"Anatomia upadku" i wstyd

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

"Anatomia upadku", film Anity Gargas wywołał i słusznie duże poruszenie w internecie. Można tylko się zastanowić jak wielkie poruszenie wywołałby po telewizyjnej projekcji....

Ludzie którzy na co dzień śledzą losy badania katastrofy większość pokazanych przez Gargas faktów znają, jednak pokazane w jednym filmie robią piorunujące wrażenie. Po filmie wiemy jedno na 100%-teoria o brzozie łamiącej skrzydło jest całkowicie bzdurną.

Mnie w filmie najbardziej uderzyły dwie wypowiedzi i dwie sceny.

Najważniejszą wypowiedzią w tym filmie jest ta prof . Marka Żylicza członka komisji Millera- "Nam chodziło o to by nie powodować wojny z Rosjanami, ale żeby uzyskać maksymalnie dużo informacji od nich. Ażeby zakończyć badanie wypadku".

Wydaje się iż jest to credo naszych władz jeśli chodzi o badanie tej katastrofy. Stąd te wszystkie uniżoności względem Rosji, stąd całkowita wobec niej uległość przy zbieraniu dowodów. Donald w wystąpieniu sejmowym dotyczącym katastrofy również mówił o wojnie z Rosją. Ludzie tej władzy tak mają, dla nich jakakolwiek twarda obrona interesów swojego kraju to "wywoływanie wojny", najlepiej wychodzi im postawa przymilającego się chłoptasia liczącego iż za jego gesty co jakiś czas ktoś go po pleckach poklepie, coś mu skapnie od "większych i mądrzejszych"..

W tę postawę wpisują się takie wypowiedzi jak to Edmunda Klicha, który spotkania ze stroną rosyjską bez tłumaczy uzasadniał brakiem pieniędzy..."Nie chciałem brać pieniędzy z ambasady bo mogli by mi ukraść"- sytuacje tą opisał prof. Żylicz...

Następne dwie znamienne sytuacje to -hangar, który jak sie okazuje jest zbyt mały do trzymania wraku samolotu w jego normalnym obrysie. I scena która mi najbardziej podniosła ciśnienie, posiedzenie sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka i prokurator Artemiak mówiący"Niektóre z detektorów użytych w Smoleńsku wykazały na czytnikach cząsteczki trotylu". I ten debilny uśmieszek prokuratora Szeląga gdy Macierewicz poprosił o powtórzenie.....Ten sam Szeląg parę dni wcześniej bezczelnie kłamiący na konferencji w sprawie trotylu...

Po obejrzeniu tego filmu jest mi wstyd za nasze państwo, za tych urzędników którzy się kompromitują. Jak sobie pomyślę że ja ich utrzymuje to mnie (cenzura) strzela.....

Brak głosów

Komentarze

"Po obejrzeniu tego filmu jest mi wstyd za nasze państwo, za tych urzędników którzy się kompromitują."
Ja uważam, że wstydzić się można za kogoś, kto z głupoty, nieuctwa, czy upośledzenia umysłowego, będąc na szczytach państwa, robi błędy czy zaniechania.
W tej sprawie mamy do czynienia z cynicznymi graczami, w istocie członkami "grupy przestępczej o charakterze zbrojnym"(definicja sądowa określająca ekipę wprowadzającą stan wojenny) i tu o kompromitacji mowy być nie może. Czy ktoś mówił, że Jaruzelski, wprowadzając stan wojenny, skompromitował się? Oceny były zdecydowane: zwolennicy uznali go za bohatera(jeśli mafiozo urządzi udaną akcję, to jego kumple są pod wrażeniem), przeciwnicy okrzyknęli go zbrodniarzem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#323350

Pisząc o wstydzie oczywiście mam na myśli nie szczyty władza, tylko urzędników. Taki prof. Żylicz, to starszy Pan którego tytuł wykorzystano do podniesienia prestiżu komisji Millera...
Taki np. Rzepa z tym bezradnym wyrazem twarzy, on nawet nie czuł ze robi z siebie idiotę przed kamerą...

