Świetny prezydent Duda

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj
Jesteśmy już po pierwszym wystąpieniu prezydenta Andrzeja Dudy. Pora więc na pierwsze wnioski.
 
Pierwszy, oczywisty-różnica wizerunkowa. Przemówienie z głowy, bez kartki, bez ociężałości, energiczne. 
 
Samo przemówienie dobre, opisujące nasz kraj po 89 roku, z jego sukcesami i porażkami. Porażki były przypomniane ponieważ trzeba je naprawić. Żeby je naprawić trzeba je dostrzegać-obecna władza tego nie potrafi-dowodem na to buczenie, w chwili gdy prezydent o tym mówił..To najlepszy dowód na oderwanie się obecnej władzy od rzeczywistości. 
 
Przy tej okazji należy przypomnieć wielkie żale i pretensje PO wobec ludzi buczących na np. premier Kopacz czy prezydenta Komorowskiego. Wtedy PO biegła do mediów że to skandal, że to ludzie podstawieni przez PiS. Mimo że byli to zwykli ludzie, którzy mają problemy jakich władza nie dostrzega w swoim uwielbieniu. Pomysłem PO na walkę z nimi było....stworzenie grupy hejterów.  Dziś okazało się iż ten pomysł wszedł w życie-politycy PO postanowili buczeć w trakcie prezydenckiego orędzia. Świetnie zilustrowało to apel prezydenta do budowania wspólnoty i budowania szacunku. Każdy mógł przekonać się która strona odrzuca współpracę, która strona żywi się podziałem i wojną. 
 
Jeśli chodzi o merytorykę, to najważniejsze dla mnie są zapowiedzi prezydenta dotyczące zbliżenia się z Polonią i oczywiście polityka historyczna. Świetnym ruchem jest pomysł by instytucji broniącej dobrego imienia Polski. Duda- Chcę stworzyć specjalną instytucję, która będzie miała obowiązek bronić dobrego imienia Polski na świecie. Nich ona działa pod patronatem prezydenta, premiera i szefa MSZ. Niech to będzie symbol jedności.
 
To będzie test na zdolność obecnej władzy do współpracy z prezydentem. A dla Andrzeja Dudy największym zadaniem na kadencję jest przekonanie NATO do stałych baz w naszym regionie. To będzie prawdziwym przesunięciem Polski na zachód i oderwaniem nas od jakichkolwiek wpływów Rosji. To musi być jego cel numer jeden.
 
A na najbliższe dni dla Andrzeja Dudy jedna rada. Pilnować każdego szczegółu, ludzie PO w kancelarii prezydenckiej mogą próbować szkodzić. Należy pilnować wszystkiego-pamiętamy odwróconą flagę na samochodzie śp. Lecha Kaczyńskiego. 
Na koniec dodam, to co każdy widzi-wreszcie miło się ogląda i słucha wystąpienia prezydenta Polski.
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (20 głosów)

Komentarze

Będą krętactwa ze strony PO-PSL i innych wsiowych mocarzy! Jestem jednak pewna, że młodość Prezydenta Polski i jego doświadczenie wyniesione z pracy przy Prezydencie Lechu Kaczyńskim, pozwoli na ukrócenie tego bezkarnego, złodziejskiego hasania po narodzie polskim!

Vote up!
11
Vote down!
0

viki

#1489640

Też myślę że dzięki młodemu wiekowi, większej energiczności-ciężko będzie prezydenta ośmieszać, dezawuować.. 

Vote up!
9
Vote down!
0

zuberegg

#1489645

Sluchalem z zaciekawieniem orędzia p. prezydenta Dudy , jestem pod wrażeniem i zadowolony z treści,

Mam nadzieje ze wszystko sie ulozy po jego mysli i zrealizuje plany i wypowiedzi ktory były podstawa wygranej prezydentury .

Juz slychac buczenie bylo w sejmie , nie wiemy jakie swinstwa szykuje jego przeciwnicy na przyszlosc , mysle ze ludzie juz wiedza kto gra fałszywa melodie .

Pan pezydent nie powinien sie przejmowac  chamstwem politycznych przeciwnikow lecz robic swoje .

