OŚWIADCZENIE

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

Oświadczam, że jestem jednym z milionów Polaków, którzy nigdy nie czuli żadnej antysemickiej nienawiści do Żydów, ani do żadnego innego człowieka. Jestem pewien, że takiej nienawiści nie czuli moi rodzice ani nikt z pokolenia moich dziadków. Moja rodzinna pamięć sięga kilku ostatnich stuleci. Mój Ojciec urodził się w syberyjskiej wsi, ponieważ cała moja rodzina po powstaniu styczniowym 1863 roku została ograbiona z majątku i zesłana na Syberię. Mój Ojciec z całą rodziną mógł powrócić do Polski dopiero w roku 1924. Pamiętam moje dziecięce rozmowy z rodzicami, a nawet z jeszcze żyjącą prababcią. Polacy doznali wszelkich krzywd z powodu swojego narodowego pochodzenia, byliśmy ofiarami rosyjskiego i niemieckiego ludobójstwa z powodu antypolskiej nienawiści, podobnie jak Żydzi z powodu antysemickiej nienawiści. Tak to pamiętam. Takie przekonanie wyssałem z mlekiem mojej matki, takie opowieści słyszałem od mojej prababki.

Słyszałem wiele słów o szacunku, o ludzkiej tożsamości o kulturze i religii, słyszałem słowa o chrześcijańskiej miłości bliźniego, o miłosierdziu, ale nigdy nie było tam słowa pogardy do żadnego z Narodów przyjmowanych przez Naszą Ojczyznę. Żadnej nienawiści ani ksenofobii.

Polska pamięć historyczna zachowuje obraz Rzeczypospolitej Obojga Narodów jako matki wielu Narodów wszelkich wyznań. W naszej Rzeczypospolitej znajdowali swoje rodzinnie życzliwe miejsce ludzie różnych narodowości i różnych religii, często uciekając przed prześladowaniami w miejscu swojego pochodzenia. Polska Rzeczypospolita wielu Narodów miała być i była schronieniem dla muzułmańskich wojowników wywodzących się z tatarskich plemion, była miejscem schronienia dla Żydów wygnanych z rosyjskich wsi, albo uciekających przed antysemickimi prześladowaniami religijnymi w Hiszpanii, Francji albo w Niemczech. Dla nas, w naszym polskim odczuciu mamy w chwalebnej pamięci wielu, bardzo wielu dostojnych Polaków, zasłużonych lekarzy, prawników, matematyków, historyków, pisarzy, oficerów wojska należących do polskiej i żydowskiej kultury. Polscy Obywatele różnych wyznań i narodowości. 

Słyszałem w swoim rodzinnym domu słowa o antysemityzmie, rasizmie i prześladowaniach z powodu religii czy języka jako o czymś bardzo złym, słyszałem o antysemityzmie i antypolonizmie rosyjskim, niemieckim, hiszpańskim albo francuskim. Nigdy nie słyszałem o polskim antysemityzmie. Taka jest nasza polska pamięć historyczna. Słyszałem natomiast o niemieckiej i rosyjskiej propagandzie, słyszałem o zmowie polityków, którzy przyczynili się do największych zbrodni ludobójstwa XX wieku, zbrodni z powodu niemieckiego i rosyjskiego antypolonizmu oraz zbrodni z powodu rosyjskiego i niemieckiego antysemityzmu, który chcąc zetrzeć z pamięci własne winy, obwinia ofiary swoich własnych morderstw.

Oświadczam, że nie istnieje w Polsce żaden prawdziwy antysemityzm.

Oświadczam, że w latach drugiej wojny światowej, od września 1939 roku do maja 1945, ani też nigdy wcześniej, ani też nigdy później nie istniał w Polsce żaden antysemicki rząd, ani nie istniał żaden polski rząd kolaborujący z niemieckim rządem Adolfa Hitlera. Nie było i nie istniała w Polsce żadna polska administracja rządowa, miejska, ani gminna, nie istniała zupełnie żadna polska administracja kolaborująca z Niemcami.

Oświadczam, że ani w Auschwitz, ani w żadnym niemieckim obozie zagłady nie było żadnej polskiej załogi. We wszystkich niemieckich obozach zagłady oraz niemieckich obozach koncentracyjnych byli mordowani i Żydzi i Polacy.

Oświadczam, że Niemcy i Rosjanie są winni antypolskiego i antysemickiego ludobójstwa, oświadczam, że Żydzi i Polacy na jednakowych prawach byli ofiarami bestialskiego ludobójstwa czynionego przez Niemców w niemieckich mundurach.

Oświadczam więc, że takie informacje gazetowe, jak dla przykładu ta niżej:

traktuję jako chamstwo i kłamstwo antypolskich i antyizraelskich polityków, którzy chcą jak zawsze polskiej i izraelskiej klęski, którzy chcą zniszczyć nasze Narody, widzę działanie globalnych sił, które są wrogami wszystkiego co polskie i żydowskie.

Oświadczam, że widzę w tym obelżywym artykule występne świadectwo polityki divide et impera.

Oświadczam, że widzę w intencji tego artykułu złą wolę ludzi, którym wydaje się, że najlepszym sposobem na zniszczenie naszych Narodów jest destrukcja naszych więzi z sojusznikami, tak abyśmy pozostałi samotnie skazani na zatracenie. Życzę wrogom Polski, życzę wrogom Izraela, by ich nadzieje pozostały nie spełnione i obróciły się przeciwko nim samym.

