Myszki Agresorki sposób na praworządność

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Podczas swojego posiedzenia w dniu wczorajszym Sejm X kadencji dokonał wyboru nowych członków Krajowej Rady Sądownictwa - Kamilę Gasiuk-Pihowicz, Roberta Kropiwnickiego, Tomasza Zimocha oraz Annę Marię Żukowską.

Przyznam, że informację o powyższym musiałem potwierdzić na różnych kanałach telewizyjnych, tak bowiem wydawała się nieprawdopodobna. Mam bowiem świeżo w pamięci pełne gniewu p-ko łamaniu zasad praworządności wystąpienie posłanki Kamili Gasiuk – Pihowicz z 12 maja 2022 roku.

Te wybory teraz to skandal. To jest po prostu haniebna wrzutka i łamanie konstytucji. (Oklaski) Dzisiaj tak naprawdę głosujemy nie nad nowym składem Krajowej Rady Sądownictwa, ale nad dalszym niszczeniem przez was praworządności, dalszym pogłębianiem konfliktu z Unią Europejską, coraz większymi sumami odszkodowań, które będą płacili Polacy i Polki za wasze bezprawne działania.

To nie jest wybór Krajowej Rady Sądownictwa. To ciało bowiem nie istnieje, bo ten byt prawny został zakwestionowany przez europejskie trybunały i polskie sądy. (Oklaski) To jest fikcja Ziobry, to jest fikcja Kaczyńskiego, piramida bezprawia. Ale ona się zawali.

(]]>http://orka2.sejm.gov.pl/StenoInter9.nsf/0/0D79BA1A809A19BCC125884000765...]]> )

Okazuje się, że po 18 miesiącach fikcja pp. Ziobry i Kaczyńskiego nagle stała się realnym bytem, zaś posłanka KO Kamila Gasiuk Pihowicz nie widzi nic zdrożnego w wyborach do tego organu. Ale to tylko część prawdy. Gasiuk-Pihowicz w wywiadzie dla OKO.Press (wczoraj, godz. 21.45, a zatem już po wyborze do „fikcji Kaczyńskiego”) stwierdziła:

Kres neo-KRS-u jest coraz bliżej, jest w nim coraz mniej PiS-u. Sejm zgodnie z konstytucją wybrał swoich czterech przedstawicieli, następnie Senat wybierze dwóch swoich przedstawicieli. Niedługo będzie nowy minister sprawiedliwości, który również wejdzie w ten skład. Nadal w KRS-ie pozostanie 15 sędziów nielegalnie wybranych przez PiS-owską większość. Wcale tymi przedstawicielami sędziów w neo-KRS-ie nie są. Za chwilę będą uchwały, ustawy i odbudowa praworządności w Polsce.

]]>https://oko.press/na-zywo/dzien-na-zywo-najwazniejsze-informacje/gasiuk-...]]>

Mamy zatem jasność, jak mawiano ongiś w PRL. Dzięki staraniom ekipy Rudego neoKRS stał się KRS-em częściowo legalnym.

Teraz Sejm pod wodzą zakonnika Hołowni (trawestując wypowiedź Sikorskiego o obietnicach – dwa razy w nowicjacie to jak raz być) stwierdzi nielegalność wyboru 15 sędziów. Co prawda będzie problem, bowiem po drodze Sejm nowelizował ustawę, ale należy spodziewać się, że kolejna uchwała uzna, że zmiana była wynikiem nielegalnego głosowania przez PIS-owską większość, a zatem nie obowiązuje.

Czy to oznacza, że będą dwa KRS-y? Pewnie nie, sędziowie bowiem albo odejdą w stan spoczynku, albo też wrócą do sądzenia. Czy będą poddani dalszym szykanom?

Można się spodziewać…

W każdym bądź razie wiemy już, jak ma wyglądać „przywrócenie praworządności w Polsce”.

Uchwały, wybory i po krzyku.

A na razie z paska TVN-u zniknął przedrostek neo przed KRS-em. Bo, jeśli wierzyć posłance Pihowicz organ ten za moment będzie legalny w 40%.

15.11 2023

Ps. Ongiś, za lat PRL satyryk Pietrzak mówił, że żyjemy w epoce rozwiniętego satyryzmu. Aż strach się bać, że następnym etapem będzie komizm.

Wygląda na to, że czeka nas teraz tragifarsa…

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

 Totalniacy  tymczasowo zdjęli bariery wokół sejmu, ale mniemam, że niedługo je podwoją przed gniewem narodu.

Vote up!
8
Vote down!
0

ronin

#1656152

Vote up!
6
Vote down!
0
#1656158

Jest prośba otóż Panie chcą dokonać aborcji ale nie ma chętnego aby je zapylić. Może ktoś się zlituje?

 

z portalu X

Vote up!
7
Vote down!
0
#1656153

polskości i polskiego patriotyzmu.

Ciekawe gdzie te załgane lewackie degeneratki odstawiają swoje miotły w Sejmie?

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1656170