KOD-owcy w ciemnych okularach

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Kraj

Ciekawe dyskusje o manifestacjach KOD. Podobno stutysięczne, ale jak patrzę na zdjęcia z takiego na przykład Krakówka to widzę najwyżej kilkaset, czyli tak kilka kolejek do "Manekina". Jest teraz podobno jakaś ustawa "inwigilacyjna". Nie wiem, jak w takim razie należałoby nazwać poprzednią ustawę, zakwestionowaną nawet przez ichni Trybunał Konstytucyjny i oprotestowaną przez organizacje pozarządowe, z takim "Panoptykon" na czele, który usiłował przebić się szerzej do mediów z ich badaniami dotyczącymi bilingów, zresztą potwierdzającymi wyniki kontroli NIK.

Co mówią w TVN? Red. Passent uważa, że opinia Brudzińskiego, iż  biorący udział w manifestacjach KOD  są ludźmi broniącymi własnych przywilejów, dotychczasowego status quo, wygodnie dotąd żyjących, w apartamentowcach, ubrani w futra itd, to jest poniżanie ich. Obraza.

Obraza nawet tak dotkliwa jednak mniej musi boleć niż pobicie i skopanie przez policjanta tajniaka w cywilu, jak to było nie tak dawno podczas demonstracji 11 listopada na placu Konstytucji. Dzisiaj policja troskliwie zamyka ruch uliczny przed demonstracjami KOD, chroni je, pilnuje by wszyscy schodzili im z drogi. Jeśli w tej sytuacji może zdarzyć się przypadek agresji, to jedynie taki, że KOD-wiec napadł na kobietę z transparentem, że popiera rząd.

To są normalni ludzie, pracownicy naukowi -  mówi redaktor GW. Pomińmy, że to - obok sędziowskiego - środowisko, które oparło się lustracji. Inny redaktor zauważa jednak, że manifestujący to są głównie ludzie starsi, czyli jakieś "anty-mohery". Do tej pory media centralne, a za nimi również media francuskie, belgijskie itp., opisywały (i opisują!) elektorat PIS, jako pewną mniejszość ludzi starszych, niewykształconych, z małych miasteczek i wsi, nieudaczników z Polski B. Dzisiaj posłanka od Petru argumentowała, że KOD zorganizował nie tylko "warszawkę", ale i powiaty. Pomińmy, że właśnie w Polsce powiatowej najmocniej terroryzują ludzi lokalne mafie. 

Obecność Wujca ma być argumentem, że nie ma tam "komunistów i złodziei". Anna Komorowska jest też przykładem zwykłego, szarego, przeciętnego Polaka. Bardzo ciekawy punkt widzenia: może chodzi o problem zagrożenia bezrobociem kobiet w wieku około emerytalnym, albo to, że pomimo ukończenia studiów - filologii klasycznej, jeśli dobrze pamiętam - nie będzie mogła odnaleźć się na rynku pracy? 

Zajrzyjmy do onetu. Redaktorzy obawiają się, że zbyt częste demonstracje mogą zmęczyć demonstrantów i zabraknie im slusznego poczucia krzywdy do kontynuowania protestów. Podzielam te obawy. Zwłaszcza, że ciężko się chodzi po dziurawych ulicach i nierównych chodnikach, w pochmurny zimowy dzień, w ciemnych okularach... Na załączonym zdjęciu (link poniżej) widzę w niedużym kadrze aż trzech osobników w ciemnych okularach. Czemu się pod nimi chowają? Boją się, że zostaną rozpoznani? Cóż, maszerujący w PIS-owskich demonstracjach nie chowają twarzy, nie muszą.   

]]>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kod-zabraknie-paliwa-na-kolejne-manifesta...]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

Ciemne okulary nawet w grudniu wyróżniają ciemne typy oraz są na trwałe związane z funkcjonariuszami byłych służb...a Wujec? No cóz - on od zawsze był lokajem mądrzejszych od niego żydokomunistów - Michnika, Geremka czy włansej żony z dobrego ubeckiego domu - Okrent....

Vote up!
2
Vote down!
0

Yagon 12

#1505557