 

UPRZEJMIE PROSZĘ WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW, KTÓRZY ZGADZAJĄ SIĘ Z INTENCJĄ MOJEGO OŚWIADCZENIA O POTWIERDZENIE SWEJ AKCEPTACJI W DOWOLNEJ FORMIE. 

PROSZĘ o PODPIS, LITERKI KOMENTARZA NA TAK. CHOCIAŻ MAŁY ZNAK.

______________________________________

Im prawda jest bliższa, tym bardziej agresywna i nienawistna jest propaganda komunistycznego kłamstwa. 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)

Komentarze

Tylko czy potrafisz udowodnić, że za młodu nie piłeś wielbłądziego mleka? Bo widzisz, pan trampek z panem pompką i nietymhuyem potrafią ci udowodnić, że nie tylko piłeś mleko, ale że miałeś rozlewnię i stosunki wielbłądem mleczarza.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1581849

Jestes przeciwny stronie GW, tak wiec piszesz prawde , cala parawde i tylko prawde.

Jestes belka w oku Szechtera vel Michnika & Co.

Poczekamy na minusowanie Twojego felietonu i komentarzy pod nim, zobaczymy ilu koszernych kontroluje tej portal...

pozdrawiam

ps.kefas z giathalassy lubie Twoj humor, jest taki... niekonwencjonalny i niepretensjonalny ;-))))))

to jest poziom anarchizmu, ktory lubie, taki...konstruktywny anarchizm...anarchizm do panujacego zydowskiego rezimu...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7

chris

#1581859

Typowa narracja i interpretacja ulomka na smyczy...

cyt:debila - "Do 68` nie bylo problemu z zydami"...to Ruskie zrobily z tego problem...

Koltunie z Orlowa, w pieluchy jeszcze srales czy nawet o duzo wczesniej, z jajka do jajka przeskakiwales ( bo ty przeciez gowniarz jestes- co ty wiesz o PRLu? ile masz lat? 60 kilka? to co ty parchu wiesz o latach czterdziestych,piecdziesiatych i szescdziesiatych- tyle co ci TATE powiedzial...), gdy kazdy Polak wiedzial komu zawdzieczamy ta gehenne po 44 `, wiedzial, gdyz przezywal to na codzien. Osle dardanelski, pisalem juz ci kilkakrotnie, bys sie nie wypowiadal na tematy o ktorych z Gazety Wyborczej zes sie naczytal , ewentualnie u Rakowskiego w Polityce czy innej Trybunie Ludu.

Umyslowy abstynencie dla ciebie Urban i jego zafajdaczona gazeta NIE jest wykladnia...przerabiasz to gowno i dopasowujesz do ludzkiej mowy, by pozniej nam tu manipulowac, relatywizowac i obludnie tlumaczyc...

Ty palancie, obszczymurku znowu manipulujesz ! ty gnido dworska, zydostwo, twoja nacja jest nam problemem od 600-set lat, ty kolku pastewny!

 A nie od zadnego 68`

Przepraszam autora blogu i wszystkich Jego gosci, ale TO TO  wciska sie wszedzie i wszedzie manipuluje historia... w imie prawdy ze Wzgorz Golan...czy kilku groszy jalmuzy od Soroza...

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

chris

#1581862

Nasz kochany kolega <zdecydowany amator> ma chwile załamania.
Właśnie napisał:
"...biologia reguluje takie problemy. Sam mam swoje lata i ciesze sie, ze niedłgo wymrze moje pokolenie.Pokolenie kretynow z PRLu.". /zdecydowany amator/
Wspomóżmy go jakoś (woli Żołądkową)
 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1581866

JzG, twoim kolega ta ja nie jestem. I jak to sie ma, tj. to co piszesz do sedna artykulu Autora ?

Dlaczego tak wazny temat na nie swoim blogu splukujesz tymi swoimi pomyjami do klozetu?

Przeciez jestes tu gosciem. Nie dosyc, ze manipulujesz i zgrabnie zmieniasz sens artykulu, "zyczliwie" podpinajac sie pod autora. Autor w calym swoim felietonie ukazuje, ze nie bylo z polskiej strony antysemityzmu, tj, tego  o ktory nas obecnie zydzi oskarzaja. Tyle i az tyle !  A ty dorabiasz dfo tego wlasna filozofie i subtelnie na twoj zydowski sposob " odwracasz kota ogonem", do tego probujesz podlizywac sie autorowi, bazujac na jego pasarzach o naszych relacjach z Rosjanami i Sowietami... zrecznie wykorzystujesz animozje historyczne, by zredukowac problem zydostwa w Polsce.Problem, ktory de fackto nigdy nie istnial w takiej formie jak nam obecnie zydzi zarzucaja. JzG powtarzam ci juz x razy, twoja narracja jest nad wyraz czytelna... posiadles , twoim zdaniem subtelna forme manipulacji, jednak az tak subtelna to ona nie jest... i ten kto cie juz kilkakrotnie zlapal na klamstwie nadstawia uszy na twoje rewelacje...czy teraz do ciebie doszlo...

