Dokąd zmierza Grzegorz S.?

Obrazek użytkownika Muni
Kraj
Dla wielu osób postępowanie opozycji, a zwłaszcza ich liderów jest zupełnie niezrozumiałe. Jak można przy sondażowym poparciu kilkunastu procent angażować się w oczywiście niepopularne działania?
Co właściwie robi Grzegorz Schetyna, zachowując się jak przymulony Grześ z piosenki dla przedszkolaków, który niesie przez wieś dziurawy worek z piaskiem? Dlaczego mając charyzmę zaopatrzeniowca kółka rolniczego, zdolności komunikacyjne w strefie stanów miernych, a poparcie wyborców spadające jak po równi pochyłej decyduje się na obsrywanie polskiego rządu na forum unijnym? Przecież każdy wie, że nie zaskarbi mu to w kraju sympatii. Wielu dziennikarzy, czy blogerów puka się w głowę w swoich komentarzach, co do takiego postępowania.
Ale jeżeli się zastanowić to wszystko pieknie można wyjaśnić.
 Otóż, nasz wsiowy Grześ zauważył już dawno, że worek ma dziurę. Ale nie potrafi szyć. Właściwie nic nie umie poza "trwaniem w cieniu". Potrafił przeżyć każde upokorzenie jakie zafundował mu Tusk, nawet kiedy już go tu w kraju nie było. To ameba, stułbia. Ożywiona plastelina.
Skąd więc ten zryw aktywności w praktycznie samobojczej sprawie? Samozaoranie, jak to się modnie mówi?
Po prostu, on już wie, że Platforma zdycha i zdechnie. Dla niego nie będzie też miejsca u "swetrów", więc co ma zrobić - pójdzie do pracy w zieleniaku?
Jedyne co może, to nafajdać na PiS ile się da, wziąć po cichu lekcje angielskiego i liczyć, że jego donosy zostaną dostrzeżone i wynagrodzone jakąś choćby lichą synekurą w Brukseli. Stąd to żenujące powtarzanie komunałów o Europie, taka lizusowska "dyskretna" sugestia dla wierchuszki EU.
Facet po prostu nie umie robić niczego innego, poza byciem działaczem. Szuka więc na gwałt lądowiska i tyle. Dla nas wszystkich to w sumie bardzo dobra nowina, wygląda na to, że statek pod nazwą PO zaczyna tonąć, a drugi, pod nazwą Nowoczesna, ma kapitana po zaocznej maturze i pijaną załogę. Więc nie popłynie za daleko.
No to cieszmy się!

Na zdrowie!
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:14)

Komentarze

Uwaga !

Marksistowski bibliotekarz bez matury pomiata Polską. Grzesia czeka świetlana przyszłość (przy boku - bo samodzielny to on nigdy nie będzie).

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0


#1509667

A kto chcialby z tak  msciwym osobnikiem współpracować  ???

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1509670

Ktosie, które już latem zeszłego roku popracowały nad scenariuszem dla Polski. Nad przewałką z trybunałem.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0


#1509678

 Ów Grzes kroczy pewnym krokiem jak każdy zdrajca , donosiciel na śmietnik histori gdyż tam jego miejsce , szkoda że mineły czasy w których sie dosadnie i skutecznie karało donosicieli .

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1509669

drugiego planu. Jego największe osiągniecie, to bycie cieniem Tuska!. W swojej gorliwości ślepego poddania, często bywał śmieszny, jeszcze częściej żałosny!. Dziś, dostał pod komendę, wyplute resztki dawnej świetności!. On zdaje się tego nie zauważać. Zachowuje się jak dyktator, a nie bankrutujący nędzarz!. Myśli, że polityczny ogryzek z wyssanym przez aferzystów miąższem, powróci do dawnej świetności i władzy!. Człowiek, który wyskoczył sroce spod ogona, nie zna ani pojęcia godności, ani honoru!. Kiedy cudem został uratowany od egzekucji w zamachu smoleńskim, natychmiast wybaczył swoim oprawcom i został ich rzecznikiem!. Dla osiągnięcia celu, zostałby agentem diabła!. Namawianie Niemców do politycznego przewrotu w Polsce, to dla niego strategia, a nie zdrada jak dla nas!. Reasumując!. Intelektualne i moralne zero, po raz kolejny, przewodzi partii zdyskredytowanej i bezzwrotnie upadłej!. Naszym zafajdanym obowiązkiem, jest na każdym dostępnym forum, przedstawiać jego prawdziwą obleśną twarz!.....

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1509671

 Grzesiu maly bandyto idziemy po ciebie z gorącą lufą! Czekamy jeszcze miesiąc,albo wyroki bedzie ferowac AK!  Klaniamy się spoleczenstwu! Góg! Honor! Ojczyzna!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1509676

Jak nie wycina swojej opozycji w PO, to kapuje do fedfebla Schulza i jemu POdobnych ścierw lewackich z Brukseli.

Bijąc POkłony dla Uni Europejskiej jako wasal i sługa na kolanach, zapewniając o swoim POddanstwie i POsłuszeństwie.

Na POhybel i na POtępienie zdrajcom i sprzedawczykom PO wsze czasy.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1509681

Witaj Marku! Jak zawsze bedę dziesiątego! Chyba dzisiaj CEPY w Brukseli przegieły! Klaniam się! 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1509757

Wie o tym Schetyna ,Rzepliński i inni, tak jak na sowieckim froncie w II WŚ

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

zza winkla

#1509690

..... Ów Grześ kroczy pewnym krokiem jak każdy zdrajca, donosiciel na śmietnik historii, gdyż tam jego miejsce, szkoda, że mineły czasy w których się dosadnie i skutecznie karało donosicieli.

Nitramie, a może te czasy jak się załatwiano z takimi zdrajcami wcale nie minęły ?

A może te czasy wrócą ?

Historia wszak kołem się toczy !
I Grzesiu jeszcze zadynda:
Z nim razem tabuny zdradzieckich
swołoczy 
Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1509726