Świat "rozumnych" się wali

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Nie spodziewałem się że jeden sondaż spowoduje takie trzęsienie ziemi. Wystarczyła debata aborcyjna i PO nagle stała się partią pełną "katolickich talibów", partią wsteczników. Nagle Michnik mówi-Należę do ludzi, którzy wbrew komentarzom większości uznali wynik wyborczy PiS-u za bardzo dobry. Cały czas uważałem, że PiS jest potencjalnym kandydatem do władzy. Na rzeczywistość nie wolno się obrażać. 9-X-2012 gw

To tylko pokazuje że "rozumni" czują skąd zaczyna wiać wiatr. Nagle czterdziestu posłów PO przypomniało sobie że kiedyś PO była blisko nauki kościoła. A jeszcze chwilę temu in vitro chcieli wprowadzać..

Te nagłe "przemiany" to efekt nowych trendów zapoczątkowanych ofensywą PiSu. Ludzie zobaczyli że świat nauki rozmawia z PiSem widząc w nim szansę na nowe rządy. Sami więc w nowe rządy zaczęli wierzyć. Ludzie już wybrali co ma być alternatywą dla rządów PO, dziś widać że wbrew propagandzie "rozumnych" nie będzie nią lewa strona. Powoli wracamy do świata tuż po Rywinie. Stąd PO wykonuje ten nic nie znaczący wyskok aborcyjny, jestem pewny że czeka nas w bliższej perspektywie kilka takich wyskoków PO. Jednak będą to wyskoki skazane na porażkę, ludzie już nie chcą pijarowych sztuczek.

Znamienny jest wczorajszy wywiad Michnika, zwiastuje on początek nowej narracji jego środowiska. Teraz już nie będzie tekstów "PiS jest niewybieralny", teraz będzie "PiS może dojść do władzy"-stawiam że znów zacznie się medialny atak na PiS...Jednak podobnie jak "katolickie" wyskoki PO będzie on nieskuteczny-ludzie już to przerabiali...

Miło jest obserwować jak "rozumnym" świat się wali, jak muszą teraz kluczyć by tłumaczyć zagubionym wyborcom PO rzeczywistość:). Ostra i otwarta krytyka PO odpada, wszak za mała jest przewaga koalicji w sejmie. Zresztą już widać jak to będzie po pierwszych komentarzach po debacie aborcyjnej. Norbert Maliszewski: konserwatyści w PO policzyli się; spory będą wygasać.

Niby jeden sondaż, a ile dobrego zrobił:). PiS powinien kontynuować swą obecną politykę, zbierać kolejnych zawiedzionych obecnymi rządami.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Oby tylko media nie zaczęly teraz wychwalać PiS-u. Ale to tez mozliwe, przecież kandydatem na premiera jest profesor, który Michnika (obok Kołakowskiego i Kuronia) uważa za wskrzesiciela pojęcia "społeczeństwa obywatelskiego". ( Z wystąpienia prof.Glińskiego na Kongresie Zalozycielskim Unii Wolności).

Pozdrawiam

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#296911

Aha. A ilu obecnych tutaj Niepoprawnych głosowało na Wałęsę na prezydenta? Tak z ciekawości zapytam... - chociaż częściowo odpowiedź znam. O UW nie zapytam - bo Wałęsa lepszy przykład, bardziej drastyczny.

Zawsze sympatyzowałem z Marią Magdaleną, taka słabość. ;)

To lepszy Gliński czy Tusk? Czy ktoś inny?
A jakie szanse ma ktoś inny, przy takim układzie w parlamencie jaki sobie sami sprokurowaliśmy rok temu?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#296922

"To lepszy Gliński czy Tusk? Czy ktoś inny?"

Obawiam się, ze "lepszy" od PiS-u okaże się nagle właśnie ktoś inny, łagodniutki, popierany przez WSI, Rosjan czy Komora (na jedno wychodzi).
I obawiam się, że ten "sondaż" ma temu służyć. Postraszyć PiS-em i wylansować gołąbka.
Takiego, co konie dusi - jak mówi porzekadło.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#296925

Przykład z dzisiejszym głosowaniem pokazuje że i w tym sejmie różne zaskoczenia mogą być. Odwołanie Tuska stworzyło by całkiem nowa sytuację, wątpię by wtedy PO utrzymała jedność..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#296936

Wychwalanie w gw Kaczyńskiemu nie grozi:). Tam będzie królował Bronisław

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#296924

Jak już pisałem tu i ówdzie - medialni funkcjonariusze Lemingstanu szykują się do ułożenia sobie gładszych relacji z przyszłą władzunią; trochę ze strachu, trochę z wyrachowania, a trochę z przyzwyczajenia - a więc idzie nowe, znak to wyraźny!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#296935

Też to zauważam. Na miejscu PiSu do dnia wyborów by udawał że na to idę, po wyborach zrobiłbym ostrą selekcję:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#296937

Czyli sprzątanie. Konieczne w każdej dziedzinie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#296942

Oczywiście:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#296947

Athina

te "przemiany" smierdzą  mi pod niebiosy, nie wierze ,że to skutek 1 sondazu, , ani tez ,w to ,że nagle Mendia "się nawróciły"  po ofensywie PiS-u, chciałabym wiedziec gdzie lezy żródło tego smrodu, z powodu, ktorego taka panika wśród sralonu powstała , -stawiam na Smoleńsk , chyba jest coś o czym my jeszcze nie wiemy , może wylazł gdzieś dowód na to ,że 10 kwietnia był zamachem ? nie wiem , ale mam przeczucie ,że sondaz nie jest powodem  dla ktorego trabka odegrała odwrót  - ale może się mylę ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Athina

#296954

To że o Smoleńsku jeszcze wszystkiego nie wiemy jest oczywiste. Władza jednak ciągle pokazuje że prawda smoleńska to ostatnia rzecz jaka ją interesuje....Myślę że jednak sondaż ich wystraszył, ich razem trzymają tylko interesiki i żerowanie na państwie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#297006

My nie wiemy-oni wiedzą!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kazikh

#297034

Bo dostaną za swoje czyny rodzaj podzięki
Ważne nie dać im wejść do koryta
Bo jak wcześniej Prawda każda zostanie ukryta
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#297183

Pozdrawiam również:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#297474