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#323388

Ten ( twoim zdaniem ) starszy pan , w trakcie działania komisji Millera , świetnie sobie radził w fałszowaniu prawdy , i wcale nie wyglądał na zmanipulowanego . Był i nadal jest bardzo negatywnym bohaterem tamtych wydarzeń . Tu jakby próbuje ratować tyłek , i dziwię się , dlaczego Pani Gargas nie przycisnęła tego fałszywego człowieka . Słuchając go wcześniej miałem wrażenie , że to kolejny idiota z tytułem profesora .

Vote up!
1
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#323395

Mnie sie. zdaje iż Żylicz zaczyna mieć wyrzuty sumienia i dlatego Gargas go nie cisnęła...

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#323407

Athina

prędzej zgadzam sie z Tyberiuszem

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Athina

#323415

Ma Pani pełne prawo do tego:)

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#323504

Między wyrzutami sumienia , a strachem wyzierającym z oczu , jest zasadnicza różnica . Ja widzę u niego to drugie. Jego wyrzuty sumienia , jak i całej tej hołoty w ogóle mnie nie interesują . Chcę żeby się bardzo bali , żeby ze strachu tracili zmysły .....................do czasu ogłoszenia wyroków , i znacznie , znacznie dłużej .

Vote up!
1
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#323420

"Chcę żeby się bardzo bali , żeby ze strachu tracili zmysły .....................do czasu ogłoszenia wyroków , i znacznie , znacznie dłużej ."
To tak jak ja:)

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#323506

wg mnie profesor Żylicz to odmiana Bydłoszewskiego. Wiele cech wspólnych, szczególnie gestykulacja. No - i - bredzenie. Wylazł z niego bolszewik. Splugawił swoje nazwisko.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#323532

moje wrażenie: człowiek zdaje sobie sprawę z własnego pohańbienia

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#323489

Takie samo odniosłem wrażenie...

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#323507

Film świetny , choć jak zauważyłeś ,w większości  pokazuje to , co jest szeroko znane , i jakby nic nowego do wiedzy o tych wydarzeniach nie wnosi .  . Jest jednak coś , co w filmie nie powinno się znaleźć . Scena z pijanymi i pijącymi mieszkańcami Smoleńska , nijak do treści tego filmu nie pasuje , i mówiąc szczerze , nie mam pojęcia w jakim celu została w film wmontowana . Troszkę to zaburza powagę tego dokumentu i moim zdaniem powinna być usunięta .

Vote up!
2
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#323353

Scena owszem zaburza powagę filmu, to chyba miał być taki prztyczek w rosyjski nos. U mnie w domu wywołała u oglądających głośny śmiech:)

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#323390

 Piją wódkę i zagryzają chlebem i słoniną. To ich KULTURA OBCOWANIA ZE ŚMIERCIĄ. Ten fragment tylko nam, w Europie, może wydawać się dziwny, nie pasujący do całości - Azjaci inaczej pojmują żałobę. A Sowieci, Ruscy, jak zwał tak zwał - to Azjaci. Ja uważam, że ta scena została tam umieszczona rozmyślnie. Pozdrawiam smutno.

Vote up!
0
Vote down!
0
#323443

Możliwe że rozmyślnie , tylko czy potrzebnie ? . Burzy mi ideę tego filmu .

Vote up!
1
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#323457

 Ja ciągle podtrzymuję moją tezę, że zamysłem autorki było pokazanie nam inności tamtego świata, jego nieprzystawalność do naszego, czego wyrazem jest niemożność porozumienia między Polakami i Rosjanami mimo wspólnych, słowiańskich korzeni. To w głębszym sensie jest ukazanie dwóch światów - naszego, opartego na kulturze rzymskiej i chrześcijańskiej oraz ich świata - ludów Azji, "barbarzyńców", którym tak samo daleko jest do nas, jak i do wysoko rozwiniętych kultur Dalekiego Wschodu- Chin i Japonii. Ich zachowanie właśnie ma burzyć wszystko, co wypracowały starsze kultury i w tym sensie jest to autentyczny i właściwy obraz. Mnie też razi takie zachowanie w obliczu tragedii, ale tak jest i na to nie poradzę. Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
1
Vote down!
0
#323509

Pod koniec filmu, prof. Kazimierz Nowaczyk mówi o tym, że państwo polskie padło na kolana. Jest gorzej, ono się czołga.

