Codzienność

Obrazek użytkownika Marian Stefaniak
Blog

   DPS Kombatant w Zielonej Górze, składa się z czterech dwupiętrowych bloków połączonych razem z sobą Niedaleko wejścia są siedzenia a na nich mieszkańcy ośrodka. Czekają na...Wszyscy wiedzą na co lecz nikt głośno nie mówi bo nie wypada. Przyglądając się im wyobrażałem sobie ich jako małe dzieci. wyobrażałem też sobie ich opiekuńczych rodziców. Byli bardzo przejęci losem swoich pociech. I powtarzali: co z ciebie wyrośnie? Ale co by nie wyrosło i tak nie miało to wielkiego znaczenia. Z nie których wyrośli bandyci, a z nie których bohaterowie. Ważne, że zapełnili Kombatanta. I takie jest nasze życie. nie ważne są zasługi lecz przysługi. Trzeba tylko wiedzieć komu się przysłużyć.

 

Spisał: Zenon Mantura

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

Panie Marianie, przyznam, że zmartwił mnie Pan takim podejściem do rzeczywistości. Wprawdzie już wczśniej wspominał Pan w swoich tekstach o "średniej" wierze i o tym , że w rodzinie był Pan "czarną owcą"...ale miałam nadzieję ,że z wiekiem i doświadczeniem "wybielił się" Pan nieco. Bo przecież...."czas ucieka, wieczność czeka". Czy w tych czterech dwupiętrowych blokach jest kaplica i konfesjonał ?

Pamiętajmy zatem o Marianie i współtowarzyszach DPS Kombatant, troszcząc się nie tylko o ciało ale i o duszę, otaczając ich modlitwą.

Marian Stefaniak mBank Zielona Góra PL 48 11 40 2004 0000 3802 6854 6129. BREXPLPWMBK

Niezależnie od indywidualnych wpłat, istnieje możliwość 1% odpisu z podatku na Fundację AVALON ,której podopiecznym jest p.Marian. Posiada tam numer subkonta „STEFANIAK, 1297. " Numer KRS fundacji 0000270809

Vote up!
4
Vote down!
-2

Verita

#1513650