Nie, KOD-owcy, PO-wcy nie kłamią wcale! Przykład Marcina Święcickiego

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Kraj

W TVP INFO właśnie zakończyła się bardzo ciekawa debata na temat planowanych KOD-owskich cyrków w dniu 13 grudnia. Niestety, i redaktorzy prowadzący, i uczestniczący w niej poseł PIS, okazali się bardzo łagodni wobec bezczelnych kłamstw padających z lewej strony widowni. Dlatego czuję się zmuszony dokonać przynajmniej następującego sprostowania:  

1) Poseł PO, Marcin Święcicki, który w programie tym wspierał twardo plan KOD-owskiej zadymy 13 grudnia, kreował się na "szeregowego członka PZPR" i  ofiarę stanu wojennego (utrata pracy), acz w rzeczywistości był prominentnym członkiem partii i sekretarzem Komitetu Centralnego PZPR aż do końca 1989 r., zasiadał po stronie komunistycznego rządu przy tzw. Okrągłym Stole.

2) Święcicki twierdził, że Ryszard Cyba, były członek PO, zabójca śp. Marka Rosiaka w łódzkim biurze PIS, niedoszły morderca Jarosława Kaczyńskiego, był "szaleńcem". To kłamstwo, bo przeprowadzone w postępowaniu sądowym psychiatryczne badania biegłych wykluczyły calkowicie rzekome szaleństwo Cyby. Ciągłe kłamstwa, że Cyba rzekomo był wariatem, jakimś świrem, zmierzają do utwierdzenia opinii, że to jakieś nieważne, marginalne, jednostkowe zdarzenie. Takie bagatelizowanie przez Święcickiego i innych PO-wców tego szokującego morderstwa politycznego ma na celu oczywiście ucieczkę od odpowiedzialności za cały, wieloletni ciąg dezinformacji i języka nienawiści. 

3) Święcicki chciał zaprezentować się jako obrońca prawa, demokracji, którą rzekomo niszczy PIS... Pamiętamy, niestety, jeszcze, jak on "bronił" przepisów prawa i demokracji, jaki  "antykorupcyjny system" rządzenia w mieście wprowadził jako prezydent Warszawy i jako były minister wspólpracy gospodarczej z zagranicą.  NIestety, mimo stawianych mu zarzutów nigdy nie spotkała go sprawiedliwość.

Święcicki? Poważne rozdwojenie jaźni.

 
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

bardziej prozaiczna, kłamstwo! M. Święcicki, prominentny komunista kłamie tak, jak oddycha. Nie widzi nic gorszącego w wybielaniu własnych zasług w służbie komunie czy szkalowaniu prominentnych polityków obecnej władzy. A propos programu, który podobnie jak pan, śledziłam z uwagą. Prowadzący ewidentnie nie radzili sobie z zaproszonymi gośćmi a sam temat też ich chyba przerastał! Umknęło to, co najważniejsze, śwadectwo wystawione ludziom stanu wojennego przez jego ofiary! To skandal, że goszczący na sali dawni i obecni antykomuniści musieli wysłuchiwać bredni przemalowanych komunistów, kodziarzy czy nowoczesnych! Dla kogo i o kim był ten program? Prowadzący go dziennikarze stracili twarz i miarę przyzwoitości!

Vote up!
7
Vote down!
0

mika54

#1527587

Ten człowiek nie ma honoru i wstydu. AGITATOR mętów. Jak głodna ŚWINIA pcha się wszędzie aby robic wodę z mózgu,a prowadzący nie panują nad swoim zamierzeniem. Podzielam uwagi autora. Program jest źle prowadzony. Powinny być pokazywane przykłady znęcania się komunistów, ubeków, sbeków. Jeżeli tak ma byćprowadzony program, a z prawej strony zapraszani tylko nieliczni,(brak równowagi argumentów) powinien być zdjęty. Czyżby manipulator Święcicki  jest tak suto opłacany że pcha się jak głodna świnia do koryta, czy ma plan podobny do Cyby tyle że bezkrwawy. Jego wyraźnym celem (co robi) jest NISZCZYĆ prawych ludzi, manipulować faktami, bronić systemu i oprawców a  sprzyja mu telewizja polska.  Niech ten manipulator ze swoimi przekrętami wyjdzie do zwykłych ludzi, na ulice, a tam się dowie co o jego manipulacjach ludzie myślą. Jestem przeciwny takiemu prowadzeniu programu. Niech pokazują fakty, wywiady z internetowanymi, co i jak przeszli, znęcanie się nad ks.Popiełuszką, itp. . Wtedy niech taki manipulator powie że to nieprawda. Czy manipulator Święcicki zauważył ilu szaleńców "obywatele rp" zaprosili na ulicę w sobotę i jak się zachowywali. A mieli być tacy łagodni, kulturalni, ustępliwi, wyrozumiali. A jak się zchowywali p. Święcicki? Ja, który pamiętam stan wojenny, wiem co robili przygłupy w latach 60-tych w pzpr (tacy, bezwględni byli najbardziej potrzebni), a z opowieści co robiło nkwd, po występach Święcickiego (ma się zapewne za intelektualistę) zadaję sobie pytanie, kiedy w tym wieku, zapewne dziadek dla wnuków, zacznie mówić prawdę, być obiektywnym a nie partyjnym sługą.Czy warto się tak tarzać w obłudzie? Pytam; czy tę swoją obłudę zabierze do trumny. Jak narazie rozlewa ją jak zarazę i to w tvp polska. Czy o to tvp chodzi. Czy naród nie ma dość przekretów za rządów i tego pana? Skąd te afery w Warszawie? WSTYD. Tyle że ten gość wstydu NIE MA.        

Vote up!
9
Vote down!
0

Kolejorz

#1527597

Święcicki z betonowego aparatczyka - koomunisty przepoczwarzył sie w liberała- lewaka i poucza innych. A może dlatego tak szczeka- że obawia się odebrania ukradzionych w "prywatyzacji" pieniędzy...?

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1527628

Vote up!
4
Vote down!
0
#1527635