I jeszcze jedno, OSLA LAKO, bolka masz zaraz obok na ul.Polanki, wsiadaj w trolejbus, przesiadka w autobus i zaraz jestes u niego, albo podmiejskim pociagiem...po kadzieli jestescie , to cie wpuszcza...pogadacie sobie i wyjasnicie z Boleslawem to co wam obu na watrobie lezy... ja bede pisal nadal, to i rozpoznasz, kto zacz... no chyba , ze te twoje dwie komorki w twoim pustoglowiu znowu zaczna bawic sie w ciuciu babke ...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

chris

#1581868

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1581885

To sie nazywa w naszym jezyku DYWERSJA, SABOTAZ. W Polsce cyklicznie bylo niezadowolenie w temacie zydostwa, a to wowczas, gdy nachalnie chcieli przejac jakis temat, ktory do nich nie nalezal. A szczegolnie, gdy probowali przez wieki przejac stopniowo infrastrukture naszego panstwa. Logicznym jest, ze wladze, a tym samym opinia spoleczna zauwazywszy zydowskie zapedy odpowiednio to komentowala. Nigdy w Polsce nie bylo antysemityzmu, bylo natomiast cykliczne niezadowolenie u Polakow odnosnie zydowskich poczynan. Rebe z dyni chce po swojemu pisac na nowo historie, niczym ten qrwiszon Engelking & Co., czy jak jej tam...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

chris

#1581892

i kompetencji w domenie szamba, "srania w pieluchy" (...), "oslow dardanelskich",
"zafajdaczonych gazet"

(ja uzywam papier toaletowy...)

"jalmuza od Soroza" doznala ortograficznej obsryFFki,

natomiast przestrzega Pan dokladnej ortografii Wzgorz Golan.

3-

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

H44

#1582654

Witaj!

Co to za pojeb u ciebie się produkuje? Gimbaza, czy mózgowina po dragach wydziurawiona?

 

Potwierdzam - antysemityzmu nie było. Na moje oko była to zagrywka ruskiego agenta Moczara w 1968, która zaczęła wmawiać niekumatym rodakom, że żyd to śmiertelny wróg.

Jak widać, tym cofniętym z wieżoczaszką, utrwaliło się na dłużej i co rusz się podniecają, jakby Putin ich w usta pocałował.

Lecz powiem ci - bo piszę esej o tym - Żydzi są największymi rasistami na świecie, Dlaczego? O tym napiszę.

Serdeczności

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1581860

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika bingo został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

bingo

#1581861

TO TO na tym swoim zadupiu sam sie uczynil rabinem, wiec nic mu nie grozi - przyszykowal teren ;-)))

bingo, to jest stara gra, swiatowe zydostwo kontra zydostwu bolszewickiemu...zabawa dla goi , a po trosze droczenie sie miedzy zydostwem , do kogo maja nalezec zyski w Europie Srodkowej...

Zyd, to nawet nie tylko matke sprzeda , ale nawet i dziecko.Oni to maja pisemnie ... zapewnione w swoich "prawdach objawionych". Drugim "zydowskim przykazaniem " jest OSZUKIWAC gojow i NIGDY PRAWDY im nie mowic. Islamisci maja to samo ! Wiec rebe z dyni nawet dooope da sobie ogolic, gdy ynteres tego wymaga. Esei, to on bedzie pisal dlugi, az do Usraela i nawet jeszcze dluzej, az do samego Ibrahama...rasizm czy inny temat...bedzie pisal to co sprzedac dobrze mozna...zydostwo to bardzo przewrotna nacja...

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

chris

#1581864

TO TO na tym swoim zadupiu sam sie uczynil rabinem, wiec nic mu nie grozi - przyszykowal teren ;-)))

bingo, to jest stara gra, swiatowe zydostwo kontra zydostwu bolszewickiemu...zabawa dla goi , a po trosze droczenie sie miedzy zydostwem , do kogo maja nalezec zyski w Europie Srodkowej...

Zyd, to nawet nie tylko matke sprzeda , ale nawet i dziecko.Oni to maja pisemnie ... zapewnione w swoich "prawdach objawionych". Drugim "zydowskim przykazaniem " jest OSZUKIWAC gojow i NIGDY PRAWDY im nie mowic. Islamisci maja to samo ! Wiec rebe z dyni nawet dooope da sobie ogolic, gdy ynteres tego wymaga. Esei, to on bedzie pisal dlugi, az do Usraela i nawet jeszcze dluzej, az do samego Ibrahama...rasizm czy inny temat...bedzie pisal to co sprzedac dobrze mozna...zydostwo to bardzo przewrotna nacja...

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

chris

#1581865

Parchy nas nienawidzą i szkolą swoich następców, odwiedzjących świątynie holocaustu Auschwitz, w jeszcze głębszej nienawiści!. Sami powodują nienawiść rasową. To do nich wraca i wróci, tak, że będą żałować do śmierci!. Jest nowy film o tej parchatej nacji ,Sumlińskiego na YT. Warto zabaczyć i trudno nie zgodzić się z wnioskami!. Poprawność to środek samobójczy, tylko kosy na sztorc i golić pejsy!....

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1581880

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1581888

Napisałem niedawno tak zatytułowany tekst o bezczelnym kłamstwie i antypolskiej nienawiści. [link]  i nieco dawniej [link].

