Apoloniusz - blog

Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

Kampania wyborcza ukazała opinii publicznej dwa stanowiska dot. REPARACJI oba negatywne: opozycja zrzeknie się natychmiast, rządzący lekceważą powagę zagadnienia.

Proszę sobie wyobrazić sytuację, iż zdarzył się cud i jedna ze stron załatwiła owe trzy, czy pięć bilionów dolarów i część już jest do dyspozycji Polski, lub jest zagwarantowana na 100%. Nie trzeba szklanej kuli, aby przewidzieć, iż 350...

4.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Świat

Spróbujmy zrobić takie założenie, iż owa wojna jest wojną zastępczą (tzw. „ang. proxy war”) i pokuśmy się o uzasadnienie naszej tezy.

Wariant pierwszy: Rosja definitywnie i całkowicie przegrywa. Upada obecny rząd, alianci przystępują do ograniczonej okupacji: nakładają drakońskie odszkodowania, likwidują przemysł zbrojeniowy, wyrażają zgodę na posłuszny sobie rząd Rosji. W przypadku przegranej...

3.55
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.6 (14 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Świat

Wojna prowadzona jest po to, aby doprowadzić przeciwnika do ruiny. W toczonej wojnie wyraźnie widać, iż przy okazji samemu można doprowadzić się do ruiny, poprzez brak dostatecznej wiedzy rachunkowej, aby przewidzieć skutki podstawowej zasady przy wywołaniu agresji, a mianowicie:  pieniądze po trzykroć!

I będzie co ma być, a mianowicie Bidzie zabrakło wszystkiego, czołgów, armat, karabinów, a...

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

Znamy z historii, że Targowica, że Caryca, że Prusaki , ale w minionych kilku latach widzimy, iż wielu Polaków się zaświniło. Co jest powodem ześwinienia się człowieka? Kiedyś powodem był przypadek. Gdy w czasach już historycznych ktoś zapragnął wyjechać  na zachód i zderzył się z esbeckim ultimatum: lojalka za paszport. Albo „był kimś”, miał autorytet, ale miał rodzinę a kochał inaczej, albo...

4.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Świat

Prezydent Biden przyleciał do Warszawy, a nad Berlinem i Paryżem być może akurat spuścił wodę w samolotowej toalecie. I dobrze. Ale czy my jesteśmy niezbędni jak ów gwóźdź w ścianie (gdy gwoździa nie ma, to kufajkę mus położyć na podłodze!), to się dopiero okaże.

No bo tak: od dawien dawna wiadomo, że obie wspomniane stolice do spółki zresztą, za Moskwą nogami przebierają, aby USA wypchnąć z...

4.5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

Przez ostanie kilkanaście miesięcy Prawo i Sprawiedliwość zajmowało się handryczeniem z pewnym kretynem i szalbierzem. I udało się! Na zasadzie kto z kim przestaje … teraz PIS także boi się własnego cienia.

Czy PIS musi przegrać ? Nie, nie musi, ale najpierw sam z siebie powinien uwierzyć w zwycięstwo, no i przede wszystkim przestać lansować swoich wrogów.

Skoro już wiemy co powinien zrobić PIS...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

Czy możemy wyobrazić sobie sytuację, że rząd Tuska i komuchów byłby zdolny pozbawić Polskę suwerenności? Tak, oczywiście, oni są do tego zdolni, dlatego trzeba uważnie patrzeć im na ręce.

Czy można sobie wyobrazić sytuację, że nasz rząd, prawicowy, patriotyczny, mógłby dopuścić się takiej podłości? Oczywiście, że nie. Za żadne skarby w świecie.

Złośliwi (komuchy i tuskoidzi) przypominają, że to...

4.2
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.2 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Idee

Kto nie zna redaktora Witolda Gadowskiego! Każdy zna, ba każdy lubi Pana Witolda, bo niby jak inaczej. Można "... nie lubić poniedziałków", szczepionek, albo szarugi za oknem, ale nie jego.

