Kącik historyczny - "antysemityzm"

Obrazek użytkownika Muni
Historia

Popatrzcie na zdjęcie. Jak widać, Brytyjczycy w marcu 1919 roku byli tak bardzo zainteresowani losem Żydów w Polsce, że aż wyszli tłumnie na ulicę. Ktoś mógłby spytać: "co właściwie spowodowało takie demonstracje - pisanie na transparentach ZATRZYMAĆ RZEŹ ŻYDÓW?"
Te "rzezie" to sporadyczne zamieszki i uliczne starcia, które zwykle miały konkretne podłoże, a było nim na ogół komunistyczne nastawienie pewnych grup Żydów, ich wrogość do nowo-powstającego państwa, wywrotowość, prowokacyjne zachowanie i ignorowanie rozkazów władz. Tu i ówdzie w efekcie ulicznych zamieszek zginęło kilku, do kilkunastu Żydów, kilkuset było rannych, były również i straty w mieniu.
Ale... gdzie tutaj jest antysemityzm? Przyjrzyjmy się ofiarom tzw. "pogromu pińskiego", który po prostu polegał na rozstrzelaniu przez wojsko 33 uczestników 200 osobowego spotkania spiskujących przeciw Polsce komunistów, które zorganizowali zaraz po odzyskaniu Pińska przez polskie wojsko z rąk bolszewików.
Żeby było jasne, miasto było oblepione obwieszczeniami o stanie wojennym i zakazie zgromadzeń. To, oraz informacje, że ci właśnie Żydzi ostrzeliwali Polaków wypierających bolszewików z miasta nie mogło się skończyć wesołym oberkiem. To była WOJNA.
No, ale na szczęście są fotografie: 
To ofiary tej egzekucji. Czy wśród nich jest chociaż jeden CHASYD? Jest chociaż jedna twarz z pejsami? Ktoś nosi chałat i jarmułkę? NIE! W mieście, w którym żyło kilka tysięcy Żydów nie zabito żadnego chasyda. Antysemityzm polega na tępieniu ludzi tylko dlatego, że są Żydami, to jedyne kryterium. Czy można to tak nazwać w tym wypadku? Nie, bo wykonano wyrok wyłącznie na członkach syjonistyczno-komunistycznej jaczejki, a nie na "Żydach".
Więc całe to wydarzenie nie ma niczego wspólnego z durnymi transparentami niesionymi w tym antypolskim pochodzie. Ale tak się dorabia Polsce mordę, od lat.


A teraz zmiana geografii... Jassy, stolica historycznej Mołdawii, gdzie w czerwcu 1941 (jeszcze przed wojną z Sowietami) roku Rumuni SAMODZIELNIE wymordowali ponad 13 tysięcy Żydów. Zrobiono to w zupełnie barbarzyński sposób mordując kogo się da na ulicach,a resztę zamykając w wagonach towarowych i wożąc w upale i bez wody przez kilka dni. Ho, ho! To jest pogrom. To są ofiary, to jest hekatomba!
Jak myślicie, ile było demonstracji w Anglii z tego powodu?  Nie muszę pisać. 
Czy ktoś słyszy w Polsce, w świecie, o antysemitach rumuńskich? Ktoś pastwi się nad Rumunią w Gazecie Wyborczej? Ktoś mówi, że Rumuni wyssali antysemityzm z mlekiem matki jak ten zakichany Icek Szamir mówił o Polakach? 
Niestety, przez lata tolerowania różnych antypolskich działań, przez brak reakcji, przez zatruwanie ludziom głów propagandą z GazŻyd i różnych piśmidełek wytworzono w nas wyrzuty sumienia wobec narodu, który nigdy nas po prostu nie lubił i chociaż rozmnażał się w Polsce i zarabiał, to żył obok.
Zajmie nam wiele lat, żeby te wyrzuty sumienia wstawić we właściwe proporcje i zająć się raczej losem Polaków mordowanych bestialsko na Wołyniu i wschodzie, niż posypywać głowy popiołem z powodu jakichś "pogromów".  Im prędzej zaczniemy domagać się równouprawnienia w dochodzeniu prawd o cierpieniach własnego narodu, tym lepiej. Bo jak nie, to domalowana nam morda zostanie na zawsze, a potem jeszcze każą płacić "reparacje".
Roszczenia są przecież od dawna sformułowane.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (17 głosów)

Komentarze

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Hj Mn!
N słyszłś jk przs przknywł ns, ż t nm sę nlży? t n głs! Pn rzydnt tż dż mów hstr rzczypspltj dwóch nrdów! Lpszych ptrtów brńców mlwnj mrdy nkt nm n wybrz.

Vote up!
2
Vote down!
-5
#1592984

Ale Begina to ty szanuj, gdzież Katzowi do niego...