Jest tam taki fragment:

Fakty nie są bezczelne, po prostu był sobie kiedyś SS-Hauptsturmführer Hermann Schaper (born 12 August 1911 at Strassburg im Elsass, Germany; deceased), was a German member of the NSDAP (card number 105606) and SS (No. 3484) during the Second World War. He was a Holocaust perpetrator responsible for atrocities committed by the Einsatzgruppen in German occupied Poland and the Soviet Union and was convicted after the war of numerous war crimes.
https://en.wikipedia.org/wiki/Hermann_Schaper

Ten Hermann Schaper był dowódcą SS-Einsatzgruppe, czyli formacji złożonej z ok. 500 do 1000 funkcjonariuszy SS lub Gestapo z siedzibą w Płocku (Schröttersburg) podległej placówce Gestapo w Ciechanowie (Zichenau). W czasie niemieckiej inwazji na Związek Sowiecki (CCCP) zadaniem SS-Einsatzgruppe dowodzonej przez Hermanna Schapera było oczyszczanie strefy przyfrontowej z Żydów i komunistów.
Ustalono, że przy pomocy swojego oddziału Hermann Schaper prowadził systematyczne mordy według tej samej metody na bolszewikach, ich sympatykach, NKWD-zistach i Żydach, w miarę zdobywania terytoriów wcześniej zagarniętych przez Sowietów w wioskach czasem raczej dość już daleko za przesuwającym się Frontem Wschodnim. Przeprowadził akcje likwidacji w takich wioskach jak Wizna (koniec czerwca), Wąsosz (5 lipca), Radziłów (7 lipca), Jedwabne (10 lipca), Łomża (wczesny sierpień), Tykocin (22–25 sierpnia), Rutki (4 września), Piątnica Poduchowna, Zambrów a także w innych miejscowościach.

Ten Hermann Schaper był niewątpliwie antysemitą, tak jak antysemicki był demokratyczne wybrany niemiecki rząd i tak antysemickie było państwo niemieckie III Rzeszy. 

Otóż OŚWIADCZAM PONOWNIE, ŻE NIE JESTEM I NIGDY NIE BYŁEM TAKIM ANTYSEMITĄ i nie życzę sobie aby ktokolwiek i kiedykolwiek próbował myśleć o tym, ze możliwy jest taki właśnie polski antysemityzm. Stwierdzam także z całą stanowczością, że państwo polskie nigdy nie było ani nie będzie tak przepełnione taką rasistowską nienawiścią i wszelkie podobne insynuacje uważam za paskudny objaw wrednej antypolskiej choroby umysłowej. Ewentualnie jest to działalność płatnej albo ideowej agentury nazywanej gawnojedami.

A więc wszyscy sojusznicy Adolfa Hitlera i Józefa Stalina, wszyscy przyjaciele nazistowskich bolszewickich morderców, zastanówcie się co piszecie. I puknijcie się w łeb, wyspowiadajcie się z własnej głupoty i proście Boga o miłosierdzie.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

michael

#1581884

Adolf Hitler używał dokładnie takiej samej, identycznej albo bardzo podobnej do pańskiej argumentacji uzasadniającej niemieckie ludobójstwo - czytaj ordynarne masowe mordowanie Polaków, Żydów, Cyganów i innych ich zdaniem szkodliwych podludzi.

A więc drogi panie. Czy to jest głupota czy jeszcze coś groźniejszego? 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1581887

nie widzisz co się dzieje w naszym kraju?. Czy nie docierają do ciebie przekazy prof. Nowaka, red. Sumlińskiego i prof. Pająka?. Czekać z założonymi rękami?. Udawać poprawność?. Może tylko edukować, zdegenerowaną nację?. Nie!. Trzeba nią potrząsnąć tak mocno, żeby nigdy więcej nie pisnęła nawet, o reparacjach od Polski, czy o Jedwabnym!.....

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1581962

Podobnie jak Ty, ani ja ani moja rodzina nie jesteśmy,ani nie byliśmy rasistami i antysemitami.Moich dziadków,a póżniej rodziców odwiedzał pan żydowskiego pochodzenia zawsze poczęstowany herbatą i kromką chlebna Nazywał się Moita.  Ja dzielę ludzi na dobrych i złych.Mogę nie lubić Polaka i cenić prawego człowieka innej nacji.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1581886

Dziękuję za wsparcie, widać należymy do tej samej polskiej rodziny. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

michael

#1581909

PRAWDA jaka JEST każdy widzi!

Dzięki Michael-Abakus za TO Oświadczenie. 

Nadyma balona parchate badziewie, no ale może się łacno zdarzyć, że dymany balon siem rozpuknie i pourywa im myckowate łby. Gdzieś kiedyś wpadła mi w oko informacja, nie pomnę gdzie, i kiedy, że koniec bliski jest parchatych kłamców, a to obrzucanie błotem i opluwanie Polski i Polaków żydowskim g....nem, ma pewnie związek z TĄ ich wiedzą o bliskim końcu. Nie pamiętam detali tego widzenia, tego końca narodu kiedyś wybranego, ale wygląda na to, sądząc po intensywności i natężeniu akcji opluwania i wzrostu tej nienawiści, tego obrzydliwego antypolonizmu parchatych, że TEN koniec coraz bliższy jest, i oni, czyli ci ziejący nienawiścią - wiedzą o TYM, i to jest ich próba odwrócenia kota ogonem. No ale można mieć pewność, że to są daremne ich próby uniknięcia przeznaczenia. Jak to się kiedyś ładnie mawiało - CO MA WISIEĆ, NIE UTONIE!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1581957

No dobrze, na dobrych i zlych..., a gdzie miejsce na przebieglych ?

I ten dobry i ten zly, to ma na czole napisane ?

