Podróże doktor Pikulskiej

Obrazek użytkownika Muni
Kraj

Nie mogę czegoś zrozumieć. Otóż, pani "rezydent", czyli jakby taki troszkę starszy rangą stażysta domaga się wraz z grupą kolegów znacznych podwyżek za swoją ciężką pracę. Chodzi oczywiście o pracę w kraju, w szpitalu gdzie jest tym "rezydentem". 
Chyba jej bardzo zależy na tej podwyżce skoro bierze udział w głodówce i tak poważnym proteście? 
Ale... podobno brała udział w akcjach charytatywnych jako lekarz, gdzieś na krańcach cywilizacji, w Afryce, chyba? A z czego wtedy żyła - bo skoro to było charytatywne, to pewnie nie płacone, czy dobrze wnioskuję? Domyślam się, że jakieś organizacje, Sorosy, czy inne wrzody na ciele świata opłaciły transport, wyznaczyły cele, zaopatrzyły w przeterminowane szczepionki i tak dalej, ale pensji chyba nie dawali, bo było charytatywnie i tak wzruszająco lewacko; ta biała lekareczka wsadzająca czopki w te mizerne, czarne dupki, te witaminki dla czarnej dziewczynki... aj-jej... chlipu-chlipu...
Ale w Polsce, to już inna śpiewka. Nie ma charytatywności. Nie ma jakichś żałosnych pacjentów, którym trzeba pomóc za dwa pięćset. U nas jest komercha! Ty, Polaku, nie wzruszasz pani doktor! Bo na pewno jesteś jakimś zafajdanym pisiorem, a może nawet MOHEREM, więc płać! Albo pięć patyków, albo choruj sobie sam, prostaku. A jak będziesz marudzić, jak kasy nie bedzie, to dobra pani doktor pojedzie teraz robić lewatywki biednym eskimosom, czy jak tam teraz ich się nazywa. A ty, Polaku, zdychaj sobie.
Więc polscy pacjenci pani doktor P. mówią: "Medice, cura te ipsum". Na głowę!!!

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

POsłuchajcie jelity 3 RP.

Żebyście się na śmierć zawyli, żebyście się po uszy POsrali, kolejny raz Polski Polakom nie odbierzecie!

Zwolnić dyrektora szpitala który urządził w szpitalu bielańskim hotel dla rezydentów. Niech rezydują i  głodują na ulicy.

Vote up!
13
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1550406

Cieszę się, że tekst się podoba , ma tyle pozytywnych ocen i odsłon, chociaż nigdy nie trafił nawet do górnej części. Chyba mnie tu kierownik nie lubi... :D

Vote up!
5
Vote down!
0
#1550460

;)

Vote up!
6
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1550490

to po pierwsze, po drugie i ważniejsze Pikulska jest protegowaną kierownika, razem kręcą lody na Niepoprawnych.
Muni, na górze wisi Pikulska dlatego nie ma tam dla Ciebie miejsca, nie przejmuj się.

Vote up!
4
Vote down!
-2

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1550467

A teraz "do ataku" ruszają kolejne "kolubryny" - wyszedł właśnie z dziury, jak przewidywałam - Bukiel (poprzednio też się "udzielał" - gdy trzeba było "dokopać" PiS-owi).

Ci "szajserzy" - od "strajku" - co oni wiedzą o ciężkiej, źle opłacanej pracy lekarskiej, o opresyjnej biurokracji? O systemie który, z założenia, miał pauperyzować i "upupiać" lekarzy? Wcale nie twierdzę, że lekarzom nie należy się godziwe wynagrodzenie. Nie mniej - "znaj proporcjum mociumpanie". Podczas tego strajku zastanawiam się, czy nie należałoby całkowicie zmienić systemu specjalizacji, zwłaszcza iż wydaje się, że obecny to "spadek" po Kopacz-ce. A rezydentom należałoby dzisiaj, miast podwyżek, "przykręcić śrubę". Np. rezydentura odpłatna, w taki, czy inny sposób - po uzyskaniu specjalizacji.

Pozdrawiam, 

Vote up!
6
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1550468

świetne wpisy pozdrowienia dla wszystkich ,ale nie dla "strajkujących mendryków"

piątka z plusem wraz z pozdrowieniami

Vote up!
4
Vote down!
0

gość z drogi

#1550503

czy w USA tez uprawiała wolontariat w leczeniu murzyniątek wciskając w ich małe odbyty czopki ?

Vote up!
2
Vote down!
0
#1550574