MY! Motłoch!

Obrazek użytkownika Apoloniusz
Idee

Zapewne starsi pamiętają, a młodsi być może ze słyszenia – słynne „wejście” Bolka w parlamencie amerykańskim: My! Naród. Można by dyskutować, czy wówczas byliśmy społeczeństwem, państwem, narodem czy już motłochem, natomiast nie ma wątpliwości, iż Motłochem jesteśmy teraz. Czymże to, różni się jedno od drugiego? Ano tym, że państwem, społeczeństwem, czy w ogólnym pojęciu narodem rządzi rząd, wybrany jak wiadomo przez parlament, wybrany jak wiadomo zresztą, w wolnych wyborach – przez naród. Kropka. A motłochem nie rządzi nikt, gdyż Motłoch rządzi się sam sobą czyli rządzi ten kto chce, albo kto wcześniej wstanie i robi się burdel w państwie. Jasne jak słońce.

A dlaczego jesteśmy motłochem, to chyba oczywiste, gdyż aktualnie pomiędzy Wisłą, Odrą a Bałtykiem rządzi i pan Prezydent, i pani Gosia, i pan Ordynator, i czasami dadzą porządzić Panu premierowi. Ja czy Ty, Panie Czytelniku także jeśli chcesz możesz porządzić, a co.

Czy jest jakieś lekarstwo na obecny stan naszego państwa rządzonego przez nie wiadomo kogo i kiedy? Oczywista. Wszyscy kandydaci powinni się zebrać gdzieś na Starówce (dla każdego jednakowa droga), usiąść przy stoliku, zamówić picę z piwem i ustalić raz na zawsze, że w poniedziałek rządzi pan Prezydent, we wtorek pan Ordynator, we środę pani Gosia, we w czwartek związki zawodowe, no a w piątek trzeba niestety władzę przekazać panu premierowi Mateuszowi, w końcu za coś bierze pensję. W niedzielę, wiadomo wszyscy do kościoła więc sprawa w rządzeniu prosta. Pozostała sobota. W sobotę rządzimy my. Wszyscy, czyli Motłoch. I po co te awantury!

PS. Jak zwykle: Do naszego Dobrodzieja Gawriona - Administratora: uprzejmie proszę nie wywieszać niniejszego felietonu w rubryce pt., "Redakcja poleca", gdyż kto będzie chciał się zapoznać z treścią to zdąży, a poza tym przykro mi gdy jednego dnia rano wywieszasz, a wieczorem sru kopa i zdejmujesz, co ja jestem pan Banaś (bez obrazy Panie Prezesie). Uwaga: PS zapożyczony z postu „Ile jeszcze lżenia naszej Ojczyzny przed nami” z dnia 02.01.2020
 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:5)

Komentarze

to nie lzia?    I gdzie sie podzial ten cholerny Aneks?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1615005

... cokolwiek zmieniać. Jest fajnie. I tak dla przykładu: odsłuchałem "Dziennikarski poker" z dr Targalskim, który w 12 minucie mówi, iż pan Gowin i jego akolici dokonali wpisu w ustawie dot. sędziów, iż :cyt."sędziowie, którzy nie stosują prawa polskiego nie są z tego tytułu pociągani do odpowiedzialności" my, z wypiekami na twarzy kibicujemy przepychankom dotyczącym w/w ustawy, a tam taki gniot.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Apoloniusz

#1615010

Niech forsiasta władza sfinansuje tysiąc autobusów do Brukseli i wyśle tam pokrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości z hasłami: UNIO, precz od polskich reform! Unijne łapska, precz od polskich ustaw! Popieramy Izbę Dyscyplinarną w SN! Polacy murem za zmianami w wymiarze sprawiedliwości!

Etc.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1615013

mszą (ale nie pokrzywdzeni, ale krzywdzący) już będą w Eurokołhozie, a gdy komuś by to nie pasiło to też pojedzie! Dla wszystkich q....w starczy miejsca.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Apoloniusz

#1615041

Jesteś za, czy przeciw? Bo jeśli nic nie można zrobić .... poza czekaniem na rząd, to ....

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1615058

Dobry pomysł, jak widzę to wszystko, to mam szczękościsk. W Unii wszystkim kręcą Niemcy, reszta to figuranci od pyskowania. Decydowali o naszym sądownictwie  za okupacji, chcą i teraz za "demokracji" . Cele te same, dominacja i imperialne zapędy, metody "nowoczesne".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

janksero

#1615140