Mistrzostwo Świata Andrzeja Dudy

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Zwycięstwo Andrzeja Dudy jest mistrzostwem świata. Polityk mający przeciw sobie WSZYSTKIE główne telewizje, stacje radiowe, dzienniki, mający przeciw sobie urzędującego prezydenta i stojący za nim aparat państwowy-potrafił zwyciężyć w wyborach. Zwyciężył pomimo jawnych, ordynarnych kłamstw jakimi się posługiwano wobec niego i rodziny.  

Ten sukces jest pozytywnym znakiem, media nie mają decydującego wpływu na rzeczywistość. Jakie były przyczyny porażki Komorowskiego? Myślę że były trzy główne przyczyny..

Pierwsza: żenująca, nachalna, kłamliwa propaganda w mediach. Wiadomo że wszystko w nadmiarze szkodzi.

Druga: Agresywne zachowania Komorowskiego. Miast mówić o sobie i swych sukcesach-przecież ostatnie lata to według niego-pasmo sukcesów, atakował Dudę. Ataki te były toporne i przewidywalne, PO stosuje je bez żadnych modyfikacji od ośmiu lat-ileż można?? Prócz niej, Komorowski posunął się do rzeczy niebywałej w Polsce. Chcąc pozyskać marginalną w naszym kraju grupę-skrajną lewicę-zaatakował religię katolicką, nazywając ją średniowieczem. Było to tym bardziej idiotyczne że wybory odbywały się w dzień ważnego święta-tzw. Zielone Świątki..Tusk próbował ratować Komorowskiego mówiąc-Dzisiaj trzeba tylko trzymać kciuki, pomodlić się za swojego faworyta... Choć jak wiemy zawsze od religii się dystansował..
Trzecia i najważniejsza: Młodzi ludzie, to oni przeważyli. Młodym ludziom nie wystarczy ciepła woda w kranie, nie wystarczy im możliwość wyjazdu zagranicę. Młodzi ludzie chcą perspektyw rozwoju w Polsce, chcą by państwo zaczęło coś dla nich robić. Od obecnej władzy młodych ludzi odpycha też przyswojenie przez PO komunistycznej wizji historii. Komorowski otoczył się startymi komunistami jak Nałęcz, Jaruzelski, Dukaczewski. Popierali go jawnie Kwaśniewski, Cimoszewicz. Pogrzebom komunistycznych dygnitarzy towarzyszy państwowa, oficjalna oprawa. To młodych ludzi oburza. Młodzi oczekują takiej postawy wobec BOHATERÓW-żołnierzy wyklętych, Pileckiego, Inki, Karskiego. Obecnej władzy bliżej do komunistów... 

Oczywiście sukces Dudy byłby niemożliwy bez Pawła Kukiza. To on dokonał rzeczy niemożliwej, rozerwał zwarcie PO-PiS. On pokazał młodym ludziom że ich głos może coś zmienić, pokazał im jak wielu ich jest. Oni chcieli zmiany, więc tym łatwiej było ich Dudzie przekonać do głosowania na siebie...To przeważyło szalę....

Teraz od Dudy zależy co dalej zrobią młodzi ludzie. W kwestii symbolicznej, dziś Duda wykonał pierwszy bardzo istotny gest wobec nich-oddał hołd Rotmistrzowi Pileckiemu. Liczę że jego prezydentura będzie pełna takich zachowań i Polska przestanie układać się z komunistami. Drugą sprawą jaką Duda musi zrobić-musi pokazać młodym ludziom że mogą na niego liczyć w sprawach dla nich istotnych-umowy śmieciowe, praca, łatwiejszy dostęp do mieszkań, ułatwienia dla młodych małżeństw. To są rzeczy najważniejsze dla jego szans na reelekcję i dla szans PiS. Wybory pokazały że reszta społeczeństwa jest "zabetonowana". Młodzi się z tego wyłamali i tylko oni mogą dać PiSowi zwycięstwo wyborcze. Gdy tylko zobaczą że ich znów "olano"-oni też się zabetonują. 

