Brązowa Konfederacja czy "Trzecia Siła" ?

Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

Obserwując poczynania pana posła Grzegorza Brauna, łacno dojść do wniosku, iż pierwszym celem taktycznym jest podporządkowanie sobie Konfederacji. To sejmowe stronnictwo (co by nie mówić) w zasadzie akceptuje i formę pana Brauna i treści wygłaszane przez niego nie tylko z mównicy, ale także z konferencji organizowanych na schodach w Sejmie. Można ostrożnie przyjąć, iż Konfederacja stała się braunowska, czyli oprócz "Szczęść Boże" na dzień dobry, wiele w niej nowego dopatrzyć się nie da. Panowie posłowie w zasadzie są zadowoleni z obrotu sprawy, ani pan Winnicki, a pan Bosak nie oprotestowują przywództwa więc jest gites i tenteges, a skoro tak to nam prostym ludziom nic do tego jak się "Narodowa 11-ka" mebluje.

Przed ostatnimi wyborami wieszczyłem, iż siły narodowe mimo swych skromnych możliwości staną się w naszym kraju "Trzecią siłą" zaraz po centrowym PiS-ie oraz czerwono-różowej sitwie,  lecz czym było bliżej do wyborów tym mój - i wielu tu piszących - entuzjazm malał, a wreszcie popełniłem wpis; "Pa, pa Trzecia Siło" do następnych wyborów". Wykrakałem, jest jak jest bez żadnych podtekstów i konotacji z mojej strony odnośnie nomen omen brązowego "koloru"  Konfederacji... itp., itd, ale takie porównania niebawem nastąpią, ze strony naszych "przyjaciół" z za zachodniej granicy, wschodniej i tych "spod góry Synaj".

Bóg istnieje, albowiem wyobraźmy sobie sytuację w której spuściłby na moment oczy z naszego kraju i PiS zamiast owych 235 posłów miałby 230, a różnica skapnęłaby do Konfederacji. Pójdźmy dalej w dywagacjach: totalni stworzyliby totalny rząd, konfederaci kilka ministerstw (jako języczek u wagi) np: MSW, albo MSZ albo nawet premiera (łatwo zgadnąć kogo!). Czy wówczas byłby problem z wojskiem USA w Polsce? Chyba nie, Czy byłby problem z ładowaniem pieniędzy w +-sy dla dzieci i nas staruchów? Chyba nie. Czy byłby problem z totalnymi złodziejami? Chyba nie (coś za coś), a z czym w takim razie byłby problem? Otóż my 90% mieszkańców wydłubywali byśmy kit z okien, gdyż pozostałe 10% "by się wykarmiło". A dlaczego byłaby bryndza i nieklawo, gdyż obecnie jako kraj złupiony do fundamentów musimy tańczyć jak nam zagrają i "kochać" zagranicznych inwestorów tak długo jak długo nie staniemy na własnych nogach. Oczywiście nie znaczy to, iż mamy chodzić im ... bez mydła, ale mieć w pamięci, iż jesteśmy zadłużeni na kilka pokoleń. Więc hasło na teraz: zagryźć zęby i do przodu.

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:15)

Komentarze

Monarchista, liberał, narodowiec, konserwatysta, wolnościowiec ale propaństwowiec choć antysystem, ultrakatolik ale trads z sektami w tle i poprawiający katechizm, antykomunista ale przeciw USA, antysocjalista więc przeciw II. RP. Chętny do chłostania homo. To nie cyrk, tylko poważne posłowanie dzięki kiwaniu się i mrużeniu oczu przy dziwnych nawijkach do kamerki. Może wiec patostreamy mają przyszłość

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1609833

powinni być akceptowani. Dalej, po obu stronach działając w dobrej wierze, w czasem trudnej dyskusji możemy wypracować pożyteczny rezultat. Współpraca z monarchistą, liberałem, narodowcem, konserwatystą, wolnościowcem, propaństwowcem choć antysystemowym, ultrakatolikiem, nawet z sektami w tle poprawiającym katechizm, antykomunistą nawet przeciwnym USA, antysocjalistą przeciwnym II RP oraz chętnym do chłostania homo - tak. Ze wszystkimi z tych ludzi można się dogadać, by zrobić coś dobrego dla Polski. Byle ten wspólny cel istniał rzeczywiście i nie był lipą.