Zycze mu i jego rodzinie wszystkiego dobrego oraz laski Bozej

Z szacunkiem pozdrawiam .

Vote up!
12
Vote down!
0
#1489646

Pan pezydent nie powinien sie przejmowac  chamstwem politycznych przeciwnikow lecz robic swoje .

Otóż to

Vote up!
9
Vote down!
0

zuberegg

#1489651

Taka instytucja jest rzeczywiście potrzeban po 25 latach przepraszania za wszystko. To zaczęli Geremek i Mazowieci i trwa nadal - własciwie niedługo śwait będzie przekonany,że to Polacy byli tworcami obozów śmierci, odpowiadają za  Holocaust i jeszcze wywołali II wojnę. Winni tego byli dziś w sejmie  - Kopacz- Komorowski, ta cała "europejska" sitwa, zapieniądze wyrzekająca się polskości i honoru. Obawiam się ,że Prezydent mówil o wspólpracy z nowym premierem i ministre,m...bo ci co sa to tylko PO-szustowskie atrapy....

Vote up!
10
Vote down!
0

Yagon 12

#1489654

własciwie niedługo śwait będzie przekonany,że to Polacy byli tworcami obozów śmierci, odpowiadają za  Holocaust i jeszcze wywołali II wojnę.

Dlatego tzreba działać-mniej Id, więcej filmów o Pileckim

Vote up!
6
Vote down!
0

zuberegg

#1489667

premierka prawie gębę (otwór oralny) otworzyła ze zdziwienia lub zazdrości, że to nie ona wpadła na takie wątki w swoich wyPOconych gadkach w pindolinach. Warto też wsPOmnieć o nadętym Borusewiczu.
Msza jeszcze lepsza, uczestniczyłem przed tv ze wzruszeniem. Oprawa mszy doskonale pasowała do uroczystości a jednocześnie była tak naturalna.
Ludność Warszawy (i nie tylko) serdecznie przywitał Parę Prezydencką a także brawami nagrodził Wojsko Polskie które tworzyło szpaler do Zamku Królewskiego.
I to jeszcze nie koniec uroczystości ...

Vote up!
11
Vote down!
0
#1489655

Jestem pod wrażeniem wystąpienia Prezydenta Andrzeja Dudy pod pałacem prezydenckim, po tylu godzinach w takim upale, uroczystościach, przemówieniach, przejściu z placu, witaniu się z ludźmi, potrafił  potwierdzić swoje obietnice, mówiąc ..."nie słuchajcie że nie da się podnieść kwoty wolnej od podatku i obniżyć wieku emerytalnego - nie słuchajcie bzdur"... i powtórzył to dwa razy.

To bardzo mocne słowa w ustach Prezydenta

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1489672

Tak, świetny, a i to jakoś mało powiedziane. Tak miło się słucha i ogląda. Duma rośnie, że to Nasz Prezydent mówi, za to co mówi i jak mówi.

Wspaniałe wystąpienia, wszystkie cztery. Zgadzam się z Burkiem, to ostatnie w upale po spacerach, fantastyczne. I wybuczeć go pokraki juz nie mogły. A Nasz Prezydent  wciąż uśmiechnięty.

Polecam go opiece Mateńki, Królowej Polski.

Vote up!
3
Vote down!
0

Niueste

#1489675

W takim dniu musiała go rozpierać energia;)

Vote up!
3
Vote down!
0

zuberegg

#1489681

Łatwo powiedziec by nie zwracał uwagi na chamstwo to z kim wspołpracowac jesli na zaprzysięzeniu juz banda krytykuje  zamiast wspierac to co dalej będzie mu bardzo cięzko forsowac cokolwiek my musimy pomoc jesli będzie taka  potrzeba  wyjscie  na ulice będzie koniecznoscią.GRATULACJE PANIE PREZYDENCIE!

Vote up!
4
Vote down!
0

Alexola

#1489674

Młody , energiczny, prawdziwy i przede wszystkim Nasz,  Polak. Przenajświętsza Panienko , Królowo Polski ochroń go przed wrogami.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1489718