Hartman to charakter

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Dawno temu podczas spełniania zaszczytnego obowiązku służby wojskowej major W. podczas zajęć zadał nam pytanie: - Podchorążowie, jaka jest różnica między kurwą u nas, a na Zachodzie?

Nie wiedzieliśmy, więc major W. ochoczo wyjaśnił. Tam to zawód, a u nas - charakter.

W definicję tą wpisuje się niejaki Jan Hartman, zaangażowany w działalność żydowskiej loży B’nai B’rith, do tego używający tytułu profesora dla uwiarygodniania głoszonych pierduł..

W dokonanym na TT o godz. 9.49 lewacki intelektualista (kolejny oksymoron?) pisze:

W sprawie wojny z bolszewicką Rosją w 1920 r. to tylko chciałem nieśmiało przypomnieć, że to Polacy napadli na Rosję, a nie odwrotnie. Mieliśmy niezbyt mądry obyczaj rajdów na wschód, a potem się oburzaliśmy, że zabory, że inwazje. Trza w domu siedzieć.

Najwyraźniej Jasio Hartman jest zdania, że lata prania polskich mózgów przez nadredaktora Michnika i resztę tej szemranej ferajny wyczyściły do cna pamięć historyczną Polaków.

Przypomnijmy więc fakty, obnażające Jasia jako cynicznego kłamcę.

a)  I Lenin, i Trocki w 1918 roku uważali, że rewolucja socjalistyczna powinna rozgorzeć we wszystkich europejskich krajach. Po zawieszeniu broni na froncie zachodnim (11 listopada 1918 r.) bolszewicy zawarli porozumienie z niemieckim dowództwem, na mocy którego tereny zajęte przez armię niemiecką miały być przejmowane przez czerwonoarmiejców.

b)  3 stycznia 1919 r. została utworzona Rada Rewolucyjno-Wojskowa (Riewwojensowiet) Polski, mającą pełnić funkcję przyszłego polskiego rządu.

c)  4 stycznia 1919 r. wojska sowieckie podeszły pod Wilno. Ta data uznawana jest za początek wojny polsko-bolszewickiej.

d) 12 stycznia 1919 r. sowieckie Naczelne Dowództwo wydało Armii Czerwonej rozkaz wykonania rozpoznania w głąb do rzek Niemna i Szczary, a następnie 12 lutego aż po Bug, w ten sposób rozpoczynając operację „Cel Wisła”.

e) 14 lutego 1919 r. doszło do pierwszej bitwy koło miasteczka Mosty niedaleko Szczuczyna (ob. Białoruś).

f) W wyniku polskiej kontrofensywy 17 kwietnia odzyskano Lidę, 18 kwietnia Nowogródek a 19 kwietnia Baranowicze i Wilno.

g) Dalsze postępy w odzyskiwaniu ziem należących do Polski przed II zaborem doprowadziły do zdobycia Mińska, Bobrujska i Borysowa.

h) W lipcu 1919 r. rozpoczęte zostały rozmowy z Denikinem oraz z bolszewikami. Niestety, te pierwsze poniosły fiasko wobec nieustępliwości białego generała w kwestii granic. Z kolei sowieci byli skłonni odstąpić Litwę i Białoruś.

i) Doprowadziło to do nieformalnego rozejmu, potrzebnego bolszewikom do rozgromienia białych. Dzisiaj można jedynie gdybać, jak potoczyłaby się historia, gdyby gen. Denikin realnie patrzył na sytuację geopolityczną i przystał na zwrot ziem zagrabionych Polsce podczas rozbiorów oraz ustanowienie niepodległej Ukrainy. Podobna postawa wyłączyła pomoc ze strony Rumunii.

j)  Od marca 1920 roku trwała koncentracja Armii Czerwonej w celu uderzenia na Polskę.

k) Chcąc pokrzyżować bolszewickie plany agresji Piłsudski zdecydował się na atak wyprzedzający, mający w efekcie doprowadzić do powstania niezależnego od Rosji Państwa Ukraińskiego tzw. wyprawa kijowska (25 kwietnia 1920 r.).

l) 14 maja 1920 r. bolszewicy uderzają na kierunku białoruskim.

 

Resztę znamy.

Hartman, wzorem peerelowskich propagandystów, usiłuje wdrukować nam obraz powstały jeszcze za Stalina.

Polska atakując „zdradziecko” miłujących pokój bolszewików doprowadziła do rozbicia dwóch bolszewickich narodów – białoruskiego i ukraińskiego.

Dopiero współdziałanie z Hitlerem i zdradziecki atak 17 września 1939 r. przyniósł „wolność” Ukraińcom i Białorusinom jęczącym w ucisku pańskiej Polski.

Ta stalinowska „wolność” bardzo szybko doprowadziła do tego, że obok Wehrmachtu a także w jego szeregach walczyło przeciw Armii Czerwonej więcej byłych obywateli ZSRS niż było w Europie partyzantów!

Razem!

Najwyraźniej rację miał ś. p. major W., kiedy przed laty mówił, że Hartman u nas to charakter.

 

16.08 2019

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:6)

Komentarze

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1599909