Biskupi blamaż

Obrazek użytkownika Muni
Kraj
Ciekwe sygnały płyną ostatnio ze strony kościoła w Polsce.
Podobno, po około 10 latach zdecydował się ten nasz kościół, że nie ma rozdziału na Łagiewniki i Toruń. Szkoda, że zajęło im to tyle czasu, ale może myślą wolno? Przez tyle czasu Jezus został królem i narobił cudów i nauczań za stu biskupów. A może raczej, za milion. I nigdy nie musiał zmieniać zdania!
Bo oto, sytuacja z dzisiaj, kompletny blamaż. Wycofanie się z komitetu honorowego marszu, który ma na celu walkę o prawdę i demokrację??? Czy ja śnię? To kuriozalne uzasadnienie - zupełnie jak gdyby bali się, że jutro wpadnie ZOMO i spałuje ich purpurackie plecki...
Nie mogę tej sytuacji ogarnąć, mówią, że nie chcą "dzielić społeczeństwa". Zaraz, zaraz, ale największym dzieleniem społeczeństwa jest Sąd Ostateczny, czyż nie? A może Pan Bóg robi coś źle? Dzieli ludzi, a to jest nieładnie!
Czyli nie prawda, kłamstwo, są istotnymi sprawami dla biskupa, a powiedzmy "sprawy społeczne"? No, to już witamy w kościele gender! Posłanki Grodzkie i inne baby z włosami na cycach też nie chcą być oddzielone, to trzeba również przytulić. Nie dzielimy, nie dzielimy, kradnący i dający - razem, za rączkę! Torturujący i torturowani - do walca! Oszukujący i oszukiwani - pociumkać się, bo jesteśmy razem! Co tam jakieś grzechy... 
 
biskup i diabelTo chyba jakieś nowe przykazanie, bo ile pamiętam dekalog, czy przykazania koscielne, nie ma tam nic o nadrzędnym przykazaniu boskim, które ustala niedzielenie społeczeństwa jako sprawę nadrzędną. Co te klechy piją? Może za dużo kadzidełek z drugiego obiegu?
Według nich, to co zrobił Wyszyński było więc złe, bo zamiast dać się internować, powinien podpisać co trzeba i już by nie było krnąbrnego dzielenia społeczeństwa! 
 
Druga sprawa, to jakaś refleksja ogólna. Czy im zależy na wiernych? Chcą przyciągać do siebie ludzi młodych? Co ma być atrakcyjnym przekazem? To, że najpierw coś popierają, a jak mi zaszepczą za uszkami, to wycofują się w przeddzień i to gromadnie? Komu ta postawa się spodoba - przyniesie to nowych wiernych? Bo może, gdyby poszli w czołówce pochodu o prawdę, to wiele osób pomyślałoby o nich jako o liderach, czy osobach ze swoim mocnym zdaniem, odważnych podnoszących kwestie prawdy, wiarygodności; dzisiaj są żałośni jak mało kto i zrobili dla kościoła wiele złego. Pokazali, że nie mają ani inteligencji, ani odwagi.  
Jaki to ma być sygnał dla ludzi? A może to raczej sygnał dla rządu i klik rządzących: "melduję służebność i spolegliwość w imię niedzielenia społeczeństwa."
Jeżeli można oczekiwać takich postaw i zachowań od LIDERÓW KK w Polsce, to czego oczekiwać od tych setek i tysięcy zwykłych księży? Strach się bać!
I czego oni oczekują, że przez ich zachowanie tchórzy jacyś ateusze z PO się nawrócą? Hahaha! Za to na pewno trochę ludzi ze strony wierzących nabędzie kolejnych zwątpień. I mają do tego prawo.
 
Ta sytuacja ostatecznie przekonała mnie do odwrócenia się od tej instytucji, bo jest to zwykły urząd pełen kombinujących, kunktatorskich, tchórzliwych, purpurowych dziadków. 
Nie wierzę, żeby Istota Najwyższa, miała za swoich reprezentantów na Ziemi takich ludzi. Nie są dla mnie autorytetem, już na zawsze.
4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (28 głosów)

Komentarze

...dobrze pisał Pasierbiewicz o "żydowskich płaczkach" prezesa Kaczyńskiego...a na cóż wam ci biskupi potrzebni...ostatnią posługę czynić...weźcie już przestańcie szlochać..

...proponuję tak uczynic jak naucza Kościół, wpierw upomnieć biskupa w cztery oczy, potem jeśli nie pomoże, to weź ze sobą brata, jeśli nie pomoże, donieś Kościołowi...a nie bebnij na rynku jak faryzeusz..:))

Vote up!
11
Vote down!
-12

http://trybeus.blogspot.com/

#1455421

Nie są potrzebni, ale wysyłają przez to pewien przekaz. I o tym jest wpis. Jak się coś popiera, a potem ze strachu przestaje, to właśnie jest faryzejstwo.

 

Vote up!
16
Vote down!
-4
#1455436

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika trybeus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...że ze strachu ? Masz konkretne info to podziel się, w przeciwnym razie rzucasz  fałszywe insynuacje... tak to widzę...pozdr

Vote up!
8
Vote down!
-11

http://trybeus.blogspot.com/

#1455438

Co to jest fałszywa insynuacja ?!  Ogarnij się, proszę....

Vote up!
8
Vote down!
-4

#1455446

"Fałszywa insynuacja" to jest pleonazm.

Vote up!
2
Vote down!
-2

Lotna

 

#1455504

I dla tego ja słucham kazań ks Natanka, który ma Pana Boga w sercu i mówi wprost co się dzieje złego w kościele katolickim, i za to jest tępiony ze idzie drogą wyznaczoną przez Pana Boga. A nie droga złotego cielca i POprawności POlitycznej. Gdyby kapłani chociaż w jednej trzeciej mieli tyle miłości do Pana Boga i Ojczyzny jak ci Święci Polacy a zarazem kapłani,Św Jan Paweł 2, kardynał 1000 lecia ks Wyszyński czy Błogosławiony ks Popieuszko, byłbym spokojny o losy polski. Ich siłę wiary w Boga i Ojczyznę, była nie do kupienia za srebrniki ubeckie.

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1455447

Jeżeli nie ze strachu to z przynależności do zdradzieckiego układu.

Vote up!
6
Vote down!
0

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1455477

czy jesteś przedstawicielem rządu? Jeśli tak to idź na jakąś stronę gov. Starasz się utrącać wszystkie argumenty jak oni! A oni to tak: nie podobają się wybory: "idź do sądu"! Ty dokładnie to samo: nie podoba się biskup, donieś Kościołowi, gdzie obydwa rozwiązania są science fikcion! Trybeusie, Ty nie polemizujesz, tylko podajesz komendy!

Vote up!
7
Vote down!
-4

viki

#1455442

Powoływanie się na pana Pasierbiewicza,to akurat żaden argument.Częstokroć pan Pasierbiewicz wykazuje znaną skądinąd postawę "jestem za a nawet przeciw"

Vote up!
4
Vote down!
0

bulsara

#1455550

przypominają sobie bliscy tych, co odeszli, patrz Geremek, Miłosz, Jaruzelski.

Może zaczęła się droga, że KK będzie tylko nasz.

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1455794

Przecież to jest główne hasło Platformy po "By żyło się lepiej".

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1455440

Taka mnie refleksja naszła: Jak "By żyło się lepiej", to od czego, od jakiego stanu wyjściowego i ku jakiemu stanowi dojściowemu? Ano bez określenia. A jak bez określenia, to nie wiadomo, gdzie jest dobro, a gdzie zło, czyli w ogóle nie ma mowy o wyborze LUDZKIM, nie ma mowy o alternatywie, nie ma mowy o wolnej i świadomej woli, a więc i o odpowiedzialności.

A hasło "By żyło się lepiej" dotyczyło właśnie wyborów - wyborów ze zniesioną odpowiedzialnością. Czyż to nie kuriozum?

I jeszcze jedno: czy planowany na dzisiaj marsz nie ma na celu "By żyło się lepiej"? Czy nie chodzi tylko o jakąś "poprawę wewnątrzsystemową"?

miarka

Vote up!
6
Vote down!
-4
#1455448

Fatalny ten przekaz biskupów. Od rana jest podawany jako argument przez przekaziory. Najbardziej szkodzi Kościołowi !

Dotychczas spoczywał na nas obowiązek mówić "TAK,TAK -  NIE,NIE"  od teraz za wzorem biskupów możemy mówić :SIE ZOBACZY !  JAK NAM BĘDZIE PASOWAŁO TO TAK  ! No chyba że nam się odechce ?

Vote up!
14
Vote down!
-3

#1455445

a no fatalny ten przekaz. Wytłumacz teraz dziecku, że fałszowane wybory, to nie grzech i zło. No, bo skoro liderzy kościoła nie idą, a raczej wycofują się, to znaczy, że akceptują to. 

Masakra.

 

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1455452

Żałosna decyzja. Rozczarowanie to mało. WSTYD! Niech Wasza mowa będzie TAK, TAK lub NIE NIE reszta pochodzi od diabła. Hierarchia, która trzyma z władzą, a odwraca się od znaczącej rzeszy wiernych owszem zapewnia sobie przywileje , ale traci wiarygodność ewangeliczną. Tu trzeba było jednoznaczności i ODWAGI. Tego zabrakło! Szkoda! Jakoś nie było oburzenia kiedy Kardynał Nycz wraz z polowym biskupem kroczył 11 listopada w marszu razem z p. Komorowskim i garstką jego idoli. Nie był to akt polityczny?! Nie sądzę, aby wycofanie się biskupów z Marszu 13 listopada przyczyniło się do jedności w kościele bądź w państwie. Przeciwnie. Jestem pewien, że rozbicie i podziały będą narastać. Niestety kochane owieczki opuścili nas pasterze.Nie rozproszmy się i  niezależnie od wszystkich okoliczności zachowajmy jednak wierność Jezusowi Chrystusowi. Jego przekupić i zwieść się nie da nikomu . Nawet PO! i to za żadną cenę !

Vote up!
18
Vote down!
-3
#1455453

Argument "Z powodu wielkiego upolitycznienia faktu poparcia przez kilku biskupów idei Marszu" brzmi cokolwiek infantylnie i dla mnie jest nie do przyjęcia. Ale...

 

Z powodu wielkiego upolitycznienia faktu poparcia... W tych słowach abp Depo co czytam między wierszami - że do tego by biskupi zrezygnowali z udziału w komitecie honorowym Marszu ktoś użył polityków z partii rządzącej!  I to z najwyższych szczebli władzy. Tym ktosiem wg mnie jest Nycz -  kapelan Komorowskiego (jak go nazywam) i... dalej już  wszystko jasne kto zainteresował sprawą nuncjusza apostolskiego, który wydał decyzje jakie wydał.

To jest to prawdziwe "wielkie upolitycznienie" ale oczywiście platfonsiera i media będą wyć na okrągło, że to Kaczyński upolitycznia wszystko, nawet zupę pomidorową i będą ukrywać kulisy tej decyzji biskupów ale z czasem i tak wyjdzie na wierzch kto za tym stoi.

 

Jedyny ks.Małkowski trwa na barykadzie i chwała Mu za to ! 

 

Ciekawe jakie represje go za to spotkają bo pan Nycz mu nie daruje.

 

Pozdrawiam.

Vote up!
17
Vote down!
-3

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1455462

Ks Natanek też trwa na barykadzie prawdy, a on idzie drogą wyznaczoną przez Pana Boga, i dlatego próbują go zniszczyć, bo miał odwagę powiedzieć co wyprawiają purpuraci.

A biznesmen pan Nycz, i paru innych pseudo kapłanów, to już zakrawa o kpiny, do czego KK dopuścił się. Po śmierci Świętego Jana Pawła 2.

Vote up!
10
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1455465

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1455472

Jeżeli przyjąć, że biskup jest heretykiem i zdrajcą to ks. Natanek nie musi mu być posłuszny. Jaką "winę" ks. Natankowi udowodnili?

Vote up!
8
Vote down!
-2

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1455480

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

z tką mntlnścą &qt;grlwg&qt; ktlk mż stwrzysz nwy kścół l n będz t kścół rzymsk-ktlck.

Vote up!
5
Vote down!
-8

Verita

#1455487

Czyżby? Powiedz mi co współczesny Kościół rzekomo katolicki ma wspólnego z Kościołem przedsoborowym? W tamtym dziwisze, pieronki, nycze i michaliki z miejsca zostaliby ekskomunikowani. Tymczasem robią to co im się żywnie podoba. Jeżeli w ogóle coś robią.

Vote up!
8
Vote down!
-2

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1455529

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

bo brak wam znajomości zasad wiary KK a wypowiadacie się bardziej autorytarnie niż sam Papież.Ale pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-6

Verita

#1455530

Oj,oj,oj,
jak bardzo widoczny jest brak tu dzis "eksperta" od wizerunku PIS i Kaczyńskiego - obraził sie ten nasz TzW na amen

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1455531

Skąd pomysł, że nie znamy wiary KK? Jestem katolikiem i znam nauczanie KK więc? Takie zarzuty kieruj do purpuratów, którzy kajają się przed żydostwem.

Vote up!
7
Vote down!
0

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1455545

Uprzejmie proszę o niepouczanie nas jak mamy pojmować naszą wiarę, nie jesteśmy dziećmi!

Vote up!
7
Vote down!
-1

viki

#1455535

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

tłmczę tylk dlczg dysksj jst trdn czy  wręcz nmżlw, b brk wdzy n pzm pdstwwym w tym tmc . wr jst różn pjmwn ,szczgóln przz dzc..b t wkńc kwst wdzy.

