Łupki i głupki. Demokracja z penisem

Obrazek użytkownika 1Maud
Kraj

>Potrafię zrozumieć ludzi, którzy wprzęgnięci w rydwan pędzący w pogoni za „tu i teraz „ swoją wiedzę o otaczającym ich świecie łykają jak miód z ust Ałtorytetów wykreowanych przez media i różnych cwaniaków politycznych.

Ciągle powtarzam, że na kształtowanie świadomości wielu Polaków wpływ mają często ci sami, którzy kreowali propagandę sukcesu. Jeśli nie jako jej bezpośredni propagatorzy to na pewno jako suflerzy i niezmordowani współpracownicy. Jak widać po sondażach pracują w pocie czoła i z niezłym skutkiem.

Kiedy w wyborach prezydenckich 1990 roku pojawił się nagle niejaki Stan Tymiński – jego sukces wyborczy był szokiem. Przyszedł facet znikąd i trafił nagle do drugiej tury. Potrafił jednak zgrabnymi hasłami w krótkim czasie przekonać do siebie miliony ludzi.

Teraz mamy zjawisko podobne jeśli chodzi o sposób zdobywania głosów i popularności: partia Palikota.Nie stoi za im nikt znany, jego partia to de facto on. Na swoich listach umieścił ludzie przypadkowo dobranych, którzy za to musieli zapłacić, albo reprezentują grupy ludzi dotkniętych stygmatem jakiejś inności, za to łatwo rozpoznawalnej i medialnej: homoseksualista, transwestyta. Szczytem cynizmu Palikota i kpiny ze swoich wyborców ( dumnie głosił, że jego kandydaci to młodzi i wykształceni) było umieszczenie na liście do Sejmu osoby niepełnosprawnej umysłowo *.Wstawił bo wie, że nie wejdzie do Sejmu. Taki „ochłap wyborczy” na miarę Palikota: który ma atrybuty hochsztaplera szczycąc się majątkiem utrzymywanym z pożyczek z różnych rajów podatkowych, wnosi do TV świńskie łby i macha sztucznym penisem.

I byłoby może tylko skandalicznie i performersko gdyby nie to, że ten facet zyskuje setki tysięcy ( a może miliony) wyborców w Polsce. W Sejmie nie zrobił nic: osławiona Komisja Przyjazne Państwo zasłynęła z pisania (przez zainteresowanych jej kształtem ustaw) lobbystów. Teraz do Sejmu próbuje wprowadzić ludzi przypadkowo zebranych w jednym miejscu nie wokół jakiegokolwiek programu tylko pod chwytliwymi (dla niektórych) hasłami. Jednoosobowa orkiestra nadęta ego Palikota, dla zmyłki nazwana jakimś ruchem. Której szef do swoich naciągniętych na wydatki byłych członków potrafi mówić „50 % (kasy) albo ch…a dostaniesz**, a do partyjnej koleżanki „ty prostytutko jak mogłaś zrobić z siebie taka dziwkę”.

Podobnie powierzchowne kryteria oceny stosują ci, którzy po 4 latach rządów obecnej koalicji nie chcą zauważyć niepokojących ustaw będących jej dorobkiem (zdrowotna, o dostępie do informacji publicznej, podnoszenie VAT itp.).Na implikacjach prawnych w końcu nie muszą się znać (i na to słusznie postawili rządzący…).

Ale dlaczego ci, dla których tu i teraz jest ważne spokojnie przechodzą do porządku dziennego nad brakiem wykonania poprzednich obietnic składanych przy wyborach i słuchają kolejnych- jak prawdy im nagle objawionej? Gdzie są autostrady, które szybko zamieniły się w drogi szybkiego ruchu, a na koniec w „drogi przejezdne ”na Euro 2012?Podatek liniowy? Czy hasło cięć w zatrudnieniu w administracji zamienione w 20% przyrost nie włączyło syreny alarmowej, że ci faceci kłamią jak z nut i nic nie wskazuje na to, że przestaną? O aferach nie będę pisać, bo skutecznie udało się rządzącym wodę z mózgu ich zwolennikom zrobić: nie było i tyle!