Vote up!
0
Vote down!
0
#323354

Jedna z bardziej przygnębiających scen filmu....

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#323391

http://www.youtube.com/watch?v=cxS9KBVB5Jw

Vote up!
0
Vote down!
0
#323373

Dziękuję za link.
W natłoku spraw pilnych pochylam się nad sprawą ważną.
Wielki ukłon w stronę pani Anity Gargas, wielkie podziękowanie dla niej i całemu zespołowi za wykonaną pracę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#323411

wielki film, zacząłem szukać na youtube, i znalazłem też inny---:

Film śledczy Anity Gargas "10.04.10" 2011 cz.1/6

 

trzeba zmieniać 1 na 2,3,4,5,6, w youtube

Vote up!
0
Vote down!
0
#323382

Dzisiaj, jadąc tramwajem, przysłuchiwałem się rozmowie dwu pasażerów mówiących, iż film wskazuje jednoznacznie na to, iż Donald T. ma wiele wspólnego z zamachem. Wprawdzie żaden z nich nie stwierdzał, że to Donald T. rozkładał ładunki w czasie remontu samolotu, jednak uważali oni iż w sposób wyraźny kryje sprawców. A taki czyn jest traktowany jako współuczestnictwo w sprawie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#323401

Moim zdaniem film nie wskazywał jednoznacznie na zamach. Wskazywał iż nastąpił wybuch, ale nawet Macierewicz w filmie nie wypowiedział się jednoznacznie w kwestii wybuchu.

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#323410

Moim zdaniem film nie wskazywał jednoznacznie na zamach
---------------------------------------------
Nie, to fakt, ale nie znalazłem również informacji, iż przypadkową przyczyną wybuchu był przeciążony akumulator. Bo wybuchu nie wykluczali wypowiadający się w filmie naukowcy. Jeśli to nie był zamach, to o jakich wybuchach mówią?

Vote up!
0
Vote down!
0
#323455

Np. zbiornika paliwa

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#323503

Bo chyba ruscy raczej nie pozwolą aby wina za zamach spadła na nich?
To może być też od początku zaplanowane.
Po co ma być kondominium niemiecko-rosyjskie jak może być członek WNP.
Remek

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#323414

Athina

że nie tylko ja tak miałam - ogladajac ten film nie wiem skad pojawiło się u mnie poczucie wstydu, jak pojawił sie prokurator Rzepa i zacząl mówić już znałam zródło tego poczucia wstydu spotegowanego potem słuchajac i ogladajac bajanie Wielkiego Straznika Żyrandoli o zdanym egzaminie, to było jak bliskie spotkanie pleców z nahajką

Vote up!
0
Vote down!
0

Athina

#323433

Miałem to samo

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#323508

Dobrze czytać niepoprawnych, niezalezna ,gazeta polska ale to nie wystarczy! Z przykrością stwierdzam że przeciętny Polak nie potrafi wiedzieć który portal ,gazeta jest dzisiejszą współczesną rozgłośnią "Wolna Europa" Z przykrością stwierdzam że dużo ludzi niema pojęcia że czekaliśmy na ten film o oni nawet nie wiedza czego dotyczy.
Dziś na różnych portalach stoczyłem prawdziwy bój usuwali moje linki do tego filmu ,blokowali mnie plikami cooke abym nie miał dostępu do forum( mam ashampo winoptymizer więc mam ich w leju 3 kary sim i pełno na nich internetu)(tanio można kupić internet na kartę i nie wszyscy wiedzą że aż tak tanio)http://allegro.pl/pre-paid-internet-na-karte-87847 Portal money.pl bił w tym rekordy tego linka usunął mi ze 100 razy http://www.youtube.com/watch?v=lS8TjdrjTas
I powiem Wam sam nie dam rady ruszcie się! czas wyjść na terytorium wroga czyli Onet, WP, Interia, money.pl ,
niektóre portale tak zrobiły że jak w poście znajdzie się słowo niepoprawni niezależna to się nie pojawi wcale ale liczę na waszą pomysłowość (niektóre artykuły są publikowane na innych portalach więc można linka wklejać od nich Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#323419

http://www.youtube.com/watch?v=cxS9KBVB5Jw

Jak najbardziej link można podesłać każdemu, ponieważ na tą chwilę jest to jeden taki film, który w poTVN'ach i pomediach się nie pojawi.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam.