Vote up!
3
Vote down!
-6

Verita

#1455542

Zabawne, że zarzucasz innym brak wiedzy nie wiedząc o nich nic. Póki co to Ty udowadniasz, że nie masz żadnej wiedzy w temacie. Jeżeli uważasz, że jestem w błędzie to odnieś się merytorycznie przynajmniej do jednego komentarza. Zarzucasz coś komuś, ale argumentów z Twojej strony brak.

Vote up!
6
Vote down!
-1

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1455547

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

przjw sę w ch wypwdzch n tj pdstw ją cnm.N dzl sę sę kścł n przdsbrwy psbrwy,b kścół jdn tn sm trw nprzrwn. T jdn z rgmntów, którg sę dmgłś.N tmt bskpów, których wyrższ sę pgrdlw.n przytczę rgmntów b t wypwdź jsn krśl dysktnt..

Vote up!
3
Vote down!
-6

Verita

#1455560

Owszem, dzieli się i nie jest to opinia, ale fakt. Wystarczy zestawić nauczanie przed i posoborowe. Kościół posoborowy nie jest tym samym Kościołem co przedsoborowy i jest to fakt. Biadolenie modernistów nic tutaj nie zmieni, bo zostało to udowodnione (jak wcześniej wspomniałem wystarczy zestawić nauczania). Pius X lub XII powiedział, żeby nie iść za modernistami, a to oni tworzą Kościół posoborowy. Wynika z tego, że nie musimy słuchać modernistycznych herezji i nie musimy być posłuszni posoborowym nowinkom i nauczaniu. Chyba, że wg. Ciebie Papieża nie należy słuchać? Opinię, że Kościół jest jeden i ten sam i trwa nieprzerwanie w tym wypadku można porównać do opinii, że kościół nie miesza się do polityki. W przypadku kościoła posoborowego jedno i drugie jest kłamstwem. Odnośnie biskupów (modernistów, heretyków i zdrajców, czyli cały KEP) jestem konsekwentny. Napisałem, że nie zasługują na żaden szacunek i żadnego szacunku do nich nie mam.

PS. Pozdrów ode mnie TW na Wawelu. Uczciwi ludzie nie mają za co żyć, a biskupi TW mieszka w pałacach.

Vote up!
5
Vote down!
-3

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1455583

Dzieci raczej nie przebywają na portalach dyskusyjnych dla dorosłych! Wiara pojmowana jest różnie, bo i ludzie są różni! Biskupi też są różni! Niektórzy donosili na innych, a w przykazaniu jest: nie czyń drugiemu, co Tobie nie miłe, po tym jeszcze odprawiali mszę i głosili słowo Boże. Na szczęście, jak w każdej społeczności są wspaniali księża, biskupi czy w ogóle ludzie, więc nie muszę skupiać się na zbłąkanych owieczkach! Ale żal i brak zaufania do wycofujących się biskupów pozostanie! Poza tym, Kościół tworzą ludzie! I to jest najważniejsze!

Vote up!
7
Vote down!
-2

viki

#1455556

Ks Natanek jest posłuszny najpierw Panu Bogu, tak jak my wszyscy wierzący, a niestety co niektórzy biskupi POszli drogą złotego cielca, i właśnie to ukazuje ks Natanek.

A co pani powie o Dziwiszu, który nie wykonał rozkazu Papierza Jana Pawła drugiego, i nie spalił notatek osobistych, chociaż Papierz mu to nakazał, czy to nie jest nie posłuszeństwo wobec głowy kościoła katolickiego. Tego pani nie potępia, bo to kardynał.

A ks Natanka wybrał nauki Pana Jezusa, nawet za wydalenie go jako księdza z kościoła, to jest potęga miłości do Pana Boga, nie ulec pokusom, i walczyć ze złem.

Gdy Polska będzie miała takich pasterzy, to będę spokojny o moją kochaną Ojczyznę Polskę.

A wtedy Pan Bóg będzie błogosławił Polsce i Polakom

Vote up!
6
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1455523

Jak twierdza platfusiane osilki ,wycofanie biskupow to "robota"...  Papieza. Tym bardziej jest to haniebne ze z zewnatrz ktos sie wtraca w sprawy suwerenneo kraju,i chocby to byl sam papiez, to nie ma prawa.

Ma w Watykanie swoje problemy, niech sie tym zajmie, a Nasz Papiez JPII  to chyba sie w grobie przewraca

Vote up!
5
Vote down!
-3

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1455484

To prędzej teczki TW, i red bul Bredzisław zadziałali, a nie Papierz.

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1455525

O tym że to Papież zakazał udzialu biskupom w marszu też dziś informował Borusewicz w mendiach
a i na Onecie jest taka informacja

Vote up!
5
Vote down!
0
#1455528

stracił już dawno więc istotne jest to - kto mu uwierzy.

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1455559

Wiadomo co to jest,bo człowiekiem nazwać go raczej nie można, ale ten typek tak własnie "wyjaśniał" sprawę biskupów.
Wiem raczej że to jest pewnie jego teoria, bo zaraz ten wpis wcieło ze strony onetu

Vote up!
5
Vote down!
0
#1455562

Fakt, onet to bardzo wiarygodne źródło. Chcą nam wmówić, że papież miesza się do polityki? Albo, że nie chce wolnej Polski?

PS. To nie są pytania retoryczne.

Vote up!
4
Vote down!
-2

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1455587

Jestem jak najdalszy od akceptacji tego, co wypisuje onet i od celów, jakie chce tym osiągać. Jednak sugestia, że aktualny papież "chce wolnej Polski" wydaje mi się nie do obrony. Są jakieś przykłady, żeby to wyraził?

miarka

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1455635

Naturalnie, że nie i w ten sposób chciałem być odebrany. Po heretyku, który nosił jarmułkę raczej ciężko spodziewać się czegoś dobrego:

 

www.youtube.com/watch?v=92oEEdpwYVI

Vote up!
3
Vote down!
-1

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1455844

Rzeczywiście, trudno zrozumieć to parcie na szkło autentycznego dostojnika Kościoła. Jezus nie szukał tłumów, raczej od nich stronił - to one szły za Nim, jak owce za dobrym pasterzem.

A przedstawiona scena, to chyba ma wydźwięk: Bogu świeczkę i diabłu ogarek?

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1455874

Dziwię Ci się. Od kiedy to wierzysz platfusom?

Vote up!
4
Vote down!
0

Stasiek

#1455665

" to już zakrawa o kpiny, do czego KK dopuścił się"

To błędna ocena, nie KK, ale kilku porpuratów, niestety ważnych w hierarchii KK.

Vote up!
5
Vote down!
-1

Stasiek

#1455496

Kilku purpuratów wycofało się z marszu, ale pozostałych wcale nie stawia to w lepszym świetle - nie zrobili NIC. Warto przypomnieć, że cały KEP podpisał "lojalkę" z Cyrylem KGB więc cały KEP to zdrajcy na usługach rządu. Dlaczego mamy tak słabą pamięć i tak szybko zapominamy krzywdy i upokorzenia?

Vote up!
5
Vote down!
-2

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1455589

Można zdjąc sutanne i iść jako obywatel,ale nie oni najzwyczjniej wypieli sie na naród.
W histori KK wiele było takich przykladów

Vote up!
10
Vote down!
-2
#1455469

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

są żałosne by nie powiedzieć głupie .Szczujecie aby tylko szczuć, całkiem jak GW. Nie wiecie jakie były faktyczne przyczyny wycofania się biskupów więc po co spekulować?Temu co podają media przecież nie można wierzyć.Dopóki jeden z drugim "zatroskany " nie zapyta biskupa wprost o przyczyny..nie powinien oczerniać bo to jest grzech.Na stronie prof. Dakowskiego są podane bardzo ostrożnie przypuszczenia w tej sprawie. A wy...kupą ,mości panowie.Huzia na józia.Wstyd.

Vote up!
8
Vote down!
-9

Verita

#1455470

Nikt nie szczuje dla szczucia, ale konkretnego powodu! Jak można zrobić taką woltę w przededniu marszu? To nie jest polityczne? Jest, a w dodatku jest GŁUPIE. Marsz miał swoje credo i dwa cele. Skoro biskupi odcinają się od tego, to znaczy, że albo uznają, że wybory były uczciwe, czyli są mało inteligentni, albo uznają, że kłamstwo wyborcze nie jest takim grzechchem, z którym oni się nie godzą.

Tak źle i tak niedobrze. Biskupi zrobili z ludzi idiotów, ale i z siebie też.

Tego się nie oczekuje od autorytetów!

Zawsze należy zadać pytanie - czy JEZUS by tak postąpił?

Vote up!
10
Vote down!
-4
#1455474

Biskupi zdradzili któryś raz z kolei więc jeżeli ktoś ich krytykuje ma ku temu powody. Tłuste "święte" krowy krowy w purpurze nie zasługują na żaden szacunek.

Vote up!
6
Vote down!
-5

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1455482

Uprzejmie prosze się odczepić od Józia

Vote up!
8
Vote down!
0
#1455500

Prof.M.Dakowski zamieścił notkę G.Kniaziewicza z NB

http://naszeblogi.pl/51449-prawdziwa-przyczyna-wycofania-sie-biskupow-z-marszu-13xii

Takie małe uzupełnienie.

Vote up!
3
Vote down!
0

bulsara

#1455549

Jeżeli ""wkręcano" Biskupów tylko na afisz i dla świeckiej draki, jakby powiedziała młodzież", to nie mogli zareagować inaczej.

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1455553

Widać kolosalną różnicę w ocenie tego faktu. Niektórzy jakby byli od dawna prztgotowani na taki fakt. Warto te nicki zapamiętać.

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1455555

Zgadza się. Zapewne dlatego zachowują się jak rzecznicy owych purpuratów.

Vote up!
2
Vote down!
0

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1455857

O, nie. Krzyk to jest przeciw purpuratom i w ogóle przeciw Kościołowi - i nie jest to głos rozsądku, ani mądrości, tylko wybujałych emocji i chciejstw, czy roszczeń nieuzasadnionych.

miarka

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1455876

Tyle, że wielu purpuratów również jest przeciw Kościołowi. Skoro mamy zdradzieckich polityków dlaczego nie może być zdradzieckich purpuratów?

Vote up!
2
Vote down!
-1

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1455892

Oszukanie Narodu w kłamstwie wyborczym i legitymacja tego fałszu w rządowych mediach to "świecka draka"???

Czyżby kłamstwo na skalę państwową już nie było grzechem, ale stawało się jakąś draką? Bardzo talmudycznie.

To po jaką cholerę Pan Jezus pogonił handlarzy ze świątyni?! Toż to była tylko mała, świecka draka, jakiś mały handel.

 

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1455574

Jeżeli ktoś patrzy emocjami bez patrzenia na głos rozumu, popada w emocjonalizm nadmierny. To jest dość popularne w kręgach młodzieżowych, i stąd się biorą działania "dla draki'.

Takie patrzenie tylko na "Oszukanie Narodu w kłamstwie wyborczym i legitymacja tego fałszu w rządowych mediach", a nie patrzenie na formę wyrażenia swojej na to niezgody może właśnie prowadzić do działań "dla draki".

Jeżeli zaprasza się biskupów, inaczej mówiąc książeta Kościoła, to trzeba zadbać o godną tego oprawę, a przede wszystkim zadbać o moralną stronę manifestacji. Moralną, nie polityczną, a to jest kolosalna różnica.

W politycznej księża są użyci instrumentalnie, dla ozdoby. W moralnej eksponuje się najpierw racje moralne (nadrzędne nad polityką), eksponuje się same ludzkie wartości, których się chce bronić.

A brak mszy świętej na rozpoczęcie marszu z udziałem biskupów jest dla organizatorów dyskwalifikujący. Sprowadza całą manifestację do wymiaru świeckiego, w którym to książeta Kościoła byliby tylko "kwiatkiem do kożucha" (młodzieżowym językiem mówiąc "dla draki"). 

miarka

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1455625

czyli "oszukanie narodu" to jest według ciebie "tylko", za to ważna jest forma?

Cały czas czuję ten ohydny ton, że to naród jest dla bliskupów i musi najpierw zadbać o oprawę zanim łaskawy bisku ruszy d... i pofatyguje się.

Jezus też kazał się witać mszą i fanfarami? Unikał "politycznych" sytuacji? A sąd nad nim nie był polityczny? Wystarczyło, żeby się zrzekł tej "polityki" i nie musiałby umierać. 

Czasem prawda i fałsz wiążą się z polityką, nie ma mowy, żeby występowanie za uczciwością było polittyczne.Zresztą, nikt nie bronił innym wziąć udział w marszu.

Taki jest z Polakami problem, najpierw staną tam gdzie ZOMO, bo nie mają kośca i moralności, a potem krzywią gęby, jak się im o tym powie.

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1455669

A wystarczyło zdjąć sutanny i już jako "cywil" wziąć udział w marszu,zachowali by twarz a tak niesmak i oburzenie pozostało

Vote up!
6
Vote down!
0
#1455678

... jak tylko "kwiatkiem do kożucha"?

(Cały akapit był: "A brak mszy świętej na rozpoczęcie marszu z udziałem biskupów jest dla organizatorów dyskwalifikujący.  Sprowadza całą manifestację do wymiaru świeckiego, w którym to książeta Kościoła byliby tylko "kwiatkiem do kożucha" (młodzieżowym językiem mówiąc "dla draki")". 

Srodki używane w działaniach, czy ich formy  też muszą być święte, bo “cel nie uświęca środków”.

​Tu zamiar posłużenia się biskupami miał wymiar wulgaryzacji środków, a więc i jakiejś degradacji celu tych działań, jakiegoś sabotażu szlachetności tego celu.

Tu organizatorzy się muszą tłumaczyć.

