PiS polegnie na wojnie z Kościołem…

Obrazek użytkownika rosemann
Kraj

Jeśli PiS polegnie na wojnie z Kościołem to nie będę go żałował. Uznam, że sam sobie jest winien i zasłużył na to, co go spotkało. Bo iść na wojnę z Kościołem to oczywista głupota i jeśli PiS na nią pójdzie, popełni powodowany tą oczywistą głupotą akt samobójczy. Jeśli na nią pójdzie… W tym rzecz właśnie.
 
Myślę, że skoro wie to pan Roman Giertych, wiedza to też doskonale co niektórzy w PiS-ie. Wszak jeśli się spojrzy na finał politycznej kariery Giertycha i jego partii, trudno zaprzeczyć, że jest w PiS-ie paru gości co najmniej tak łebskich jak pan Roman. I oni też zauważą (zauważyli), że wyprawy w kierunku, który wskazuje pan mecenas mogą się nieładnie skończyć. Mocne zdystansowanie się od jakichkolwiek a szczególnie od nieprzychylnych reakcji na słowa arcybiskupa Michalika pokazuje, że chyba zauważyli. I choć tu i tam mocno starano się ten konflikt zaognić, niewiele z tego wyszło.
 
Ci, którym jednak mocno na tym, by PiS na tę wojnę poszedł i na niej poległ mogą oczywiście zauważyć, że to niekoniecznie PiS musi iść na wojnę. Oczywiście szanowni, może jeszcze iść Kościół. Tylko po co miałby iść na to poza zaspokojeniem waszego chciejstwa?
 
Ktoś powie, że mógłby, niejako przypadkiem wdać się w taka wojnę w ramach zwijania swoich przyczółków w polityce. Wszak niektórzy spekulują, że ostatnie wydarzenia i słowa mogą świadczyć o tym właśnie, że Kościół zamierza wycofać się z tak czynnego udziału w życiu politycznym. Nie jestem przekonany ale nawet jeśli, zrywanie więzów z tymi, z którymi Kościół jest związany lub jest przez różnych wiązany byłoby bez sensu. Czy więc Kościół postawi na status quo czy też faktycznie porzuci jakąkolwiek polityczną aktywność, w polityce obecny i tak będzie. Albo jako podmiot albo jej przedmiot. I akurat w najmniejszym stopniu za sprawą PiS. To zaś sprawia, że bezwzględnie potrzebował będzie tych wspomnianych przeze mnie „przyczółków”. Rezygnacja z nich byłaby co najmniej nierozsądna.
 
Zatem im mniej będzie kościoła w polityce, tym bardziej będzie on w tej sferze potrzebował sojuszników i stronników. Im więcej tym dla niego lepiej. A prawda jest taka, że coraz trudniej będzie mu znaleźć jakiś solidny punkt oparcia. Z lewą stroną wiadomo, centrum nie tak dawno podziękowało „Kościołowi łagiewnickiemu” i oficjalnie ogłosiło, że klękać nie zamierza. A na prawicy wybór prawie żaden. Szanowny Stops wyraża nadzieję, że Kościół zechce twardo i głośno postawić na Skrzydlatą… znaczy Solidarną Polskę by ta była jego akwizytorem w polityce*. Tyle, że to dość ryzykowne jeśli zważyć, że SP jak na razie może mieć problem z reprezentowaniem siebie w polityce więc oferowanie tego jeszcze komuś jest jak lokata w Amber Gold.
 
Zatem wyciąganie zbyt daleko idących wniosków na podstawie tąpnięcia w relacjach między dwoma żyjącymi w symbiozie bytami jest tylko wróżeniem z fusów. Ono miało miejsce i temu nie da się zaprzeczyć. Jednak PiS miał przy tym zarówno wiele szczęścia gdyż okoliczności dość skomplikowały sytuację komplikując przyjęty przez większość mediów i środowisk podział na „złych” i „dobrych” a sama partia rozsądnie nie upierała się tkwić nadal w błędzie szybszego mówienia niż myślenia.
 
