Linki do najciekawszych informacji część 2

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

W internecie są miliony artykułów, tylko niewielka część z nich jest naprawdę interesująca. Postanowiłem z tych uznanych przeze mnie za ciekawe tworzyć zbiory i je udostępniać.

Spora część informacji moim zdaniem nie traci aktualności po kilku dniach dlatego warto przejrzeć również wcześniejsze zamieszczane przeze nie zbiory. Na pewno część Państwo znają, dlatego zamieszczam ich sporo, aby znaleźli Państwo nieznane informacje. Do informacji dodaję opis lub mój krótki komentarz - nie są to zatem tylko linki. Jeśli materiał się Państwu spodoba proszę rozważyć rozpowszechnienie całości lub części zbioru.
 

PO robi z Polski zgniłą "republikę bananową"? Pełna wersja artykułu pod drugim linkiem na moim blogu.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,PO-robi-z-Polski-zgnila-republike-bananowa,wid,10766077,wiadomosc.html
http://filipstankiewicz.salon24.pl/383397.html

Pieniądze na działalność instytutu, którego jednym z założycieli jest Bogdan Klich, a którym obecnie kieruje żona ministra, przekazywały spółki skarbu państwa i koncerny działające na rynku zbrojeniowym.
http://prawdaoplatformie.blogspot.com/2009/01/szef-mon-i-instytut-jego-zony.html

Budżet domowy ministra obrony narodowej RP jest współfinansowany przez obce fundacje, w tym co najmniej DWIE (im. Konrada Adenauera i Friedricha Eberta) w ponad 90% finansowane ze środków publicznych obcego państwa (głównie z budżetu federalnego RFN). Czy nie przypomina to kupowania przez obce mocarstwa posłów przed rozbiorami Polski?
http://3nt.salon24.pl/382708.html

W wyniku nieudolności rządu Donalda Tuska spełniają się najgorsze przepowiednie eurosceptyków. Nie dość, że urzędnicy z nadania PO–PSL pozyskali ze środków unijnych o 20 mld zł mniej, niż zakładał budżet, to jeszcze w ciągu ostatnich pięciu miesięcy Polacy dopłacili do Unii Europejskiej ponad 1,5 mld zł! Szanse na poprawę sytuacji są niewielkie – oprócz nieudolności rządu zabraknie nam pieniędzy na wkład własny. W listopadzie 2008 r. jako państwo, któremu rzekomo nie groził kryzys (a PKB na jedną osobę wynosi 17,8 tys. dol.), pożyczyliśmy 200 mln dol. pogrążonej w recesji Islandii (gdzie PKB per capita to 42,6 tys. dol.). Rzecznik Ministerstwa Finansów Magdalena Kobos tłumaczyła wówczas, że „Polskę stać na taki gest, bo nasze finanse mają solidne podstawy”. Dwa miesiące później postanowiliśmy udzielić pomocy Łotyszom (PKB na osobę: 18,5 tys. dol.), pożyczając im 100 mln euro. W tym czasie wydaliśmy lekką ręką ponad 90 mln zł na konferencję klimatyczną w Poznaniu, a szef Kancelarii Premiera Sławomir Nowak zapowiedział, że w 20.rocznicę „okrągłego stołu” rząd zafunduje Polakom „koncert, jakiego w Polsce jeszcze nie było” (na kosztującej kilkadziesiąt milionów złotych imprezie wystąpić mają światowe gwiazdy, m.in. Elton John, Tina Turner i Beyonce).
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kolejny-cud-Tuska-doplacamy-do-Unii,wid,10813058,wiadomosc_prasa.html

Liczne wątpliwości dotyczące idei i praktycznego działania funduszy europejskich.
http://www.medianet.pl/~naszapol/0849/0849funi.php

