Taśma z Jaka-40 nareszcie odczytana!!

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

W cieniu walki górników o swoje miejsca pracy, niezauważona przeszła informacja o odczytaniu najważniejszego materiału-z przebiegu katastrofy smoleńskiej-jaki jest w naszych rękach-taśmy z samolotu Jak-40. Nagranie to może obalić rosyjską wersję przebiegu katastrofy jaki opierający się na niej raport Millera. Myślę że termin w którym poinformowano o tym fakcie nie był przypadkowy. Wybrano taki czas, by informacja zniknęła w zalewie newsów o islamistach, górnikach. 

Do prowadzącej śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazano dwie opinie przygotowane przez Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie w zakresie badań fonoskopijnych dotyczące nagrań: z rejestratorów stanowiska pracy grupy kierowania lotami lotniska w Smoleńsku oraz polskiego samolotu Jak-40 - powiedział PAP mjr Marcin Maksjan z Naczelnej Prokuratury Wojskowej. 

Dodał, że obecnie trwa analiza opinii. - Po jej zakończeniu zapadnie decyzja, czy je upublicznić i ewentualnie, w jakim zakresie - dodał. Jak zaznaczył, zwykle główną częścią tego typu opinii są stenogramy nagranych rozmów. Obie opinie wpłynęły do prokuratury wojskowej we wtorek po południu. Te dwie opinie fonoskopijne mają jednak duże znaczenie zarówno w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej.

Nieżyjący już Remigiusz Muś, były technik pokładowy Jaka-40, utrzymywał, że kontroler z wieży w Smoleńsku zezwolił załodze prezydenckiego samolotu na zejście do wysokości 50 m.                                                                                                  "Jako pierwsze analizowane jest nagranie z wieży, a dopiero później, po wykonaniu tej ekspertyzy, nastąpi opiniowanie dotyczące nagrania z samolotu Jak-40" - informowała w lutym 2013r. prokuratura. 
NPW wyjaśniała, że kolejność tych badań wynikała z faktu, że aby móc precyzyjnie określić czas wypowiedzi zapisanych na rejestratorze Jaka-40, konieczne było uprzednie odtworzenie wypowiedzi z wieży lotniska w Smoleńsku. Rejestrator Jaka-40 zapisywał jedynie rozmowy wykonywane przez radio.
 pap 14-I-2015

Ciekawe ile czasu zajmie prokuraturze analiza otrzymanych materiałów? Mam nadzieję że krócej niż w Instytucie Ekspertyz Sądowych. Mam też nadzieję że praca prokuratorów nie będzie polegać na dopasowaniu taśmy z Jaka-40 do rosyjskiej wersji. Mam nadzieję że upubliczniona zostanie całość nagrania z tego samolotu. Mam też nadzieję że przed ujawnieniem nagrania "seryjny samobójca" nie odwiedzi Artura Wosztyla pilota z Jaka-40 który wtedy lądował w Smoleńsku. Pilot ten potwierdził wersję nieżyjącego śp. Musia...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (20 głosów)

Komentarze

Takie widocznie dostali polecenie

Szkoda że nie czytają podanych treści

Bo głupota ich mózgi nadal popieści

Zastanawia czy Maksjan  pewny się czuje ?

Że z góry o utajnieniu decyduje

Pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
-1

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1460780

Również pozdrawiam:)

Vote up!
3
Vote down!
0

zuberegg

#1460788

Przysłowie mówi ,że nadzieja to matka głupich.  Ja nadzieje mam tylko w Bogu  innej w naszym kraju NIE.  Jeśli teraz nie wyjdziemy na ulice  to sprawdzi się i drugie przysłowie   *Polak przed szkodą i po szkodzie głupi *.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1460787

Podzielam Twój pogląd zdecydowanie.

 

Tylko ULICA.

I ŻADNEJ !

litości dla

POszustów !

łby wszystkie tej wstrętnej, tuskomoruskiej, zakłamanej hydrze należy

POukręcać !!!