Wydaje się, ze społeczeństwo robienie w balona traktuje jak łykanie rozweselającego helu…. Bogactwem Polski kiedyś był węgiel. Dzisiaj górnictwo jest już bardziej passe (wiadomo, UE).Ale to co się dzieje wokół łupków, nadziei na źródło umożliwiające skokowy rozwój Polski to jest rzecz niezrozumiała i niewybaczalna.

  2005 rok-profesor Mariusz Orion Jędrysek sprowadził koncerny amerykańskie w celu poszukiwania łupków. Wydał pierwsze koncesje (19!). Nie było innej drogi, bo nikt nie chciał ryzykować pieniędzy i nie było technologii. Założenie było proste: tych 19 koncesji na poszukiwania zamienia się w koncesje na wydobycie. Koszt koncesji: 300 tys. zł.

Następnie należało dokonać zmiany w prawie, zabezpieczające korzyści SP z wydobycia.Prof. Jędrysek taki plan przygotował. Gwarantowało to pozyskiwanie przez Skarb Państwa udziału w zyskach na poziomie zbliżonym do innych krajów posiadających surowce energetyczne. W listopadzie 2007 roku(po zmianie rządu) następca profesora planu nie realizował, za to sprzedał: kolejne 90 koncesji za śmieszne pieniądze. Nie gwarantując SP w zamian NIC!

Japoński Nikkei Business niedawno napisał „ Nowy rodzaj gazu burzy dotychczasowy porządek na świecie”, że „do grona najważniejszych graczy wchodzi Polska, która znalazła złoża gazu łupkowego”(więcej: Maciej Pawlicki „Uważam RZE”).
Japończykom do głowy nie przyszło, że Polacy swój gaz oddali za bezrudno i czerpać korzyści jako państwo – nie będą. Ta ekipa –godny naśladowca ekonomii przełomu 1989/1990 – potrafi tylko za bezcen wszystko wysprzedawać i pieniądze zżerać. Norwegia przejmuje 80 % zysku z wydobycia łupków) I inwestorom to się opłaca, a Norwegia stała się bogatym krajem! Ministra Gospodarki (pojmowanej inaczej) nie martwi nawet to, że 20 % koncesji trafiło w ręce Rosjan, którzy nie są zainteresowani wydobyciem z oczywistych względów! Za brak zabezpieczenia interesu nas wszystkich przy sprzedaży koncesji z zyskiem na poziomie …15%!!!!!!!!!!!!(bo podobno inwestorom by się nie opłacało) to temat dla T
S.

Kontynuacja tej antypolityki gospodarczej grozi nam wyprzedaniem resztek tego, co mamy i co odkryliśmy niedawno. A jak już sprzedadzą Lotos, ostatnie banki – to oddadzą władzę. I będą żyli długo, w dostatku wielkim i spokojnie. W przeciwieństwie do milionów naszych rodaków. Nie obroni nas Prezydent wszystkich Polaków, który powiedział „Eksploatacja gazu łupkowego musiałaby oznaczać zastosowanie metod odkrywkowych, jak w przypadku węgla brunatnego, a zatem byłaby to "dewastacja obszarów krajobrazowych Polski" - powiedział w środę w Londynie marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. „Tym samym dając argument potencjalnym oponentom wydobycia w Polsce w UE, którzy niedawno wydali krocie na Rurociąg Północny. W czyim interesie wystąpił przyszły Prezydent RP? W czyim interesie występuje Pawlak bagatelizując przejmowanie koncesji przez najbardziej zainteresowaną wstrzymaniem rozwoju wydobycia w Polsce, Rosję? Dlaczego Tusk nie odpowiedział na wezwanie do Kaczyńskiego do uzyskania poparcia swojej frakcji w UE polskiego wydobycia???Za to PO wzięła czynny udział w piętnowaniu prezesa za wypowiedź o pani Merkel…