Przepraszam ta dygresje i nie traktowac tego osobiscie, to rowniez dedykuje autorowi bloga, ale czy zastanowiliscie sie Panstwo dlaczego i skad mamy obecna sytuacje w kraju i na Swiecie, a dotyczaca 300 mld.dlugu u zydow i od lat 60 na Swiecie szargana opinie, szargana przez zydow, ze  jestesmy wstretnymi antysemitami ?

 

Wiec Droga Pani , jak ma sie  ta herbatka i kromka chleba  i ten wrecz " mentalny pacyfizm" autora blogu do obecnej formy Polin?

To czy teraz wszem i wobec bedziemy udowodniali, ze nie jestesmy wielbladami i pozwalali na zajecie nie tylko naszych terytoriow i podatkow, ale i wolnosci slowa, religii i kolejnych obszarow naszego zycia osobistego...

Dobroc nie nalezy mylic z naiwnoscia i slabosc z glupota. Katolik to nie jest rownowazne ze stwierdzeniem idiota ...

A milosierdzie nie jest rownowazne z masochizmem.

pzdr.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

chris

#1581913

Mój komentarz dotyczył poglądu na płaszczyźnie człowiek wobec człowieka,a nie poglądu politycznego.Ja podobnie jak większość nie życzę sobie opluwania i wykorzystywania mnie i mojego Narodu.  Co się tyczy dobra i zła to często wystarczy zamienić kilka zdań,lub spojrzeć w oczy i już wiesz z kim masz do czynienia. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1581975

cyt:Co się tyczy dobra i zła to często wystarczy zamienić kilka zdań,lub spojrzeć w oczy i już wiesz z kim masz do czynienia.

To sa Pani stwierdzenia zyczeniowe.

Prostym argumentem jest fakt, ze gdyby tak bylo jak Pani tutaj stwierdza, to sytuacja naszego kraju nie bylaby w takim stanie.

A odnosnie pogladu politycznego, o ktorym Pani laskawie, to wszystko w czym codziennie bierze Pani udzial w wymiarze spolecznym jest polityka, no chyba, ze ktos ma na uwadze jedynie bierne gapienie sie w telewizor i paplanie co ten durny rzad, Parlament, Prezydent glupiego nie spapral.

Plaszczyzna czlowiek wobec czlowieka jest czasami adekwatna gdzies na wsi lub w malych aglomeracjach.

Reszta... brak tych "czlowiekow", o ktorych Pani tutaj tak laskawie...

Rozczytuje Pani dobre checi, Pani punkt widzenia, ale Droga Pani zycie obecnie kieruje sie innymi regulami. A scislej, to moze nie same reguly, bo one zawsze tu byly, a kompensacja tego dziadostwa, ktore nas otacza jest nieporownywalnie wieksza niz jeszcze 40 lat temu...A to z tej prostej przyczyny, ze ZLO zreprodukowalo sie w miedzy czasie do n-tej potegi.

pozdrawiam

ps.na jednej plaszczyznie mozemy sie spotkac, mysle tu o plaszczyzmie calkowitego wzajemnego porozumienia. Szanujmy DOBRO, bo ono jest na wage zlota i dzis niejako na wymarciu...

Dobro, ktore dla Pani jest czyms oczywistym, dla mnie rowniez, ale dla wiekszosci SPOLECZENSTWA czyms malo oplacalnym, choc i ich to rajcuje i przy byle okazji potrafia o owym dobru paplac godzinami... w zyciu im troche z tym dobrem nie calkiem wychodzi...no w zadnym razie nie potrafia dobra zamienic na gotowke..., a przeciez to takie proste...

No , ale niektorzy szukaja bogactwa w zlu...i to od tysiecy lat...Ich przywodca, to nawet morze "otworzyl", by mogli "zmienic klimat", potem po pustyni za nos wodzil, by ci calkiem "spaprani " w tym zlu zwyczajnie wymarli...no staral sie chlop jak mogl, a tu dzisiaj widzimy, ze wiekszych rezultatow nie uzyskal...A to przeciez nie byl byle kto... ze Stworca rozmawial...

To jezeli on nie dal rady, to co my dzisiaj o jakims antysemityzmie...oni bez wiekszego wysilku chlopu dziecko wmowia...tzn., ze urodzil...

Eee, Droga Pani nie nalezy sie jak uczniak tlumaczyc, tylko podstawic im pod nos LUSTRO...i homeopatycznie to samo tym samym.

Juz najwyzszy czas, by Polacy zrewidowali wlasne zachowania i tok rozumowania. Mam ta nieprzyjemna swiadomosc, ze jakos utknelismy na wertepach dziejowych, tj. ostatnich przynajmniej 300 lat... Ta nasza naiwnosc i wiara w dobro powinna byc ograniczona do samego dobra, a nie przesadnie "wyrzucana przez okno" tj. obdarowujemy nia kazdego wszedzie i zawsze, a pozniej jestesmy rozczarowani...

Stad powiedzenie i to juz ma kilka zim "....i po szkodzie glupi..."

No nie moze byc prawda, bysmy jako Narod tak dlugo nie rozumieli tego prostego przekazu, nieprawdaz?

I to ostatnie mialo sie nieco do Pani stwierdzenia o dobru, patrzeniu w oczy,

"czlowiekach" itd.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

chris

#1582000

cyt. "Oświadczam, że jestem jednym z milionów Polaków, którzy nigdy nie czuli żadnej antysemickiej nienawiści do Żydów, ani do żadnego innego człowieka. Jestem pewien, że takiej nienawiści nie czuli moi rodzice ani nikt z pokolenia moich dziadków."

