Europarlament: odpowiedź na pytanie europosła Jacka Sarjusz – Wolskiego najwcześniej we czwartek
Wystarczy zadać sobie nieco trudu i zajrzeć na stronę Europosła.
Podaję do niej link, by jak widać samodzielne odszukanie przekracza możliwości poniektórych:
https://www.europarl.europa.eu/meps/pl/28297/JACEK_SARYUSZ-WOLSKI/home
Tam klikamy w zakładkę
Bezprawne i bezskuteczne nałożenie kary finansowej na Polskę przez wiceprezes Trybunału Sprawiedliwości z powodu niezaprzestania wydobycia przez Polskę węgla brunatnego w kopalni Turów
Prócz tekstu zapytania znajdujemy tam informację, że jest to pytanie wymagające odpowiedzi na piśmie (E-004477/2021), co określa art. 138 Regulaminu Parlamentu Europejskiego.
Pod linkiem https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/RULES-9-2021-09-13-RULE-138_PL.html znajdujemy tekst tego przepisu:
Artykuł 138: Pytania wymagające odpowiedzi na piśmie
1. Każdy poseł, każda grupa polityczna lub komisja może wnosić pytania wymagające odpowiedzi na piśmie do Przewodniczącego Rady Europejskiej, do Rady, Komisji lub Wiceprzewodniczącego Komisji / Wysokiego Przedstawiciela Unii ds. Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa zgodnie z kryteriami określonymi w załączniku do niniejszego Regulaminu (1). Wyłączną odpowiedzialność za treść pytań ponosi ich autor.
2. Pytania są przekazywane w formie elektronicznej Przewodniczącemu. Przewodniczący rozstrzyga kwestie dotyczące dopuszczalności pytań. Decyzja Przewodniczącego opiera się nie tylko na przepisach określonych w załączniku, o którym mowa w ustępie 1, ale także na ogólnych przepisach Regulaminu. Autor pytania zostaje powiadomiony o uzasadnionej decyzji Przewodniczącego.
3. Każdy poseł, każda grupa polityczna lub komisja może złożyć maksymalnie dwadzieścia pytań w okresie trzech kolejnych miesięcy. Co do zasady adresat pytania udziela na nie odpowiedzi w ciągu sześciu tygodni od przekazania mu pytania. Jednakże każdy poseł, każda grupa polityczna lub komisja może co miesiąc wskazać jedno ze swoich pytań jako pytanie priorytetowe, na które adresat pytania ma udzielić odpowiedzi w ciągu trzech tygodni od przekazania mu pytania.
4. Oprócz autora pytanie mogą poprzeć też inni posłowie. Zgodnie z ust. 3 pytania te zostaną zaliczone na poczet maksymalnej liczby pytań jedynie autorowi, a nie posłom popierającym pytanie.
5. Jeśli adresat nie udzielił odpowiedzi na dane pytanie w terminie określonym w ust. 3, właściwa komisja może podjąć decyzję o wpisaniu tego pytania do porządku dziennego swojego następnego posiedzenia.
6. Pytania i odpowiedzi, wraz z dotyczącymi ich załącznikami, są publikowane na stronie internetowej Parlamentu.
Brak jest jakiejkolwiek informacji, by akurat to pytanie było wskazane przez p. Jacka Sarjusz – Wolskiego jako priorytetowe.
Zatem zgodnie z utrwaloną przez dziesięciolecia praktyką należy oczekiwać odpowiedzi dopiero w listopadzie (11),
Gdyby z jakichś przyczyn byłoby jednak uznane za pytanie priorytetowe to i tak odpowiedzi na nie można by oczekiwać w nadchodzący czwartek.
I to by było na tyle, jak mawiał profesor Jan Tadeusz Stanisławski.
Ps. I jak było do przewidzenia tekst putinowskiej pożytecznej idiotki został już przerobiony zgodnie z tym, co zamieściłem wyżej. Jak widać nie warto milczeć. ;)
19.10 2021
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 75 odsłon
Komentarze
Niepotrzebnie komentujesz komentarz,
19 Października, 2021 - 19:59
... gdyż pytanie innej blogerki jest nie pozbawione uroku (ona, a nie Ty ma rację), albowiem:
po pierwsze primo dlaczego pan europoseł o tak długim stażu, sypiący przepisami jak z nogawki, nie postawił owego warunku priorytetowego? Zapomniał, zląkł się, zawstydził? No dlaczego.
A po drugie primo: jakie są rygory, w przypadku gdy organ do którego było wniesione zapytanie pozostaje w zwłoce, albo co weselej, oleje pytanie i pytającego? No co wiesz?
Jeśli wiesz co będzie, to chętnie był bym się dowiedział, a jeśli nie wiesz to po co recenzujesz inną blogerkę i w dodatku jeszcze epitetujesz? Co? Chcesz, aby Cię sumienie kopło, tak jak mnie wczoraj?
Wszak ona ma rację!
Apoloniusz