Pytanie za osiem punktów!

Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

Biorąc problem na chłopski rozum, to wypada się dziwić, iż trzeci rok rządzący nie zrobili symulacji: co by było gdyby Funduszu Odbudowy nie było.

A, że nie będzie to jasne nawet dla Jasia z pierwszej klasy, albowiem owe mityczne palety pieniędzy są taką marchewką majtającą się na wędce przed leniwym osiołkiem. Gdyby nasi rządzący usiedli i zastanowili się, co należy zrobić, aby miliardy jednak dostać, to niechybnie wyszłoby im, że co by nie zrobiono to pieniędzy nie będzie. Zamiast pieniędzy będą stawiane nowe żądania, po spełnieniu których pojawią się następne jak Hydra o ośmiu odradzających się głowach.

I o tym ludzie Zjednoczonej Prawicy wiedzą, ale co innego wiedzieć nawet na sto procent, a co innego przyjąć do wiadomości.

Panie Prezesie, Panie Premierze, to, że za Waszego politycznego życia (za Waszych rządów) tych pieniędzy nie będzie, to jest jasne, a jeśli chcecie się przekonać, to złóżcie urząd oddajcie władzę Złodziejom i przekonacie się, że proniemiecki rząd zapożyczy i rozkradnie nasz kraj nie ziewając, czy to takie ciężkie do ogarnięcia.

Odwracając kota ogonem: co by było, gdyby przynajmniej od roku czasu Polska wzięła kredyt z innego źródła?

Otóż, już te pieniądze byłyby w obiegu, zarabiałyby na siebie – to po pierwsze z ekonomicznego punktu widzenia, ale patrząc na problem przez pryzmat polityczny, to ileż problemów byście uniknęli: Tusk nie robiłby wody z mózgu swoim zwolennikom, Dobra Zmiana mogłaby się chwalić pod niebiosa, nie trzeba by było zmieniać ustaw, wchodzić po palcu w d.,  różnym TSUE-om, a co za tym idzie narażać się elektoratowi, który widzi Wasze mazgajenia się i puka się po głowie: ileż to jeszcze trzeba będzie wycierpieć, aby wreszcie zrobić to co i tak jest nieuniknione: odpuścić jałmużnę z UE.

Czy nasi politycy nie widzą, że to Unia boi się, iż Polska weźmie na boku kredyt? Czy tego prostego faktu nie wkłada Wam do głowy Tusk? Czy gdyby Niemcy (Unia) się nie bali, że wywiniecie się im „spod golarki”, to namawialiby swego człowieka do robienia z siebie idioty?

Co jeszcze Niemcy muszą zrobić, abyście zrozumieli, że Funduszu Odbudowy dla Polski nie będzie. Bo to, że w końcu do Was – kochani - ta prawda dotrze, to jest pewne, lecz już wówczas będzie po herbacie. Tak Was upodlą, ośmieszą powycierają Wami podłogę. Że będzie po Was, po rządach dobrej zmiany. Czy o to chodzi!

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)

Komentarze

Siedzą przy korycie i czekają, co zrobią inni za nich. Widać to na każdym kroku. Oni są od kręcenia lodów pod siebie, a problemami i rozkazami niech zajmują się inni. Najlepiej w innej stolicy.

Jak czegoś staruszek Jarek nie przepcha, to nie ma szans, by ktoś inny to zrobił.

Premier Morawiecki - jak skończony idiota, dzieciak z piaskownicy - nie zawetował czysto antypolskiego mechanizmu warunkowości. Dlaczego tak się zachował ? Co w zamian dostał ? I kiedy odpowie za to przed sądem, lub plutonem egzekucyjnym ?

Co do pożyczenia tych pieniędzy na rynku finansowym, to jest problem. Nie kwestii finansowej, lecz mentalnej.

Dotacje unijne w 50% ( lub więcej ) idą na korupcję.  I jest OK. Ale jak będą to pożyczone, konkretnie i pod nadzorem pieniądze, to już tak się na nich polityczne sitwy nie obłowią.

Gdyby rządzili uczciwi, to bez unijnych dotacji byśmy się obeszli.

Bo niby komu potrzebne są zamawiane "doradztwa", "opinie", "konsultacje", itp. itd. kosztujące miliony zł. za tabelki z danymi zebranymi z ogólnodostępnych źródeł ?