Duda i PiS muszą o tym pamiętać. Młodzi ludzie są kluczem do najbliższych wyborów i co za tym idzie zmian w Polsce. 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (24 głosy)

Komentarze

Według oficjalnych wyników wyborów Duda ostatecznie wygrał o ok. pół miliona głosów. To nie jest dużo. Jestem pewien, że aktywna obecność przedstawicieli Ruchu Kontroli Wyborów, zmniejszyła lub nawet uniemożliwiła wiele matactw, jakie mogłyby się wydarzyć, gdyby takiej kontroli społecznej nie było.

Mam nadzieję, że wkrótce dowiemy się jak ta akcja przebiegała, gdzie uniemożliwiono przekręty, gdzie popełniono błędy i przede wszystkim co trzeba zrobić, żeby jeszcze lepiej przygotować się do jesiennych wyborów parlamentarnych, żeby wynik partii prawicowych był jak najlepszy.

Vote up!
15
Vote down!
0
#1481021

Pół miliona to dużo, zwłaszcza przy tak dużej frekwecji.

Vote up!
5
Vote down!
0

zuberegg

#1481066

nie darują ten przegranej. Bedą robić wszystko żeby nie oddać władzy - "władzy raz zdobytej nigdy się nie oddaje" to jest ichniejszych dewiza, Szehter z GW krzyczał przed wyborami -" nie możemy oddać Polski gówniarzom" Polska jest ich drugą ziemią obiecaną, ich juz nikt na świecie nie chce. Dlatego martwię się,żeby nie zrobili tego co zrobili z tym pierwszym prawdziwym zrywem Solidarności, tej prawdziwej oddolnej prawdziwie POLSKIEJ, jeszcze tej bez Bolków , Mazowieckich, Michników, Małachowskich, Geremków i innych. Do nas Polakow musi dotrzeć - ze to nasz największy wróg.  Jak tego nie zrozumiemy i odpowiednio z nimi tej kwestii nie załatwimy historia może się powtórzyć.

To może nas też dotknąć.

 

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-chazarowie-zmieniaja-nazwy-ukrainskich-miast-2015-05

Vote up!
11
Vote down!
0
#1481022

Młodzi są zawsze nadzieją każdego spoleczeństwa i gwarantem bezpiecznej stabilizacji dla starszego pokolenia. zagłosowali za zmianą i przeciew me(n0dialnym PO-szustom...teraz trzeba toi wykorzystać, dokonac pełnej naprawy państwa, krok został uczyniony...

Vote up!
8
Vote down!
0

Yagon 12

#1481025

teraz trzeba toi wykorzystać, dokonac pełnej naprawy państwa, krok został uczyniony...

Otóż to:)

Vote up!
7
Vote down!
0

zuberegg

#1481067

Trzeba jechac po nazwiskach. Tzn. nazwisko i co zrobil, czego nie zrobil i co zepsul. Czy byl aktywny czy spal. Podac to do wiadomosci publicznej gdzie sie tylko da. Zaczac od gory.

Rozaniec, karabin, Bog, Honor i Ojczyzna.

 

Vote up!
8
Vote down!
0

casey

#1481053

"Jak żyć" - uwierzyli w wagę głosu.

http://prezydent2015.pkw.gov.pl/

Można pisać o "Młodych", Kibicach itd.

 

To wieś jest bastionem.

Klucz do zwycięztwa w wyborach parlamentarnych nie leży na stadionach  - on jest w stodołach polskiej wsi.

 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1481059

Nie ma co dzielić kto skąd jest. Bez "młodych" i kibiców też by brakło...

Vote up!
7
Vote down!
0

zuberegg

#1481068

wyborach w Polsce, sympatycznie o A. Dudzie.

http://www.huffingtonpost.com/2015/05/24/andrzej-duda-elected-president-poland_n_7432554.html?utm_hp_ref=world

Vote up!
7
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1481064

San Marino wygrało z Brazylią.

Vote up!
5
Vote down!
0

Prawda jest cenniejsza od życia

#1481091

Pełna zgoda:)

Vote up!
4
Vote down!
-1

zuberegg

#1481112