MSWiA uporczywie odmawia zgody na przeprowadzenie zbiórki publicznej na sfinansowanie wierceń geotermalnych w Toruniu. Wątpliwości resortu dotyczą tego, że zebrane podczas zbiórki środki będą rzekomo przeznaczone na działalność gospodarczą. We wniosku o zgodę na zbiórkę komitet zaznaczył jednak jasno jej cel i zadeklarował utworzenie odrębnego konta dla łatwego rozliczenia. Resort nie ustosunkował się do tych deklaracji. MSWiA nie merytorycznie uzasadnia, jakoby pieniądze ze zbiórki miały być przeznaczone na "prowadzenie działalności gospodarczej przez Fundację 'Lux Veritatis'", o. Jan Król zauważa: - Przede wszystkim na razie, na tym etapie, jeśli chodzi o prowadzenie odwiertów, Fundacja prowadzi prace badawczo-naukowe, a nie działalność gospodarczą. Więc na jakiej zasadzie MSWiA wie już lepiej od nas, co my robimy? Obecnie bowiem nie ma mowy o jakimkolwiek prowadzeniu działalności gospodarczej, bo po prostu prowadzimy badania.
http://www.dlapolski.pl/Geotermia-A-Schetyna-idzie-w-zaparte-art4281.htm

Niedzielne wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego na kongresie PiS zostało skonstruowane tak, by pozyskać nowych wyborców, utrzymując przy tym stary elektorat - ocenia politolog z Uniwersytetu Śląskiego, dr Marek Migalski.
http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/najlepiej_oceniane/news/sensowny-program-na-kryzys,1252563

PO w dwa tygodnie straciła aż 7% poparcia. PiS z kolei zanotował wzrost popularności o 3 punkty procentowe.
http://wiadomosci.wp.pl/title,Cudow-nie-ma---Platforma-gwaltownie-traci-poparcie,wid,10811221,wiadomosc.html

Niejasne decyzje rządu Donalda Tuska pogłębią chaos i kryzys?
http://fakty.interia.pl/polska/news/pis-rzad-nie-chce-nam-przyznac-racji,1253870

Czy polityków, którzy oddali nasz system finansowy za ułamek wartości zagranicznym bankom nie należałoby surowo osądzić?
Możemy mieć do czynienia wręcz ze spekulacyjnym atakiem na polską walutę. Mają za nim stać zagraniczne instytucje finansowe, które były wystawcami tzw. opcji walutowych dla polskich przedsiębiorstw. Teraz masowo pozbywają się złotego i skupują euro, bo wiedzą, że im bardziej polska waluta spadnie, tym więcej one zarobią. Firmy, by rozliczyć się ze swoich zobowiązań, będą bowiem musiały kupić euro po bardzo wysokim kursie.
http://waluty.wp.pl/kat,50012,title,Spekulanci-pograzaja-zlotego,wid,10818309,wiadomosc.html
http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news/przeproscie-oszolomow,1255345,2789

Licząca blisko 6 tys. firm branża meblarska ma coraz większe kłopoty ze spadkiem zamówień, możliwe są bankructwa.
http://www.drewno.pl/index.php?pid=info_article_details&aid=5989&pname=Meblarzom+nie+pomaga+nawet+s%C5%82aba+z%C5%82ot%C3%B3wka

Przestajemy spłacać kredyty, rachunki i inne zobowiązania mówi Adam Łącki prezes Krajowego Rejestru Długów.
http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Przestajemy-splacac-naleznosci,wid,10818925,wiadomosc.html

Minister nauki Barbara Kudrycka chce, by na wszystkich uczelniach egzaminy komisyjne były płatne. Studenci uważają, że wprowadzenie tej zmiany ograniczy ich prawa, bo egzamin komisyjny często broni przed niesprawiedliwością wykładowców. Sonda interia.pl – ponad 80% głosów przeciw propozycji minister Kudryckiej.
http://fakty.interia.pl/polska/news/minister-szykuje-niespodzianke-dla-studentow,1252617,3

Protest rodziców przeciw przymusowemu posłaniu 6 latków do szkół. Szczególnie polecam złote cytaty przedstawicieli rządu Tuska i PO. Strona istnieje od dawna, ale nie wszyscy ją znają.
http://www.ratujmaluchy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=98&Itemid=

APEL. 23 grudnia 2008 roku Ministerstwo Edukacji podjęło decyzję wprowadzającą do polskich szkół nową podstawę programową. Decyzja, podjęta bez faktycznej konsultacji, zwłaszcza ze środowiskami akademickimi, bez szerszej debaty publicznej, zasadniczo zmieniła kształt nauki w liceach, ograniczając ich funkcję ogólnokształcącą do pierwszej klasy. Destrukcji, a na pewno infantylizacji ulega historia jako zintegrowany, wspólny przedmiot nie tylko przekazujący zestaw faktów czy umiejętności, ale także współtworzący rdzeń obywatelskiej, patriotycznej edukacji.
http://blog.rp.pl/listotwarty/2009/01/28/ratujmy-historie-ratujmy-polski-kanon