A przykład z Jezusem, to interpretujesz zupełnie opacznie. Jezus wchodząc do Jerozolimy w Niedzielę Palmową był witany jak król. Ci, co Go tak witali, witali Go widzieli w Nim polityka - władzę zwłaszcza świecką, a nadto tego, co ich będzie żywił cudownie rozmnażanym chlebem i rybami.

Do takiej władzy też namawiał Jezusa diabeł w jego słynnym kuszeniu. Jezus powiedział NIE.

Jezus zawsze stawiał najpierw wartości wyższego rzędu.

Wystarczyło, żeby Jezus powiedział TAK tej polityce, jakiej oczekiwała wtedy większość, a nie musiałby umierać. A dlaczego? Bo moralność jest wartością wyższego rzędu jak polityka, ale nawet jak sprawiedliwość, w tym sprawiedliwość wspólnotowa, czyli demokracja. 

Ktoś, kto chciał sprowadzić biskupów - w końcu autorytety moralne - do roli politycznej, bardzo się pomylił.

miarka

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1455679

"Ktoś, kto chciał sprowadzić biskupów - w końcu autorytety moralne - do roli politycznej, bardzo się pomylił."

Żartujesz, prawda? Przecież ich decyzja była stricte polityczna. Nie pierwszy raz z resztą. "Pojednanie" z Cyrylem KGB, brak reakcji na bezczeszczenie Krzyża itd.

Vote up!
2
Vote down!
-2

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1455872

Nie, nie żartuję.

I nie uważam, że ich decyzja była polityczna, tylko że była moralną reakcją na decyzję polityczną organizatorów marszu.

Sprawy "pojednania", czy reakcji na bezczeszczenie krzyża tu się wcale nie łączą. To nie te osoby.

miarka

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1455877

Jak łatwo zauważyć ich decyzja ma spore znaczenie polityczne więc była decyzją polityczną. Purpuraci byli na marszu Komorowskiego więc w imię szerokorozumianej "jedności" ktoś zapewne zabronił innym purpuratom wziąć udział w marszu "opozycji". Chodzi oczywiście o "jedność", bo tylko jedna może być linia partii. O jakiej decyzji politycznej organizatorów marszu mowa? Uważam, że zarówno "pojednanie" jak i sprawa krzyża bardzo się z tym łączą. Wszystko sprowadza się do tego kto komu udziela poparcia. Póki co popierają jedynie PO, czyli zdrajców.

Vote up!
2
Vote down!
-2

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1455894

Ja piszę, że “nie uważam, że ich decyzja była polityczna, tylko że była moralną reakcją na decyzję polityczną organizatorów marszu”, a Ty mi odpowiadasz, że “ich decyzja ma spore znaczenie polityczne więc była decyzją polityczną”.

To co robisz nie jest odpowiedzią. "Dyskusja" jest pozbawiona logiki, jest zabieraniem czasu.

To samo dalej - ja piszę, że czynów innych księży nie można łączyć z czynami biskupów o których rozmawiamy, a Ty nie tylko nie odnosisz się do tego, że to inne osoby, tylko jeszcze dokładasz inne “przykłady” innych księży, które też się nie łączą.

Zamiast zmierzać do uzgodnienia, wszystko multiplikujesz, wypuszczasz w kosmos.

Taki sposób prowadzenia dyskusji jest trollingiem.

miarka

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1455937

Tak napisałeś, ale nie podałeś żadnych argumentów, które świadczyły by o tym, że była to "moralna akcja na decyzję polityczną organizatorów marszu". To nie była moralna reakcja, ale właśnie polityczna decyzja ze strony biskupów. Ignorujesz ich komunikat i zastępujesz go swoimi domysłami, które w tym wypadku nie powinny mieć miejsca. Dyskusji powinien podlegać właśnie komunikat, a nie Twoje domysły. To co Ty robisz nosi nazwę trollowanie.

 

EDIT:Jak Jazgdyni dowiódł, komunikat wskazuje na nuncjusza apostolskiego. Na samym dole strony.

Vote up!
3
Vote down!
-2

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1456134

Napisałem, że tak uważam, a Ty twierdzisz, że miałem od razu tłumaczyć dlaczego. Po co?

Poza tym nie trzymasz się tego co ja piszę, nie odnosisz się do tego, tylko trajkoczesz swoje.

To, co jazgdyni pisze, to jego sprawa, jak na razie tu jej nie rozważamy. Ja uważam, że komuniat mówi, jakie będą skutki, a jakich nie będzie, że decyzja 5 biskupów miała charakter konstruktywny: chodziło o cel - „mieli na względzie: "troskę o budowanie jedności wszystkich Polaków”. 

Natomiast na temat przyczyn mamy tylko domysły.

miarka

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1456182

Napisałem, że tak uważam, a Ty twierdzisz, że miałem od razu tłumaczyć dlaczego. Po co?

Na tym polega dyskusja.. Można wyrazić swoje opinie, ale w dyskusji najważniejsze są argumenty, a tych u Ciebie brak.

Poza tym nie trzymasz się tego co ja piszę, nie odnosisz się do tego, tylko trajkoczesz swoje.

Nie trzymam się Twoich opinii. Mam własne. Coś w tym złego? Mogę odnieść się do argumentów, ale jak wcześniej wspomniałem nie mogę się ich doszukać.

chodziło o cel - „mieli na względzie: "troskę o budowanie jedności wszystkich Polaków”.

Czyli wystawili organizatorów do wiatru. Ponadto cel nie został osiągnięty. To chyba powinno być oczywiste.

Natomiast na temat przyczyn mamy tylko domysły.

Jazgdyni podał przyczynę więc domysły w tej kwestii możemy odłożyć na bok. Ale cóż, napisałeś, że to jego sprawa więc tym samym przyznałeś, że ignorujesz argumenty. To właśnie jest trollowanie.

 

Vote up!
2
Vote down!
-1

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1456274

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika miarka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Uciekasz w kosmos.

Wcześniej było: "Tak napisałeś, ale nie podałeś żadnych argumentów, które świadczyły by o tym, że była to "moralna akcja na decyzję polityczną organizatorów marszu""

teraz piszesz: "Na tym polega dyskusja.. Można wyrazić swoje opinie, ale w dyskusji najważniejsze są argumenty, a tych u Ciebie brak".

Znów uciekasz w kosmos każąc to mi szukać argumentów. Moje zdanie, że była to "moralna akcja na decyzję polityczną organizatorów marszu" już było wystarczającym argumentem. Miałeś odmienne zdanie, to Twoim obowiązkiem było je przytoczyć.

Poza tym innych wniosków z dyskusji nie wyciągasz, nie zmierzasz do konstruktywnych wniosków, tylko trollujesz.

howkh

miarka

Vote up!
0
Vote down!
-3
#1456310

Widzę, że nadal kontynuujesz tę błazenadę i znów uciekasz się do manipulacji. Dziecinne obrazki mnie nie ruszają.

Znów uciekasz w kosmos każąc to mi szukać argumentów. Moje zdanie, że była to "moralna akcja na decyzję polityczną organizatorów marszu" już było wystarczającym argumentem. Miałeś odmienne zdanie, to Twoim obowiązkiem było je przytoczyć.
 
Obowiązki możesz narzucać swoim poddanym. Jak wynikało z mojej odpowiedzi nie było to wystarczającym argumentem (ani logicznym, ani rzeczowym więc w tym wypadku żadnym). Jeżeli już o obowiązkach w dyskusji mowa to swoje zdanie należy uzasadnić. Ty tego nie zrobiłeś więc to co napisałeś było niczym innym jak opinią, która okazała się błędna. Dlaczego błędna? Wcześniej to uzasadniłem. Szkoda mojego czasu na dziecinadę więc, żeby ją uciąć sprawdzam karty:
 
Dwa dyskutowane komunikaty:
 
1. Biskupi wystawili organizatorów do wiatru, bo wycofali się na chwilę przed marszem, pomimo że wcześniej zadeklarowali swój udział. Swoją decyzję uzasadnili tym, że nie chcą dzielić.
 
2. Według fragmentu Jazgdyni natomiast, uzasadnili ją tym, że było to polecenie odgórne.
 
ad.1 Wystawili organizatorów do wiatru, bo się wycofali - fakt. Ponadto, jeżeli udział w marszu jest podziałem to znaczy, że wcześniej się na ten podział zgodzili. Co się z tym wiąże ich tłumaczenie było nielogiczne i wszystko wskazuje na to, że skłamali, bo nie podali prawdziwego powodu rezygnacji (Tak - Tak, Nie - Nie; tzw. dyplomacji w tym wypadku nie biorę pod uwagę). Prawdziwą przyczyną musiał być nacisk z góry. Jak wynika z tego co przytoczył Jazdgdyni taki nacisk był.
 
ad.2 Biskupi powołali się na nuncjusza, który zabronił im wziąć udział w marszu. Jak wynika z porozumienia KEP z komunistami z 14.04.1950* z inicjatywy Wyszyńskiego, KEP w sprawach związanych z interesem PRL nie kieruje się decyzjami wypływającymi z Watykanu, ale kieruje się racją stanu PRL. Skoro biskupi IIIRP uznali, że ważniejsza jest decyzja nuncjusza, to tym samym udowodnili, że zarówno nuncjusz jak i PRL mają większy priorytet od prawdziwej polskiej racji stanu.
 
http://www.nonpossumus.pl/porozumienie.html
 
* 5. Zasada, że Papież jest miarodajnym i najwyższym autorytetem Kościoła, odnosi się do spraw wiary, moralności oraz jurysdykcji kościelnej, w innych natomiast sprawach Episkopatu kieruje się polską racją stanu. Odnieś się merytorycznie do tych punktów.

 

Vote up!
3
Vote down!
-3

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1456410

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika miarka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

howkh

Vote up!
0
Vote down!
-4
#1456418

Cóż za niefart:

 

http://niepoprawni.pl/comment/1456416#comment-1456416

 

Skończyłem z Tobą.

Vote up!
3
Vote down!
-2

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1456419

"To po jaką cholerę Pan Jezus pogonił handlarzy ze świątyni?! Toż to była tylko mała, świecka draka, jakiś mały handel".

Otóż pogonił dlatego, że nie chciał brać udziału w tej "świeckiej drace".

Mało tego - nie chciał brać w niej udziału nawet przez bierność, nawet przez źle rozumianą tolerancję.

Handel (tak jak prawo, władza, ekonomia, czy gospodarka) to też jedna z dziedzin polityki. W przypadku konfliktu z wartością wyższego rzędu, jaką było miejsce święte opowiedział się za tą wartością, a przeciw wartości zwykłego rzędu, jaką jest polityka.

miarka

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1455683

Kłamstwo wyborcze na skalę krajową to nie jest żadna świecka sprawa, bo każde kłamstwo to złamanie dekalogu.

Nie ma grzechów kościelnych i świeckich, tak jak Szatan nie wybiera miejsc w których się pokazuje, tak kościół też nie powinien. Chyba, że obawia się Szatana? Tak to wygląda. Smutne jest również to, że w gładki sposób biskupi i ich wyznawcy kasują poświęcenie Popiełuszki, oraz innych księży męczenników, którzy w "świeckich" sprawach oddali ducha.

A może powinni byli zamknąć się w kościołach i trzymać gębę na kłódkę? Bo taki jest teraz przekaz od biskupów. W ogóle nie ma o czym mówić: blamaż, wykręcanie się, podlizywanie ŚWIECKIEJ władzy, unikanie walki z grzechem! Jaki mają problem z marszem w którym idzie PiS? To jakaś nielegalna siła, niedemokratycznie wybrana? Coś chcą powiedzieć? Jakim prawem?

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1455705

... było tu zrobienie z marszu uroczystości świeckiej, a nie religijnej, było sprowadzenie jej do roli politycznej, a nie moralnej, zaś samych biskupów sprowadzenie do roli prionków na politycznej szachownicy organizacji marszu, a nie figur, które ten marsz miały uświetniać i uświęcać.

To nie biskupi zrobili tą "świecką sprawę" - oni zdaje się nawet tych słów nie używali. To tylko nasza obserwacja z dystansu, ale jasne jest, że świeckość tej imprezy spowodowali organizatorzy, a biskupi tylko zareagowali. Same naciski odgórne, które z pewnością były, nie były w stanie spowodować zmiany ich decyzji o udziale w Komitecie Honorowym.

To, że wina leży po stronie organizatorów potwierdza fakt, że manifestacja nie rozpoczęła się Mszą Świętą - typową dla uroczystości patriotycznych. A ksiądz Małkowski był na podorędziu...

miarka

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1455737

To miała i była uroczystość świecka, na którą byli zaproszeni przedstawiciele kościoła, by dać wyraz dążeniu do prawdy i sprzeciwić się kłamstwul. Jak chcesz z tego zrobić Boże Ciało i zawodzenie pieśniami, to może niech biskupi coś zorganizują. Najlepiej w czerwcu, zobaczymy wtedy te 40 tysięcy na ulicy, którzy przyjdą sobie pośpiewać z nimi. 

I co to za żargon GazWyba, jakieś "sprowadzanie jej do roli politycznej"? Jak się kłamie naród w wyborach to jest polityczne i koniec, czy to już nie interesuje kościoła? Polityka jest wyłączona spod wpływu grzechu? Kłamstwo w stosunku do społeczeństwa nie podpada pod ocenę kościoła? 

Rewelacje jakieś. A czemuż to manifestacja miałaby się mszą rozpocząć, była tylko dla praktykujących? Jak ktoś potrzebował, to mógł na mszę iść rano, biskup też. To nie była demonstracja DLA biskupów, sorry, to tylko ludzie, nie bożyszcza.

Czyli reasumując, Popiełuszko robił źle, inni pomordowani w stanie wojennym księża też, Solidarność niesłusznie korzystała z pomocy kościoła, a grzech tylko jest istotny, o ile nie dotyczy sytuacji politycznej państwa.

