Znów wszyscy za Kaczyńskim

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Gdy PiS ogłaszał swoją reakcję na "aferę taśmową" był powszechnie krytykowany, ośmieszany. Rządowe media twierdziły że jest nieskuteczny, politycy innych partii kpili...

Błaszczak wyjaśnił, że wniosek PiS - składany dzień po uzyskaniu przez rząd wotum zaufania - będzie "drugą szansą" dla posłów, aby odcięli się od nadal niewyjaśnionych spraw ujawnionych w podsłuchanych rozmowach polityków rządzącej partii. Szef klubu PiS podkreślił, że PiS liczy na głosy "wszystkich uczciwych posłów". 26-VI-2014 pap.
Prezes partii Jarosław Kaczyński mówił w Międzyrzeczu w Lubuskiem, że w ciągu najbliższego czasu nastąpi próba zjednoczenia prawicy. Kaczyński liczy między innymi na to, że, uda się przekonać tych posłów PO, dla których PiS jest partią "drugiego wyboru". - Chcemy, po wyborach rządzić samodzielnie - mówił lider PiS-u.Za dziewięć dni rozpoczyna się trzydniowe posiedzenie Sejmu, na którym będzie prawdopodobnie głosowany wniosek PiS o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska.Kandydatem PiS na premiera, zgłoszonym we wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu, jest - już po raz drugi profesor Piotr Gliński. 29-VI-2014 pap.

26 czerwca tak politycy innych partii mówili o działaniach PiS.

Szef klubu PO Rafał Grupiński mówi, że wystawienie Glińskiego to "antyskuteczne działanie" i "poruszanie się w tym samym matriksie". Grupiński dodaje, że każdy wniosek opozycji jest skazany na porażkę, bo partie te nie są w stanie ze sobą współpracować.

Także PSL jest przeciwne propozycji PiS. Poseł ludowców Stanisław Żelichowski mówi, że byłoby to śmieszne, gdyby nie było smutne.

SLD tak, jak poprzednio, nie poprze wniosku PiS o konstruktywne wotum nieufności. Leszek Miller mówi, że nie traktuje propozycji PiS poważnie, bo Piotr Gliński był już kandydatem PiS-u na premiera i przegrał głosowanie. Miller jest przekonany, że choć środowe wotum zaufania dla rządu pokazało, że wnioski opozycji nie mają szans na powodzenie, to nie oznacza iż kłopoty premiera się skończyły.

"Muppet Show" - tak wniosek o konstruktywne wotum nieufności nazywa Janusz Palikot.

Co ciekawe już 30 czerwca politycy koalicji spotkali się..W głosowaniu dot. zachowania stanowiska przez ministra Sienkiewicza będzie u nas problem z utrzymaniem dyscypliny - przyznaje anonimowo jeden z posłów PSL. Ewentualna dymisja kierującego MSW była jednym z tematów omawianych w poniedziałek przez liderów PO i PSL. - Odbyła się również dyskusja nt. wniosków o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu - dodaje Rafał Grupiński z PO. Kolejne spotkanie liderów partii koalicyjnych odbędzie się prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. pap

Twój Ruch i SLD są w tej sprawie po tej samej stronie - zaznaczył Miller. Szef SLD dodał jednak, że jego rozmowy z liderem Twojego Ruchu nie obejmują tematów innych niż taśmy "Wprost". - Nie rozmawiamy o żadnych wspólnych listach wyborczych - dodał. Palikot potwierdził jego słowa. 1-VII-2014 pap

Te śmieszne, nieskuteczne działania PiSu spowodowały jednak nerwowość w szeregach innych partii. Czyżby koalicja obawiała się "matriksa" i stąd jej spotkania? SLD chce jednak rozmawiać z PiSem w sprawie reakcji na "aferę taśmową". Co takiego zmieniło się przez parę dni? Czyżby poszedł sygnał iż kolejne taśmy pojawią się w okolicach głosowania nad wnioskami PiSu? Czy może lewica wystraszyła się iż w takiej sytuacji ośmieszy się ostatecznie?Znów wszyscy jesteście parę kroków za Kaczyńskim...Który to już raz?

