Money To Burn, czyli... jest forsa!

Obrazek użytkownika Muni
Kraj

Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć o własnym kraju z zagranicznych portali.  U nas pewne informacje giną przytłoczone faktami z życia celebrytów TVNu i zdjęciami cycatych gwiazdek. Kilka dni temu, właśnie dlatego, że odwiedziłem yahoo, przedzierając się przez morze wiadomości o gejach i ich małżeńskich trybulacjach dowiedziałem się, że Polska ma forsę! Naprawdę mamy trochę tej kasy, ale ta forsa to taka troszkę jak ruski dwugłowy orzeł - niby w lewo, ale i w prawo patrzy... Czyli kasa jest, ale jej nie ma, bo ona jest, ale nie dla każdego.

Nie ma jej dla jakichś tam dzieci - inwalidów, które zawracają dupę płemiełowi i brudzą posadzki Sejmu. Nie było jej kiedyś dla polskich harcerzy na Białorusi, którzy prosili MSZ Radosława o nędzne tysiąc euro na pomoc w rozwoju ruchu. Nie ma jej w ogóle na sprowadzanie z zesłania i emigracji Polaków, którzy pragną powrócić do swojego w końcu kraju, którego NIE porzucili z własnej woli.

Nawet przyziemniej - nie ma kasy dla budujących drogi polskich przedsiębiorców, których wydymano na miliony i doprowadzono do bankructwa w sposób bezczelny i kryminalny.

 

Ale, okazuje się, że czasem znajdzie się jakieś 300 milionów, które można dać potrzebującym.... Ukraińcom. Tak! Ale od razu powiem, że nie głodującym, cierpiącym, czy w jakiś inny sposób pokrzywdzonym. Nie. Nasz rząd bowiem będzie sponsorował "ROZWÓJ MAŁEGO BIZNESU" w Ukrainie.Małe to piękne, podobno, ale czemu ten piękny, ukraiński mały biznes ma być wspierany przez POLSKĘ?

 

Jak to - nie ma kasy na te wymienione wyżej sprawy, a mamy na rozpieprz 300 milionów dla obcego kraju, który nawet nie jest w EU, ani w NATO? Co my z tego mamy mieć? Jaki mamy zwrot na tej inwestycji?

 

Dlaczego MY to mamy sponsorować? Aż człowieka krew zalewa kiedy czyta coś takiego!

 

No, właśnie... kiedy czyta. A gdzie to ma przeczytać? Ja o tym nie dowiedziałem się z onetu, ani z wp.pl. Nie widziałem tego na interii, ale też i na żadnym innym krajowym portalu, nie słyszałem o tym w radio (tv nie mam, więc nie wiem czy coś było, ale wątpię). Jeżeli ktoś chce o tym więcej poczytać, to jest tutaj: ]]>LINK]]>

 

Jankesi mają na to powiedzonko (jestem miłośnikiem ich powiedzonek) "money to burn", co oznacza kasę, którą można zainwestować w dzikie pomysły, bo albo jest z lewych źródeł, albo ma jej ktoś tyle, że mu nie zależy na niej. Słowo "burn" oznacza jednak nikłe szanse na zwrot inwestycji. Nasze (tak, moje i twoje, z naszych podatków) pieniądze są aktualnie palone w piecu przez tych rządowych idiotów i nawet o tym się nie dowiesz! To, że nie reklamują tej inicjatywy świadczy o tym, że robią to z premedytacją i dobrze wiedzą jakby to było odebrane. Dlaczego więc mimo wszystko to robią? Ja nie wiem, chociaż chciałbym się dowiedzieć.

 

Ciekawe ile jeszcze takich "potrzebnych inicjatyw" podjęli ostatnio?  I skąd ta nagła chęć żeby się pozbyć kasy z pustego niby skarbca? Czyj to był pomysł i czemu ta osoba jeszcze nie siedzi?

A rodzice dzieci nieuleczalnie chorych koczują pod Sejmem i proszą o dotację na ich pielęgnację. I któraś Piterwa, czy inna ministra wydała z siebie odkrywczą myśl, że "rząd nie drukuje pieniędzy". No, brawo, racja! Oni nie drukują - oni kasę palą!

 

 
4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.6 (5 głosów)

Komentarze

Dodawałem ten wpis po zalogowaniu, a pojawił się jak "anonimowy". Formatowanie też się nieźle rozjechało...

Nie wiem, co z tym zrobić, żeby się zmieniło na mój wpis.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#421705

Wpis jużjest Twój.

Od czasu uruchomienia nowego serwisu zarejestrowałem kilka takich przypadków dodania tekstu który wyświetla się jako anonimowy. Żaden z autorów nie przekazał mi jednak informacji na temat okoliczności w których to się dzieje. Czy zauważyłeś coś nienaturalnego podczas dodawanie tego tekstu? Jakieś komunikaty o błędach? Czy byłeś zalogowany mając otwartych kilka okien? Czy podczas dodawania tekstu wylogowałeś się? KOmpletnie nie znam okoliczności w których to się pojawia. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Możesz napisac na PW.

Vote up!
0
Vote down!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#421707

Faktycznie ma dać 100 mln USD na rozwój przedsiębiorstw, które poprzez rozwój tychże stworzą nową klasę średnią. W celu zabezpieczenia tych firm przed ryzykiem wszechobecnej korupcji, firmy mają być na liście Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Firmy mają działać poza strukturami gospodarki, która jest w rękach oligarchów.

No nie. Komor przeszedł samego siebie teraz. Po pierwsze po co podgrzewa atmosferę pomiędzy Polską a Ukrainą? Czy dostał rozkaz wywołania konfliktu między naszymi narodami? A co z polskimi przedsiębiorcami, którzy także by chcieli rozwijać swoje firmy poza strukturami polskich oligarchów?

Dzięki Muni za przytoczenie tego. Warto przeglądać prasę zachodnią, bo nasze media o tym ani be, ani me, ani kukuryku.

Pozdrawiam

Polak2013 

Vote up!
2
Vote down!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#421728

http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,15676428.html?i=0

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#421730

No, tak... tego to ja nie czytam:)

Ciekawe, czy było w wersji papierowej GW?

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#421733

Ling do tego byl podany na stronie anglojezycznej.

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#421734

W świetle tego wielkiego show niemożności i braku kasy na cokolwiek, a zwłaszcza na kalekie dzieci "mignięcie" informacją o fundzie 300 milionów dla obcych obywateli na jednym portalu jest zabunkrowaniem informacji. Nie wiem czemu inne portale nie podały tej wiadomości? Nie jest interesująca? A to, że na angielskiej jest link.... to powinno być na odwrót, powinniśmy się dowiadywać o naszych sprawach z dostępnych źródeł, a linki mieć do tego, co się dzieje gdzieś daleko.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#421754

...dzisiaj w radio podali, że całe te żądane przez opiekunów podwyżki na kalekie i chore osoby to... 200 milionów. Rząd to zabierze z budowy dróg. Ale dla Ukrainy znajdzie się 300. Skandal.

Vote up!
1
Vote down!
0
#422010

dlaczego GW nie podała kto jest wicepremierem Ukrainy, z ktorym rozmawiał Komorowski (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ukraina;otrzyma;pieniadze;z;polski,197,0,1504709.html)

 

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

cui bono

#421762