Nie potrafię nijak zrozumieć ludzi, których nie interesuje degradacja majątku własnej Ojczyzny. Bo co zrobią ci pragmatycy na co dzień, którzy dali się wytresować na racjonalizowanie wszystkiego, ale zawsze z przekonaniem, że kasa jest najważniejsza- przechodząc do porządku dziennego nad prymitywnym działaniem gospodarczym, degradującym własny majątek (Czy nie aby dla powiększania własnego?).


Czy zatem w niedzielę wygra demokracja z penisem w miejsce rozumu? Czy głupki( nie powiem zdrajcy interesu Polski, bo nie mam w ręku twardych dowodów, co przy stanie polskiego sądownictwa mogłoby być dla mnie osobiście szkodliwe) od marnowania łupków z tendencją do gromadzenia łupów własnych? Zobaczymy. Boże, coś Polskę…

P.S.
Łupki podobnie jak Smoleńsk to dynamit pod stopami rządu PO. Pierwsze jeszcze do uratowanie. Drugie już tylko do wyjaśnienia. Za 4 lata może być za późno. Zdolność do zacierania śladów ekipy jest znana. Nie gorsza od Prezydenckiej, który odmówił wydania ekspertyz dot. OFE, który było podobno podstawa do zaakceptowania przez niego kontrowersyjnej ustawy. Przegrał w sądzie, ale przecież to jeszcze długa droga do sukcesu dla skarżących. Kolejne instancje i na koniec możliwość nadania kluzji tajne/ poufne. Jak za PRL-u. A nam pozostaje BUL.

*W szczerym wywiadzie dla Wirtualnej Polski Janusz Palikot wyjawia, że nie tylko młodzi i wykształceni ludzie to kandydaci Ruchu Poparcia. Kiedy został zapytany przez dziennikarki o osoby, które w przyszłości mogłyby objąć ministerstwa zdradza przykrą prawdę.
Na listach Ruchu trudno jednak znaleźć osoby,
które by się nadawały na szefów resortów.
- A Wanda Nowicka? Mamy wielu takich ludzi.
Wielu jest też takich jak Wiesław Rozbicki czy Piotr Tylkowski, który robi oszałamiającą karierę w internecie. Dlaczego ma pan na liście takich ludzi?
- Tylkowski jest niepełnosprawny umysłowo i jestem pewien, że nie wejdzie do Sejmu. Wystawiliśmy go nie po to, aby wygrał, tylko żeby pokazać, że w Polsce żyje ogromna liczba osób wykluczonych, które nie funkcjonują w przestrzeni publicznej. Ich odmienność tak bardzo nas razi, że wolimy ich zamknąć w domach opieki społecznej. Musimy otworzyć się mentalnie na takich ludzi.
A jak pan Tylkowski jednak zdobędzie mandat, to co, będzie pan brał odpowiedzialność za jego działania polityczne? Będzie pan wciskał guzik do głosowania za niego?
- Przecież mówię, że on się nie dostanie, ja to wiem.
To cynizm. Dopiero co zapewniał pan, że na listach RPP są sami młodzi, wykształceni.

**http://wiadomosci.onet.pl/kraj/problemy-ruchu-palikota-ch-dostaniesz,1,4860910,wiadomosc.html

http://wpolityce.pl/wydarzenia/15817-janusz-palikot-w-wywiadzie-wystawilem-niepelnosprawnego-umyslowo-i-tak-nie-wygra

http://m.onet.pl/kraj/4869485,detal.html

http://waluty.onet.pl/komorowski-w-londynie-sceptycznie-o-eksploatacji-g,18490,3236120,1,news-detal

Brak głosów