Z UE kolejne ciosy w budowany obrazek PO, jako formacji z którą się liczą w unii. Anna Fotyga zostanie szefem bezpieczeństwa i obrony. Czarnecki został wybrany wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego. W tym czasie jak zwykle, "obiektywne" media informują iż prof. Legutko siedział podczas grania utworu Beethovena. Coraz bardziej trzeba się pogrążać by tłumaczyć lemingom ostatnie zdarzenia. Następnym newsem będzie pewnie ten iż prof. Legutko nie wstał, gdy z drugiej strony do sali posiedzeń weszła kobieta, leming pewnie i to przyjmie....

Dla mediów aferą jest to iż prof. Legutko siedział podczas utworu Beethovena. Aferą nie jest, sprawa rozmów Belki z Sienkiewiczem, nie są też aferą słowa Sikorskiego o sojuszu z JEDYNYM gwarantem naszego bezpieczeństwa i jedynym filarem NATO. Pójdziecie na dno razem z PO czego życzę nam wszystkim. Dla dobra Polski.

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.5 (19 głosów)

Komentarze

ale dobrze że o tym piszesz na tym forum.  Jest tutaj paru troli którzy robią wszystko aby uniemożliwic skuteczne działanie i siać ferment. 

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-3

Tango

#1429893

Dzękuję i pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0

zuberegg

#1429901

Polska ułatwiła ocalałym z holocaustu i innym ofiarom nazistowskich i sowieckich prześladowań składanie wniosków o miesięczne świadczenia, co pozwala dziesiątkom tysięcy osób mieszkających w Izraelu a posiadających polskie korzenie na otrzymanie pierwszych świadczen już od lata przyszłego roku!

Jak głosowali posłowie w sprawie odszkodowań za holocaust? Wszyscy posłowie głosowali jak jeden mąż. Także ci z PiS oraz Solidarnej Polski!

PIS zdradzil Polakow! link: http://niepoprawni.pl/blog/6496/zygmunt-bialas-jak-glosowali-poslowie-w-sprawie-odszkodowan-za-holocaust

Niby kto za Kaczyńskim!??

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1429895

Kto w takim razie nie zdradził?

Vote up!
1
Vote down!
0

zuberegg

#1429902

Wszyscy zdradzili. Latwo jest "rozdawac" nie swoje pieniadze. Oczywiscie to my zaplacimy.

Kaczynski "negocjował Traktat Lizboński i głosowal za nim i żądał utworzenia "silnej armii unijnej!".Pakt fiskalny ma służyć podporządkowaniu gospodarek państw nieumiejących się gospodarzyć – państwom to umiejącym. Traktat lizboński to ” zdrada i wstęp do rozbiorów!

Na Facebook-u dopisują braci Kaczyńskich do grona zdrajców narodu i stawiają Lecha Kaczyńskiego obok generała Wojciecha Jaruzelskiego.

13 grudnia 2007 roku została zdradzona polska niepodległość, również przez Prawo i Sprawiedliwość oraz braci Kaczyńskich. Podpisanie traktatu lizbońskiego było największą zdradą w historii Polski po roku 1989 i Okrągłym Stole.

Potem Tusk zdradza oszukuje i okrada nas wszystkich. Kiedy to sie skonczy?

Vote up!
3
Vote down!
0
#1429921

"Pakt fiskalny ma służyć podporządkowaniu gospodarek państw nieumiejących się gospodarzyć – państwom to umiejącym."

Dlatego miast płakać o zdradzie, należy wymagać od polityków umiejętności w gospodarzeniu.