Otóż Pan Gadowski w swym ostatnim filmiku na jutubie oprócz zwyczajowych strasznych, kiepskich i radosnych wiadomości wystąpił z apelem, żeby wszyscy oglądający, którym zależy na dobru Rzeczypospolitej,...

3.55
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.6 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

Moim skromnym zdaniem "na posła" idzie się po to aby się nachapać, później długo, długo nic i na koniec, przed kolacją pomyśleć o sprawach publicznych, a jak się nie uda, to jutro, maniana.

Oczywiście mogę się mylić i krzywdzę posłów, którzy posłują dla idei, więc przyrzekam, iż zjem swój kapelusz jeśli wskażecie mi tych ideowych posłów, nie korzystających garściami z koryta, ale póki co to...

3.55
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.6 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Świat

To nie to samo, gdyż skutkiem obecnie prowadzonej wojny Rosja wcześniej czy później zostanie wyparta z Ukrainy, ale Ukraina poniesie klęskę, totalną klęskę skutkiem totalnej wojny.

Można przeczytać publikacje, iż Stany udzieliły pomocy 18 miliardów dolarów, my, Polska około 2 miliardów, a Ukraina poniosła straty 300 miliardów, zresztą tyle samo co agresor – Rosja.

Co z tego wynika? Ano to, iż tzw...

4.6
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Świat

Ostatnio nawiedziły Rosję same klęski: a to krążownik ktoś zatopił (na pewno Ukry, ale pewności niema), a to zatopiony rurociąg ktoś utopił (chyba Ukry, ale pewności nie ma), no i teraz ten most.

Coś chyba za dobrze idzie.

Taka mała ciekawostka. Po obu stronach mostu straże, pod wodą nawet delfiny, w powietrzu obrona, że palce lizać i jedzie sobie tir, wartownik spojrzał – OK.  – i pajechali, na...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Świat

Swego czasu murzynek Kali wybrał się na wyprawę do sąsiedniego bantustanu po krowę. Prosta sprawa - pomyślał Kali - przecież tam, w tym sąsiednim bantustanie wszyscy tak kochają Kalego, iż tylko czekają na to, aby przyszedł i wziął sobie jakaś krowa.

Ale wnet się okazało, że wyobrażenia Kalego o miłości sąsiadów do niego, były błędne i zamiast dostać krowę dostał baty. Kali nie ziewając wydał...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

Polska zbroi się na potęgę i słusznie. Na zbrojenia idą miliardy złotych - też słusznie, po splantowaniu polskiego przemysłu i polskiej armii. Tylko dlaczego te nasze (bądź co bądź) pieniądze wydawane są gdzieś tam, poza granicami Polski, pytanie wbrew pozorom nie pozbawione uroku i na pierwszy rzut oka odpowiedź jest prosta: bo polski przemysł (zrównany z ziemią) nie ma mocy produkcyjnych.

I...

3.05
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.1 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

Truizmem jest twierdzenie, iż do prowadzenia wojny potrzebne są pieniądze. Wojna Rosji z Ukrainą dobitnie ten fakt nam, Polakom przypomina. Ośmielam się twierdzić, iż Polska ponosi znacznie większe koszty niż Stany Zjednoczone, ale po kolei.

Zgadzamy się z tezą, iż Ukraińcy walczą za nas, oni się wykrwawiają po to, aby nie ginęli polscy żołnierze i jest w tym twierdzeniu sporo racji, ale warto...

3.9
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

Nadchodzi czas rozliczeń.

Nie byłoby obecnych bogatych Niemiec, gdyby nie rabunek naszego kraju, przez ich rodziców. Niby takie proste, a tak trudno dzisiejszym Niemcom zrozumieć tę prawidłowość, że obecny dostatek zbudowany jest na krzywdzie naszego narodu, a obecny dobrobyt zawdzięczają morderstwom i rabunkom swoich ojców i swoich matek. Tak Niemcy, to wasi ojcowie i wasze matki bombardowali...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Świat

Wojna: cztery miesiące, czy 12 lat?