Tylko skorumpowanej urzędniczej bandzie.

Przy uczciwym rozdysponowaniu środków, wystarczyłoby pożyczyć 200 - 300 mld. zł, by gospodarka nie odczuła braku unijnych dotacji.

 

Vote up!
2
Vote down!
-5
#1641169

 " PIS i PO, to samo zło". To już stary bolszewicki propagandowy slogan. Parę faktów ubranych w czerwoną piarową propagandę. Przystań w szaleńczym pędzie i rozejrzyj się wokół, co ten rząd zrobił dla Polaków, jak już przeobraził Polskę i ile inicjatyw jest w trakcie realizacji. Na koniec twej fantazji, podaj przykłady tej malwersacji (złodziejstwa) PIS-u. Obecnie rządzą patrioci, a nie szmalcownicy Tuska. Nie lej wody, bo twoje wiadro dziurawe.

Vote up!
3
Vote down!
0

ronin

#1641216

Ile warta jest niepodległość? Czy warto zapłacić za nią 58 mld euro?

Niepodległość dużo kosztuje - wiedzą o tym Polacy bardzo dobrze. Niestety nie da się jej kupić za 3 grosze i 3 krople krwi.

Vote up!
5
Vote down!
0

Leopold

#1641171

Z krzyżakiem nie da rady po dobroci. Nie oddawajmy już nic do wspólnej dziurawej i w dodatku cuchnącej skarpety.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1641187

ale zacznę od Twojego cytatu, @Apoloniuszu

"Odwracając kota ogonem: co by było, gdyby przynajmniej od roku czasu Polska wzięła kredyt z innego źródła?"

pytanie do wrózki,czy do nas ? a jesli  n.p do mnie,

to odpowiem tak ,

dobrze  by było .

Minęło kilka dni od Twojego @Apoloniuszu wpisu i czas pedzi w zawrotnym szale ,dzisiaj Putin zrobił cyrk ,nad cyrkami,a Twoje pytanie nabrało szczególnego wymiaru,a wiec 

po raz drugi, odpowiadam na nie

dobrze by było

pozdrowienia z dnia bardzo znamiennego i pełnego przestróg

 

Vote up!
3
Vote down!
0

gość z drogi

#1641320

a krajobraz  jak "przed bitwą"

dzisiaj bandyta postanowił "zadbać" o bezpieczenstwo  Donbasu i podjął "odpowiednie kroki" wykonane "czołgami"

"Rosyjska armia wkracza do Donbasu" Posiedzenie Rady Bezpieczenstwa ONZ" na czerwonym pasku

przypomina nam jak ulotne jest nasze bezpieczenstwo

i jak nieważne spory,kłótnie ,a jak ważny jest Pokój

Królowo Polski miej nas w Opiece

 

Vote up!
3
Vote down!
0

gość z drogi

#1641328

noc rozmów  o bezpieczenstwie nie tylko Ukrainy ale i Europy,też

słucham  transmisji z ONZ  , a wiec test na solidarność i na prawdę  a co przyniesie nowy dzień ?

Vote up!
2
Vote down!
0

gość z drogi

#1641329

larum grają a,Ty sie nie odzywasz ?

Vote up!
1
Vote down!
0

gość z drogi

#1641492

Milczę, gdyż okazało się, iż nie znam się zupełnie na polityce (jako jedyny twierdziłem ,że Rosja nie napadnie na Ukrainę, gdyż tylko ktoś zupełnie bez rozumu mógłby coś takiego zrobić), a tu niespodzianka. Rosja napadła na swoich w istocie współziomków.

Więc się nie odzywam, bo co tu komentować Gdybym jednak się odezwał, to postawiłbym tezę, że Rosja poniesie klęskę, że to będzie "po Rosji".

Pozdrawiam Zosieńko.

Vote up!
1
Vote down!
0

Apoloniusz

#1641523

i mimo trudnej sytuacji,cieszę się,ze jestes,bo już się martwiłam

serdeczne pozdrowienia dla Ciebie i Żony :)

czasy trudne,jak nie zaraza ,to bandyta ruski ,ot  i nasza rzeczywistość i czas POZNANIA kto jest kim np Niemcy ,prawda ?

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#1641525