Wałęsa: niech Kaczyński się wycofa

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Blog

Komentarz do:

Monika Olejnik: A [co by Pan powiedział dzisiaj] Jarosławowi Kaczyńskiemu?

Lech Wałęsa: Niech jak najszybciej zejdzie z tej drogi, niech pozwoli Polsce spokojnie reformować się i pracować.

http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/Lech-Walesa10

Rada dla premiera Jarosława Kaczyńskiego jest radą dla nas wszystkich, którzy są za nim. Prezydent Lech Wałęsa każe nam więc zejść z tej drogi, nie barykadować dostępu do rządzenia państwem, usunąć się, wycofać! Mówi do nas: spadajcie! Albo raczej inaczej w jego języku: nie muszę chyba podpowiadać, jak... Co prawda połowa społeczeństwa już nie głosuje, już się wycofała, ale to jeszcze za mało?

Powinniśmy pozwolić "Polsce" czyli Tuskowi (bo Polska to Tusk), dalej "reformować" to państwo: niech dalej rozmnaża urzędników i dorabia różnych Sobiesiaków, prywatyzuje szpitale i uczelnie, wprowadzi "nowoczesne" GMO do rolnictwa, rozpirza nasze emerytury, oddaje za bezdurno zakłady produkcyjne i zasoby surowcowe, środki unijne "inwestuje" w sport, turystykę i inne rozrywki, zaciąga jeszcze większe długi, zamraża produkcję kolejnymi podatkami, niech podporządkuje sobie absolutnie wszystkie instytucje, media, rozszerzy jeszcze podsłuchy... Dajmy im spokojnie "pracować"!

Wygrali wybory, ale to im nie wystarcza. Nie potafią się po prostu cieszyć ze zwycięstwa, nie potrafią przestać tryskać jadem nienawiści, obwiniać nas za wszystko. PO zwyciężyła? To wina Kaczyńskiego! - mówią. Bo opozycja była za słaba! Jakby oni wcale nie szli po trupach do władzy, ale ta opozycja sama się o to prosiła, by tę władzę wziąć? Po co w ogóle taka opozycja, słabizna taka, beznadzieja? Zaorać! Prosta, czytelna sugestia.

Chcą koniecznie jeszcze zrealizować znaną groźbę Tuska: "wyginiecie jak dinozaury!" Na początek domagają się głowy naszego lidera, pod pretekstem, że niby jest on już za stary, podczas gdy jest w najlepszym dla polityka wieku i właśnie dał pokaz swej znakomitej formy, siły; że niby jest on "wielkim przegranym", podczas gdy jest drugim, na podium, ma srebrny medal i miejsce wśród zwycięzców po bardzo wyrównanej walce. czyż nie takie są fakty? Wmawiają nam z ekranów, że jesteśmy głupimi, starymi, słabymi, jakby mecz się dopiero zaczynał! Chcą nas podłamać, rozbić i rozproszyć. Chcą nas unicestwić. Jak myślicie, dlaczego?

Brak głosów

Komentarze

Chyba nie dotarło do ciebie, że Naród dawno powiedział ci SPADAJ!

Navigare necesse est

Vote up!
0
Vote down!
0

Navigare necesse est

#190454

mieszczuch7
Z wzajemnością,jak obserwuję... od 1981 roku, to na pewno.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

mieszczuch7

#190466

Mam w ciemnym miejscu jego "autorytatywną radę". Reformator od tuskowych boleści.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#190460

mieszczuch7
Polemizuję z wypowiedzią Wałęsy nie dlatego, by czynić mu jakieś wyróżnienie, ale dlatego, że jest ona charakterystyczna dla tego "tryndu".
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

mieszczuch7

#190465

się wokół niego unosi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#190471

Tylko Jarosław Kaczyński stoi na przeszkodzie tym szumowinom, by "zaorać" Polskę do końca. Ich (Bolka, Stokrotki i tych innych TW) niedoczekanie.

Trwajmy! Naszą odpowiedzią na takie dictum powinno być: Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam. Krucjata Różańcowa dopiero się rozpoczęła. Musi nas być coraz więcej, a takie szumowiny same spłyną z prądem historii.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#190470

daleko przed trzecim i czwartym ma odejść? Czy Cię Bolek pogięło?
Iranda

Vote up!
0
Vote down!
0

Iranda

#190481

mu się jeszcze po łbie kołatały!