Piękne reguły, nie ma co. Ja wiem, że kler tylko interesuje teraz kwestia in vitro i tu się świetnie wyżywa, ale może czas wrócić do źródeł i nie oddawać świata Lucyferowi w innych agendach w imię wygody.

Możesz pisać co chcesz, ale kościół na wizerunku stracił, odepchnął od siebie setki już wątpiących i zachował się po raz kolejny jak primadonna, dla której organizuje się wydarzenia, a nie jak liderzy i uczestnicy.

Nikt za nimi nie pójdzie nawet na spacerek, chyba że naokoło kościoła w Boże Ciało. I to małego kościoła. A jak się zmieni władza, to się im przypomni.

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1455752

Pięciu biskupów zapisało się do komitetu honorowego marszu 13 grudnia, którego inicjatorem jest Prawo i Sprawiedliwość. Oto oni: metropolita częstochowski abp Wacław Depo, biskup włocławski Wiesław Mering, bp Ignacy Dec ze Świdnicy, bp senior Antoni Dydycz z Drohiczyna, bp senior Edward Frankowski z Sandomierza.Wszyscy się jednak wykruszyli. Powód? Do ich zaangażowania w marsz - wedle KAI - negatywnie odniósł się nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore. Rzecznik Episkopatu ks. Józef Kloch wyjaśniał z kolei, że biskupi robiąc krok w tył, mieli na względzie "troskę o jedność wszystkich Polaków".
Hierarchowie najpierw zatem narazili Kościół katolicki na krytykę - i to z wielu stron. A w najlepszym wypadku na wymowne milczenie. Jeden z księży, który bynajmniej nie uchodzi za konserwatystę, mówił Onetowi: - To, co mam do powiedzenia, powiem biskupowi w rozmowie w cztery oczy.

całośc na onet.pl

I dwa znamienne komentarze pod tym art.

Kościół to nie przychodnia lekarska, gdzie można się zapisać, a jutro wypisać. Kościół to przedsionek do spotkania z Bogiem, raz na zawsze. Tylko trzeba tak żyć by dostąpić tego wiecznego dobrodziejstwa !Za chwilę w kościołach będą tylko sami biskupi i księża, bo uczęszczających wiernych coraz mniej, a teraz jeszcze widać z kim im PO drodze, santa mamona zawsze zwycięża! to była sprytna zagrywka zgrai Komorowskiego nie od dziś wiadomo że w Kościele jest kilku Biskupów którzy wiernie służyli PZPR pomysł był prosty powiedziano im by POparli marsz by później hucznie się z niego wycofać wydźwięk miał być taki bo skoro Kościół nie popiera tego marszu to chyba coś jest nie tak ale myślę że strzelili sobie w kolano bo ludzie teraz widzą z kim trzyma kler

Vote up!
7
Vote down!
0
#1455756

Widocznie jest w tym pewna prawda i logika!

 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1455786

Byli zaproszeni do Komitetu Honorowego a o już jest twór ponadpolityczny – dokładnie to dotyczący morale wspólnotowego.

 

Po drugie piszesz: “Jak się kłamie naród w wyborach to jest polityczne i koniec”.

Otóż nie, to nie jest polityczne, tylko antypolityczne.

Politycznym jest tylko to, co służy prawdzie , demokracji, wolności i wszystkim innym ludzkim wartościom wyższego rzędu.

To po to jest nam potrzebna moralność, żeby egzekwować ład społeczny budowany na prawdzie.

To po to jest nam potrzebna moralność, żebyśmy zawsze mieli spojrzenie wyższe jak dobro i zło, jak prawość i lewactwo, jak natura i wynaturzenie, jak sprawiedliwość, czy wymuszenie, jak prawda, czy kłamstwo, jak polityczność, czy antypolityczność itp.

 

Piszesz “To nie była demonstracja DLA biskupów, sorry, to tylko ludzie, nie bożyszcza”.

Tym samym podkreślasz, że biskupi byli dla demonstracji JAKA BY NIE BYŁA. A więc chcesz używać książąt Kościoła instrumentalnie.

Ciebie wcale nie interesuje strona moralna, tylko chcesz od razu przeskakiwać do strony politycznej, jakby jej prawidłowe funkcjonowanie było w ogóle możliwe bez wcześniejszego prawidłowego funkcjonowania strony moralnej.

Popadasz w sprzeczność wewnętrzną.

 

Podobnie tutaj: “A czemuż to manifestacja miałaby się mszą rozpocząć, była tylko dla praktykujących? Jak ktoś potrzebował, to mógł na mszę iść rano, biskup też”.

A dlaczegóż to niewierzący nie mieli dołączyć dopiero po Mszy Świętej? Czy aż tak ich dużo? Czyż nie są w stanie zrozumieć, że tu walka idzie najpierw o sprawy duchowe?

Po coż więc byliby księża, jeśliby nie chodziło o sprawy duchowe?

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1455766

Księża byli po to, by potwierdzić ludziom, że klamstwo jest złe. Że kłamstwo to grzech.

Ale jak widać, wybrali inne opcje. I jeszcze mają do tego mnóstwo powodów.

Haha!

I nie zapominaj, że DEKALOG nie ma części moralnej i politycznej. A może ma?

Coraz bardziej bawi mnie współczesny Kościół, jako kompletnie pogubione stado...

 

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1455787

... że "Księża byli po to, by potwierdzić ludziom, że klamstwo jest złe. Że kłamstwo to grzech".

Jeżeli tak, to najlepszą po temu okazję by mieli w czasie Mszy Świętej. To jest czas na naukę Kościoła. Do tych, co we Mszy nie uczestniczą, ta nauka i tak nie dociera.

Przypominasz też, że "DEKALOG nie ma części moralnej i politycznej". Tak, tylko że już pierwsze jego przykazanie, a zarazem najważniejsze nakazuje miłość Boga. Nakazuje stawianie Boga zawsze na pierwszym miejscu. To ma też i takie konsekwencje, żeby każde swoje dzieło podejmować w Jego imię, zaczynać modlitwą, a sprawy szczególnie ważne Mszą Świętą. Taka okazja, patriotyczna okazja właśnie była. Niestety organizatorzy Mszy nie zaplanowali.

A więc czy to nie organizatorzy się pogubili?

Nadto nauka Kościoła to dużo więcej jak Dekalog. Jest w niej i rozróżnienie Bożego i ludzkiego, cesarskiego (politycznego) i Bożego, o wybieraniu tego, co stanowi w danej sytuacji wartość wyższego rzędu jest o wyborze tego, co godne, a odrzucaniu niegodnego, jest że władza polityczna dawana jest Z GÓRY...

Jakoś nie mogę się tu dopatrzeć żadnej winy biskupów w sytuacji, gdy zrezygnowano z odprawienia Mszy Świętej, a przecież przyczyn z winy organizatorów mogło być więcej.

miarka

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1455788

Nawet jeśli organizatorzy Mszy nie zaplanowali to nic nie zmienia. Biskupi zobowiązali się wziąć udział w marszu, a nie w Mszy Świętej. Niepotrzebnie próbuje Pan odwrócić uwagę od meritum sprawy. Skompromitowanym hierarchom i tak już nic nie pomoże.

Vote up!
3
Vote down!
-2

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1455855

Sprawę zobowiązania biskupów rozważam poniżej.

miarka

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1455879

tytuł, a reszta to erystyczne wygibasy. No niestety.

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1455561

Oczywiscie ,ze nic nie wyjaśnił ...to tylko gdybanie.

Zamieściłam link,tylko po to,by czytający mogli poznać owe gdybania.

W komentarzu miarki była informacja,że na stronie Dakowskiego jest przypuszczalne wyjaśnienie ....stąd moje uzupełnienie.

pozdrawiam serdecznie

 

 

Vote up!
4
Vote down!
-1

bulsara

#1455566

Jak uczono mnie kiedyś na  lekcjach religii,dostojnik koscielny ma swiecić przykładem,nieść pomoc biednym.Skoro biskup się wycofuje z danego słowa automatycznie przestaje być biskupem w moim rozumieniu a staje się pracownikiem w sutannie wykonujący polecenia jakiegoś bliżej nie sprecyzowanego decydenta.Jesli do takiego bym poszedł na spowiedz,to jaką mam pewnośc ze dotrzyma tajemnicy spowiedzi a nie opublikuje jej na twiterze?Trzymajmy się zasad a nie dyrdymałek.Czy można takich porównywac np do błogosławionego ks Popiełuszko?To jakas czarna zaraza poprzebierana w sutanny.

Vote up!
3
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1455815

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika miarka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Powszechnie rozlega się utyskiwanie na skutki decyzji biskupów i potępienie biskupów za ich decyzję, a mało kto bierze pod uwagę, że decyzja ta z pewnością miała swoje ważkie przyczyny. Do chwili kiedy ich nie poznamy, to te utyskiwania pozostają jałowe, a potępienia prawdopodobnie krzywdzące.

Do tych krzywdzeń, a nawet krzywdzeń dosłownych dokładasz się i Ty, pisząc:

"Skoro biskup się wycofuje z danego słowa automatycznie przestaje być biskupem w moim rozumieniu a staje się pracownikiem w sutannie wykonujący polecenia jakiegoś bliżej nie sprecyzowanego decydenta".

Chodzi o szczególnie krzywdzące słówko : "automatycznie".

Słowo, które dajemy jest elementem umowy, którą przy tym zawieramy, a ta jest zawsze dwustronna. Za jej trwałość odpowiadają obie strony. Jej koszty mają ponosić obie strony. Zyski też mają być sprawiedliwie dzielo e: co się komu należy.

W dzisiejszych czasach często się widzi, że ten, kto czuje się silniejszy patrzy tylko na to, że słabszy musi się wywiązywać ze swojej części umowy, a swoją odkłada na później. Coraz częściej spotyka się sytuacje, gdy mocniejszy wymusza zmiany umowy na korzystniejsze dla siebie, zwalniające go z obowiązków, a słabszemu pozostawia dotychczasowy zakres obowiązków, a nawet go zwiększając. Mocniejszy często tu wykorzystuje ludzką dobroć słabszego, jego większą odpowiedzialność za dobro wspólne. Mocniejszy postępuje tu niesprawiedliwie i niemoralnie.

Umowa traci ważność, kiedy jedna ze stron z niej się wycofuje. I nie musi to być jej oficjalne wypowiedzenie - starczy, że jedna strona nie wywiąże się z jej części. Wtedy druga wypowiadając już ją oficjalnie nie jest niczemu winna. Ona tylko stwierza swoim wycofaniem się, że umowa jest nieważna. Nieważna z winy tego, co jej pierwszy nie dotrzymał.

Takim pierwszym niedotrzymaniem umowy było np. nie zorganizowanie Mszy Świętej na rozpoczęcie marszu. Mogło być takich elementów, nawet nie wyrażonych dosłownie, ale oczywistych ze względu na biskupią godność więcej.

miarka

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1455820

Trochę się Pan rozpisał i uważam, że niepotrzebnie, bo.. biskupi przecież podali powód, dla którego wycofali się z marszu. Co się z tym wiąże nie jesteśmy na etapie domysłów. Czy uważa Pan, że biskupi skłamali? Jeżeli nie to nie rozumiem, o czym Pan pisze. Jeżeli jednak założymy, że skłamali to otwiera to szerokie pole do dyskusji i automatycznie pociąga za sobą poważne konsekwencje.

Vote up!
3
Vote down!
-1

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1455852

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika miarka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie ma mowy o żadnym kłamstwie biskupów. Ogólny komunikat Episkopatu nie musi zawierać szczegółów. Dla mnie oczywistym jest, że komunikat winą obciąża organizatorów marszu, którzy wyeksponowali polityczny wymiar udziału biskupów, a nie zadbali o jego wymiar pierwszoplanowo moralny i religijny.

miarka

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1455881

Skoro nie ma mowy o kłamstwie to znaczy, że są jak chorągiewki na wietrze i nie można im ufać. Ogólny komunikat jest taki, że w imię szeroko rozumianej jedności wycofali się z marszu. Wyżej wspomniałem, że "polscy" purpuraci jednoczą się jedynie z partią rządzącą więc rozumiem, że nie wolno im lub nie chcą poprzeć "opozycji", bo tylko jedna jest linia partii. Który fragment komunikatu obciąża organizatorów marszu? Chciałbym poznać treść umowy, bo wspomniał Pan wcześniej, że pierwszym niedotrzymaniem umowy było niezorganizowanie Mszy Świętej. Nic mi o tej umowie nie wiadomo więc jestem bardzo ciekaw skąd Pan to wie? Czy mam rozumieć, że biskup nie pofatyguje się z pałacu dopóty, dopóki nie będzie Mszy i składki na tacę? Tak biskupi dbają o swój kraj? W KKK jest napisane, że każdy ma obowiazek walczyć o swój kraj. Purpuraci się z tego nie wywiązują więc trwają w grzechach. Rozumiem, że kolejnym punktem miał być wymiar moralny i religijny marszu. Zdaje się to być co najmniej dziwne, zważywszy na fakt, że chodziło o marsz w obronie Ojczyzny, a nie o procesję. Sądzę, że biskupi byli zaproszeni gościnnie więc o żadnym porozumieniu nie było mowy. Zgodzili się, żeby na chwilę przed startem wystawić organizatorów do wiatru. Chorągiewki, albo zdrajcy na usługach rządu.

Vote up!
4
Vote down!
0

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1455900

Ja piszę, że biskupi nie skłamali, (ni ma mowy o kłamstwie), a Ty, że "Skoro nie ma mowy o kłamstwie to znaczy, że są jak chorągiewki na wietrze i nie można im ufać"? To gdyby kłamali to by byli godni zaufania?