Najważniejszym i prawie jedynym wymaganiem jest faktyczne działanie w dobrej wierze, a w przypadku polityki chodzi o działanie dla Polski, dla polskiej racji stanu.

Wiem, że tak jest i jednak sprawdzam co kto potrafi i co robi. I niech stolarz nie bierze się do naprawiania zegarków, bo w tej dziedzinie może tylko spieprzyć. Tylko wyjątkowo może mu się udać. Ale nawet do kanapy musi wołać tapicera.

I niestety, podobnie patrzę na czołowych polityków Konfederacji. Konkrety. Konkrety.
I tak:

JKM posługuje się prymitywną imitacją dogmatycznego liberalizmu, który może dobrze działa w salonowej gadaninie, ale w prawdziwej polityce prawie zawsze jest oszustwem, wprowadzającym w błąd. A więc lipa.
Albo Braun opracował piękną opowieść o alternatywnej historii Polski, jako ofiary husyckiej grabieży, która niszczy Polskę od XV wieku do dzisiaj. To się nadaje na scenariusz teatralny albo filmowy, ale miejsce takiej fantazji jest na scenie, a nie w prawdziwej polityce. Czyli znowu lipa.

Podobne wrażenia można odnieść po przyjrzeniu się pozostałym przywódcom.

I dlatego mówię lipa. Napisałem gdzieś indziej, że w Konfederacji jest sporo, albo nawet bardzo dużo ludzi prawdziwej dobrej woli, którzy rzeczywiście chcą zrobić coś dobrego dla Polski. Mają szansę. Ale w pierwszej kolejności muszą oddestylować tę lipę.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

michael

#1609874

Listopad, Styczeń, okupację, a później Czerwiec i Grudzień - oprócz naszego. Żyjemy bez ulewania polskiej (naszej) kwi już prawie 50 lat. Niektórzy, aż nogami przebierają aby spowodować rebelię. Na ten cel znalazłyby się i ruble, i euro i szekle i dolary. Bardzo łatwo działać na osłabienie i tak słabego rządu (nie strzela gumowymi kulami), "psy" po cywilnemu ne kopią leżących demonstrantów, na przesłuchaniach nie łamią kości - można bezkarnie pluć ile wlezie i do woli - to co to zarząd? Poseł Braun twierdzi, że to" rząd warszawski". Odwaga staniała. Jakoś nie przypominam sobie aby obecne "kozaki" z takim animuszem pluli na poprzedników z PO, lub SLD, więc nic dziwnego, że robią co mogą aby powróciły stare komuchy i różowa swołocz.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Apoloniusz

#1609931

Apoloniuszu - nie przypominasz sobie...to może odśwież pamięć. Konfederaci nie ponoszą odpowiedzialności za niedomogę twojego "przypominania".

Piszesz, że dzisiaj 'policjanci w cywilu' nie kopią leżących demonstrantów - a o Wrocławiu nie słyszałeś? Okładanie metalowymi pałkami, gazowanie, polewanie wodą dwa tygodnie temu uszło twojej uwadze? I tak dalej i tak dalej, szkoda strzępić klawiatury.

Ostatni akapit twojego komentarza jest podły.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5
#1610168

riposty. Czy organizatorzy zaskarżyli rozwiązanie marszu (bo też nie słyszałem) do sądu? Zgadzam się z Tobą, iż szkoda klawiatury, ale jednak odżałuję i spytam, czy z reszta argumentów się zgadzasz, skoro nie wytykasz? To fajnie, wreszcie mamy wspólną "płaszczyznę" wedle Brązowej Konfederacji.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Apoloniusz

#1610175

Używasz określenia "Brązowa" dlaczego akurat ten kolor wybrałeś dla Konfederacji?