Ja też nie czuję żadnej antysemickiej nienawiści do żydów ani do żadnego innego człowieka!!!

PS

Współczesne oskarżanie Polaków o antysemityzm ma na celu ukrycie faktu, że rzeczywistą przyczyną konfliktu polsko-żydowskiego jest żydowski rasizm.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

casium

#1581921

Choć nie tylko, poniewaz nic nie dzieje się z jednej przyczyny, a fakty społeczne są splotami wielu strumieni istotnych interesów i zjawisk. A żydowski rasizm rzeczywiście jest jednym z ważnych źródeł konfliktu.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1581931

Pomalu pomalu. A dlaczego tak wielu ludzi laczy slowo antysemityzm z nienawiscia?

przeciez mozna byc anty i nie od razu nienawidziec. Anty znaczy przeciwko i tyle !

mozna byc anty i nie lubiec, ale czy wszystkich trzeba lubic?

Czy zmuszanie mnie bym wszystkich lubil nie jest ograniczeniem mojej osoby, jest narzucaniem mi kogo mam lubic lub nie.

To gdzie tu jest miejsce chociazby na tolerancje ?

ze o demokracji juz nie wspomne?

na wolnosc slowa jeszcze mniej...

Dlaczego sami my wchodzimy w zaluki jakiejs nienawisci?

czy nie nalezy odrobine uwazac na ten chaos semantyczny i prowadzic ten dyskurs ( lub wlasnie jego brak ) nieco inaczej?

Zydzi paplaja te swoje "prawdy objawione", ale czy nie lepiej najpierw myslec , a nastepnie podejmowac ta ich rekawice ...?

Skad sie pojawila ta ich mowa nienawisci?

i kto ja bezustannie prowadzi?

moze spojrzec na dzieci, jak one sie zachowuja...

Jedna mowi, a glupia jestes, druga odpowiada, to ty jestes glupia i tyle !

Po co udowadniac , ze sie nie jest wielbladem.

Moze nalezy zmienic taktyke.

Oni swoje, a my swoje...

A nie, ze nie jestesmy antysemitami.Przeciez jeszcze 30 lat temu nikt z nas o takich tematach w Polsce nie myslal.

To po co teraz tak sie tym przejmowac ?

Powtarzam, oni swoje , a my swoje.Zobaczymy, co z tego wyrosnie.

Przeciez dowodow mamy dosc, dowodow historycznych, ze zydostwo mordowalo nas Polakow.

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

chris

#1581950

Oświadczenie jest fałszywe i jednoznacznym dowodem na antysemityzm autora i to od pokoleń.

Dowód:

cytat z autora: "Mój Ojciec urodził się w syberyjskiej wsi, ponieważ cała moja rodzina po powstaniu styczniowym 1863 roku została ograbiona z majątku i zesłana na Syberię."

Proszę przyjąć do wiadomości że Powstanie Styczniowe zorganizowali żydzi aby oczyścić terytorium ze szlachty polskiej. Szczegółowo opisuje to Szcześniak w książce pt. "Judeopolonia".

Skoro zatem styczniowy powstaniec utracił majątek w wyniku spisku Kronenberga kolejne pokolenia wysysały antysemityzm z mlekiem matki i jest to sprawa jak najbardziej oczywista. Trudno żeby znając swojego wroga i prześladowcę kochały go jak brata. Oświadczenie jest zatem kłamstwem albo oczywistym dowodem na mitowisizm i ignorancję autora na temat historii własnej rodziny. Nie wiem co gorsze.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

norwid

#1581940

Z faktu, że nie ma we mnie nienawiści, wcale nie wynika, że kocham swoich adwersarzy. 

Trzeba być ślepym i głuchym, wręcz chorym z nienawiści by nie dostrzegać prostych relacji logicznych. Na przykład, jeśli jeden Czech ukradł mi koromysło, wcale nie znaczy, że powinna ogarnąć mnie rasistowska nienawiść i pogarda do wszystkich Czechów. 

I dalej. Jeżeli nie ogarnia mnie rasistowska nienawiść i pogarda do wszystkich Czechów, to wcale nie znaczy, że ich kocham. Nie wynika stąd także, że kocham czeskie kobiety. Brak nienawiści nie oznacza miłości. Co oczywiście nie wyklucza miłosierdzia.

POINTA:

Dlaczego piszę teraz o Czechach?
Aby nie narazić się na zarzut antysemityzmu, czego można spodziewać się po bolszewickiej logice szanownego pana. 
Zakładam także, że nie ma pan pojęcia o tym, co to jest koromysło. Odpada więc następny pretekst do kolejnych zarzutów.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1581947

[link] Ale zbaw mnie od nienawiści I ocal mnie od pogardy, Panie... (9 lutego 2009 r.)
Przez dziesięć lat nic się nie zmieniło, prawda jest taka sama.

