PO i Tusk bali się prawdy o Smoleńsku

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Każdy normalny człowiek obserwując histerię z jaką politycy PO atakowali ludzi którzy mieli, choćby minimalne wątpliwości w sprawie katastrofy smoleńskiej musiał zastanawiać się nad przyczyną tej histerii. Pierwszym niepodważalnym dla nikogo, dziwnym zachowaniem PO była odmowa profesorowi Badenowi możliwości zbadania ciał ofiar tej katastrofy. (Oddanie śledztwa Rosji, ktoś od biedy mógłby uznać za coś zgodnego z psychiką Donalda, on nadaje się tylko do poklepywania).

Ale czego bali się w badaniach prof. Badena? Skoro wszystko jest jasne? To przecież-dla każdego leminga-winno być czymś oczywistym że PO zezwoli mu na badania. Co niby mógłby odkryć prof. Baden? Przecież wszystko jasne. Do tego, pisiory same go poprosiły o pomoc. Nic, tylko korzystać.

Teraz, po wyborach dostajemy informacje o kolejnych szokujących zachowaniach polityków PO. 

  Skrajnym przykładem takiej postawy było zachowanie wobec obywatela Rosji, który 10 maja 2010 r. zgłosił się do polskiej ambasady w Moskwie. Osoba ta zadeklarowała chęć przekazania polskim służbom informacji dotyczących możliwości przeprowadzenia zamachu w Smoleńsku. Kierownictwo Agencji Wywiadu, nie dokonując żadnej weryfikacji, podjęło decyzję o nieodebraniu tych informacji i przekazaniu danych obywatela Rosji Rosyjskiej Federalnej Służbie Bezpieczeństwa. (11 maja 2016 tvn24.pl) 

 Dziś dostajemy kolejną informację...Kilka dni po katastrofie w Smoleńsku, szwedzki Instytut Obrony Radiołączności (FRA) poinformował Agencję Wywiadu, że posiada nagraną rozmowę załogi samolotu Tu-154 M - informuje TVP Info. - Nie jesteśmy tym zainteresowani - mieli odpowiedzieć Polacy. Skandynawowie poinformowali nasze służby, że udało im się zarejestrować rozmowę załogi samolotu Tu-154 M od startu w Warszawie aż do momentu nawiązania łączności z wieżą kontroli lotów na lotnisku Siewiernyj w Smoleńsku.
Rodzą się pytanie-dlaczego tak zachowywali się ludzie PO? Co przeszkadzało im pozyskać te informacje? Czego się obawiali?

Te pytania kieruję szczególnie pod adresem wyborców PO i PSL.. 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (23 głosy)

Komentarze

Przypomineć trzeba sobie zdjęcie Tuska próbójącego "przybić żółwika" z Putinem. Wieczorem, 10.04. 2010 pod namiotem dla bonzów, na lotnisku(?) w Smoleńsku. Przymilający się do Putina Tusk, na którego tenże patrzy jak na gówno w przeręblu. Strach. Strach przed carem, jak niegdyś strach przodków cara przed chanem, kiedy ten po grzbiecie cara wsiadał "na koń".Putin chciał i miał a Tusk ze strachu klęczał. Za co został ... Król Europy.

Vote up!
11
Vote down!
-1
#1514245

i inne podobne zadaję sobie od 6 lat. Najwyraźniej mam zbyt słabą wyobraźnię, bo po prostu nie rozumiem tej sytuacji. W wypowiedzi, interpretacje, kłamstwa, odkręcanie kłamstw i nowe kłamstwa było zaangażowanych tylu ludzi, że trudno sobie wyobrazić utrzymanie uzasadnienia tego wszystkiego i samej prawdy w tajemnicy. 

Zauważam, że jakiś czas po katastrofie, gdy hipoteza o zamachu stała się powszechnie znana i wielu uświadoniło sobie że najlepiej wyjaśnia wydarzenia z czasu katastrofy i po niej, zaczęto sugerować jej zwolennikom, że dążą do wywołania wojny polsko-rosyjskiej. Było to ewidentne straszenie, ale ktoś tym najwyraźniej kierował i ktoś to wymyślił. Kto i dlaczego? Czy wymyślił, że wystarczy że będzie kilka hipotez na temat katastrofy i taki stan pozostanie tak długo aż Polacy przestaną o tym pamiętać?

Spodziewam się, że sprawa ewentualnego działania w przypadku katastrofy przed 10 kwietniem 2010 była w jakiś sposób omawiana na najwyższych szczeblach (wspomnijmy choćby sławne spotkanie na molo w 2009) jak i później, i informacje o tym nie przedostały się do opinii publicznej. 

Jak to się stało że Donald Tusk, który musiał posiadać wszelką wiedzę na ten temat, został ściągnięty do Brukseli i w tym celu przerwał kadencję premiera? Wiadomo, że ngdy nie sprzeciwiał się kanclerzycy, i wiadomo, że dba ona o dobre kontakty i relacje z Rosją, która właśnie sprawdza jak daleko może się posunąć wobec Europy. Czy kiedyś ktoś zdobędzie się na oskarżenie tego teamu o działanie wbrew interesom Wspólnoty, na rzecz osciennego imperium które nigdy nie miało "normalnych" relacji z "resztą świata"?