#323612

Wygląda jakby kontrolował wypowiedź Millera
Sprawdziłem to płk Mirosław Grochowski
Ten pewnie współdziałał tłumiąc wnioski
Rzepa to idiota jasna cholera
Kto pieczętuje kartką z klejem
Brak słów woda się leje
Putin wygląda jak sprawca zbrodni
Patrzy i ogląda reakcję przechodni
Żylicz to zwykły sklerotyczny dziad
Do mafii pasuje taki gad
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#323473

A dyrygent z batem - to znaczy batutą rozpisuje wszystkim agenciakom role. I tylko z rzadka się przy tej partyturze potknie. Jak to mówił Siara...
http://www.youtube.com/watch?v=hzTcGsSkkeI

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#323495

On chyba w tym momencie zaczął sobie uświadamiać w czym bierze udział ? Bo się niższy od trawy robił. Mogła go p.Gargas bardziej przycisnąć... Jakoś zniknął, on, kopiejka, Artymiak. Chyba z polecenia Tuska i Seremeta.
A Zylicz wie o wielu przekrętach wielu członków komisji Millera...

Film obejrzę jutro jeszcze raz, i jeszcze raz. Z zimną krwią bo pierwsze oglądanie to przede wszystkim wzbieranie rządzy mordu za te wszystkie sukinsyństwa.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#323527

Wklejam tu mój komentarz z innej recenzji tego filmu, bo uważam, że sprawa zasługuje na dyskusję.

W przeciwieństwie do Blogerskiej Braci nie podzielam entuzjazmu wokół tego filmu. Podzielam poglądy autorki filmu, podoba mi się budowa narracji, przekonują mnie podane fakty, ale mimo to jestem nieco rozczarowany. Sam tytuł zrozumiałem trochę inaczej, jako próbę przedstawienia strukturalnego opisu rozkładu państwa i jego przyczyn. Zamiast tego mamy coś w rodzaju wiwisekcji Smoleńska, podczas której odnajdujemy potwierdzenie tego o czym od dawna już wiemy. Natomiast nie dowiadujemy się o sprawie zasadniczej: O MOTYWIE SPRAWCY.

MOTYW SPRAWCY
Że Putin nas nie kocha to wiemy od dawna. Ale nie wiemy dlaczego Donald T. i Bronisław K. mu pomagają. Ktoś powie: pomagają, bo są współwinni. Ale dlaczego wdepnęli w to gówno?
Brakuje też tła wydarzeń w latach 2005-2010, warto byłoby pokazać nad-ambicję Donalda T., psychologiczny konflikt z Lechem Kaczyńskim, szeroko rozumianą grę interesów w Sejmie i poza nim. Bez tego tła film po prostu przygnębia, gdyż dzieje się w dziwnej jakiejś próżni, w "Polsce czyli nigdzie".

I tu dodam coś jeszcze: zastanówmy sie, gdyby film obejrzał cudzoziemiec z krajów zachodnich, kompletnie nieznający naszej historii, co sobie o nas pomysli? Pomysli, że Polska to jakiś tragiczny kabaret. A przecież tak nie jest. Mamy cele, dążenia, próbujemy je realizować, mamy swoje wartości. Dość przygnębiania, pokażmy TŁO!

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#323587

Mix

Na podstawie tego materiału kilku gości powinno już chodzić w kajdankach po akcji służb o 6 rano.
Tyle kłamstw i matactw, niedopełnienia obowiązków, zdrady, które pokazuje ten film jest wystarczające by podjąć działania prawne. Tylko kto to ma zrobić w naszym biednym zniewolonym kraju ?
Prokuratura której nie ma, służby które nie spełniają swoich obowiązków, politycy zajęci swoimi sprawami,( np. o odszkodowania ) urzędujący prezydent Bronisław Komorowski
który ogłosił że państwo zdało egzamin ?
Film ma dużą wartość i jest dobrze zrobiony. Pokazuje kto
w Polsce rządzi i jakie są standardy demokracji w III RP.
Materiały zdjęciowe są też cenne. Wypowiedzi również.
Warto zwrócić uwagę na wypowiedzi prof Piotra Witakowskiego z AGH w Krakowie, prof Jacka Rońda z AGH w Krakowie, czy lekarza Dymitra Książka.
Jest już oczywiste że były wybuchy i defragmentacja samolotu. Jest też w 100 procentach pewne że nie była to katastrofa lotnicza. Zespół Pana A. Macierewicza oraz dziennikarze i dokumentaliści zrobili kawał dobrej roboty
jednak śledztwo skierowane zostało na fałszywą ścieżkę i nie podjęte zostało we wszystkich kierunkach i wątkach.
Wyjaśniono 30 procent spraw co jest bardzo cenne, niestety 70 procent jest jeszcze do wyjaśnienia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Mix

