Komorowskiemu znów państwo zdaje egzamin

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj
Wybory do samorządu okazały się totalną kompromitacją. Nikt nie wie kiedy poznamy wyniki głosowania, nikt nie panuje nad systemem informatycznym. Ludzie robią sobie jaja z państwa, dopisują znajomych. Politolog Witold Sokała przyznał, że jego znajomi informatycy testowo sprawdzili możliwość dodania głosów kandydatom.
"Dodali jednemu radnemu 10 głosów, następnie odjęli 10 głosów. System to przyjął. A jeden z moich znajomych dopisał swojego szefa jako kandydata na burmistrza i stawił go do drugiej tury wyborów" - ujawnia. interia.pl
 
Podczas zliczania głosów w wyborach na prezydenta Szczecina system PKW wskazał, że ich zwycięzcą został Krzysztof Woźniak. Takiego kandydata w ogóle nie było na karcie do głosowania - dowiedziała się reporterka RMF FM, Aneta Łuczkowska.
 
W sprawie tych wyborów odbyło się spotkanie z udziałem prezydenta Komorowskiego. Cóż po nim powiedział Komorowski?
 
Nie ma zgody na kwestionowanie uczciwości wyborów, na przykład przez lansowanie szkodliwej tezy o konieczności powtórzenia wyborów. To odmęty szaleństwa - dodał.
 
Ocenił, że przejawem braku odpowiedzialności za państwo są wszelkie pomysły, wymuszania, czy zachęcanie do "hurtowego odwoływania członków komisji". - W sytuacjach trudnych, a to jest sytuacja trudna, miarą stosunku do państwa, jest to, czy się je stabilizuje, czy świadomie destabilizuje.
Powinni o tym pamiętać wszyscy poważni politycy i wszyscy kandydaci na poważnych polityków - oświadczył.
 
Jak widać, dla Komorowskiego państwo znów zdało egzamin. Kiedyś wyznacznikiem sukcesu państwa były udane pogrzeby (jednak jak pamiętamy, nawet pogrzeby ofiar katastrofy się wtedy nie udały). Teraz miarą dbałości o państwo ma być jego stabilizowanie... Kolejne kompromitacje jednoznacznie pokazują nam że żyjemy w państwie ustabilizowanym. Stabilna jest mianowicie sytuacja że nic się nie udaje, wszystko musi być choć trochę zepsute. 
Poważny polityk nie może się na to godzić, poważny polityk musi państwo naprawiać, poprawiać. W tym celu przeprowadza się wybory. Postawa Komorowskiego destabilizuje państwo, ta postawa musi być impulsem dla ludzi którzy oczekują stabilizacji, wyborczej normalności. To szansa dla np. Dudy na tle obrońcy "leśnych dziadków" może on się objawić jako głosiciel normalności, przywracania zaufania do państwa. Ludzie muszą widzieć alternatywę dla tej panującej już w każdym obszarze państwa bylejakości. 
Brak reakcji na obecny skandal to przyzwolenie na jeszcze większe numery podczas następnych wyborów. Już widać że głosów nieważnych przybywa w ogromnym tempie....Dla Komorowskiego adwokatura "leśnym dziadkom" musi być pierwszym gwoździem do politycznej trumny.
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (22 głosy)

Komentarze

inny punkt widzenia.

Po prostu PSL to cudowna partia.

 

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

cui bono

#1451726

I jego wyborcy jako JEDYNI widzą jak postawić X!!!!

Szacun

Pozdrawiam:)

Vote up!
5
Vote down!
0

zuberegg

#1451754

za notariusza

 

to wtedy prezydent do bulu

Naród prawowierny porusza

gdy nie strzeże konstytucji

a robi jedynie za notariusza

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-1

jan patmo

#1451729

bo tak naprawdę brak mi słów, na jawne robienie sobie "jaj" z Polski i naszego narodu! Mogę tylko przyrzec, że jakby co, to po raz kolejny stanę do boju, w obronie najwyższych wartości społecznych, którą jest demokracja! Wydawało mi się kiedyś, że już wreszcie, nie będę musiała! Jednak już na samym początku zorientowałam się, że pomyliłam się! Bardzo, bardzo! Wiem, że nie ja jedna! Jednym zdaniem: smarkateria, łobuzeria, degrengolada, gorzej niż komuna i nienawiść do polskości! To oczywiście ten rząd i ten prezydent Polski!

Vote up!
8
Vote down!
-1

viki

#1451733

Szkończy sie tak że będzie w Warszawie potężny roz.ierdol. Tak jak kiedyś mówił Duda z Solidarności i skończy się zabawa.

Vote up!
4
Vote down!
0

zuberegg

#1451759

Ze to wina wyborców bo według niego ludzie powinni się oriętowac a nie stawiac krzyzyki na tzw pałę.Powiedział też że będą sie zastanawiać nad sondażami.Przeszedł szkolenie super ale mysli i bedzie myslał jak nie dać się oderwać od stołka

Vote up!
4
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1451736

A co ma mówić?

Vote up!
3
Vote down!
0

zuberegg

#1451757

A co ma mówić?

Vote up!
1
Vote down!
0

zuberegg

#1451758

smolemnskiego na strazy ukaldu magdakenkowego.

Jedynie falszerswo moze spowodowac trwanie ich przy wladzy i uchronic od rozliczenia za zbrodnie , rozkaradanie i niszczenie Polski.

Wiadomo bylo ze PO nie wygra to znmienili kolejnosc z sojuszu PO/SLD bedzie teraz sojusz SLD/PO.

Czyli wladza wciaz w tych samych rekach.

Kopacz juz wiedziala o tym ustawieniu dlatego przed ta granda glosno krzyczala zre nie bedzie kwestionowac wynikow.

Ta malpa na drucie dokadnie jest sterowana przez tychg samych co Tusk czyli pokacapska postPRLowska bande WSIkoworazwiedkowa.

I dokladnie glowny WSIk Komoruski powiedzoal to co mial w scenariuszu napisane.

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1451762

Jak sondażownie pojadą na kurs do Moskwy, to już wówczas wszystko bedzie na glanc i nie będzie dwucyfrowych różnic procentowych co do wyników.

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

Szpilka

#1451774

Vote up!
5
Vote down!
0

Szamanka

#1451793

...ciekawe jak bedzie Wam glupio jak w niedalekiej przyszlosci, moze, panstwo zda egzamin i znajdzie jednak Krzysztofa Wozniaka. Co wtedy tu napiszecie ?

Vote up!
1
Vote down!
0

z ujścia Menu do Renu

#1451825

Wtedy sam Komorowski ogłosi, że to był test kancelrii prezydenta na spostrzegawczośc narodu.

 Nie takie idiotyzmy jego nałęcze ogłaszają.

Vote up!
2
Vote down!
0

Szamanka

#1451829