Dotacje są podstawą funkcjonowania demokracji, tego rodzaju podstawy nie można zastępować mechanizmem korupcyjnym, bo płacenie przez zewnętrznych sponsorów to jest po prostu mechanizm korupcyjny, nie ma się co do tego oszukiwać. PiS może czasem przełamywać tę niedobrą dla niego sytuację w mediach przy pomocy różnego rodzaju kampanii, tych kampanii tak bardzo obawia się PO.
http://fakty.interia.pl/polska/news/pis-po-blokuje-kontakt-pis-z-opinia-publiczna,1254421,3

Rząd patrzy przez palce na gigantyczny transfer kapitału z kraju. Blisko 80 mld zł zostało wytransferowane w ubiegłym roku z Polski, z czego połowa legalnie, m.in. jako transfery dywidend na rzecz zagranicznych akcjonariuszy. Drenaż Polski nasila się od kilku lat. Konfederacja Pracodawców Polskich domaga się upublicznienia informacji o przypływach finansowych między bankami w Polsce i za granicą. Związek apeluje do rządu i Komisji Nadzoru Finansowego o sprawdzenie, jak duże kwoty pieniędzy zostały odprowadzone z polskich oddziałów międzynarodowych banków do ich central.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Rzad-pozwala-na-drenaz-kraju,wid,10814003,wiadomosc_prasa.html
http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Pracodawcy-oskarzaja-banki,wid,10820351,wiadomosc.html

Wyroki Trybunału Konstytucyjnego budzą coraz większe wątpliwości. Wydaje się potwierdzać teza o blokowaniu przez sędziów TK związanych z lewicą postkomunistyczną i dzisiejszą Platformą (a wcześniej kolejnymi "Uniami") oczyszczania państwa.
http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4154&Itemid=3

Prokuratura zarzucająca Zbigniewowi Ziobrze ujawnienie tajemnic śledztwa w sprawie mafii paliwowej nie wzięła pod uwagę dokumentu przemawiającego na korzyść ministra, a znajdującego się w aktach innej sprawy.
http://www.wprost.pl/ar/152410/Tajny-dokument-ws-mafii-paliwowej

Miejska instytucja pozwoliła powiesić plakaty wyborcze kandydatowi PO na prezydenta Olsztyna, a odmówiła zgody na powieszenie plakatów w tym samym miejscu innemu kandydatowi.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kandydaci-na-prezydenta-z-PO-i-PSL-poklocili-sie-o-scieki,wid,10822356,wiadomosc.html

Sytuacja finansowa Agory, wydawcy "Gazety Wyborczej", nie jest najlepsza. Obserwuje się , że jej wartość z roku na rok spada i według szacunków podanych przez branżowy miesięcznik "Press", jest jedenastokrotnie mniejsza niż w 2000 roku. Ciekawy opis jej wstydliwej historii.
http://www.dlapolski.pl/Agora-kolos-na-glinianych-nogach-art4293.htm

Kanclerz Niemiec protestantka Merkel skrytykowała katolickiego Papieża Benedykta XVI w związku ze zdjęciem ekskomuniki z lefebrystów z których jeden zanegował holokaust. Jest to tym bardziej niezrozumiałe, że Niemcy prowadzą interesy z prezydentem Iranu Mahmud Ahmadineżadem, który robi to samo co biskup Williamson.
http://wiadomosci.onet.pl/1910196,12,item.html

Model rozwoju warszawskiej giełdy jest błędny. Sposób działania kierownictwa GPW polegający na tym, żeby wpuszczać na giełdę jak największą ilość spółek jest zwyczajnie szkodliwy. Spółkami na naszym parkiecie zajmuje się tak mało analityków, że inwestorzy nie są w stanie podejmować racjonalnych decyzji. Krytyczna opinia o GPW.
http://www.hotmoney.pl/artykul/6369/1/gielda-wyrzucmy-1-3-spolek-tylko-to-uratuje-polska-gielde.html