Vote up!
10
Vote down!
0
#1514247

Czy kiedyś ktoś zdobędzie się na oskarżenie tego teamu o działanie wbrew interesom Wspólnoty, na rzecz osciennego imperium które nigdy nie miało "normalnych" relacji z "resztą świata"?

To zalezy od zachowania Rosji, czy sprawi że zachód całkowicie straci nadzieję na dialog z nią...

Vote up!
9
Vote down!
0

zuberegg

#1514248

uzupełnienie do Twojego tekstu Zuberegg.

Napisałeś:  Skrajnym przykładem takiej postawy było zachowanie wobec obywatela Rosji, który 10 maja 2010 r. zgłosił się do polskiej ambasady w Moskwie. Osoba ta zadeklarowała chęć przekazania polskim służbom informacji dotyczących możliwości przeprowadzenia zamachu w Smoleńsku. Kierownictwo Agencji Wywiadu, nie dokonując żadnej weryfikacji, podjęło decyzję o nieodebraniu tych informacji i przekazaniu danych obywatela Rosji Rosyjskiej Federalnej Służbie Bezpieczeństwa. (11 maja 2016 tvn24.pl) Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/zuberegg/po-i-tusk-bali-sie-prawdy-o-smolensku

 

Byłem wczoraj u znajomych w sklepie i tam na stojaku z prasą Gazeta Polska, Nr 20 z 18 Maja 2016....matoł przybija żółwika z carem a pod spodem tytuł w oko mi wpada: SMOLEŃSCY ŚWIADKOWIE WYDANI FSB i pisze: Federalna Służba Bezpieczeństwa otrzymała od polskich służb dane nie jednego, lecz trzech rosyjskich świadków twierdzących, że mogą przekazać ważne informacje na temat katastrofy smoleńskiej. Dwóch z nich wskazywało, że tragedia była wynikiem celowego działania. Trzeci - wysoki urzędnik z kręgu Tatiany Anodiny i rosyjskiego komitetu śledczego - przekazywał prawdziwe informacje o zamianie ciał ofiar.....

 

Vote up!
16
Vote down!
0
#1514253

Federalna Służba Bezpieczeństwa otrzymała od polskich służb dane nie jednego, lecz trzech rosyjskich świadków twierdzących, że mogą przekazać ważne informacje na temat katastrofy smoleńskiej. 

Ciekawe czy jeszcze żyją...

Vote up!
7
Vote down!
0

zuberegg

#1514261

że nie i zapewne zmarli wsuwani nogami do pieca. POlszewicki rząd i Tusk mają na swoich łapach także krew tych ludzi, którzy chcieli pomóc Polakom w dotarciu do prawdy. Nie przypuszczali oni, że Komorowski i rząd Tuska są wrogami Polski.

Vote up!
4
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1514374

Tusk, Kopacz, Klich, Komorowski, sikorski itd. sa po uszy umoczeni w kłamstwo smoleńskie. A boją się ujawnienia ich haniebnej roli w zamilczaniu i gmatwaniu prawdy, a może i udowdnienia ich współdziałania przy zamachu ?

Vote up!
7
Vote down!
-1

Yagon 12

#1514254

 Witam! Oni przedtem się nie bali ,wszak mieli zaklepane na1m i przybite Żółwiem..Oni dopiero teraz się boją straszliwego widma nieuchronnej kary! Oni planowali rządy do końca świata! Ze szczegółami zaplanowali dalszą okupację Polski! Tak,zamiast służyć,stworzyli totaną grabież i okupację służąc Obcym! Teraz zaplanowali totalną opozycję! Ten numer z Obcymi już im nie przejdzie! Sądy na razie nierychliwe,ale niedlugo będą sprawiedliwe! Pozdrawiam!

Vote up!
8
Vote down!
0

ronin

#1514257

to podstawowe i w zasadzie retoryczne pytanie.

To jakby Amerykanie przekazali prowadzenie dochodzenia w sprawie 9/11 Iranowi, Chińczykom czy nawet zatrudnili sledczych z Al-Kaidy.

Albo Francuzi i Belgowie po zamachach zwrócili się o pomoc i prowadzenie sledztwa przez ISIS

 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1514258

Otóż to..

Vote up!
5
Vote down!
0

zuberegg

#1514262

obcemu Państwu i praktycznie umycie rąk to jedno. Jest to fakt niepodważalny.

Natomiast zadziwiające jest to, że tak wielu instytucjom w Polsce było i jest to totalnie obojętne.

Co więcej masa ludzi pomimo ich bierności w śledztwie czy wręcz aktywnemu mataczeniu, dalej darzy ich zaufaniem i pokłada w nich nadzieję.