#323613

Myslę, że śledztwo poszło w dobrym kierunku - mam na myśli zespół parlamentarny Pana Antoniego Macierewicza. Macierewicz doprowadził do tego, że zebrano dowody, opinie ekspertów i tego na dłuższą metę nie da się pominąć. Dowiedzieliśmy się bardzo wielu szczegółów i to jest cenne.

Natomiast chyba nie pociągnięto wątku politycznego i kwestii motywu sprawcy. To powoduje, że debatujemy o tym jak dokonano przestępstwa, a nie kto go dokonał. Może wreszcie teraz?

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#323654

Myślę, że wątek "polityczny" jest ciągnięty ale to żmudna praca bo Zespół nie ma dostępu do dowodów, tzn. do tajemnic sejfu-Sezamu Arabskiego.
O rejteradzie Arabskiego gdzieś na placówkę dyplomatyczną mówiono już dawno, może nawet rok temu ruszyły słuchy. Czemu nie zwiał wtedy, a dopiero teraz ? Bo potrzebował czasu na usuwanie śladów, które również jest żmudne z powodu zbyt wielu ścieżek do zatarcia. Arabski na chałturnictwo nie ma prawa bo sprawa jest zbyt poważna. Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#323839

"Natomiast chyba nie pociągnięto wątku politycznego i kwestii motywu sprawcy."
Mówić o motywie i wskazywać na możliwych sprawców można gdy ma się dowody przestępstwa-na razie mamy poszlaki. Jeśli poznamy przyczynę wybuchów w samolocie będzie można zacząć szukać sprawców i motywy. Jeśli wybuch miał epicentrum wewnątrz samolotu to trzeba brać pod uwagę dwa warianty i dwóch możliwych sprawców, ponieważ do samolotu miały dostęp służby dwóch państw.

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#323911

O motywach jeszcze za wcześnie. Najpierw trzeba ustalić krąg podejrzanych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#325033

http://niepoprawni.pl/blog/1489/motyw

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#325056

http://www.youtube.com/watch?v=cxS9KBVB5Jw

waldi1462 16 godz. temu
W piątek, 25 stycznia, o godz. 11 w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej odbędzie się premierowy pokaz anglojęzycznej wersji filmu „Anatomia upadku” Anity Gargas. Pokaz będzie skierowany do zagranicznych dziennikarzy.

Ciekawe, czy teraz media głównego nurtu zaczną otwierać się na temat tego dokumentu. Widać, że coraz więcej osób dołącza do grona, tych którzy obejrzeli. Pożyjemy, zobaczymy.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam.

#325244

Media głównego nurtu będą milczeć nadal. Każde nagłośnienie pracy Gargas podważa oficjalna wersję. Obalenie oficjalnej wersji oznacza obalenie Tuska i dojście do władzy "ciemnogrodu". Dlatego zmiany podejścia tych mediów nie będzie

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#326389

http://www.youtube.com/watch?v=cxS9KBVB5Jw

Jestem czarnowidzem i przewiduje obalenie Tuska, ale yNVT i duet win Go +  kot liPa, będą nam ku chwale/zgubie (nieprawdziwe skreślić) przewodzić. Nie żeby ta tak przepełniona w prawdziwe hedonistyczne szczęście anestezjologiczno-masochistyczna wizja nie była kusząca inaczej. Wolałbym jednak ciemnogród - wsteczniak ze mnie (Niesiołowski przyjdzie i mnie zje).

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam.

#326408