Do naszego kraju od prawie dwóch tygodni nie płynie jedna czwarta gazu ze Wschodu. Poprzednia rosyjsko-ukraińska wojna surowcowa przez dłuższy czas była w centrum uwagi UE. Teraz Europa milczy; Polska została sama na placu boju.
http://fakty.interia.pl/raport/wojna_o_gaz/news/rmf-do-polski-plynie-mniej-gazu-unia-milczy,1253445,5720

Uwaga na wikipedię. Polska edycja Wikipedii stwierdza jakoby nasz kraj był jednym z "organizatorów" zagłady Żydów, a Kościół katolicki współpracował z nazistami, udzielając im pomocy i schronienia. W tabelce zatytułowanej: "Organizatorzy Holocaustu i wyniki ich działań" na ósmej pozycji zdezorientowany internauta odnajduje...Polskę. Dopiero kilka pozycji dalej są Niemcy.
http://www.dlapolski.pl/Dla-Wikipedii-Polska-to-organizator-holokaustu-art4287.htm

Policjanci na interwencję pójdą piechotą? Mają oszczędzać wszystko: gaz, prąd, wodę, benzynę. Zastępca komendanta głównego policji, Henryk Tusiński, miał na odprawie komendantów wojewódzkich powiedzieć: Sytuacja jest tragiczna
http://www.rp.pl/artykul/102681,257862_Radiowozy_nie_wyjezdzaja__bo_policja_musi_oszczedzac_.html

Wypuszczony przez sąd bandyta, który zgwałcił swoją żonę z zemsty za obciążające go zeznania zastrzelił siostrę żony i jej męża. Wydarzenia te miały miejsce w Polsce.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019407,title,Bandyta-rozstrzelal-kochankow,wid,10809455,wiadomosc_prasa.html

Ponad 9 tys. zł - taką nagrodę dostanie Jacek Karnowski, prezydent Sopotu w związku z 20-leciem swojej pracy w samorządzie. To skandal, w momencie, gdy prokuratura bada czy w magistracie nie dochodziło do korupcji takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Co prawda nagroda musi być przyznana, ale Prezydent Karnowski mógłby ją przekazać na cele charytatywne.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,12591,title,Prezydent-Sopotu-dostanie-jubileuszowa-premie,wid,10809505,wiadomosc_prasa.html

Zadzierzgnięcie jest zwykle przypisywane działaniom zbrodniczym, a nie samobójstwom – mówi „Gościowi” dr Mariusz Kobek z Zakładu Medycyny Sądowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. – Przy „zwykłym” powieszeniu pętla zaciska się pod wpływem ciężaru ciała i siły grawitacji. Jednak przy zadzierzgnięciu jest zupełnie inaczej: siłą zaciskającą pętlę jest najczęściej ludzka ręka. Zadzierzgnięcie zwykle wskazuje na zabójstwo – tłumaczy.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Samobojstwa-na-zlecenie,wid,10798236,wiadomosc_prasa.html

Miała być rozmowa o Okrągłym Stole, ale pytania o śmierć dwóch kapelanów „Solidarności” wyprowadziły gen. Czesława Kiszczaka z równowagi. - Pan mnie pyta o głupoty i plotki. Nie rozmawiam z panem więcej, proszę wyłączyć kamery – stwierdził, odpiął mikrofon i wyprosił Bogdana Rymanowskiego. Wątpliwości budzi np. wypowiedź Kiszczaka, że nie miał wpływu na nie transmitowanie przez telewizję fragmentów obrad Okrągłego Stołu, gdzie minutą ciszy uczczono śmierć księży.
http://www.tvn24.pl/-1,1584622,0,1,przerwany-wywiad-kiszczaka,wiadomosc.html

Za nowego zarządu TVP zdjęto z emisji w TV Polonia film dokumentalny w którym skazane w stanie wojennym krytykowały m.in. dogadywanie się przy „okrągłym stole”, zdjęta ma być także „Misja Specjalna” pokazująca korupcję czy dostatnie życie ubeków i esbeków.
http://piotrjakucki.blog.onet.pl/2,ID358991629,index.html

Przeciwnicy Kościoła zorganizowali spisek wymierzony przeciw pojednaniu chrześcijan czyli Papieża i lefebrystów?
http://fakty.interia.pl/prasa/na_swiecie/news/czy-to-spisek-wymierzony-w-papieza,1253512,3346