Vote up!
7
Vote down!
0

Prawda jest cenniejsza od życia

#1514263

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Równa Babka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

..trollujemy i myslimy, ze jesteśmy taaaacy cwani:))

Bardzo dobrze, mam rozrywkę po pracy czytając po raz kolejny brednie, które tak na prawdę nie robią na mnie już żadnego wrażenia. Reaguję jednak, po prostu nie lubię manipulacji.

 

 

Vote up!
2
Vote down!
-6

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1514288

..trollujemy i myslimy, ze jesteśmy taaaacy cwani:))

Szacun za szzcerość. Ale tak łatwo się spalić...W Moskwie będą żli towarzyszko:)

Vote up!
7
Vote down!
0

zuberegg

#1514302

A mnie mimo wszystko zstanwaia, dlaczego Szwedzi akurat w najistotniejszym dla nas momencie tj kiedy załoga nawiązała połączenie z Rosjanami raptem przestali nagrywac. czy tak, czy też zwyczajnie skasowali dalszy ciąg nagrania, bo chyba technicznie te pare więcej kilometrów nie miało znaczenia dla odbioru sygnału. jakoś nikt nie pyta, dlazcego nagranie sie skonczyło. A co z nageraniem od Łotwy, czy też kończy sie w tym samym czasie? Wydaje się,,że dla poprawnego zanalizowania czasu nagrań dostarczonych z czarnych skrzynek, ich synchronizacji (przypomne - te nagrania były poprawiane chyba 3 czy 4 razy) zewnetrzne nie poprawiane nagranie wiele by mogło wyjasnic.

 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1514266

A mnie mimo wszystko zstanwaia, dlaczego Szwedzi akurat w najistotniejszym dla nas momencie tj kiedy załoga nawiązała połączenie z Rosjanami raptem przestali nagrywac.

Moim zdaniem taśma dochodzi do końca, ale Szwecja nie chce Rosji drażnić. Więc powiedziała ze ma tylko do tego momentu:) 

Vote up!
6
Vote down!
0

zuberegg

#1514273

Zuberegg.

Przypuszczam, że wątpię w ich pozostawanie przy życiu. Nie u ruskich. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby tak skończyli, ci co ich wystawili na śmierć. Choć wysoce prawdopodobne jest, że ci właśnie, którzy dostali te informacje to byli przebierańcy. POdobni tym, o których kiedyś śpiewał Andrzej Rosiewicz. Wszak w Polsce, ruskie wychodząc, bo bolek tak "chciał",  zostawili tych przebierańców ładnych parę tysięcy. Nie w Pcimiu żadnym z pewnością, a we wszystkich newralgicznych punktach i miejscach, które pasowały im, czyli ruskim. 300 000 tysięczna armia krasna stacjonowała w Polsce długie lata, więc wszystko co Polskie WSIowe było - to było ruskie. Więc ruskie swoich wystawili do odstrzału po Smoleńsku. Tak myślę. 

Kurica nie ptica !........

Vote up!
5
Vote down!
0
#1514312

Przybijając żółwiki Tusk radował się z uzgodnionej wersji kozła ofiarnego. Pogoda, piloci,stan lotniska.Jego pech że panowie się źle zrozumieli. Zapewne Donek liczył na zniknięcia świadków po stronie rosyjskiej. Co dowodzi niezrozumienia realiów partnera. Owszem naród rosyjski przyzwyczaił się że kto cara krytykuje ten krótko żyje ale żeby tak traktować za nieprofesjonalizm w dodatku skutkujący tragedią o obcych? A że dar ofiarny po jednej stronie się rozmył to musiał się rozmyć i po polskiej i ograniczyć do już martwych. 

Możliwość zachowania w konwencji racji stanu (czyli utajnienia śledztwa i radykalnego ochłodzenia relacji z Rosją) została pogrzebana w pierwszych dwóch dniach. Od przylotu Tuska do Smoleńska (nierozsądnego i ryzykownego w przypadku podejrzeń) poprzez wizerunkowy lans idealnej i zgodnej dobrej woli co wkrótce przybrało niesmaczny i groteskowy wymiar ...och przepraszamy że sprawiliśmy wam wspaniali bracia Rosjanie ten kłopot. 

Wszystko powyżej odnosi się do wariantu katastrofa.w tym wariancie  strach przed tym co może się wydać doprowadził jak to często u tchórzy do konsekwencji jeszcze poważniejszych. W przypadku premiera i przynajmniej kilku innych osób to co zrobili w pełni wyczerpuje znamiona kilku paragrafów kodeksu karnego. Od nadużycia uprawnień i wywierania nacisków po działanie na rzecz innego państwa czyli taką łagodniejszą zdradę. I w normalnym praworządnym państwie powinna być reakcja-w polskim systemie prawnym nieodpornym na podobne dewiacje jedynie niezależna prokuratora mogła i powinna była reagować ,sformułować zarzuty. Co mogło być doraźnie nieskuteczne procesowo (immunitety) ale tylko do kolejnych wyborów. 

.Jak to wygląda w wersji zamach to nie trzeba tłumaczyć.

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1514382