Wróżb o końcu PiS-u słyszałem już wiele. Najfajniejsze były te histeryczne, autorstwa Ireneusza Krzemińskiego. Bez wątpienia kiedyś podobna wróżba się spełni bo takie są koleje losu. Ale nie wydaje mi się, ze będzie to akurat przepowiednia Romana Giertycha.
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wojna to za duże słowo. Wystarczy kupa śmiechu. Śmiech jest bardziej zabójczy, niż wojna. A to co wyprawia Michalik jest zabójczo śmieszne.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#283728

Jeszcze niedawno na tym portalu za nazwanie założyciela radia Maryja po prostu Rydzykiem odzywały się głosy oburzenia.Teraz równie qlturalny  o arcybiskupie wyraża się per "Michalik" i nic?Obywatel "alchymista" tak pojechał po francusko-rewolucyjnemu.Ciekawy,doprawdy,wzorzec.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#283731

Powiedział:
"(...) człowiek mądry w takiej sytuacji opiera się na faktach a nie na teoriach"...

To pod adresem mądrej komisji Millera i "teoretyzującego" Zespołu A.Macierewicza.

I jeszcze (pasaż z treści "pojednania" cyrylo-michalikowego):

"Z uznaniem przyjmujemy działania kompetentnych komisji i zespołów w naszych krajach. Wyrażamy przekonanie, że ich wysiłki pozwolą poznać niezakłamaną prawdę historyczną, dopomogą w wyjaśnieniu wątpliwości i przyczynią się do przezwyciężenia negatywnych stereotypów."

Katyń, Smoleńsk... "Kompetentność" rosyjskich komisji w/s Katynia jest znana, kompetentność MAK i komisji Millera - również.

Panie Michalik - ja rozumiem włazić władzy w dupę, ale żeby aż tak ???

Tzw. pojednanie polsko-rosyjskie polegało na personalnym jednaniu się Tuska i Komorowskiego z Putinem bo tylko tym dwom na tym zależało... Tzw. pojednanie polskiego KK z Cerkwią Prawosławną Rosji czy nie jest personalnym jednaniem się abp Michalika z Kremlem ?
Na dodatek za plecami Zwierzchnika polskiego KK, czyli Watykanu...

Prawdę mówiąc - tego "pojednania" to bałabym się użyć w toalecie z braku odpowiedniego papieru. Ze strachu by się nie zarazić jakimś świństwem.

Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=Zssi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#283736

"Panie Michalik"? Co za język?  Nawet ateisty obowiązuje kindersztuba!

Takie bzdety może wypisywać ktoś, kto nie ma pojęcia o religii i Kościele. Żałosne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#283772

Niech Stanislawos spyta ministra Zdrojewskiego !!!

B/O
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=Zssi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#283773

Wyciągnęli wór z jeziora, wyciągnęli Giertycha z wora, oskrobali trochę ze szlamu i zaprosili na salony żeby swoje końskie dowcipy opowiadał na temat PiSu. Ale Giertych już od dawna trupem śmierdzi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#283752

"Jeśli PiS polegnie na wojnie z Kościołem to nie będę go żałował. Uznam, że sam sobie jest winien i zasłużył na to, co go spotkało."

Wydaje się że bez względu na przyczynę upadku PiS-u byłbyś zadowolony, jednak jak sam piszesz o wielokrotnie podawanych o tym wieściach PiS ma się dobrze i przyjdzie taki moment kiedy elektorat PO przejrzy na oczy i pośle swoją 'partię miłości'/czyt. aferałów i kombinatorów/ na śmietnik historii a w Polsce powróci sprawiedliwość i prawo.
To ya

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#283757

Ciekawe, że jakiś polityczny matoł snuje bzdurne przypuszczenia, a inni tak ochoczo sekundują. Bardziej mnie martwi dość bierna, mimo wszystko postawa partii opozycyjnej. Brak "ikry, przebojowości".

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#283778