Należące do Agory radio TOK FM wyemitowało wcześniej nagrany wywiad z Prezesem Kaczyńskim. Tymczasem “Wyborcza” krytykowała, że za czasów Czabańskiego radiowa Jedynka nagrywała poranne rozmowy z prezesem PiS dzień wcześniej u niego w domu. Fakt, że inni politycy muszą się fatygować do studia, a do Kaczyńskiego wysyłano dziennikarza, ogłosiła “Wyborcza” jako koronny dowód dyspozycyjności publicznych mediów wobec PiS. Chwaląc nowego p.o. szefa Jedynki Wincentego Pipkę za to, że nagrywania Kaczyńskiego zaniechał, grzmiała za to na Krzysztofa Skowrońskiego i żądała jego dymisji, gdy z kolei Trójka, chcąc mieć poranną rozmowę z Kaczyńskim, uległa przyzwyczajeniom polityka.
http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2009/02/02/pisowskie-lizusy-z-agory

Byłoby śmieszne gdyby nie było straszne. Ekolodzy chcą limitować dzieci, bo zagrażają środowisku.
http://www.dzieciaki.net.pl/news/ekolodzy-chca-limitowac-dzieci-bo-zagrazaja-srodowisku

Major Mykoła Melnyczenko, ochroniarz byłego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmy, oskarżył swego dawnego szefa o utrudnianie ekspertyzy nagrań, które mogą pomóc w wyjaśnieniu okoliczności śmierci dziennikarza Georgija Gongadzego. Wg niego gdy stało się jasne, iż wybory prezydenckie wygra Wiktor Juszczenko, Kuczma szukał gwarancji swego bezpieczeństwa w Moskwie. Z ukraińskiej strony rozmowy o gwarancjach bezpieczeństwa dla Kuczmy prowadził w Moskwie ówczesny i obecny przewodniczący Rady Najwyższej (parlamentu) Ukrainy Wołodymyr Łytwyn, ówczesny szef administracji Kuczmy - Wiktor Medwedczuk oraz ówczesny szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Ihor Smieszko. Ze strony rosyjskiej Miedwiediew i Putin. http://wiadomosci.onet.pl/1908837,12,item.html

W przedszkolach w Polsce jest realizowany program UE „Równość od przedszkola”, który ma na celu krzewić równość płci już od dziecka, np. chłopców zachęca się do opieki nad lalkami. Czy skutki takich eksperymentów na dzieciach będą na pewno dobre?
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title,Czolgi-wyjezdzaja-z-polskich-przedszkoli,wid,10818276,wiadomosc_prasa.html

Ciekawe przykłady niewłaściwego funkcjonowania biurokracji w dziedzinie zakupów na Politechnice Wrocławskiej. Czy na innych uczelniach jest podobnie?
http://kju.wemif.net/krzesla

Czy samobójstwo pani oficer ABW było wynikiem presji przełożonych, zbyt gorliwie szukających haków na poprzedników? Tak wydaje się po lekturze artykułu w Dzienniku. Czy zatem Donald Tusk utrzymując, mimo wielu ostrzeżeń, Bondaryka na stanowisku szefa ABW jest pośrednio winny tej śmierci? To śmiała teza, ale wobec np. ministra Ziobro i polityków PiS stawiano znacznie bardziej śmiałe tezy – czy zatem Donald Tusk ma w pewnym sensie krew na rękach?  http://www.dziennik.pl/opinie/article302566/Chora_psychicznie_czy_ofiara_Bondaryka.html

Posłowie PO, PSL i SLD odrzucili prezydenckie weto do ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury mimo, że całe środowisko, od sędziów sądów rejonowych po prezesów sądów najwyższych, skrajnie negatywnie ocenia rozwiązania, które w tej ustawie zostały zawarte. Np. jaki młody człowiek zdecyduje się na wyjazd do centralnej szkoły i ponad pięcioletnie szkolenie, gdy w tym czasie będzie musiał na przykład utrzymywać rodzinę. Taką drogę kariery wybiorą jedynie osoby, które nie dostaną się na inne aplikacje, np. adwokacką.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kownacki-odrzucenie-weta-prezydenta-to-pelna-arogancja,wid,10780159,wiadomosc.html
http://wiadomosci.onet.pl/1902868,11,item.html

