Jestem gnojkiem, nie jestem Wałęsa

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Kraj

W ostatnich dniach i godzinach odbiera się słowom ich właściwe znaczenie, wywodząc przewrotne wnioski... 

Bohater, autorytet, symbol, człowiek legenda, drugi po papieżu, drugi Chopin - chóralnie, według PO-ców, np. Jerzego Borowczaka, Cezarego Grabarczyka i Tomczyka, nawet ks. Kazimierza Sowy, to człowiek donoszący SB na ok. 30-stu kolegów za pieniądze i notorycznie kłamiący; zdrajca solidarnościowych ideałów i ufających mu milionów ludzi. Komentatorzy na forum Gazety Wyborczej piszą, że chcieliby mieć teraz z nim zdjęcie. Cóż, ja mam zdjęcie z Wałęsą z 1980 r., zrobione po sierpniowych strajkach, ale jakoś się z tego nie potrafię teraz cieszyć.

Awantura, zemsta, odwet, akt pisowskiej nienawiści - to według tegoż samego chóru przejęcie przez właściwy organ państwa dokumentów SB ukrywanych bezprawnie przez zmarłego Czesława Kiszczaka, na skutek zawiadomienia przez wdowę Marię Teresę Kiszczakową.

Chwila słabości, błąd, przykry passus - tak obywatele polscy żydowskiego pochodzenia, np. Czesław Bielecki i Paweł Śpiewak, tłumaczą długie sześć lat donoszenia przez Wałęsę na współbraci, polskich robotników, nie Żydów. Raczej do Żydów.  

Trudne czasy, bicie stosowane przez milicję w latach 70-ych - okoliczności usprawiedliwiające donosicielstwo Wałęsy według byłych członków PZPR, Rosatiego i Balcerowicza. 

Fałszywki, nic nie warte materiały spreparowane przez SB - to według medialnych tub PO, dokumenty trzymane ponad 20 lat przez szefa wszelkich służb PRL, gen. Kiszczaka, jako cenny depozyt, swoista ochrona i "polisa ubezpieczeniowa".

Idea (Kaczora) Jarosława zburzenia legendy Lecha Wałęsy i zastąpienia jej legendą Lecha Kaczyńskiego - to według przenikliwych publicystów Gazety Wyborczej i PO-ców jedyne prawdziwe uzasadnienie ostatnich działań ("pisowskiego") IPN. Aktualne władze IPN, przypomnijmy, zostały zainstalowane po 10-tym kwietnia 2010 r. przez PO. Pomimo, że prezes J. Kaczyński praktycznie zniknął, od wielu dni ("nienawistnie") milczy, jest w związku ze sprawą "Bolka" nieustannie atakowany. Okazuje się, że geniusze "Wyborczej" siedzą nawet w jego głowie i znają jego myśli i intencje.

Gnojek - według Frasyniuka, Huskowskiego i im podobnych  to ktoś, kto śmie nazwać Wałęsę jego prawdziwym imieniem, czyli współpracownikiem SB, a nie przeszedł "ścieżki zdrowia". Ja byłem tylko przesłuchiwany, długo i wielokrotnie, ale cóż to znaczy? Według nich i tak jestem gnojkiem. 

No i nie napiszę "Je suis Walesa". Nie solidaryzuję się. Nie jestem Wałęsa.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

Jak nazwc tych co wiedzieli o podlosciach szpicla, donosiciela  i milczeli ???

kneblowano prawde przez 40-lat , upadlano , szykanowano ludzi i ich rodziny ktorzy mieli odwage mowic prawde o ""legedzie "", dzisiaj jest tak samo,idzie sie w zaparte oczerniając ,klamiąc  MIMO DOWODÓW PRAWDY.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1507470

Są zdeterminowani, bo dotarcie prawdy o Bolku do tych, których tyle lat tumanili oznacza ich śmierć polityczną, odsłania ich haniebne postawy.

Vote up!
5
Vote down!
0

JW

#1507481

że Lech Wałęsa użytkowany jest nadal, w czym przynajmniej dotychczas brał ochoczo udział. Ale chciałbym zwrócić uwagę na pewne "niebezpieczeństwo" dla niego samego: zdrajcy który dopuścił się zdrady, w wyniku czego stał się i pozostawał przez następne trzydzieści lat użyteczny dla reżimu może przyjść do głowy że "czas się brać". To samo może przyjść do głowy seryjnermu samobójcy którego istnienie jest dla mnie pewne - zbyt wiele jest ofiar niewyjaśnionych wypadków, pobić przez nieznanych sprawców ze skutkiem śmiertelnym, zamachów...

Uważam że istnieje realne zagrożenie że ktoś może zechcieć zagrać tą rzeczywiście ostatnią kartą związaną z postacią Lecha Wałęsy.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1507485

o takich powiedzieć ,którzy bronią czegoś czego obronić się nieda . Po prostu chorzy a na taką chorobę trudno postawić diagnozę . A może nie trudno?

Vote up!
1
Vote down!
0

lupo

#1507486

Oni nie bronią Wałęsy, Oni bronią siebie, swojej grupy zdrajców i szulerów sprzedających Polskę.

Vote up!
2
Vote down!
0

Stasiek

#1507487