Vote up!
0
Vote down!
0
#190482

Daani :)
W Glasgow w Komisji Wyborczej w Szkocji /UK do godziny 13.00 /i przypuszczalnie teraz takze ich nie ma, choc Komisja zwinela zagle i skasowala wynagrodzenie !!!/ nie wywieszono wynikow wyborow /glosowalo ponad 700 os./!!! Na pytanie ,co jest z komisja i obowiazkiem wywieszenia wynikow wyborow, wlasciciel punktu gastronomicznego w tymze budynku odpowiedzial,ze "Glosy jeszcze nie sa policzone! I ze to sprawa konsula z Edynburga, bo to on odpowiada za wybory!!! " Gdzie oni licza te glosy to moze sie dowiedza osoby z PISu, ktore nie wysilily sie ,zeby przypilnowac wyborow w UK, mimo moich apeli! Niech sprawdzi PKW wyborcza, bo to po prostu kpina.Te wyniki to pochodna takich "wyborow".Macie, co chcieliscie. Ja tam glosowala i reaguje. To hanba i zenada. Gdzie jest komisja i obowiazek wg ustawy wywieszenia wynikow. Gdzie je licza?
The Sikorski Polish Club 5 Parkgrove Terrace G3 7SD Glasgow tel. 0141 339 1368.
2 Kinnear Rd
Edinburgh EH3 5PE
0131 552 0301

Komisja Wyborcza.

Art. 75.

Obwodowa komisja wyborcza podaje niezwłocznie do wiadomości publicznej, poprzez wywieszenie w lokalu wyborczym w miejscu łatwo dostępnym dla wyborców, wyniki głosowania z uwzględnieniem odpowiednio danych, o których mowa w art. 162 ust. 1 i w art. 203 ust. 1.

Vote up!
0
Vote down!
0

Daani :)

#190483

mieszczuch7
takie rzeczy trzeba przekazywać na adres mailowy PKW, albo od razu na policję.
To jest niezgodne z przepisami, moim zdaniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

mieszczuch7

#190499

Daani :)Wolno chodzi net i kilkakrotnie wbil mi sie tekst. Nie widze tu ikonki -skasuj tekst. Programisci nie pomysleli, czy jakas bardziej skomplikowana metoda tu obowiazuje, jesli ktos chce skasowac swoju tekst lub muliplex?

Vote up!
0
Vote down!
0

Daani :)

#190493

Że człowiek głosował na takiego śmiecia jako nastolatek...

Bolek był S-Bolkiem i nikt tego nie zamaże.

Wszystko w temacie TW. ,,Bolek'':

Były funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej w Gdańsku, Janusz S. zeznał w czwartek przed Sądem Okręgowym w Gdańsku, że Lech Wałęsa w połowie grudnia 1970 r. został zwerbowany do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa jako agent o pseudonimie “Bolek”.
64-letni emeryt Janusz S. zeznawał jako świadek w procesie o naruszenie dóbr osobistych z powództwa Lecha Wałęsy przeciwko b. działaczowi Wolnych Związków Zawodowych Krzysztofowi Wyszkowskiemu.

“Do 1974 r. prowadziłem teczkę pracy i personalną Lecha Wałęsy jako TW “Bolek”. Jego współpraca z SB od chwili pozyskania między 15 a 17 grudnia 1970 r. była intensywna przez 3-4 miesiące. Spotkania z nim oficerów prowadzących odbywały się kilka razy w tygodniu, a w jednym przypadku 2-3 razy dziennie. Do czerwca 1971 r. Wałęsa dostał za współpracę 20 tys. zł, przy średniej pensji stoczniowca 1600 zł” - powiedział świadek.

I tak trzeba trzymać!!!

PS.
Swoją teczkę wypożyczył, wyczyścił i oddał.
Zostali jednak ludzie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#190502

Nikt im się do gaci nie dobiera, byłym zbrodniarzom wojennym, powojennym, zydowskim, komunistycznym...
Nikt tak naprawdę palcem nie kiwnął, żeby postawic ich pod pręgierzem. Nasi współczesni albo chorzy albo starzy, albo powyjeżdżali i wszyscy żyją sobie jak pąki w maśle.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#190506

 

Swego czasu nasz przywódca - ikona "Solidarności"

Lecz  sodowa uderzyła i nie słuchać jest najprościej.

Vote up!
0
Vote down!
0

widz

#190540