Nic się nie stało, Polacy ! Nic się nie stało !

Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

Z tym papugą co trzyma złodziejską kasę to cyrk ! Już pomijam kwestię, że specjalista od pisania ustaw być może także podpowiadał panu ministrowi Z. Ziobro, jak ma wyglądać ustawa, aby była furtka ( to się za czasów prezydenta Bolka nazywało: falandyzacja prawa). Natomiast należy zastanowić się nad sprawą, która w istocie nikogo nie interesuje: ani media, ani polityków, ani gadających głów w "przekaźnikach" obu stron, ani nawet tzw. "totalnej opozycji", która łasa na rozgłos chwyta się każdego ździebełka w oku aby tylko spróbować się wylansować. Cisza.

Otóż chodzi o ni mniej ni więcej tylko o prosty fakt, iż osoba, którą pan Prezydent Rzeczypospolitej desygnował do stworzenia ustawy która byłaby przykładem jak powinna wyglądać ustawa zgodna z prawem, otóż ta osoba przetrzymuje pieniądze do osobników podejrzanych o okradzenie państwa, aby te pieniądze nie zostały zarekwirowane przez państwo.

Ktoś taki podpowiada Prezydentowi Rzeczypospolitej i co ? I nic. Pan Prezydent (nota bene prawnik ) milczy. Zaufana osoba pana Prezydenta kitra przed prawem milion złotych, a pan Prezydent - pierwsza osoba w państwie - milczy !

Nic się nie stało, Polacy ! Nic się nie stało !

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)

Komentarze

"Michał Królikowski (ur. 8 grudnia 1977[1] w Płocku) – polski prawnik, adwokat, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, w latach 2006–2011 dyrektor Biura Analiz Sejmowych, w latach 2011–2014 podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Kr%C3%B3likowski

Jak może wynikać z powyższego -- powinien napisać jeszcze ustawę o uniwersytetach.

"Prof. Michał Królikowski nie jest w żaden formalny sposób afiliowany przy urzędzie prezydenta - podkreślił prezydencki doradca prof. Andrzej Zybertowicz. - Nie jest też tak, że kierował zespołem, który przygotowywał projekty ustaw o KRS i SN - dodał."

http://www.rp.pl/Sadownictwo/170929494-Prof-Andrzej-Zybertowicz-Prof-Michal-Krolikowski-nie-jest-afiliowany-przy-prezydencie.html

Tak się przypadkiem tylko kręci tu i tam... każdemu się może zdarzyć.

"Święczkowski mówił w piątek także, że oprócz wspomnianego miliona, w marcu i kwietniu Królikowski przyjął na konto "150 tysięcy dolarów oraz kilkaset tysięcy złotych, część z nich również w ramach tak zwanego depozytu adwokackiego".

O tych kolejnych przelewach poinformował prokuraturę tydzień temu w czasie przesłuchania Wojciech Ch. - ten sam, który wcześniej złożył w depozycie adwokackim milion złotych."

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/michal-krolikowski-depozyt-adwokacki-i-sledztwo-ws-wyludzen-vat,775256.html

To też ciekawe samo w sobie.

 

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Jacek Trzaska

#1548936

właśnie, chodzi o zasadę.  A tu,  wszystko jest fajnie. Rzecznik prezydencki lansował pana (jak się okazuje) profesora. Teraz rzecznik nabrał wody w usta i cicho sza, a wypowiada się inny profesor, że niby "wicie rozumiecie": szarówka i nikt nic nie widział, że w sumie to takie tam nieporozumienie, nie ma o czym mówić.

Zamiast pierwszy profesor następnego dnia jak pieniążki wpłynęły na konto, pognać z nimi do prokuratury, to pan profesor nie dopatrzył się. Ileż to już razy różni prominenci się "nie dopatrywali" z samych procentów żyłbym sobie na bermudach do końca życia.

A mi się tak po prostu wydaje, że to Pan Prezydent jest gospodarzem Pałacu Namiestnikowskiego na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, że to Pan Prezydent podjął się pokazania narodowi jak ma wyglądać prawidłowa ustawa o sądach (wszak po pan Prezydent to wetował), i że to na Panu Prezydencie ciąży obowiązek wyjaśnienia temuż Narodowi jak to się stało, że się tak stało jak się stało.

A póki co: "Nic się nie stało Polacy ! Nic się nie stało !"

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Apoloniusz

#1548940

a temu panowi to powinni zabrac tytulkim i posadki niech qwa lopata popierdyka albo kamienie lupie a nie ze un wielki prawnik itp.a co na to p.prezydent?

Vote up!
1
Vote down!
0

marekpolo

#1548946

Przychodzi do adwokata Kowalski i wpłaca depozyt. Po kwartale okazuje się, że on jest Don Kowalski szef wszystkich szefów. Don Kowalski oświadcza, że adwokat, doradca w sprawach legislacji, jest przez niego opłacany.  Wniosek : czynny adwokat nie może być stroną, doradcą w legislacji. Konflikt interesów. 

Vote up!
2
Vote down!
0

#1548957