Dlaczego przechrzciłeś Wrocław na Breslau - i na jakiej podstawie przyznajesz mu szczególne/własne prawa?

I na koniec: czy poza tym dobrze się czujesz?

Mija ponad doba - a odpowiedzi nie ma. Ot, rzuciło się brunatnym błotem, pomyjami chlusnęło i Apoloniusza wcięło. Za to moje rzeczowe pytania się spałowało. Na szczęście od dziecka jestem nieczuła na oceny.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5
#1610182

nie prostemu propagandziście abakusowi lecz normalnym czytelnikom.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5
#1610156

Ignorowali go jak mogli - ale w końcu stracili by całkowicie tytuł do 'niezależności' i 'patriotycznej' auto-promocji.

Teraz muszą pokornie wysłuchać, co Grzegorz Braun ma do powiedzenia na temat ich klakierskiej postawy wobec np. zakupu F35. Red. Gromadzki nie miał łatwego zadania.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5
#1610171

Zastanawiam się co to za towarzystwo rej wodzi na tym portalu. Rozumiem, że można się spierać o kształt państwa, o ideologię ale żeby bredzić bez sensu. Kolejny bloger pisze od rzeczy o Braunie i Konfederacji.

Czy tu jest jakiś specjalny wysyp przygłupów/funkcjonariuszy, który zamiast argumentów używają jakiś durnych kalek od Sakiewicza, etykiet od Targalskiego? PiS im się na mózg rzucił? Świata poza nim nie widzą?

Dla kogo oni to piszą? Dla takich jełopów jakimi sami są?

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5
#1610176

Myślę, że na każde z nich odpowiedź jest twierdząca. Tak topi się portal.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1610183

To ci sami co rej wodzą w naszym państwie.... starsi i mądrzejsi.

To nie politycy rządzą państwem. Zawsze rządzi jakaś oligarchia...u nas- bankierzy.

Kreacja pieniądza daje władzę.

ZUS jest bankrutem, emerytur nie będzie.

Banki centralne pozwalają bankom komercyjnym pożyczać pieniądze bez pokrycia.

Bank centralny wytwarza dług.

PKB nie istnieje. Wzrost gospodarczy...to absurd.

Rośnie tylko zadłużenie....i długotrwała bieda.

https://www.youtube.com/watch?v=X293pfzsYc4

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

Verita

#1610184

...czyli Talmud stosowany. Zatrważające, co zostawiamy naszym dzieciom, wnukom. Nikczemność 'starszych i mądrzejszych' nie mieściła się dotąd w polskich głowach. W mojej też. Dopóki nie przeczytałam tłumaczonego przez księdza Justyna Pranajtisa Talmudu. Oni nie maja hamulca ani żadnych skrupułów. Jeśli ktoś myśli, że jakieś częściowe ustępstwa załagodzą te hieny - to szczęścia życzę.

Jak długie mają szponiaste łapska - widać po wczorajszych perypetiach Wojciecha Sumlińskiego z salą na spotkanie z czytelnikami. Gmina żydowska rządzi Kurią!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1610188

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...o charakterze zbrojnym...ponieważ brak nam Króla, Chrystusa Króla !

Ministrowie odprawiają swoją szopkę rządzenia narodem.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

Verita

#1610189

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Ostry został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Jestem tutaj niezbyt długo ale bardzo szybko to samo zaobserwowałem

Jest tutaj tzw. GTW czyli Goowno Trzymające Władzę pod bardzo ścisłą ochroną właściciela tego portalu

Wydaje mi się że właściciel mieszka w Polsce i odwiedzili go pewnego czasu smutni Panowie od szeregowego pOSŁA z kotem i złożyli mu tzw. "propozycję nie do odrzucenia" po której właściciel narobił w majty i posłusznie ją przyjął