Oto obfity fragment:

• Komunistyczna "cybernetyka społeczna" uznawała zawsze, do dzisiaj uznaje pogardę i nienawiść szowinizmów narodowych jako „skuteczne narzędzie sterowania” społeczeństwem.
Cudem tradycji Rzeczpospolitej Obojga Narodów, ciągle żywej w polskim „społeczeństwie alternatywnym” jest nie uleganie tej polityce.
Polityka divide et impera była przecież stałym narzędziem rządzenia PRL - od 1939 roku, do dzisiaj. Nie chodzi tylko o relacje polsko-niemieckie, albo polsko-żydowskie. Chodziło o konfliktowanie i tworzenie podziałów, zostawianie konfliktogennych pułapek, prowokacji i trwałych mechanizmów umożliwiających sterowanie konfliktami, ich wywoływanie i prowokowanie. To były relacje polsko-rosyjskie, polsko-ukraińske, polsko-czeskie, wszelkie narodowe problemy w całej Europie wschodniej, ale także i wewnętrzne polsko-polskie. W tym celu komuniści próbowali pielęgnować i stale zasilać podziały regionalne, wprowadzać nowe źródła sporów i niechęci. Problem Polaków na „Ziemiach Odzyskanych”, pokłosie akcji Wisła, to tylko przykłady bezspornych faktów historii wojen polsko-polskich. Ordynarne operowanie antysemityzmem, było widoczne przez wszystkie lata PRL-u, od 17 września 1939 roku. To widać gołym okiem, nie trzeba się specjalnie wysilać, aby to zauważyć. Rok 1968 był jedynie wyróżniającym się i szerzej znanym zdarzeniem w tej polityce. Można powiedzieć zwięźle. Antysemityzm jest zaczepną bronią wielu szowinizmów na świecie, z komunistycznym zakłamanym internacjonalizmem na czele.

Jest jeden bardzo ważny wniosek, ujawniający bardzo intrygujący fakt. Agresywna, antypolska napaść, niegodnie wykorzystująca problem antysemityzmu jako antypolską broń zaczepną wciąż ponosi klęskę. Pomimo szalonych wysiłków, mimo ciągłego bębnienia i wciąż powracających kolejnych prowokacji – figa. Nic z tego. Możecie sobie panowie prowokatorzy skoczyć.

Napisałem na początku to, co mówi elementarna wiedza socjotechniczna. Zwykła taktyka praktyki społecznej polega na wzmacnianiu tego, co w ludziach pozytywne i osłabianiu tego, co negatywne. W kwestii relacji polsko-żydowskich cały polski mainstream przyjął taktykę dokładnie odwrotną. W domenie publicznej bezspornie to widać.
Jedyna rozsądna interpretacja tego stanu rzeczy jest następująca. Cel tej kampanii jest odwrotny

Taktyka tej polityki polega na wzmacnianiu, poszukiwaniu i pobudzaniu tego co w Polakach negatywne, a osłabianiu, ignorowaniu i gnojeniu tego co pozytywne.

Taka polityka może być skomentowana słowami jednego z jej żołnierzy, Janusza Grossa, który otwarcie powiedział, że napisał książkę, aby „odebrać Polakom dumę z faktu, że są najliczniejszym narodem, pośród sprawiedliwych tego świata”. Dlatego o pięknej działalności Pani Ireny Sendlerowej dowiedziały się przez przypadek dzieci szkolne w USA, a o Jedwabnem bębniły wszystkie media przez parę lat. Zadziwiające było to, że polska polityka musiała wiedzieć o roli Ireny Sendlerowej w ratowaniu polskich Żydów, bo Władysław Bartoszewski musiał wiedzieć o jej wojennej aktywności. Wiedział, ale nie powiedział.

Mamy do czynienia z nieustającą systematycznie wznawianą kampanią, przypominającą jedzenie kaszy szpilką. Pracowite rozdłubywanie, intensywne poszukiwanie, nanizywanie koralików, wciąż w trudnej służbie, w nieustannej walce z polskim patriotyzmem, który jest traktowany jako świadectwo polskiej podłości. Pracowite poszukiwanie, by z każdego kłopotliwego ziarenka zrobić możliwie największą awanturę.
Od 1989 roku dręczący problem polskiego nacjonalizmu, rasizmu i ksenofobii nie schodzi z pierwszych stron gazet. Władysław Bartoszewski, Adam Michnik, Jerzy Jedlicki, Janusz Gross, reporterzy Policji Myśli wciąż na tropie. Każda z takich prowokacji, to wiele miesięcy i lat usilnego wędrowania w cyrkowym wozie, od miasta do miasta, od konferencji do głośnego czytania, cierpliwa wędrówka prawie jak kiedyś Uniwersytetów Latających, niosąca jedyne posłanie, hiobową wieść o obrzydliwej polskiej duszy, o jej wrednej nazistowskiej posturze, o zakłamanym polskim charakterze. Tak przecież wyglądała kampania promująca ostatnia książkę Pana Grossa. Takie są po prostu fakty.

Pojawienie się realnej pretensji i niechęci, byłoby normalną reakcją na systematyczne prowokowanie, byłby to naturalny efekt nieustannego drażnienia i pobudzania najniższych ludzkich instynktów. To się kiedyś wreszcie powinno udać. Akcja powinna wywołać reakcję.

 

Osiągnięty skutek nie przekracza statystycznej istotności. Na kilka milionów Polaków nawet 1000 przypadków rocznie, to zaledwie coś poniżej promila. Zorientowałem się nagle, ku swojemu zdziwieniu, że Polaków jest trochę więcej, raczej kilkadziesiąt milionów. A 1000 przypadków antysemickich ekscesów, to chyba statystyka od 1985 roku. Wybryków i zdarzeń o charakterze rasistowskim było w Polsce chyba mniej przez ostatnie trzydzieści lat, niż w niejednym niemieckim landzie zdarza się przez tydzień.