Spieszysz z ocenami, gdy nie znamy przyczyn. Rzecznik KEP mówi tylko co mieli na względzie: "troskę o budowanie jedności wszystkich Polaków, przy jednoczesnym zachowaniu szacunku dla osób zwracających uwagę na przejrzystość działań w polskiej polityce".

Mówi jakie będą skuttki, czy jakich nie będzie - nie cofa się do przyczyn.

Dalej piszesz: "Sądzę, że biskupi byli zaproszeni gościnnie więc o żadnym porozumieniu nie było mowy".

To co - zapraszać kogoś i nie dawać mu praw? Nie uszanować go, posłużyć się nim?

"Zgodzili się, żeby na chwilę przed startem wystawić organizatorów do wiatru". 

Co to - sugerujesz, że z góry mieli taki plan?

Nie bierzesz pod uwagę, że zmieniono im warunki w których przystępowali do Komitetu? 

A to: "Chorągiewki, albo zdrajcy na usługach rządu" - czy to nie wcześniej wyrobione zdanie, którego nawet nie myślisz zmieniać, choć nic go nie potwierdza, nic im nie odbiera powagi, a i sami jej sobie nie dali odebrać? 

miarka

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1455938

Manipulacje wskazują na trolling. Zabawne, że to mi go zarzucałeś.

"Ja piszę, że biskupi nie skłamali, (ni ma mowy o kłamstwie), a Ty, że "Skoro nie ma mowy o kłamstwie to znaczy, że są jak chorągiewki na wietrze i nie można im ufać"? To gdyby kłamali to by byli godni zaufania?"

Skoro nie kłamali to znaczy, że ich komunikat jest prawdziwy. Co się z tym wiąże na chwile przed marszem wystawili organizatorów do wiatru i Twoje argumenty poszły z dymem, bo: w komunikacie purpuratów nie ma słowa o niedotrzymaniu umowy ze strony organizatorów jak sugerowałeś w wielu komentarzach. Napisali jasno i wyraźnie: "nie chcą dzielić". Rozumiem, że chwilę wcześniej chcieli, ale jakoś im się odwidziało. Zabawne.

To co - zapraszać kogoś i nie dawać mu praw? Nie uszanować go, posłużyć się nim?

Kolejna manipulacja. Rozumiem, że jeżeli zaproszę kogoś do kina to jestem zobowiązany spełnić każdą jego zachciankę w imię rzekomego szacunku? Na dodatek jeśli odmówię zabrania go na wyspy kanaryjskie to będzie to brak szacunku. Chyba sobie kpisz.

"Co to - sugerujesz, że z góry mieli taki plan? "

Napisałem, że są jak chorągiewki na wietrze więc raczej tego nie sugerowałem, prawda? Być może jednak mieli taki plan.

"Nie bierzesz pod uwagę, że zmieniono im warunki w których przystępowali do Komitetu?"

Dowody? Poza tym jeżeli nie skłamali (bardzo się przy tym uparłeś) to znaczy to, że nikt nie zmienił żadnych warunków, bo w komunikacie nie ma o tym słowa.

A to: "Chorągiewki, albo zdrajcy na usługach rządu" - czy to nie wcześniej wyrobione zdanie, którego nawet nie myślisz zmieniać, choć nic go nie potwierdza, nic im nie odbiera powagi, a i sami jej sobie nie dali odebrać?
 
Bardzo wiele rzeczy je potwierdza. Na przykład wcześniej wspomniana lojalka z Cyrylem KGB, wycofanie się z marszu itd. Nie mów mi o ich powadze, bo żadnej powagi nie mają. Są żałośni.

 

Vote up!
2
Vote down!
-1

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1456139

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika miarka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"Manipulacje wskazują na trolling".

A co to za "mądrość"? A od kiedy to?

O jakiej manipulacji mówimy?

Przyjmij naukę, że jak ktoś mówi jednoznacznie o celu do którego zmierzam, to nie ma mowy, o manipulacji. Byłaby, gdyby mówił, że chce dobrze, a chciał źle, gdyby pod pozorem czyjegoś dobra chciał go nakłonić do złej decyzji.

Co to ma wspólnego z trollingiem, z rozwalaniem dyskusji?.

Natomiast tak, potwierdzam, że wciąż trollujesz,... nie bierzesz w ogóle pod uwagę tego, co ja mówię, powtarzasz to, co ja już zdyskredytowałem, tylko zabierasz czas i miejsce na blogu..

Gdzie odniesienie do tego pytania : „To gdyby kłamali to by byli godni zaufania?"

(Ja o komunikacie:) „Mówi jakie będą skuttki, czy jakich nie będzie - nie cofa się do przyczyn”.

... a Ty dalej swoje: „Napisali jasno i wyraźnie: "nie chcą dzielić". Rozumiem, że chwilę wcześniej chcieli, ale jakoś im się odwidziało. Zabawne”.

W ogóle nie zrozumiałeś, albo udałeś, że nie rozumiesz, że komuniat mówi, jakie będą skutki, a jakich nie będzie, że miała ich decyzja charakter konstruktywny: „mieli na względzie: "troskę o budowanie jedności wszystkich Polaków”. To jest bardzo dalekie od „nie chcą dzielić”, a już zupełnie nieuprawniona jest sugestia, że wcześniej „chcieli dzielić”.

A jednak sugerujesz, że mieli plan, żeby wystawić organizatorów do wiatru. Czy nie widzisz różnicy między nimi, a chłopakami z innej bandy z podwórka? Czy Ty wiesz, kto to jest ksiądz, kto to biskup? Co ma wspólnego „lojalka z Cyrylem KGB” z biskupami z Komitetu Honorowego?

W ogóle widzę, że się porwałeś na dyskusję w temacie, który Cię mocno przerasta, że nawet nie potrafisz nawiązać dyskusji logicznej na wprost, a do dyskusji na przenośnie, aluzje, podteksty między wierszami to Ci bardzo daleko. Chcesz dyskutować o Kościele, a nie masz o nim nic do powiedzenia katolikom praktykującym.

Jesteś trollem.

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1456187

A co to za "mądrość"? A od kiedy to?

O jakiej manipulacji mówimy?

To chyba powinno być oczywiste? Skoro ktoś manipuluje to ma na celu wprowadzić innych w błąd. W tym specjalizują się trolle. Wypunktowałem Ci rzeczy, które były manipulacjami z Twojej strony.

Przyjmij naukę, że jak ktoś mówi jednoznacznie o celu do którego zmierzam, to nie ma mowy, o manipulacji. Byłaby, gdyby mówił, że chce dobrze, a chciał źle, gdyby pod pozorem czyjegoś dobra chciał go nakłonić do złej decyzji.
 
Wybacz, ale nie szukam tu nauczyciela.
 

Co to ma wspólnego z trollingiem, z rozwalaniem dyskusji?.

Sam wcześniej przyznałeś, że ignorujesz argumenty innych i nie musisz przedstawiać swoich, bo wyrażasz opinie. Skoro podjąłeś ze mną dyskusję to nie interesują mnie Twoje opinie. Interesują mnie fakty. Ignorowanie ich jest przejawem trollingu. Zauważ, że to Ty pierwszy użyłeś tego słowa. Ja osobiście bardzo rzadko określam tak swojego "dyskutanta".

Natomiast tak, potwierdzam, że wciąż trollujesz,... nie bierzesz w ogóle pod uwagę tego, co ja mówię, powtarzasz to, co ja już zdyskredytowałem, tylko zabierasz czas i miejsce na blogu..

Masz prawo wyrazić swoją opinię. Szkoda tylko, że przeczy ona temu co wcześniej napisałeś: "To, co jazgdyni pisze, to jego sprawa, jak na razie tu jej nie rozważamy." Tak się składa, że rozważamy między innymi komunikat biskupów. Jazgdyni go przedstawił i równocześnie rzucił więcej światła na omawianą sprawę. Napisałeś, że nie biorę pod uwagę tego co mówisz, ale jak sam wcześniej zaznaczyłeś wyrażasz jedynie opinie. W dyskusji opinie mnie nie interesują. Interesują mnie fakty. Ty jednak - jak sam przyznałeś, fakty ignorujesz. Wyrażając opinie mogłeś zdyskredytować tylko i wyłącznie siebie samego. Żeby zdyskredytować mnie, albo innego dyskutanta musiałbyś podważyć przedstawione fakty. Nie zmuszam Cię do "dyskusji" więc możesz spokojnie zająć się czymś innym. Wtedy nie będziesz tracił czasu.

W ogóle nie zrozumiałeś, albo udałeś, że nie rozumiesz, że komuniat mówi, jakie będą skutki, a jakich nie będzie, że miała ich decyzja charakter konstruktywny: „mieli na względzie: "troskę o budowanie jedności wszystkich Polaków”. To jest bardzo dalekie od „nie chcą dzielić”, a już zupełnie nieuprawniona jest sugestia, że wcześniej „chcieli dzielić”.
 
Owszem, komunikat mówi o domniemanych skutkach, ale wyciągnąłeś z niego błędne wnioski. Skoro udział biskupów w marszu oznacza podział to decydując się na niego automatycznie zgodzili się na ów podział. Chwilę później jednak doszli do wniosku, że jednak nie pójdą w marszu, żeby nie dzielić. Chorągiewki. Jak doskonale widać dopiero teraz powinni być zatroskani, bo swoją decyzją jeszcze bardziej pogłębili podziały.
 
A jednak sugerujesz, że mieli plan, żeby wystawić organizatorów do wiatru. Czy nie widzisz różnicy między nimi, a chłopakami z innej bandy z podwórka? Czy Ty wiesz, kto to jest ksiądz, kto to biskup? Co ma wspólnego „lojalka z Cyrylem KGB” z biskupami z Komitetu Honorowego?
 
Mało prawdopodobne, ale być może mieli. Nie wolno mi tego napisać? Pragnę przypomnieć, że lojalkę z Cyrylem podpisali wszyscy biskupi więc nie zabardzo rozumiem o jakiej "innej bandzie" mowa.
 
W ogóle widzę, że się porwałeś na dyskusję w temacie, który Cię mocno przerasta, że nawet nie potrafisz nawiązać dyskusji logicznej na wprost, a do dyskusji na przenośnie, aluzje, podteksty między wierszami to Ci bardzo daleko. Chcesz dyskutować o Kościele, a nie masz o nim nic do powiedzenia katolikom praktykującym.
 
Kolejna opinia, do której masz oczywiście prawo. Ja mam swoją opinię na ten temat, ale nie jest ona istotna. Staram się, żeby dyskusja była jak najbardziej prosta i dlatego opieram się na tym co ktoś powiedział (biskupi), a nie na dywagacjach drugiej strony. Pozdrawiam praktykującego.

Jesteś trollem.

Miło mi.

 

PS. Może nie poświęcaj aż tyle czasu i miejsca mojej osobie, a w zamian skup się na moich argumentach?

Vote up!
2
Vote down!
-1

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1456275

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika miarka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

A więc po kolei. Napisałeś: "Manipulacje wskazują na trolling".

Ja na to: "A co to za "mądrość"? A od kiedy to?

O jakiej manipulacji mówimy?"

Jasne, że żadnej manipulacji u siebie nie widziałem, ani Ty jej nie wskazywałeś w żadnej formie - słusznie, czy błędnie.

Ty na to: "To chyba powinno być oczywiste? Skoro ktoś manipuluje to ma na celu wprowadzić innych w błąd. W tym specjalizują się trolle. Wypunktowałem Ci rzeczy, które były manipulacjami z Twojej strony".

A więc nie tylko w bok od dyskusji, to jeszcze z kłamstwem, że coś "wypunktowałeś".

Nadto dalej nie widzisz różnicy między trollingiem, a manipulacją, a na pouczenie w tym temacie odpowiadasz wzgardą. 

Normalny człowiek byłby wdzięczny, dziękowałby za podzielenie się z nim mądrością - troll chce realizować tylko swój destrukcyjny plan.

Dalej kuriozum - piszesz: "W dyskusji opinie mnie nie interesują. Interesują mnie fakty. Ty jednak - jak sam przyznałeś, fakty ignorujesz". 

Jak Cię nie interesują opinie, to chcesz rozmawiać o faktach. To bez sensu, bo po prezentacji faktów taka dyskusja się kończy - nie ma starcia opinii, ani wniosków, czyli dyskusji właściwej. Nadto zmyślasz, jakobym twierdził, że fakty ignoruję.

...

Na moje "Jesteś trollem".

Odpowiadasz "Miło mi" ???

I nam tu też ma być miło?

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1456332

A więc po kolei. Napisałeś: "Manipulacje wskazują na trolling". Ja na to: "A co to za "mądrość"? A od kiedy to? O jakiej manipulacji mówimy?" Jasne, że żadnej manipulacji u siebie nie widziałem, ani Ty jej nie wskazywałeś w żadnej formie - słusznie, czy błędnie.
 
Od dawnaż to. Manipulacje Ci wymieniłem w punktach. To poszukaj jej za rogiem. Wskazałem ją w dwóch akapitach. Widzę, że idealnie plasujesz się w definicję trolla:
 
"Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.
Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów.
 