Około miliona nowych bezrobotnych, spadek PKB o kilka procent, potężne zatory płatnicze i spektakularne bankructwa, a na koniec silna fala protestów społecznych - to najbardziej prawdopodobny obraz polskiej gospodarki w tym roku. Przyczynił się do tego największy od II wojny światowej kryzys gospodarczy na świecie ale także fatalne błędy popełnione przez polski rząd. Jego główne grzechy to ukrywanie kryzysu i nieumiejętność pozyskiwania unijnych środków.
http://www.niezalezna.pl/article/show/id/15282

Spółki, które zawierały transakcje na opcje walutowe, ogłaszają upadłość albo tną koszty, zwalniając ludzi, by zapłacić bankom swoje zobowiązania. Przedsiębiorcy opowiadają, że banki w ubiegłym roku wręcz naciskały na nich, by zawierali transakcje opcyjne. Bankowy akwizytor odzywał się do nas co kilka dni. Nagabywał, mówił, że przecież wszyscy to kupują. Przedstawił nawet prognozę, z której wynikało, że złoty cały czas się będzie umacniał. I zapewniał, że nie ma żadnego ryzyka.
http://finanse.wp.pl/kat,104762,title,Tysiace-ludzi-moga-stracic-prace-przez-opcje-walutowe,wid,10781835,wiadomosc.html

Na ekrany kin wchodzi amerykańska superprodukcja „Opór”, opowieść o żydowskich partyzantach Tewje Bielskiego. Dla Żydów to bohaterowie, którzy w obliczu Zagłady, zamiast iść jak owce na rzeź, postanowili działać. Zupełnie inaczej postać Bielskiego widzą polscy historycy. Ten film jest piramidalną bzdurą, opisuje rzeczy, jakie na Nowogródczyźnie, w ogóle na Kresach Wschodnich w czasie wojny nie miały miejsca.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,48996,title,Film-o-Zydach-powstancach-to-piramidalna-bzdura,wid,10773660,wiadomosc.html

Rząd Tuska obiecywał pomoc, tymczasem to kpina z nieszczęśliwych ludzi. Zwalnianym w Szczecinie z pracy stoczniowcom proponuje się kursy makijażu, strzyżenia psów, czy układania kwiatów. Dostają oni odprawę, ale bez pracy na niedługo ona starczy.
http://www.wprost.pl/ar/151402/Brudzinski-oferty-dla-stoczniowcow-uwlaczajace

Premier Irlandii ostrzega, że gospodarka może się skurczyć do 2010 r. nawet o 10 proc. Irlandia przyjęła walutę euro, czy to jeden z powodów krachu?
http://www.hotmoney.pl/artykul/6287/1/europa-katastrofalne-polozenie-europejskiego-tygrysa.html

Przedsiębiorcy skarżą się na podwyżki cen energii. W tym roku firmy zapłacą nawet o 90% więcej za prąd niż w ubiegłym - pisze "Gazeta Wyborcza". - Będziemy zwalniać ludzi i ograniczać produkcję - ostrzegają przedsiębiorcy. Urząd Regulacji Energetyki uwolnił ceny prądu dla przedsiębiorców od 1 stycznia 2008 r. W zeszłym roku prąd dla firm podrożał o 25-30%. Biznes, na którego potrzeby idzie ok. 75% zużywanego w Polsce prądu, zniósł tę podwyżkę bez szemrania. Ale w 2009 r. rachunek okazał się bardziej słony - dostawcy prądu domagają się, aby firmy zapłaciły od 40% do 90% więcej.
http://www.finanse.wp.pl/kat,104122,title,Prad-kopnal-firmy,wid,10787186,wiadomosc.html

Jeśli rządowy projekt zmiany ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie zostanie przyjęty, to o odebraniu dziecka rodzicom będzie mógł decydować każdy z 15-tysięcznej armii państwowych pracowników socjalnych. Co jeśli podejmą taką decyzję na skutek doniesienia lub nawet złośliwości?
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Pracownik-socjalny-bedzie-mogl-nam-odebrac-dziecko,wid,10795389,wiadomosc_prasa.html

