Nie najlepiej wykorzystana prof. Staniszkis?

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Kraj

Kolejny autorytet w TVN24 zatrudniony jest do recenzowania rządu PIS. Prof. Jadwiga Staniszkis chwali KOD za "europejskość", pomijając zupełnie fasadowość tej europejskości, którą czuć stęchlizną idei uległości wobec "nowej Moskwy" i liberalnego walca kulturowego w kontrze wobec idei Europy narodów, różnorodności i chrześcijańskich korzeni kultury. Dalej Staniszkis brnie w KOD-owskie bzdury o wycofywaniu prawidłowo powołanych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, trudnej rzekomo sytuacji Polski, braku wizji i strategii rozwojowej (za chwilę sama sobie przeczy wspominając o jednak powszechnie chwalonym projekcie rozwojowym Morawieckiego-juniora), o rozdawnictwie pieniędzy w ramach programu 500+ itd, itp. Nie wiem, czym karmi ostatnio swój umysł? Niestety, wyłazi brak wiedzy prawniczej, ekonomicznej, znajomości danych GUS o bezrobociu i gospodarce... Czy w pamięć zapadają jej jedynie mądrości Petru i Joanny Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej? Szkoda, że tak się ogranicza, że jest tak jednostronna, że - przykro mi - poddaje się bezkrytycznie pseudonaukowej, politycznej  dyktaturze Petru-Balcerowicza. W sprawie zwolnień w stadninach koni w Janowie Podlaskim i Michałowie, prof. Staniszkis ma do opowiedzenia tylko swoje wspomnienia osobiste i sentymenty... Przemilcza ona zarzuty CBA i raporty NIK, pisane również miłością do koni, w ich obronie. Dlaczego? Staniszkis nie chce o tym mówić z wyboru, czy z niewiedzy, lenistwa intelektualnego? Bo nie było o tym w "Gazecie Wyborczej", tylko w TV Republika?  Właśnie w TVN24 w "Czarno na białym" próbuje się nas przekonać, że stadniny to tylko piękno, natura. Ani słowa o dziesiątkach milionów strat powodowanych zarządzaniem prezesa Marka Treli, ani faworyzowaniu przez niego firmy Polturf, która bez przetargu stała się organizatorem Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi oraz Aukcji Pride of Poland od 2001 roku, przy tym od 2010 roku cieszącą się gwarancją zysku 12 proc. od ceny netto ze sprzedaży każdego zgłoszonego i skatalogowanego konia, a nie mniejszego niż 550 tysięcy złotych. Ale kilka chwil przedtem...

Prof. Staniszkis uprzejmie na koniec swej rozmowy z red. Olejnik przyznaje, że są ludzie kompetentni wokół PIS, ale nie zawsze dobrze wykorzystywani. Czy ma siebie samą na myśli? To dzisiaj, po serii jej zaskakujących ocen, wydaje się żenujące. 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

Kolejny autorytet w TVN24 zatrudniony jest do recenzowania rządu PIS. Prof. Jadwiga Staniszkis chwali KOD za "europejskość"........

 

Co ta odleciana babcia bredzi ?

europejskość ? KODu ???
dobre:
 
Zapłakać tylko nad babcią można, 
i jak to się drzewiej mawiało;
módl się babciu o zdrowie, bo na rozum  
za późno
Vote up!
7
Vote down!
0
#1508330

Nie da sie czytać i słuchać opinii i refleksji pani profesor! Przeczą one faktom i zdrowej logice. Jakim siłom i bogom zaprzedała się szacowna profesor? Często jej wypowiedzi ustne i pisemne przypominają słowną biegunkę. Czy złożyć to na karb wieku, czy też nowej ideowości dawnej muzy solidarnościowych przemian?

Vote up!
4
Vote down!
-1

mika54

#1508332

Zgadzam się z ostatnim akapitem !

Ze zwykłej zazdrości wygłasza bezpodstawne opinie.  

Vote up!
6
Vote down!
0

#1508335

NO PROSZĘ,PROSZĘ ! MINELO NIEWIELE CZASU I OTO Z OTWARTYCH CZERWONYCH USTECZEK ,,WYCHYNELO''W CALEJ SWOJEJ OKAZALOSCI ,,CZERWONE PODNIEBIENIE'' JAKIE WIELKIE SZCZESCIE,ZE PANI S..PANISZKIS !! NIE UDALO SIE ,,WKRECIC'' W NOWE R O Z D A N I E ??!! BYLA BY TO PRAWDZIWA ,,KONNICA TROJANSKA'' NAROBILA BY PODOBNEGO NIESZCZESCIA JAK PODOBNY DO NIEJ STARUSZECZEK ,,WOLNIEWICZANSKI '' TAK TERAZ JUZ BEZ ZADNYCH POKRETNYCH LIGWeINISTYCZNYCH ZAWIJASOW SACZY JADEM Z CZERWONYCH USTECZEK TYLKO JUZ NIE TEN CZAS !PORA DOLACZYC DO POSKAKIEWICZOW KODZIARZY WZIAWSZY ZA RACZKE KOLEGE PROFESORA STARUSZECZKA I TANCZYC JAK SURMY GRAJA !!

Vote up!
4
Vote down!
0

yrazec

#1508358

Córeczka P. Staniszkis w Nowoczesnej . Niedaleko pada jabłko od jabłoni. Widać kto i jak ją wychował - p. Staniszkis (Jabłoń) w pełni prezentuje swoje prawdziwe , dotychczas dość zawoalowane i zafałszowane oblicze. Dla mnie jest ono wstrętne.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1508440