Spójrzmy na pasujące symtomy:
 
  • częste zadawanie tych samych pytań, na które odpowiedź została już udzielona – celem trolla jest w tym przypadku zapętlenie dyskusji i wprowadzenie dodatkowego zamieszania;
  • brak konsekwencji podczas prowadzenia dyskusji i zaprzeczanie własnym tezom i opiniom;
  • chętne używanie argumentów ad personam – atakujących osoby lub ich cechy szczególne, jak wiek/zainteresowania/etc., bez związku z tematem dyskusji, a często przy użyciu słów wytrychów, w niektórych przypadkach troll posuwa się do wyzwisk i gróźb
  • skrajna megalomania i pogardliwy stosunek do innych osób – jest to bardzo charakterystyczna cecha trolli, która prowadzi prędzej czy później do ich wyobcowania, bo nawet osoby pierwotnie sympatyzujące z trollem lub odnoszące się doń neutralnie zrażają się do niego z powodu takich zachowań przejawianych wobec nich;
  • częste nazywanie innych dyskutantów trollami internetowymi;

Wszystko powyższe miało miejsce, co udowodniłem w komentarzach. Za ten paskudny obrazek i za trollowanie powinien być ban. W związku z tym, że mam do czynienia z trollem nie będę odpowiadał na komentarze, które zamieścił poniżej. Odpiszę jedynie na odpowiedź do tego:

http://niepoprawni.pl/comment/1456410#comment-1456410

Vote up!
1
Vote down!
-2

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1456416

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika miarka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

howkh

Vote up!
0
Vote down!
-3
#1456420

Jaki kraj tacy purpuraci - wstyd,zenada,jak mozna tak nisko upasc przed wlasnym narodem

Vote up!
8
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1455481

nie  badźmy  małej  wiary  , nie  jestesmy  wyznawcami  Chrystusa Oodkupiciela  , ktory  swoja  Męką  wysłużyl  nam  Niebo, z  powodu  jakichś  tam  biednych, zahukanych  hierarchów!!  

Skompromitowali  się  , fakt , ale  to  nie ma  nic  do  rzeczy, jak  chodzi  o ważność  Sakramentów .  A  tak  naprawdę  one , przecież  konieczne  i  święte,  się  liczą .

Mój  przyjaciel  , ksiądż   , wyznawca Męki  Pańskiej , na  Marszu  był !Ja  też  byłem , nie  żałuję , wręcz  przeciwnie. :)  I  chwała  Bogu .

Vote up!
6
Vote down!
-1

cover

#1455497

nie  badźmy  małej  wiary  , nie  jestesmy  wyznawcami  Chrystusa Oodkupiciela  , ktory  swoja  Męką  wysłużyl  nam  Niebo, z  powodu  jakichś  tam  biednych, zahukanych  hierarchów!!  

Skompromitowali  się  , fakt , ale  to  nie ma  nic  do  rzeczy, jak  chodzi  o ważność  Sakramentów .  A  tak  naprawdę  one , przecież  konieczne  i  święte,  się  liczą .

Mój  przyjaciel  , ksiądż   , wyznawca Męki  Pańskiej , na  Marszu  był !Ja  też  byłem , nie  żałuję , wręcz  przeciwnie. :)  I  chwała  Bogu .

Vote up!
4
Vote down!
-1

cover

#1455498

Oto pięciu biskupów - Wacław Depo, Wiesław Mering, Ignacy Dec, Antoni Dydycz i Edward Frankowski – podpisało Deklarację Komitetu Honorowego Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów.  W Deklaracji czytamy m. in.: „Wzywamy wszystkich, którzy nie godzą się na łamanie praw obywatelskich, na naruszanie wolności słowa i wyznania - do wyrażenia publicznego sprzeciwu, do protestu przeciwko niszczeniu polskiej demokracji. Nie ma zgody na kłamliwe media, nie ma zgody na osłabianie polskiego państwa, na nierzetelne i niesprawne działanie jego instytucji, na arogancję rządzących.  Władza ma służyć ludziom a nie sobie!  Nie ma zgody na kneblowanie debaty publicznej! Nie ma zgody na manipulacje wyborcze!”

W oświadczeniu sygnowanym przez rzecznika KEP i opublikowanym 12 grudnia 2014, biskupi, sygnatariusze Deklaracji Komitetu Honorowego Marszu „[m]ając na względzie troskę o budowanie jedności wszystkich Polaków, przy jednoczesnym zachowaniu szacunku dla osób zwracających uwagę na przejrzystość działań w polskiej polityce […] wycofali się z Komitetu Honorowego tegoż marszu.”

Integralność moralna manifestuje się poprzez niesprzeczność słowa i czynu.  Poprzez ciągłe potwierdzanie werbalnych proklamacji w akcjach osoby.  Podpisując Deklarację Komitetu Honorowego Marszu duchowni wyrazili swój sprzeciw „przeciwko niszczeniu polskiej demokracji” i brak zgody na nierzetelne działanie instytucji państwa.  Protestowali w ten sposób przeciwko „łamaniu praw obywatelskich” olbrzymiej części Polaków przez utrzymującą się obecnie u władzy elitę, aby … zaraz potem apelować o „budowanie jedności wszystkich Polaków”.  Oprawców i ich ofiar?

Przecież tak, jak niemożliwe jest utrzymanie nienaruszalności cielesnej w zgromadzeniu wilków i jagniąt, tak i niemożliwe jest tworzenie jedności społecznej ze złodziei i okradanych, gwałcicieli i zniewalanych, oszustów i oszukiwanych.  I nic tu nie pomoże komunikowanie „szacunku” dla ofiary …

A przeszczep zrakowaciałej wątroby nie uzdrowi nikogo.

PS. Ale nie ma róży bez kolców.  W marszu niektóre plakaty (choć trzeba przyznać, że były one wyjątkiem, a nie regułą) wyróżniały się niecenzuralnym słownikiem i nie wyobrażam sobie biskupów maszerujących obok.  Z drugiej jednak strony widoczna obecność duchownych mogłaby temu zapobiec.

Vote up!
4
Vote down!
-1

kassandra

#1455540

Czy Jezus mógł zaistnieć bez ludzi?

Czy jakakolwiek opowieść biblijna mówiła o jego samotnych pracach, w oddaleniu od ludzi? NIE!

A ci purpuraci, osoby z tak wielką kościelną władzą, myślą, że prowadzą ludzi zza biurka? Nie angażują się w marsz dziesiątek tysięcy ludzi? To znaczy co - potępiają go, odwracając się? Czasem trzeba iść. Czasem trzeba zawalczyć. Czasem trzeba jak Popiełuszko, jeżeli chce się być liderem.

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1455575

wystarczy, że da nam złych pasterzy, my Polacy nie mamy pasterzy mamy pastuchów. Ludzie skompromitowani w episkopacie, pasibrzuchy, bez honoru i troski o swoją owczarnię.

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1455552

Jednym słowem, uważajmy na ludzi, którzy sprzedadzą wszystko i wszystkich dla własnej kariery i po drodze gardzą innymi ludźmi mniej "zaradnymi". Po owocach i złych twarzach ich poznacie. Złych, tzn. także z fałszywym uśmiechem. Uważajcie na ludzi skrytych, mało otwartych, bo ci kamuflują coś czego nie chcą ujawniać, bo wiedzą, że to niedobre. Powtarzam, najgorsi są cynicy kryjący się co do swej natury i prawdziwego oblicza. Ci najczęściej są osobami skrzywdzonymi w dzieciństwie albo co do wartości i metod albo co do wychowania ogółem.

opinia z sieci

Vote up!
7
Vote down!
0
#1455594

Czy z biskupami czy nie, będziemy dalej walczyli o naszą Ojczyznę, a dla biskupów.

Już was dopadł szmal, zdrada płynie z ust, obrastacie w tłuszcz. I pacie jak plują i obrażają Pana Boga, i profanują to co dla nas jest święte. A wy z boku bo tak bezpieczniej, i się nie narażacie. Tylko przebierańcy tak POstępują.

Vote up!
5
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1455600

W czasach pierwszej "Solidarności" Polacy mogli zawsze liczyć na Kościół, w chwilach próby stanu wojennego też. A teraz? Jakies dziwaczne popiskiwania, że "nie wolno dzielić"...czego? kogo? Prawda jest jedna - toż Chrystus powiedział -" Slowo moje tak - tak, nie- nie" a tu? Koniunkturalizm i nic więcej. Komiczny nuncjusz dogadal się z Bredzisławem i tyle...Kościół stracił wiele ze swej powagi jedną decyzją...

Vote up!
7
Vote down!
0

Yagon 12

#1455603

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

jk był przyczyn wycfn sę bskpów.P c węc spklwć pltkwć n tn tmt? Czy n lpj pójść zpytć lb zstwć tn tmt d czs fcjlnj wypwdz bskpów?

Vote up!
3
Vote down!
-6

Verita

#1455723

a co ma wiedzieć?Wycofali się bo została zagrożona ich pozycja,a co za tym idzie - pieniądze.To biznesmeni z koloratkami poprzebierani w inne stroje aby żyło się lepiej i łatwiej.Oczywiscie im.

Vote up!
5
Vote down!
-1

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1455816

Piszesz: "Wycofali się bo została zagrożona ich pozycja,a co za tym idzie - pieniądze".

​To, że chodzi o ich pozycję, to już Twoja interpretacja - nie dociekam, choć pozycja biskupa, "księcia Kościoła" jest bardzo wysoka, ale potwierdziłeś, że COŚ DLA NICH WAŻNEGO ZOSTAŁO ZAGROŻONE.

Potwierdziłeś, że byli zmuszeni do reagowania na decyzje, które podjęto w związku z nimi.  

Teraz tylko trzeba dojść, jakie to były decyzje.

miarka

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1455822

Moim zdaniem KEP nieprzerwanie od 1950 roku współpracuje ze zdrajcami Polski. Początek zdradzie dał Wyszyński będąc inicjatorem "porozumienia" pomiędzy kościołem a komunistami. Bez parasola ochronnego rozłożonego przez kościółek, który swoją nowomową i usprawiedliwianiem wrogów Polski sprawił, że wrogowie mogą czuć się bezkarni, nocna zmiana, zamach smoleński, setki afer i sfałszowane wybory zakończyłyby się setkami trupów na latarniach. Nawet Belgowie potrafią wyjść na ulicę i przewracać samochody w ramach protestu przeciw podniesieniu wieku emerytalnego. Belgowie! Co z Polakami? Żyjemy przeszłością i podniecamy się wielkimi bitwami i zwycięstwami naszych Wielkich Przodków, którzy zapewne umarliby ze wstydu widząc na co sobie pozwoliliśmy. Purpuraci nas wykastrowali.

Vote up!
2
Vote down!
-2

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1455849

Musisz być młodym człowiekiem, który nie doświadczył komunizmu i nie ma skali porównawczej dla ogromu zbrodni, który idzie za tym zbydlęceniem.

Idzie, bo to nie umarło, tylko się przepoczwarzyło.

To co napisałeś świadczy, że jeszcze długo nie powinieneś się w tak poważnych sprawach wypowiadać.

miarka

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1455883

Ocenzuruj mnie. Nie poddam się tak łatwo, bo zauważyłem, że manipulujesz. Tak się składa, że interesuję się kościołem w czasach komunizmu i z małymi wyjątkami jest to bardzo niechlubna historia. Mój znajomy Kapelan zdobył się na to, żeby mnie przeprosić za purpuratów, którzy zdradzili nas na rzecz komunistów. Nie musiał mnie przepraszać, bo on niczemu nie zawinił, ale w przeciwieństwie do Ciebie ma świadomość jak wielką krzywdę nam wyrządzili. Te sprawy dotyczą mnie bezpośrednio, podobnie jak każdego innego Polaka więc nie masz żadnego prawa zabraniać komukolwiek wypowiadać się na ten temat. Tzw. kościółkowi nigdy nie wybaczę i zawsze będę opowiadał się za tym, żeby ze zdrajcami postępowano we właściwy sposób, vide "święty" Stanisław.

Vote up!
4
Vote down!
-2

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1455902

Nie pozwól sobie narzucić czyjegoś toku myślenia, tu jesteś niezależny i wolny, w myśleniu i wyrażaniu tego co myślisz.

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1455907

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika miarka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Podpuszczasz młodziana, co się zagubił, żeby jeszcze bardziej błądził zamiast mu prostować kręte ścieżki jego umusłu i zagubionego ducha? Po co? Gdzie tu sens, gdzie logika?

Piszesz: „tu jesteś niezależny i wolny, w myśleniu i wyrażaniu tego co myślisz”, a nie widzisz, że on nie myśli, nie ma nic konkretnego do powiedzenia, tylko dołączył do nademocjonalnego chóru poprawnopolitycznych?

miarka

Vote up!
3
Vote down!
-5
#1455942

A może to pań błądzi, a nie my, patrząc to z naszej strony. Pisze co go boli, ale to są jego odczucia nie pana. Chce pan prostować jego drogę bo jest zawiła. To najpierw niech pan swoje drogi prostuje. Nie mogę znieść gdy ktoś na siłę chce uszczęśliwiać innych, od komunistów nabrał pan manier, by tylko jedna prawda górowała. Innych zdania się nie liczą, bo pan tylko wie najlepiej, co dla kogo jest dobre.

Vote up!
3
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1455950

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika miarka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"od komunistów nabrał pan manier, by tylko jedna prawda górowała"?

Prawda zawsze jest tylko jedna. I to nie ma nic wspólnego z komunizmem.

A kwestionowanie tego to modernizm i satanizm. 

Czyżbyś był modernistą nieświadomym? A może satanistą?

"Pisze co go boli, ale to są jego odczucia nie pana".  

Właśnie że nie. On atakuje innych po to by ich krzywdzić motywowany decyzją by im nie wybaczać, a nie by ich poprawiać, jeżeli coś źle robią, motywowany uprzedzeniami bez względu na fakty. To jest chore. On potrzebuje pomocy.

Normalni ludzie zła nienawidzą, ale dobro, w tym ludzi kochają.

miarka

Vote up!
2
Vote down!
-4
#1455953

Prawda to rzecz subiektywna, w zależności od punktu widzenia danej osoby, ilu ludzi śpiewało, a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści, albo raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę. I co powiesili jakiegoś komunistę, albo zabili. Jak dotychczas zabili pana Rosiaka z PISu, i to działacz i zwolennik PO.

Prostej metafory i przenośni nie umie pan zrozumieć.