 

NO MERCY !

http://old.niepoprawni.pl/blog/1601/octopus-0

Vote up!
1
Vote down!
0
#1460824

No proszę jacy to specjaliści w czytaniu nagrania.. Zajęło im to prawie pięc lat.. Czy warto przywiążywać do "wyniku" jakąkolwiek wagę??

Vote up!
4
Vote down!
0
#1460789

Myślę że warto

Vote up!
5
Vote down!
0

zuberegg

#1460799

Zeznaniami śp. Musia, Wosztyla i reszty załogi Jak-a ZP i PIS się nie zajął(czepił się tylko informacji o poleceniu zejścia do 50m)

A byłoby czym się zająć. Tym czymś jest czas "słyszenia odgłosow" przez załogę Jak-a.

Wosztyl w filmie A.Gargas pt. "Anatomia upadku 2" , otwartym tekstem mówi, ze godzina podawana w raportach jest fałszywa, a on już o 8:38 dzwonił w tej sprawie do Warszawy a wcześniej wykonał jeszcze inne rozmowy.

I co? I nic. Zero reakcji ZP i PIS. Dlaczego tak się zachowują? Ano dlatego, że obalałoby to ich hipotezy na temat przebiegu wydarzeń tego dnia w Smoleńsku, czyli świadomie oszukują Polaków i robią to w interesie Izraela i USA, choć to USA jest uwikłane w ten zamach.

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1460806

Nie sądzę, że to USA jest uwikłane w zamach. Załóżmy, że w Polsce główne partie są na usługach "niewidzialnych" zaborców: PiS jest opcją amerykańsko-żydowską, PO niemiecką a PSL i SLD rosyjską. Stronnictwo ruskie postanowiło wyplewić wpływy jednego z zaborców, czyli usraela i dokonało zamachu pod Smoleńskiem (od razu zaznaczam, że wielu z Poległych w zamachu mogło być szczerymi Patriotami, oszukanymi przez PiS - do tych oszukanych i ja należę). Po zamachu mogliśmy jedynie pomarzyć o tarczy antyrakietowej, która zresztą nie służyłaby nam, ale USA oraz o innych korzyściach z ręki hojnego zaborcy.

Odnośnie ostatniego akapitu uważam, że PiS celowo ignoruje fakty, które jednoznacznie wskazują na zamach dokonany przez Rosję. Ujawni je z poparciem PO (pod warunkiem, że Niemcy będą w konflikcie z Rosją) w momencie, gdy Rosja zacznie realnie zagrażać zachodowi. Wtedy pod wpływem emocji i przepełnieni patosem staniemy do walki i zrobimy pozostałym zaborcom przysługę. Nie daj Boże, żebyśmy ośmielili się wejść w sojusz z Rosją* i zrobić to, co należało zrobić dawno - uderzyć na Niemcy. To byłoby przecież nie do pomyślenia..

 

PS. Nie oznacza to, że nawet w najmniejszym stopniu w imię ewentualnego sojuszu, mielibyśmy prawo podeptać prawdę historyczną i zdradzić Tych, Którzy zostali bestialsko zamordowani przez czerwoną hołotę. Najpierw szach, a potem mat.

Vote up!
3
Vote down!
-3

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1460831

"Nie sądzę, że to USA jest uwikłane w zamach."

Tu nie trzeba coś sądzić lub nie sądzić; wystarczy analiza zachowań USA, i UE po zamachu i ich ludzi w Polsce.

Gdyby nie było uwikłania USA w ten zamach, to USA i UE nie zachowywałaby się tak jak się zachowuje(w końcu to zamach na najwyższych dowodców państwa NATO.

Spróbuj poczytać moje notki na ten temat w Salonie24.pl, może coś Ci się rozjaśni w głowie, bo przecież w komentarzu nie podam Ci argumentów, które zapisywałem przez prawie 5 lat po tragedii.

 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1461246