Z danych o wykonaniu budżetu w 2008 roku wynika, że ustawa o modernizacji armii została złamana. Zamiast 1,95 proc. PKB siły zbrojne otrzymały 1,67. Nie osiągnięto także ustawowego współczynnika 20 proc. wydatków na unowocześnienie armii. Daje to podstawę do postawienia przed Trybunałem Stanu. Nie wiadomo tylko którego ministra - finansów czy obrony.
http://wiadomosci.onet.pl/1906194,11,item.html

Kto stoi za karierą Janusza Palikota? Polacy nie wiedzą o tym, że dla Palikota pracują profesjonaliści z agencji PR-owskich. Jednego z doradców Palikota zatrudnił wcześniej LiD, Gudzowaty, Krauze oraz Stokłosa. Inny był aresztowany, a dziś zasiada na ławie oskarżonych w głośnej aferze. Niektórzy PR-owcy związani ze skandalistą pracują dla rządu Tuska i rządzonych przez PO samorządów. Związki z nim ma także firma, która chce przejąć „Rzeczpospolitą”.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kto-stoi-za-kariera-Janusza-Palikota,wid,10790134,wiadomosc_prasa.html

Zbigniew Ćwiąkalski, wiedząc, że zostanie ministrem, składał senatorowi Henrykowi Stokłosie obietnice twierdzi żona senatora Anna Stokłosa. Mamy świadków i billingi z telefonu męża. Tymczasem w wywiadzie dla tygodnika ,,Wprost” z 2007 r. Ćwiąkalski twierdził, że nie rozmawiał ze Stokłosą w tym czasie.
http://www.rp.pl/artykul/92106,254765_Kiedy_i_o_czym_Cwiakalski_rozmawial_ze_Stoklosa.html

W ocenie sądu, materiał dowodowy, który zgromadziła prokuratura w sprawie Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, jest na tyle bogaty i na tyle szeroki, że z jednej strony uprawdopodabnia popełnienie czynów, które są zarzucane, z drugiej strony powoduje, że obawa o matactwo, wypaczenie wyników procesu nie istnieje. Przeciwko aresztowaniu Karnowskiego wystąpili m.in. arcybiskup Tadeusz Gocłowski, Lech Wałęsa, Władysław Bartoszewski, Aleksander Hall, o. Maciej Zięba i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, marszałek województwa pomorskiego Jan Kozłowski. Wielu wpływowych ludzi boi się, że Jacek K. zacznie zeznawać.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prezydent-Sopotu-Jacek-Karnowski-na-wolnosci,wid,10796210,wiadomosc.html
http://www.rp.pl/artykul/2,255245_Sopot_boi_sie_zeznan_Jacka_K__.html

Mroczna i podejrzana historia Gazety Wyborczej”.
http://www.abcnet.com.pl/node/3103

Szesnaście lat temu “Gazeta Wyborcza”, wspierana przez “Trybunę” oraz tygodniki “Nie” i “Angorę”, zarzuciła Andrzejowi Kernowi - ówczesnemu wicemarszałkowi Sejmu - że jest przestępcą i obywatelską świnią, ponieważ wywarł niedopuszczalny (formalnie i moralnie) nacisk na prokuraturę, policję i inne instytucje w celu odzyskania swej nieletniej córki Moniki, rzekomo uprowadzonej przez rodzinę jej chłopaka. Jednak przysłość pokazała, ze jeśli ktoś jest kanalią to nie Andrzej Kern. I faktów nie zmieni nawet haniebny wyrok Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.
http://marucha.wordpress.com/2008/03/22/stanislaw-remuszko-inny-honor  

Powrót "grupy trzymającej władzę". TVP nie rządzi LPR i Samoobrona, ale lewica. O tym, co się dzieje w TVP pisze Rafał Ziemkiewicz.
http://www.rp.pl/artykul/250763_Powrot__grupy_trzymajacej_wladze___.html

Bank Citigroup, który otrzymał od podatników pakiet ratunkowy o wartości 45 mld USD, zdecydował o zakupie nowego luksusowego samolotu za 50 mln USD.
http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Uratowany-Citigroup-kupuje-samolot-za-50-mln-USD,wid,10785526,wiadomosc.html

Żarty polityczne. Co łączy ZUS z największą aferą na Wall Street? Test czy masz depresję?
http://io-soup-assets.s3.amazonaws.com/asset/0223/3451_3013.jpeg
http://blogmedia24.pl/node/8702

Filip Stankiewicz

Brak głosów