Vote up!
5
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1455958

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika miarka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Piszesz: "Prawda to rzecz subiektywna, w zależności od punktu widzenia danej osoby". 

To nie prawda, a opinia. Może być opatra zarówno o to, co realnie jest, a może być i oparta o mżonkę, urojenie, iluzję, chciejstwo, czy uzurpację, obiecankę -cacankę, magię, miraż, utopię, czy inne kłamstwo.

Prawda jest jedna, to jest to, co w naszym życiu jest realne. To fundament, na którym możemy budować konstrukcje trwałe, mające przyszłość, to fundament naszego człowieczeństwa.

Prawda jest zawsze obiektywna.

miarka

Vote up!
2
Vote down!
-4
#1455960

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

mylsz sę głębk c d dfncj prwdy.Skrzystj z pmcy mrk,znm sę n śmszysz w szrszym grn.T, bądź c bądź jstś wśród swch. jżl n, t sęgnj d jkjklwk ncyklpd.Nwt wkpd wyprwdz cę z błęd.

Prwd jst tylk jdn.Jst t zgdnść fktów z rzczywstścą.Pzdrwm

Vote up!
3
Vote down!
-6

Verita

#1455965

To niech pani to powie PO  i PSL, a dowie się pani co jest prawda według nich

Vote up!
3
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1455970

istnieją 3 prawdy:prawda i tylko prawda i gówno prawda...

Vote up!
5
Vote down!
0
#1455972

Są trzy prawdy:

- świento prawda, tys prawda i gówno prawda. Józef Tischner (z książki Historia filozofii po góralsku)

- prawda, cała prawda i tylko prawda (z sądu)

... ale to nie zmienia faktu,że jest tylko jedna prawda

miarka

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1455974

Is­tnieją dwa rodza­je praw­dy - ta, którą zna­my, choć wo­leli­byśmy nie mieć o niej pojęcia i ta, o której nie wiemy, lecz chcieli­byśmy ją poz­nać.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1455975

Nie mam czego się uczyć od pana Miarki, a przynajmniej o swoim zbawieniu i o prawdzie.

Vote up!
4
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1455973

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika miarka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nawet o tym nie myślałem..., ale skoro już te nożyce się odezwały...

Smiało można postawić tezę, że zbawienia nie dostąpią ci, co nie uznają prawdy jedynej.

Tylko ci, co "są z prawdy" są dziećmi Bożymi, zaś, ci, co dopuszczają kłamstwo "diabła mają za ojca".

Warto podumać nad oryginałem:

"J 8, 42 Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał.43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. 46 Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? 47 Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście»". 

miarka

Vote up!
2
Vote down!
-4
#1455981

Niech to pan to za dedukuje purpuratom, w liście otwartym do nich, jako głos ludu.

Vote up!
3
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1455983

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika miarka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

A dlaczegóż to dedykować biskupom? Czy oni kłamali? Czy dla bezsilnego utyskiwania tych, co 

"mają diabła za ojca i chcą spełniać jego pożądania", co się przeliczyli w swoich kalkulacjach sprowadzających się do wykorzystania biskupów, a teraz biskupów chcą obciążać winą?

Mało tego - czemu winą o kłamstwo, a nie np. o brak lojalności? Kto pierwszy zerwał więzy lojalności?

miarka

Vote up!
2
Vote down!
-4
#1455985

"mają diabła za ojca i chcą spełniać jego pożądania", co się przeliczyli w swoich kalkulacjach sprowadzających się do wykorzystania biskupów, a teraz biskupów chcą obciążać winą? Mało tego - czemu winą o kłamstwo, a nie np. o brak lojalności? Kto pierwszy zerwał więzy lojalności?
 
Komunikat biskupów jasno i wyraźnie wskazuje na winnych - biskupi. Innego komunikatu nie ma więc powiedz mi na czym opierasz swoje zarzuty? Powtórzę się:
 
Jeżeli biskupi nie skłamali to znaczy, że wystawili organizatorów do wiatru, na co jednoznacznie wskazuje ich komunikat. A Pan jakie ma argumenty? Dostaję jedynie same domysły i diagnozy, które chyba są niczym innym jak spowiedzią z własnych dolegliwości.
Vote up!
3
Vote down!
-1

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1456146

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika miarka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zacytowany przez Ciebie akapit miał swój początek: "A dlaczegóż to dedykować biskupom? Czy oni kłamali? Czy dla bezsilnego utyskiwania tych, co:"

Mało, tego, że nie odniosłeś się do mojego pytania, to przytoczyłeś go bez uzasadnienia - dla chamskiego trollingu.

Nadto piszesz, że "Komunikat biskupów jasno i wyraźnie wskazuje na winnych - biskupi". To kłamstwo, nic takiego nie ma.

Dalej się powtarzasz bez sensu. 

Jesteś trollem.

miarka

Vote up!
0
Vote down!
-4
#1456188

Zacytowany przez Ciebie akapit miał swój początek: "A dlaczegóż to dedykować biskupom? Czy oni kłamali? Czy dla bezsilnego utyskiwania tych, co:"

Uznałem, że ten akapit nie wprowadza kompletnie nic do dyskusji więc po co miałem go przytaczać?

Mało, tego, że nie odniosłeś się do mojego pytania, to przytoczyłeś go bez uzasadnienia - dla chamskiego trollingu.

O jakim pytaniu mowa? Czy o powyższym? Już odpowiadam: a dlategóż to, bo z ich wypowiedzi wynika, że wystawili organizatorów do wiatru. Natomiast jeżeli ich komunikat nie jest prawdziwy to skłamali. Właśnie dlategóż to. Napisałem to samo w odpowiedzi do reszty komentarza więc po co miałem cytować ten akapit? Dzięki Jazgdyni wiemy już jak brzmiało pełniejsze oświadczenie więc moja odpowiedź byłaby trochę inna.

Nadto piszesz, że "Komunikat biskupów jasno i wyraźnie wskazuje na winnych - biskupi". To kłamstwo, nic takiego nie ma.

To opinia.

Dalej się powtarzasz bez sensu.

Jesteś trollem.

Miło mi. Już drugi raz z kolei.

Vote up!
3
Vote down!
-1

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1456276

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika miarka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"Uznałem, że ten akapit nie wprowadza kompletnie nic do dyskusji więc po co miałem go przytaczać?"

Nie wprowadzał "nic kompletnie" zacytowany przez Ciebie fragment pytania. To, co pominąłeś było jego częścią zasadniczą.

"""Komunikat biskupów jasno i wyraźnie wskazuje na winnych - biskupi". To kłamstwo, nic takiego nie ma".Dalej się powtarzasz bez sensu.

Jesteś trollem.

Miło mi. Już drugi raz z kolei.

To opinia".

To ja Twojej opinii zarzucam kłamstwo, na co normalny dyskutant odpowiedziałby wskazując, co wskazywało, a Ty to nazywasz opinią (którą mogę sobie mieć, a Ciebie to i tak nie obejdzie).

To znów bezczelny troliing.

"Dalej się powtarzasz bez sensu.

Jesteś trollem.

Miło mi. Już drugi raz z kolei".

To już szczyt bezczelności w trollingu.

To już muszę zgłosić do administracji.

miarka

 

 

Vote up!
1
Vote down!
-4
#1456315

"Miło mi. Już drugi raz z kolei".To już szczyt bezczelności w trollingu.To już muszę zgłosić do administracji".
och,ach,ech - do banicji przeznaczasz Pawla a co z Toba

to wplyw jesiennej depresji ????

Vote up!
3
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1456354

Teraz już wiem, że te kilkanaście minus czwórek przed chwilą to Twoje dzieło. W tym było 8 na minutę, a więc nie miałeś możliwości przeczytać moich, bądź co bądż długich komentarzy, nie mówiąc o komentarzach mojego adwersarza. 

Sugerujesz moją banicję? Skąd w takim razie podstawy po temu? Skąd podstawy, by stawać po stronie ewidentnego trolla?

Przeczytasz chociaż?

miarka

 

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1456360

Żartujesz sobie? Póki co widać, że to Ty jesteś poprawny politycznie i próbujesz sprowadzić na manowce ludzi, którzy śmią zaatakować "święte krowy" w purpurze. Dla kontrastu nie oparłeś się w tej dyskusji na ŻADNYM fakcie więc słowa o tym, że nie myślę i nie mam nic konkretnego do powiedzenia brzmią bardzo żałośnie.

Vote up!
3
Vote down!
-1

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1456141

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika miarka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

I dalej trollujesz.

Choć nie było do Ciebie, to próbujesz mnie atakować personalnie. To poważne wykroczenie łamiące zasady dyskusji. Drugie, że nazywasz mnie poprawnym politycznie i próbującym sprowadzić na manowce ludzi, którzy śmią zaatakować "święte krowy" w purpurze, nie rozumiejąc w ogóle co to jest poprawność polityczna i tego, że to właśnie ci co "atakują "święte krowy" w purpurze", czyli biskupów Kościoła Katolickiego (w domyśle za to, że są biskupami KK) są właśnie poprawnymi politycznie.

Zmuszasz mnie do powtarzania się, ale powtarzam za to jeszcze raz: Jesteś trollem. Jak się nie zmienisz, nie masz co szukać na forum Niepoprawnych.

miarka

Vote up!
1
Vote down!
-6
#1456190

I dalej trollujesz.

Choć nie było do Ciebie, to próbujesz mnie atakować personalnie. To poważne wykroczenie łamiące zasady dyskusji.

Żeby była mowa o dyskusji muszą być argumenty. Tych jednak z Twojej strony brak, bo wyrażasz jedynie swoje opinie, które kompletnie mnie nie interesują. Odnośnie ataków personalnych..

Miarka:

2x Jesteś trollem.

Podpuszczasz młodziana, co się zagubił, żeby jeszcze bardziej błądził zamiast mu prostować kręte ścieżki jego umusłu i zagubionego ducha?

a nie widzisz, że on nie myśli, nie ma nic konkretnego do powiedzenia, tylko dołączył do nademocjonalnego chóru poprawnopolitycznych?

Zmuszasz mnie do powtarzania się, ale powtarzam za to jeszcze raz: Jesteś trollem (3 raz). Jak się nie zmienisz, nie masz co szukać na forum Niepoprawnych.

Drugie, że nazywasz mnie poprawnym politycznie i próbującym sprowadzić na manowce ludzi, którzy śmią zaatakować "święte krowy" w purpurze, nie rozumiejąc w ogóle co to jest poprawność polityczna i tego, że to właśnie ci co "atakują "święte krowy" w purpurze", czyli biskupów Kościoła Katolickiego (w domyśle za to, że są biskupami KK) są właśnie poprawnymi politycznie.

Zupełnie nietrafione. Z wiki: Poprawność polityczna ma w zamierzeniu polegać na unikaniu w dyskursie publicznym stosowania obraźliwych słów i zwrotów oraz zastępowaniu ich wyrażeniami bardziej neutralnymi.

Zmuszasz mnie do powtarzania się, ale powtarzam za to jeszcze raz: Jesteś trollem. Jak się nie zmienisz, nie masz co szukać na forum Niepoprawnych.

Jak wcześniej wspomniałem masz prawo do wyrażania swoich opinii. Twoje groźby jednak spływają po mnie jak deszcz po dachu.

Vote up!
2
Vote down!
-1

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1456277

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika miarka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"wyrażasz jedynie swoje opinie, które kompletnie mnie nie interesują"

Właśnie, bo masz swoje. A to zamyka dyskusję, staje się trollingiem. Argumenty inne jak potwierdzające tezy, które stawiasz są traktowane jako : "tym gorzej dla faktów".

Mówisz o poprawności politycznej definicją wiki: "Poprawność polityczna ma w zamierzeniu polegać na..."

Czyli chcesz mnie uczyć poprawności politycznej według ideologii, gdy ja mówię o negatywnej praktyce tej ideologii. 

Ignorując powszechnie znaną wiedzę, czym ta ideologia rzeczywiście jest sprowadzasz dyskusję do niej, a nie zmierasz do rozwiązania problemu, który stanął, A TO JEST ISTOTA TROLLINGU.

Kończysz:

"NIE dla judeopolonii.

 

Dobry komunista to martwy komunista"

Zaraz po: "Twoje groźby jednak spływają po mnie jak deszcz po dachu".

To ja tu jestem syjonistą, czy komunistą, czy to Twój faszyzm pozwala co na domniemanie wsparcia innych faszystów - syjonistów, czy komunistów, którzy są na forum, bo ktoś Ci te plusy postawił.

Nadto Twoje odwołanie się do syjonizmu, czy komunizmu od razu wskazuje na Twoją agenturę, na jej próbę rozwalania forum zwłaszcza przez trolling.

W ogóle, to rozwalaniem forum jest próba TOTALNEGO ATAKU DLA NISZCZENIA, DLA SZKODZENIA, najpierw biskupom, w kontekście i całemu Kościołowi przez dokładanie innych nieprawidłowości w Kościele, a później atak personalny na mnie, jako na forumowy głos rozsądku.

miarka

Vote up!
1
Vote down!
-4
#1456329

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika miarka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Vote up!
1
Vote down!
-4
#1456330

@Jestem jakim jestem

 

Bez obaw, nie pozwolę na to. Chyba, że Pan Miarka zostanie moderatorem.

Vote up!
2
Vote down!
-1

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1456163

Pisz spokojnie, myślimy podobnie. Nie piszesz nic nie stosownego by cie banować.

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1456166

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

za mało  niepoprawny jest ten portal aby miarka został moderatorem.Pluj,pluj..zawsze coś z tego przyschnie...jak mówili nasi sąsiedzi.

