
Vote down!
-2

Lotna

 

#420354

Widzę, że są tu zarzuty, że czemu mamy niby rozliczać banderowców POTEM, a nie teraz, zaraz, czemu jeszcze się to nie stało...

No, dobrze, to ja zadam pytanie naprowadzające? A jak niby mamy ich rozliczyć i czym? Kto miałby to zrobić? Jak do tej pory, mogliśmy im nagwizdać - najpierw byli częścią ZSRR, a potem nie, ale wciaż więksi od nas. Czy dlatego, że tego "rozliczenia" nie było mamy dzisiaj śpiewać z ruskimi czastuszki?
Dlatego wyraźnie napisałem - niech się pokopią z koniem teraz i zobaczą jak to fajnie; zmięknie im troszkę rura i "podejście do sprawy Wołynia i naszych kresów". Jak już stracą co się da, Ruski ich ekonomicznie docisną, to wtedy będą rychlejsi do rozliczeń. Na razie, rozliczenia za Wołyń i utracone kresy wyglądałyby jak wkroczenie do Cieszyna w 1938 roku - słuszne, ale w złym momencie i w zły sposób. 

Nie ma głupszego doradcy w polityce od spontanicznych emocji i działań nieprzemyślanych. Właśnie o tym napisałem, jak to ROZEGRAĆ, a nie jak się napalić napłakać, nawrzeszczeć i g... z tego mieć.

 

Vote up!
5
Vote down!
-5
#420360

Aby wymóc bodaj refleksję u swoich sąsiadów.Do jednego z instrumentów zaliczam zakaz wjazdu na terytorium RP dla członków parti postbanderowskiej.

Listy członków nie są trudne do ustalenia.

Vote up!
2
Vote down!
-2

kazikh

#420369

To ma zmusić ich do refleksji? Nie może, bo tu nie ma żadnego sprzężenia. Odbiorą to jako jeszcze jedną szykanę.

Im trzeba zrobić porządne PRANIE MÓZGÓW! Bombardowanie informacją. Prawdą. Epatowanie faktami o zbrodniach.

Ale do tego potrzebujemy ich jako małego i walczącego o przetrwanie regionu, a nie części państwa większego od nas z 50 milionami ludzi.

Niech się rozlecą, "banderowcy" sami zatęsknią za naszą opieką. Paszporty unijne zaczną być atrakcjne jak się skończy gaz, prąd i żarcie.

Tylko trzeba wytrzymać przeciwnika, jak w grze, a nie huczeć i jęczeć, bądź cmokać i zachwycać się. Nie merdać ogonem, a być graczem.

 

Vote up!
2
Vote down!
-1
#420382

Miałem okazję dobrze poznać tych potomków rezunów.

Przyszło mi to tym łatwiej że byłem tam przedstawicielem zachodniej firmy.

Nie chwliłem się z kąd pochodzę.

Vote up!
1
Vote down!
-1

kazikh

#420388