Wielu ekspertów rozkłada Wojnę Ukraińską na czynniki pierwsze: mieli wygrać, a przegrywają, Niemcy (cichy sojusznik  Rosji, kiedyś Ruskie byli cichym sojusznikiem Niemców - teraz na odwrót) mieli pomagać, a utrudniają, Ameryka zbroi niby, ale tak, aby nie urazić agresora i tak dalej i tak dalej.

Warto zastanowić się i ogarnąć ten konflikt w szerszym kontekście...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

My, trzydziestoośmiomilionowy naród z tysiącletnią historią błagamy: dajcie nam co łaska, a my w zamian, już jutro gotowi jesteśmy założyć stroje pokutne, powrozy na szyję i na kolanach pokłusować do Berlina, czy do Brukseli czy nawet do Australii i z powrotem, tylko dajcie nam trochę Eurosów.

Przyrzekamy, że nie tylko zmienimy wraże ustawy, ale jak będzie taka wasza wola to i konstytucję...

4.55
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Świat

Bida kaput!

Trzeba być pozbawionym wyobraźni, aby zadzierać z najsilniejszym i najbogatszym krajem świata, a tak właśnie postąpiły władze Rosji. Pomijając międzynarodowe trybunały biorące się za sądzenie zbrodni wojennych, należy oczekiwać, iż ktoś przy zdrowych zmysłach spowoduje opamiętanie i Bida powróci potulnie do swego kącika. Może być jednak za późno na cichy powrót i w istocie nie będzie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Świat

Zgodnie z przewidywaniami, UE nałożyło na Polskę nowe sankcje: zagłodzą Polskę ludźmi uciekającymi z Ukrainy. 

Czy zamiast żebrać po korytarzach w Brukseli nie lepiej wreszcie wyegzekwować należne Polsce środki! Przecież - do cholery - nie jesteśmy bezsilni, trzeba się niestety postawić lewakom, a sprawa jest prosta:

Po pierwsze należy zwrócić się, nie do UE, gdyż to żaden "partner" (albowiem nie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

Do Polski, do nas przyjechało około półtora miliona ludzi. Nie Ukraińców, nie uchodźców, lecz ludzi. Z reportaży można naocznie się przekonać, że przyjechały kobiety z dziećmi oraz  niewielki procent ludzi starszych. Oczywiście, że nie przyjechali bogacze rozdający złote świnki, lecz ofiary wojny, potrzebujący pomocy i wsparcia, głodni, zmęczeni, często złamani psychicznie. Nie posiadający nic (...

4.8
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (19 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Świat

czego potrzeba, aby powstał twór od Lizbony do Władywostoku?

Trzeba połączyć lądem Rosję z Niemcami. Ukrainy już nie ma, na drodze została tylko Polska. Tylko nasz kraj.

Aby dać Rosji pretekst "wejścia" do nas wystarczy (na przykład) przekazać Ukrainie tzw., "broń ofensywną" jakimi zapewne są samoloty szturmowe i bombowe.

Tylko tyle: pomyśleć! ...  i aż tyle. Przecież my nie mamy nawet dziesiątej...

3.3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

Biorąc problem na chłopski rozum, to wypada się dziwić, iż trzeci rok rządzący nie zrobili symulacji: co by było gdyby Funduszu Odbudowy nie było.