Vote up!
3
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1592994

Oczywiście, pomyliłem się, wypowiedź o wyssaniu antysemityzmu z mlekiem matki to nie Begina, a Szamira. Natomiast wszyscy Żydzi, którzy jak sam Begin przyjechali z armią Andersa do Palestyny i tam w większości zdezerterowali powinni być nam być wdzięczni i Polski bronić, a nie na nią pluć. Mogli zostać na sowieckiej Syberii i handlować sokiem z brzozy. Tak to jest, uratować węża... i tak cię potem ugryzie - bo musi. 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1593037

Jako przykład podaje się często pogrom lwowski z 1918 roku. Warto przypomnieć okoliczności tego zdarzenia.
1 listopada 1918 roku z inicjatywy austriackiej utworzono Zachodnioukraińską Republikę Ludową ze stolicą we Lwowie. Miasto opanowały jednostki wojsk austriackich złożone z żołnierzy ukraińskich. Wprowadzono zakaz zgromadzeń, godzinę policyjną, obowiązek zdania wszelkiej broni palnej, zamknięto polskie gazety i zdemolowano drukarnie. Zaskoczeni mieszkańcy natychmiast zorganizowali samoobronę, której dowódca kpt. Mączyński z rozżaleniem stwierdził, że z 70 tys. lwowskich Żydów (w większości polskojęzycznych) do obrony miasta zgłosiło się tylko kilkunastu ochotników. Równocześnie Ukraińcy uzbroili 300 osobową milicję żydowską powołaną przez organizacje syjonistyczne. Tak więc Żydzi – formalnie neutralni (podobnie jak Czesi i Węgrzy) opowiedzieli się po stronie ukraińskiej. Ponieważ mieszkający głównie na przedmieściach i słabo wykształceni Ukraińcy stanowili ok. 10 procent ludności miasta, lwowscy Żydzi mieli nadzieję na wiodącą pozycję w administracji nowego państwa. Ukraińskie władze zezwoliły Żydom na dowóz do miasta i dystrybucję żywności, którą sprzedawali głodującym Polakom po paskarskich cenach. Przy okazji szpiegowano i dostarczano informacji o położeniu polskich pozycji. Spowodowało to wzmożenie nastrojów antysemickich, czego kulminacją był odwet na ludności żydowskiej po zakończeniu 3 tygodniowej ukraińskiej okupacji miasta. Dwudniowe rozruchy rozpoczęły się 22 listopada 1918 roku, śmierć poniosło 150 osób, spalono synagogę i prawie 50 domów. Władze przeprowadziły śledztwo w wyniku którego aresztowano ok. 1000 osób, w tym 40 wojskowych. Według danych z żydowskiego szpitala doliczono się 72 ofiar. Ponieważ milicja żydowska była uzbrojona, ilość ofiar po stronie żydowskiej i polskiej była mniej więcej równa. Ale natychmiast w prasie światowej znalazły się relacje „naocznych świadków” mówiących o „600 ofiarach pogromu”.

Vote up!
11
Vote down!
0

Leopold

#1593030

Polacy sami muszą się bronić przed zarzutem antysemityzmu, a nie czekać na zbawienie od innych...bo nie ma na co czekać...

Vote up!
8
Vote down!
0

Yagon 12

#1593046

winni. Przepraszaniu końca nie ma. Ostatnie przeprosiny Żydów dotyczyły "wygnania" z polski w 1968!

Był taki generał; Kazimierz Sosnkowski, który brał pod uwagę zdradziecką mentalność tej mniejszości wobec Polski umiejętnie odizolował ich na czas walk z bolszewikami. Obawiał się zdrady. Wydał rozkaz internowania miłośników bolszewii; 16 sierpnia 1920 r. Jako minister spraw wojskowych zdecydował o izolacji tysięcy oficerów i żołnierzy pochodzenia żydowskiego w obozie w Jabłonnej. Po zwycięstwie Polski Żydzi /poprawnie traktowani/ przedstawiali się jako ofiary „obozu koncentracyjnego" a Polaków jako antysemitów.

Przypomnę też podobną "izolację" żołnierzy pochodzenia żydowskiego w Armii Andersa przed walkami z Niemcami, jeszcze w Palestynie. Gen. Anders pozwolił im na dezercję. Gen. Sosnkowski jako Wódz Naczelny po cichu poparł jego decyzję. Nie wyciągano żadnych sankcji wobec masowo uciekających ....

Pisałam o tym  : http://niepoprawni.pl/blog/cisza/pochwala-dezercji

Mądre izolowanie się Polaków od mniejszości żydowskiej, w decydujących sytuacjach, chroniło nas przed kolejnymi zdradami. To już historia....

 

Vote up!
5
Vote down!
0

CISZA

#1593094

...za WTC.

https://www.youtube.com/watch?v=HpZRiEveF-Q

 

Vote up!
4
Vote down!
-2

Verita

#1593095

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika kontrik nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

To u Andersa obawiano się zdrady? Może jeszcze, że ocaleni od sowietów staną po ich stronie albo choć niemieckiej? To miała być izolacja dla uniknięcia zdrady? 

No nie raczej

Vote up!
2
Vote down!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1593108

się kłania ...  gen. Sosnkowski i Anders wiedzieli, że zdrada lubi się powtarzać i tyle.

Vote up!
5
Vote down!
0

CISZA

#1593379