Vote up!
2
Vote down!
0

zuberegg

#1429926

Bardzo dobrze, że PiS podtrzymuje jego kandydaturę na premiera rządu technicznego, to znak jego stabilności. Pomijam jak by wył z zachwytu główny ściek, że Kaczyński poddał się sugestii i zmienił kandydata by tylko i tylko wotum PiS przeszło.

A PSL... Cóż, Piechociński ratuje się argumentem, że jego wiocha by zagłosowała  wotum nieufności ale ten Gliński. Gdyby PiS przedstawił nowego kandydata to PSL też by nie pasował, żaden by nie pasował.... Piechociński liznął trochę pijarowskich sztuczek od Tuska ale to lipa bo i tak wszyscy wiedzą, że PSL póki jest koalicjantem PO to w życiu nie poprze wotum nieufności dla płemieła.

Bo mu płemieł ułwie nogi przy samej głowie i addio konfitury.

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1429920

Ostatnei ruchy pokazują że Donalda już odstrzelono. Pytanie jest tylko jak będzie wyglądac jego odejście.

Pozdrawiam również

Vote up!
3
Vote down!
0

zuberegg

#1429925

... Będzie wyglądało tak:

 

 

      

          

 

Vote up!
4
Vote down!
-3

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1429928

"Złożono do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera. Zarzut dotyczy niedopełnienie obowiązków przez Donalda T.

Zdaniem posłów PiS niedopełnienie obowiązków miało polegać na zignorowaniu informacji, którą Donaldowi Tuskowi przekazał w sprawie Amber Gold Marek Belka. Z treści nagrań ujawnionych przez "Wprost" wynika, że prezes NBP powiedział premierowi, że firma, z którą związany był jego syn to piramida finansowa.

Wniosek skierowany do Prokuratury Generalnej przez PiS trafi prawdopodobnie prokuratura okręgowa, która powinna przesłuchać szefa NBP, aby ustalić kiedy ten mówił premierowi o sprawie Amber Gold. Jeżeli było to przed zawiadomieniem śledczych przez Komisję Nadzoru Finansowego, premier może mieć kłopoty.

(...)

Marek Belka potwierdził, że ostrzegał premiera przed tym, że parabank to piramida finansowa. "Ja mu po prostu powiedziałem, że jest taka sprawa i że z tego mogą wyniknąć kłopoty" - mówił w rozmowie z RMF FM. "Chyba to były tygodnie przed całą sprawą. Ja nie oczekiwałem zresztą ze strony premiera jakichkolwiek działań. Bo myśmy to, że tak powiem, wszystko monitorowali. Przede wszystkim Komisja Nadzoru Finansowego próbowała tą sprawą potrząsnąć. Niestety, szereg służb państwowych - jakby to powiedzieć - umywało ręce" - dodał. "

http://wgospodarce.pl/informacje/14483-donaldowi-t-grozi-kara-wiezienia

 

Tusk taki dobry, kochający premier i nie powiadomił swych poddanych ? Za to też powinno mu coś kapnąć z KK, tam jest coś o ukrywaniu. Do tego kłamstwo, że on bidulek o AG dowiedział się z prasy. Bardzo dobrze, że przez podsłuchy musiał odświeżyć sobie  pamięć. Qrcze, on kłamie co pół sekundy ! Gdy śpi - też !

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1429960

... które powinny być postawione Tuskoliniemu jest tak duża,
że nie zmieszczą się na jednej kartce formatu A4.

 

Odnośnie jego kłamstw, to podczas swoich wszystkich wystąpień
tyle razy skłamał, ile razy wymawiał spółgłoskę "r".

 

Pozdrawiam,

    

Vote up!
3
Vote down!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1430004

Chciałbym byś miał rację...

Vote up!
3
Vote down!
0

zuberegg

#1429964

Okazuje się, że publikuje pan również jako Fiatowiec.

Vote up!
0
Vote down!
0

kassandra

#1429976

... Co oznacza słowo "Fiatowiec"? 

