100 dni Kopacz-tragikomedia

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Dziś podsumowanie 100 dni premierki Kopacz. Nie muszę czekać na jej konferencję by podsumować ten czas. Wiadomo że powie "potrzebuję więcej czasu", "przygotowałam projekty" itd. itp. banialuki. Wiadomo że 100 dni to zbyt mało by coś zrobić, coś jednak zawsze można. Premierka niestety nie pokazała zapału, raczej ciężko ją zobaczyć w pracy. Mimo to te 100 dni przejdzie do historii naszej polityki-tak-przejdzie do historii.

Pierwszy raz zdarzyło się by zgłoszono zaginięcie premiera. Kopacz jest tak zajęta że nie ma czasu na pracę. Z tych 100 dni większość zostało zmarnowane...Choć może to i dobrze biorąc pod uwagę efekty pracy premierki. Od 1 stycznia 2015 dostaliśmy nowy podatek paliwowy. Zdaniem ekspertów ceny benzyny podskoczą od 4 do 6 groszy za litr. Dzięki temu podatkowi tzw. "opłacie zapasowej" nie grozi nam odczucie spadku cen ropy. Pewnie, po co reformować, najlepiej dowalić kolejny podatek...przecież ludzie mają tyle kasy że nie wiedzieliby co z tą zaoszczędzoną na benzynie zrobić.

Z lekarzami negocjował minister widmo, wszak premier Donald Tusk w grudniu 2013 r. dał czas na skrócenie kolejek do lekarzy do marca 2014 roku. "Obecnie do lekarza dostać się coraz trudniej, kolejki lawinowo rosną i na prawie wszystkie wizyty i badania czeka się dłużej – wynika z raportu NIK, do którego dotarła „Rzeczpospolita". Obraz, jaki się z niego wyłania, jest zatrważający." rp.pl 10-XII-2014. Mimo wydłużenia kolejek do lekarzy premierka Kopacz nie widzi podstaw do realizacji obietnicy swego poprzednika....

Ale może te wszystkie działania wynikają z zaniku pamięci jaki trafił się premierce. Nie pamięta bowiem w jakiej partii zaczynała przygodę z polityką. "nie przypominam sobie" wstępowania w szeregi ZSL. Jeśli nawet tak było, to warto było leczyć te dzieci i pracować w tym ośrodku - mówi premier. Co ciekawe o członkostwie premierki w ZSL pamięta obecny rzecznik PSL Kosiński. Liczę że dziś podczas konferencji prasowej premierka opowie jak to z tym ZSL było. Jeśli nadal będzie mieć trudności z pamięcią należy zastanowić się nad dalszym ciągiem jej obecności na stanowisku premierki. Każdy musi przyznać iż zaniki pamięci na tym stanowisku są groźne dla bezpieczeństwa państwa.

Na koniec mała dygresja. Gdy Kopacz była marszałkiem sejmu, część środowisk lewackich zwracało się do niej "marszałkini". Środowiska te wbrew znawcom naszego języka forsowali i forsują nadal takie językowe potworki. Rodzi się więc pytanie dlaczego obecnie do Kopacz nie zwracają się np. premierka, premiera, premielożka? Tylko ciągle tym szowinistycznym premier Kopacz? Czyżby feminazistki uznały że to stanowisko tylko dla chłopów? Czy może granica psucia języka nie sięga tego stanowiska. A może uznały i słusznie zresztą iż takie idiotyzmy językowe ośmieszają kobiety?

Każda woli być premierem niż premierką-chyba że w przedszkolu, zdrobniale. Więc proszę o konsekwencję-albo premierka, albo proszę przestać się wygłupiać z niszczeniem naszego języka.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (21 głosów)

Komentarze

to wymyslmy cos wesolego, nowego np. premierkini nie mylyc z z Kopacz w bikini

Vote up!
6
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1459240

.... a w Toruniu i Krakowie.... już zaczyna się wypiekać  - Premierniki.

.........................

M.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1459242

Dobre:)

Vote up!
6
Vote down!
0

zuberegg

#1459243

.... wiesz ? to jest taki humor przez łzy.

To co "wywinęłli" Arłukowicz i ta wredna, chytra Baba z Szydłowca.... to jest ściema wszech czasów.

Czekam na peany leminów  ?!

Vote up!
8
Vote down!
0
#1459244

dla żenskiej formy:

Wampir - wampirzyca

Premier - premierzyca

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

cui bono

#1459248

Mnie podoba się premiera Kopacz-ka...ona nie ma zaników pamięci tylko uwiią przyzwoitości, moralności i zasad etycznych...jak prawie każdy w sitwie PO-PSL...

 

Vote up!
6
Vote down!
0

Yagon 12

#1459254

Czego się nie dotknie, to sukces, tak wymyślają ubeckie media, i spin doktorzy, proPOganda lepsza od Tuska, czekam z drżeniem serca, kiedy POwie że w Polsce mamy raj, a z nieba będzie spadać manna, a na drzewach będą banany i pomarańcze i inne frukta.

Obyś żyła wiecznie

Vote up!
4
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1459266