A, że nie będzie to jasne nawet dla Jasia z pierwszej klasy, albowiem owe mityczne palety pieniędzy są taką marchewką majtającą się na wędce przed leniwym osiołkiem. Gdyby nasi rządzący usiedli i zastanowili się, co należy zrobić, aby miliardy jednak...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Świat

Ponad 80 lat temu Niemcy zdobywali Kijów ...rozpętali Wielką Wojnę Ojczyźnianą. Ddzisiaj zanosi się na to, że ponownie trzeba będzie ogłosić Wielką Wojnę Ojczyźnianą: brat będzie bombardował brata. Znów zapłoną rosyjskie wsie i posiołki kryte eternitem, znów samoloty będą ostrzeliwać kolumny bezdomnych Bogu ducha winnych ludzi, jak wtedy w czerwcu 41 roku, ale tym razem to nie faszyści będą za...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

Nasz ukochany Rządziunio skasował nam podatki i zamiast 48 zł zapłacić za kaszankę z dodatkami zapłaciłem tyle, że dokupiłem jeszcze mandarynki dla wnusiów. Niech także się ucieszą, z dobrego serca pana Premiera.

Gdy tak rąbałem kawior na kolację (wcześniej napocząłem przy śniadaniu, później nafutrowałem się na obiad), to mając pełny brzuch zacząłem myśleć jak ów góral (jak mom chwilę czasu to se...

4.85
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

Pan Doktor jest autorem hasła „Armia Nowego Typu”, rozpowszechnionym w połowie Polski ( Polska jak wiadomo podzielona jest na dwie połowy: większa połowa Polski fascynuje się igrzyskami kowidowymi, a mniejsza połowa tym, czy będzie wojna czy nie), więc termin „Armia Nowego Typu” jest znany i dyskutowany od Bałtyku po Tatry wśród autorytetów i ekspertów od pewnego czasu w zasadzie bez żadnych...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Świat

Rzecz będzie o tym czy Ukraina zostanie zaatakowana przez Rosję i choć jest to wedle większości ekspertów sprawa przesądzona, lecz dopóki „piłka w grze” warto postawić (otwarty w istocie problem), czytelnikom pod rozwagę, zwłaszcza iż piszący ma zupełnie odmienne zdanie niż ogół zajmujący się tym zagadnieniem.

Na początek zastrzeżenie: nie chciałbym być posądzony, że jestem miłośnikiem Rosji,...

4.25
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

Ileż to było roboty, ileż to wydano pieniędzy aby oszukać większość głosujących obywateli pomiędzy Odrą, Nysą a Bugiem aby powstała oficjalna, proniemiecka partia w Polsce, wygrała wybory i rządziła na ich, niemieckie kopyto. Co prawda, później jakoś tak, przypadkiem zupełnie oderwała się od żłobu, no ale gdy posiwiały firer powrócił był z saksów to powróciła wiara, że ponownie, że rychło, że tuż...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Świat

Tak już nas – Polaków wytresowano, iż niejako bokiem przeszło zjawisko w istocie niespotykane w najnowszej historii: Polska nie tylko nie podwinęła ogona na tupanie Rosji, ale przeciwnie polski rząd dał po łapach kanclerzowi Niemiec i samemu prezydentowi samej Francji (tej od połajanek o nieskorzystaniu Polski z okazji aby milczeć). Po tym, jak urzędująca pani Kanclerz Niemiec pognała się...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

Sytuacja (jak ów kóń) jaka jest każdy widzi, siły zbrojne od Bat’ki „ustawiają” imigrantów i co by nie mówić tworzą armię, aby zdołała się przebić przez polskie siły zbrojne. Możemy sobie mydlić oczy, że sytuacja jest opanowana, ale nie do końca. Czy mamy szansę, otóż mamy tylko czy skorzystamy to już inna sprawa, gdyż w naszym charakterze narodowym odziedziczyliśmy po przodkach byle jakość - "...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

Jak podaje portal Niezależna .pl : "Wniosek w tej sprawie Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skierował w skardze nadzwyczajnej złożonej w piątek do Sądu Najwyższego. W skardze tej PG chciał uchylenia decyzji sądu zakazującej rejestracji Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego.

Według prokuratury przyjęcie przez sądy nieprawidłowej wykładni przepisów doprowadziło do ograniczenia...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Strony