To jest ten polski cud, o którym wczoraj pisał zbyszekmad. To jest dowód na dalsze istnienie „alternatywnego społeczeństwa”, w którym wciąż żywa jest tradycja „Rzeczpospolitej Obojga Narodów”.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

michael

#1581941

Poznaj fragment pozycji ks. dr Stanisława Trzeciaka z 1939 r. – „Talmud o gojach a kwestia żydowska w Polsce” którą autor dedykuje Młodzieży Polskiej jako drogowskaz, zadanie do wytężonej pracy, dla »podniesienia Polski w z wyż«:

Rozdz. XLV - KWESTIA ŻYDOWSKA W ŚWIETLE GRÓŹB MOJŻESZA I PROROKÓW

ANTYSEMITYZM
"Zguba twoja Izraelu", wypominał to żydom Prorok Ozjasz557, czyli zguba

pochodzi z samych żydów w nich samych tkwi przyczyna i źródło ich nieszczęść.

Tę samą myśl wypowiada twórca syjonizmu i jeden z głównych przywódców

nowoczesnego żydostwa Teodor Herzl, mówiąc:

"Kwestia żydowska istnieje wszędzie, gdzie tylko znajduje się większa

liczba żydów. Tam gdzie jej nie ma, przywożą ją ze sobą emigranci żydowscy"

558, bo słusznie mówi francuski żyd Bernard Lazare w swej pracy L'Antisemitisme:

"Gdyby nienawiść i wstręt okazywał żydom jeden tylko naród, byłoby to

zrozumiałe. Jednakże żydzi na tę nienawiść narażeni byli zawsze i od wszystkich

narodów, wśród których żyli. Ponieważ wrogowie żydów należeli do najróżniejszych

narodów, narody te żyły w krajach bardzo od siebie odległych, wyznawały

religie inne, miały inną kulturę i inne prawa, przeto przyczyny antysemityzmu

tkwią w żydach, a nie w narodach wśród których żyją".

Oprócz żyda zNiemiec i z Francji mamy jeszcze żyda z Polski, który tę samą

myśl wyraża, a jest nim historyk żydowski Majer Bałaban.

Wszyscy oni razem powtarzają za Ozeaszem:

"Zguba twoja Izraelu". Przyczyną swoich nieszczęść są sami żydzi, bo jak

Bałaban mówi:

"W pierwszym okresie narody tubylcze przyjmują nas z otwartymi ramionami,

ciesząsię... że bierzemy udział w ich pracy kulturalnej i gospodarczej

239

gospodarzy zaczyna się jednak obawiać swojego gościa, ma dosyć jego wpływu

na wszystkich gałęziach pracy i kultury, widzi w nim współzawodnika i dąży

do usunięcia go ze wszystkich placówek"559. Ta faza w stosunku Polaków do

żydów nastąpiła obecnie w Polsce. Przesyt musiał nastąpić ze względu na wrogi,

destrukcyjny i szkodliwy wpływ żydów na Państwo i społeczeństwo Polskie,

nadto ze względu na zbyt wielką ilość żydów w Polsce, wyciskających Polaków

ze wszystkich dziedzin życia.

Z powyższego wynika, że żydzi przestali być narodem wybranym i przeciwnie

dla swego wiarołomstwa zostali odrzuceni od Boga, jak to widzimy z pism

Mojżesza i Proroków. Nadto nie mogą narzekać na tych, którzy ich zwalczają,

bo przyczyna antysemityzmu tkwi w samych żydach, jak im to, za Ozeaszem

Prorokiem, wykazują wybitni obecnie żydzi.

Mamy zatem niezbite uzasadnienie, z pism Mojżesza i Proroków, do zwalczania

żydów.

"Zastrzec się jednak musimy, że nikt nie występuje przeciwko nim jako

ludziom innej rasy czy narodowości, bo i wśród żydów mogą być ludzie uczciwi,

ale patrząc na zgubne, straszne i ohydne skutki ich działalności, szczególniej

wśród narodów chrześcijańskich, w imię instynktu samozachowawczego,

w imię czci Chrystusa, w imię miłości Ojczyzny i Kościoła Katolickiego, musimy

uważać sobie za święty obowiązek sprzeciwiać się złu, jakie żydzi szerzą

we wszelkiej dziedzinie życia i dlatego musimy występować przeciwko żydom

jako sprawcom i roznosicielom tego zła. Mieszanie zaś rasizmu u nas z akcją

odżydzeniową jest nie tylko celowym pomieszaniem pojęć, ale nadto w wysokim

stopniu jest szkodliwą działalnością dla Państwa i Narodu Polskiego,

który musi pozbyć się żydów ze względów gospodarczych i politycznych, jako

szkodników i wrogów, a nie ze względów rasowych.”

240

_____________________________________________________________

557) Os. 13. 9

558) Dr Teodor Herzl, Judenstaat. Państwo żydowskie. Tłum. Warszawa 1 9 1 7 str. 1 5 .

559) Nasz Przegląd z 8 marca 1936 r. "Purim".

 

Przeczytaj książkę "„Talmud o gojach a kwestia żydowska w Polsce” a poznasz prawdę.

Pamiętaj: i Ty możesz być jak ks. dr Stanisław Trzeciak!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

panMarek

#1581993

to jest chore a Żydowskie obozy koncentracyjne i mordowanie Polaków Mamy zapomnieć o tym?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1582464

a Chrystus byl ..... gojem ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

H44

#1582763