List otwarty do Pana Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

Szanowny Panie Pośle,
        Z uwagą przeczytałem w dzisiejszym Naszym Dzienniku,  Pańskie  - zakończone sukcesem - starania o zmianę pisowni miast polskich za granicą.
W związku z powyższym mam uprzejmą prośbę, aby Pan Poseł zajął się zmianą nazwy na tablicach upamiętniających "Miejsca Straceń" w Warszawie w czasie okupacji niemieckiej i Powstania Warszawskiego.
        Obecnie na tablicach jest napisane, iż w tych miejscach rozstrzeliwani byli Polacy przez hitlerowców, co jest oczywistą nieprawdą gdyż morderstw na ludności cywilnej dokonywali żołnierze niemieccy i to oni powinni być umieszczeni zamiast tzw. "hitlerowców".
        Zwracam się do Pana Posła z tym apelem wobec konieczności przywrócenia prawdy historycznej, która była zakłamywana od wielu dziesiątków lat przez komunistów w PRL i ich poprawnych politycznie następców obecnie.
( - )

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

że powyższy List otwarty jest skierowany do Pana Posła Sylwestra Chruszcza z Klubu

Kukiz 15.

Pismo wysłałem pocztą elektroniczną stąd to przeoczenie, które obecnie naprawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0

Apoloniusz

#1550003

... gdyż jeszcze jedno, dwa pokolenia i okaże się, iż skoro Hitler był Austriakiem, to mordów na bezbronnej ludności, na rannych w powstańczych szpitalach, na zakładnikach z ulicznych łapanek dokonywali Austriacy. Podobnie jak z "polskimi obozami zagłady, tylko, że w tym wypadku wszystkim jakoś pasuje. Ciekawe dlaczego ?

"Jeśli wy się nie upomnicie, to kamienie wołać będą"

Vote up!
4
Vote down!
0

Apoloniusz

#1550017

To trzeba wyraźnie pisać wielkimi literami - winni byli Niemcy!!! A po Warszawie jeździły tramwaje z napisami "nur fur Deutsche"...

Vote up!
2
Vote down!
-1

Yagon 12

#1550033

aby domagać się  - tam gdzie to możliwe - wyszczególnienia nazwisk rozstrzelanych, być może się zachowały, może IPN posiada jakieś dokumenty od rodzin. Natomiast tam gdzie Niemcy mordowali w szpitalach sanitariuszki, lekarzy i rannych należą się tablice z objaśnieniami. Dla naszych dzieci i dzieci ich dzieci. Damy radę.

Vote up!
1
Vote down!
-1

Apoloniusz

#1550037