Dlaczego Bóg nie wysłuchał?

Obrazek użytkownika Muni
Idee

To jedno z częstych pytań. Zadajemy je innym, a przede wszystkim sobie. Niekiedy odpowiedź przychodzi z czasem - nie słuchał, bo była to jednk niemądra prośba, niepoważna. Jednak niektóre prośby były dobrze motywowane, słuszne, szczere, a ich niespełnienie prowadziło do strat, a nawet tragedii.
I Bóg nie wysłuchał. (Dokonuję tu pewnego skrótu, ponieważ modlimy się do różnych świętości, dotyczy do każdego adresata modlitw).
Dlaczego?! To trudne pytanie i można tu wiele pytać, bo sytuacji jest tyle, które wręcz proszą się o boską interwencję, a ta się nie materializuje.
Żeby zostać wysłuchanym trzeba być po pierwsze usłyszanym. Wydaje się, że to jest główna bariera naszych kontaktów z istotą wyższą. Nie możemy oczekiwać, że Bóg jest wielkim uchem dla modlitw setek milionów ludzi i spełniaczem wszelkich życzeń, zaryzykowałbym twierdzenie, że robi to bardzo rzadko, wręcz wyjątkowo. W Biblii jest wiele świadectw kiedy to Syn Boży uzdrawia, czy też spełnia pragnienia ludzi, najczęsciej nawet nieznanych sobie bliżej. Jednak zawsze potrzeba mu do tego kontaktu bezpośredniego. Woda w wino zamieniła się na tym jednym, konretnym weselu. Łazarz wstał, a nie wszyscy trędowaci świata. Ślepcy byli dotykani, zmarła dziewczyna ożyła po bezpośrednim kontakcie z Jezusem. On sam przywoływał Ojca i czasem miał z nim bezpośredni kontakt, ale... tam były inne relacje.

Wracamy więc do kluczowej kwestii: jak zostać usłyszanym? I jeszcze jeden krok - jak wołać?
To większe tematy, ale kluczowe i arcyważne. Dla nas.
Więc jak być usłyszanym? Kliknij i kontynuuj ]]>TUTAJ.]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)

Komentarze

Trzeba nosić z pokorą swój krzyż bez walki

Wtedy mamy szansę na nasze Zmartwychwstanie

Uczynienie podobnej do Jezusa kalki

Pozdrawiam

Szczęść Boże

 

Vote up!
2
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1587239