 

   

Vote up!
1
Vote down!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1430003

Zwrócił się pan do niego z prośbą o wykorzystanie i nie wiem pan kim on jest?

Vote up!
0
Vote down!
0

kassandra

#1430104

Ja zwróciłem się? Do kogo (fiatowca) i o co? O wykorzystanie,... ale czego?
Droga Kasandro, ja tez lubię dobre wino, ale wtedy... nie siadam do klawiatury.
No, może dwa czy trzy razy mi się zdarzyło w okresie trzech lat.
ale nawet wtedy pisałem jasno i logicznie.

 

Pozdrawiam,

    

Vote up!
1
Vote down!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1430106

Przypadkowo wpadł mi w oczy intrygujący (pomyślałam więc sobie: ktoś wróży z fusów) nagłówek:

„ ... jak będzie wyglądało odejście Tuskoliniego???”

A potem komentarz: „... Będzie wyglądało tak:”

I to „tak” było obrazkiem, którego publikację już gdzieś widziałam. Tylko identyfikacja autora była inna:

http://pressmix.eu/index.php/2014/05/01/niech-wezmie-jasna-cholera-rzad-niemieckiego-spaniela/donald-tusk-prowadzony-przez-abw/

Przy pomocy zdjęcia, rysunku ale i także fotomontażu autor opiniuje, ukazuje swoją własną myśl, krytykuje, ośmiesza czy też dzieli się własnym przeżyciem artystycznym ... Publikując, autor podpisuje się zarówno pod treścią jak i i formą przekazu.

Inaczej jest z używaniem kursujących w przestrzeni publicznej dóbr intelektualnych. I obowiązkiem tego, kto wykorzystuje te dobra jest niebudząca wątpliwości identyfikowacja autora czy twórcy. W przypadku zdjęcia, rysynku satyrycznego czy też fotomontażu rutynowo zwracamy się z prośbą do autora o zgodę użycia jego (jej) dzieła. W przeciwnym przypadku mamy do czynienia z ... plagiatem. Dodatkowo, pojawiają się problemy prawne związane z naruszeniem praw autorskich. Copyright.

Zapytajmy więc - kto jest autorem obrazka? Satyr, Fiatowiec czy może ktoś trzeci? A może pod pseudonimami kryje się osoba trzecia?

PS. Pamiętając, że fakt jest rzeczywistością, której nie sposób logicznie obalić, nie chcę ukrywać, że widziałam już całe strony ...

Vote up!
1
Vote down!
0

kassandra

#1430193

... to data publikacji owego obrazka przez Fiatowca wskazuje na dzień 1 maja 2014, godz. 19:01.
Natomiast ja wyciągnąłem ów obrazek ze swojego archiwum, który ściągnąłem z któregoś
z portali w sieci w dniu 12 lipca 2012 roku. Niestety, minęło zbyt dużo czasu i po prostu
nie pamiętam, który to był portal.

 

Ponieważ obrazek pasował mi tematycznie, stąd go zamieściłem. Ale nie podpisywałem się
na ilustracji, a pod swoim komentarzem, jak to mam w zwyczaju.
Oczywiście gdybym znał autora tego obrazka, z chęcią był zamieścił jego nazwisko/nick/logo
(niepotrzebne skreślić).

 

Jeśli ilustracja (fotomontaż) jest mojego autorstwa, to opatruję go swoim logo tak,
jak poniżej:

 

 

 

Pozdrawiam,

    

Vote up!
0
Vote down!
-3

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1430198

Piechociński ma u Pawlaka "przechlapane".

Ciągle przypominają wypowiedź:" Piechociński jak padł na kolana na zjeździe, tak nie może z nich się podnieść".

Podoba mi się to.

I tak kilka razy dziennie leci ten przerywnik -  wstaweczka medialna.

Pozdrawiam.

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1430027