Vote up!
1
Vote down!
-3

Verita

#1456167

Raczej odwrotnie. Jeżeli Miarka zostałby moderatorem to byłby to koniec "niepoprawnych". Zostaliby jedynie Verita i "poprawni", czyli tacy, których Pan Miarka nie musi "poprawiać".

Vote up!
2
Vote down!
-1

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1456173

Każda krytyka, każdy osąd ma albo na celu pomoc osobie krytykowanej w jej pozbyciu się wad, czy nabieraniu zalet, albo jej pogrążenie, potępienie, zaszkodzenie jej, żeby się już nie podniosła. Pierwsza jest prożyciowa, druga ku śmierci. Cechą postawy pierwszej jest miłość, drugiej egoizm.

Z Twojego komentarza wynika, że masz zamiary mordercze, choć mordować (jak na razie) chcesz „piórem” klawiatury komputera. Wynika w ogóle, że Twoja postawa jest przesiąknięta fałszem, bo piszesz, że jesteś przeciw judeopolonii i komunizmowi, a chcąc niszczyć Kościół właśnie jesteś po ich stronie. Twoje „nigdy nie wybaczę” mówi tu wszystko.

Piszesz, że do Twojej postawy upoważnia Cię bycie Polakiem. To nieprawda. Do krytyki Kościoła trzeba być jego wiernym, a to już nie jest cecha wszystkich Polaków. Nie wskazujesz też, aby to była Twoja cecha: Kościół nazywasz „Tzw. Kościółkiem”, a świętego Stanisława zdrajcą i pochwalasz morderstwo. Twoja postawa to nie bycie Polakiem, a bycie wrogiem Kościoła.

Swoim sposobem i celami krytyki Kościoła pokazujesz, że jesteś po stronie wyborczej i onetu, po stronie wszystkich sił antykatolickich, a zarazem poprawnopolitycznych. Źle trafiłeś, bo my tutaj jesteśmy Niepoprawni, niepoprawni politycznie i z zasady po stronie atakowanego przez lewactwo Kościoła.

Tak więc zastanów się co tu robisz i po co tu przychodzisz. Jest to ważne, bo Kościół to nie tyle hierarchia, co ogół wiernych, a więc i zdecydowana większość tu obecnych.

Może więc powinieneś się produkować gdzie indziej?

miarka

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1455941

Człowiek wie, że za te podległości, za upodlenie, za zatrważający poziom oświaty, za schamienie społeczeństwa, za pauperyzację, za koklusz i świnkę odpowiada KK, który rządził Polską początkowo razem z Rosjanami, bo oni przywieźli jego przedstawicieli na tankach (purpura to taki rodzaj czerwieni), by potem już mogli rządzić samodzielnie, aż do dzisiaj.

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1456002

"Bo to było tak.

Bociana dziobał szpak, 

A potem była zmiana

I szpak dziobał bociana"

Jedna zbrodnia nieukarana dość szybko staje się bezkarnością zbrodniarzy.

Jedna zbrodnia nieukarana rodzi następne.

Dziwi tylko skąd się biorą klakierzy Gargamelów. Bez nich zbrodnia by była przecież bezsilna.

Łatwy, "darmowy" chlebek? Srebrniki za zdradę i niemoralność?

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1456040

Nieprawda. Krytyka kogoś lub czegoś ma przede wszystkim na celu ochronę innych lub dobra, któremu krytykowany zagraża. Nie wiem, czy wiesz, ale KK dopuszcza karę śmierci? Mam rozumieć, że nie wolno jej stosować, bo Pan Miarka tak powiedział? Napisałeś, że chcę zniszczyć Kościół, skąd takie rewelacje? Krytykuję jedynie biskupów, którzy nas zdradzili i którzy niszczą Kościół od środka. Sam wcześniej wspomniałeś negatywnie o modernizmie, ale zaciekle bronisz modernistów. Czyżby hipokryzja?

Piszesz, że do Twojej postawy upoważnia Cię bycie Polakiem. To nieprawda.

To prawda, wbrew temu co twierdzisz. Jeżeli Kościół, albo członek Kościoła szkodzi mojej ojczyźnie to zareaguję w odpowiedni sposób. Nie muszę być do tego członkiem kościoła, podobnie jak nie muszę być żydem, żeby krytykować żydów. To wydaje się być logiczne, ale jak widać nie dla wszystkich jest to tak oczywiste. Kościółek to określenie ziemskiej i zepsutej części Kościoła, która nie powinna mieć prawa bytu. "Święty" Stanisław był zdrajcą i został ukarany jak zdrajca. Jak wcześniej wspomniałem KK dopuszcza karę śmierci więc idąc Twoim tokiem myślenia KK pochwala morderstwo. Brawo! Twoja postawa natomiast, to nie bycie Miarką, ale Panem Domyślam Się.

Swoim sposobem i celami krytyki Kościoła pokazujesz, że jesteś po stronie wyborczej i onetu

To zabawne, bo wyborcza, onet bardzo chwalą poszczególnych hierarchów. Na przykład Dziwisz kazał bić brawa Komorowskiemu w Łagiewnikach i było to bardzo na rękę zarówno onetowi jak i wyborczej. Nycz, który uczestniczył w marszu Komorowkiego również nie spotkał się z krytyką tamtych środowisk. Ja natomiast takich zachowań nie popieram. Kolejny raz pudło.

Tak więc zastanów się co tu robisz i po co tu przychodzisz. Jest to ważne, bo Kościół to nie tyle hierarchia, co ogół wiernych, a więc i zdecydowana większość tu obecnych. Może więc powinieneś się produkować gdzie indziej?
 
Mam pozwolić, żeby manipulant Miarka bezkarnie się panoszył i zalewał główny wątek swoimi domysłami? Nie żartuj.
Vote up!
3
Vote down!
-1

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1456153

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika miarka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Hipokryzja to jest, ale Twoja. Powołujesz się na ochronę innych lub dobra, któremu krytykowany zagraża, ale nie przyjmujesz, że są dwa cele krytyki, a upierasz się za pierwszoplanowością jednego, akurat swojego i akurat tego, który jest potępieniem, a więc dąży do zabójstwa. Chcesz tylko atakować. Ja tu nie pytam, ja stwierdzam, że jesteś hipokrytą.

A do tego ta wrzutka o modernistach – czysty trolling.

Piszesz, i bronisz tego, że do Twojej postawy upoważnia Cię bycie Polakiem. To nie polskość Cię do niej upoważnia, a hipokryzja, a selektywne, typowo pogańskie podejście do krytyki, nazywanie nią potępienia, widzenia zawsze tylko czyjeś winy, dążanie do zabójstwa winnego według siebie, zamiast szukania umiaru, prawdy i sprawiedliwości, zamiast dążenia do zgodnego życia we wspólnej przyszłości.

Dalej znów wrzutka z Dziwiszem i Nyczem – a więc znów trolling zamiast wypowiedzi na temat swojej wspólnej z wyborczą i onetem akcji rozwalania Kościoła.

Jesteś żałosny z tym zarzutem manipulacji. A tak w ogóle to co to, teraz mnie chcesz atakować, może nawracać na onecizm-wyborczyzm i na nademocjonalną, chciejską, bezmyślną rąbankę?

Skończyłem. A kyszszszsz!!!

miarka

Vote up!
1
Vote down!
-5
#1456194

Hipokryzja to jest, ale Twoja. Powołujesz się na ochronę innych lub dobra, któremu krytykowany zagraża, ale nie przyjmujesz, że są dwa cele krytyki, a upierasz się za pierwszoplanowością jednego, akurat swojego i akurat tego, który jest potępieniem, a więc dąży do zabójstwa. Chcesz tylko atakować. Ja tu nie pytam, ja stwierdzam, że jesteś hipokrytą.
 
Rozumiem, że muszę uprzeć się za drugim, akurat Twoim i akurat tym celem krytyki, o którym Ty napisałeś? Zabawne. Jeżeli uważasz, że krytyka jest automatycznie potępieniem dążącym do zabójstwa to naprawdę podziwiam! Kogóż miałbyś się pytać? Przecież Ty wiesz.
 

A do tego ta wrzutka o modernistach – czysty trolling.

O których sam wspomniałeś. Wykazałem, że nie jesteś konsekwenty w tym co piszesz.

Piszesz, i bronisz tego, że do Twojej postawy upoważnia Cię bycie Polakiem. To nie polskość Cię do niej upoważnia, a hipokryzja, a selektywne, typowo pogańskie podejście do krytyki, nazywanie nią potępienia, widzenia zawsze tylko czyjeś winy, dążanie do zabójstwa winnego według siebie, zamiast szukania umiaru, prawdy i sprawiedliwości, zamiast dążenia do zgodnego życia we wspólnej przyszłości.
 
Brawo, przejrzałeś mnie. A jednak nie, bo to jedynie kolejna opinia, którą zmuszasz mnie do powtórzenia: Twoje opinie mnie nie interesują.
 
Dalej znów wrzutka z Dziwiszem i Nyczem – a więc znów trolling zamiast wypowiedzi na temat swojej wspólnej z wyborczą i onetem akcji rozwalania Kościoła.
 
Fakt, jutro idziemy z wyborczą i onetem polować na czarownice. Pozdrów frondę ode mnie. Dyskusja na poziomie gimnazjum.
 
Jesteś żałosny z tym zarzutem manipulacji. A tak w ogóle to co to, teraz mnie chcesz atakować, może nawracać na onecizm-wyborczyzm i na nademocjonalną, chciejską, bezmyślną rąbankę?
 
Kolejny fakt. Ty natomiast nie jesteś żałosny w swoich zarzutach wobec mnie. Bądź spokojny. W ogóle nie chciałbym mieć z Tobą do czynienia.
 

Skończyłem. A kyszszszsz!!!

Miło, że zmieniłeś płytę.

 

Vote up!
2
Vote down!
-1

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1456278

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika miarka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"Rozumiem, że muszę uprzeć się za drugim, akurat Twoim i akurat tym celem krytyki, o którym Ty napisałeś?"

 To się nazywa ignorowanie faktów i rżnięcie głupa - niewątpliwie dla sabotażu dyskusji i rozwalania forum.

Skoro są dwa cele krytyki, to i oba są potrzebne, jak się ich umie wykorzystać - jeden dla budowy dobra, a drugi dla odcinania się od zła.

Ty natomiast szukasz tu innej drogi - dla destrukcji, a to już całkiem odczłowieczenie.

...

Ja piszę"Skończyłem. A kyszszszsz!!!"

... a Ty mi odpowiadasz: "Miło, że zmieniłeś płytę".

Aż tak miło?

Co nie zmienia faktu, że jesteś:

 

Vote up!
1
Vote down!
-4
#1456333

Przeczytem dotychczasowe komentarze i stwierdzam, że nieźle wam się pokiełbasiło.

Albo nie słuchacie komunikatów, albo wyciągacie fałszywe wnioski, a najprawdopodobniej, to jest wasze wishfulthinking, bo macie dobrze w pamięci takie epokowe postacie, jak św. JP II i kardynał Wyszyński, których było stać na wszystko, a przede wszystkim, wziąć ciężar przewodnictwa narodu.

Kościół jest instytucją niemalże również tak schierarchizowaną, jak wojsko. Polecenie Watykanu jest rozkazem.

Dupy dał tylko jeden człowiek, nie Polak, a Włoch, nuncjusz papieski Celestino Migliore (nota bene arcybiskup tytularny Canosy, gdzie grzesznik musi się czasmi udać). Najprawdopodobniej w skutek nacisku pałacu prezydenckiego wymógł na administracji Watykanu, chyba nie samego Franciszka, polecenie wycofania się biskupów z komitetu honorowego marszu.

Natomiast nie otrzymali oni polecenia wycofania poparcia i takie poparcie wyrażali do końca.

Czy mogli oni nie posłuchać swojej władzy? Mogli, ale byłaby to poważna niesubordynacja i konsekwencje byłyby duże.

"...Podejmując tę decyzję kieruję się lojalnością wobec Księdza Arcybiskupa Nuncjusza Apostolskiego w Polsce i troską o jedność Konferencji Episkopatu Polski. Nie znaczy to, że ideały, o których realizację w życiu społecznym zabiegają organizatorzy marszu, przestały być mi bliskie – oznajmił biskup Wiesław Mering..."

Identyczne stanowisko zajęli: arcybiskup Wacław Depo i biskupi  Ignacy Dec, Antoni Dydycz i Edward Frankowski.

 

To wam mało? Mieli złamać przysięgę wierności, dla tego, bądź, co bądź, nie najważniejszego marszu? Przecież widizimy, że patrząc na ich postawę możemy na nich liczyć. Będą chwile, gdy ich wsparcie będzie bardziej potrzebne.

 

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1455977

"Kościół sam się wyniszcza drogą posłuszeństwa... Mistrzowskie posunięcie szatana polega więc na tym aby rozprzestrzeniać zasady rewolucji wewnątrz Kościoła i to pod szyldem autorytetu samego Kościoła... udało mu się nakłonić tych, których obowiązkiem jest bronić i rozszerzać Kościół by potępili tych, którzy bronią katolickiej Wiary"...
Arcybiskup Lefebvre

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1455980

Brawo. Tego komunikatu tutaj zabrakło. Jednak z drugiej strony:

 

  1. Zasada, że Papież jest miarodajnym i najwyższym autorytetem Kościoła, odnosi się do spraw wiary, moralności oraz jurysdykcji kościelnej, w innych natomiast sprawach Episkopatu kieruje się polską racją stanu.

http://www.nonpossumus.pl/porozumienie.html

 

Czyżby bardziej byli wierni PRL, aniżeli IIIRP?

Vote up!
5
Vote down!
-1

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1456157

dobrze, że im nie kazał na przykład odprawić czarnej mszy, bo pewnie od razu by wykonali... :)

Wesołych Świąt!

Vote up!
2
Vote down!
0
#1456663