A że do pomocy utrzymywania jedynej słusznej linii portalu przybłędało się kilku głąbów najczęściej spoza granic RP czyli nieudaczników życiowych co musieli uciekać za granice aby tam robić kariery biegając z wiaderkami z farbami po budowach czy nadstawiając "policzki" dla jankesów to portal wygląda jak wygląda: jak PIS'owski ściek tzn. słup ogłoszeniowy na którym nic innego się nie przebije

Zauważyłeś jeden z komentarzy jankeski w którym płakała że tutaj są antyżydłaki? To wiele mówi o tym kim ona jest, po co tu jest i po co portal jest taki jaki jest

Dwa szybkie przykłady cytatów jankeski piszącej po Polsku:

"Polska to zaścianek" (czytaj zadupie)

"Polska to Kozia Wólka"

Polacy: "charczą na polskie podatki"- "załamują ręce na lewicowość PiS-u"-  "patrzą ze wzgardą na Magdalenkę"- "krytykują rusofobię"- "spluwają na Żydów" 

 

Ma ktoś jeszcze jakieś wątpliwości kto jest kim?

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6
#1610191

o nicku @zwykły polak. To jest jakieś paskudne indywiduum, prowokator.  Anty polak.

Uważam, że trzeba ich ignorować i po prostu pisać dla tzw. "kowalskiego".

Zresztą oni sami się orzą.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5
#1610194

Niewiele już brakuje, aby została przekroczona 'masa krytyczna' - i ostatni przyzwoici zostaną zalani szambem. Dawny poziom portalu spadł na dno. Trudno: zły pieniądz wypiera dobry. Ale "broni się jeszcze z wież Alpuhary
Almanzor z garstką rycerzy" ... z radością witam każdy, nawet polemiczny wpis, który nie jest bluzgiem. Jeśli chodzi o listę harcowników, ordynarnych trolli i fałszywą flagę - na tym portalu jest długa. Powzięłam postanowienie - i jest mi z tym dobrze: nie karmię trolli, nie czytam, nie oceniam, omijam. Warto przewinąć stek bzdur różnych warchołów, aby wyłowić perełki, smakowite kąski, błyskotliwe riposty. Klasą samą dla siebie i nagrodą za wytrwałość są odcinki powieści o Hiobowskich!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5
#1610205

Też jestem tu od ładnych paru lat, i zmian wielkich nie widzę, może poza nickami tej samej agentury...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1610209

Zajrzałam na Twój profil - faktycznie trzy lata temu było już kiepsko.

Ja się już tu 'bujam' osiem i pół roku. Kilkakrotnie zastanawiałam się, co jeszcze tu robię. Wciąż się zastanawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1610229

Oj "markowa", może się zdziwisz, ale "bujamy" się tu w podobnym przedziale czasu, choć zniknąłem na chwilę, bo życie stawiało przede mną trudne zadania.
Miałem tę przyjemność uczestniczyć w dyskusjach z Tobą, znacznie wcześniej, niż okres istnienia faceta, pod tytułem "a nie mówiłem" :).

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1610234

Przyznasz, że w tych pionierskich czasach otwierało się "NP" - i od razu jak nie Seawolf to Contessa, wspaniałe 'pióra'. Lekkie i błyskotliwe. Elig też pisała ciekawie, do tej pory się trzyma, ale już bez tej brawury, co dwoje mistrzów. No cóż, dobrej nocy, druhu!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1610236

Nie, nie jestem "Lupus".
Nie byłem nikim znaczącym na ówczesnych "Niepoprawnych", a nasze z Tobą relacje, od pewnego momentu, należałoby określić jako "szorstkie", czego z perspektywy lat bardzo żałuję.
Nigdy jednak, nawet w "krytycznych" sytuacjach, nie zwątpiłem w Twoją mądrość i nigdy nie utraciłaś mojego szacunku.
I tak trwa to do dziś...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1610311

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1610473