Czy premiera można obrazić?

Obrazek użytkownika Wiktor Smol
Kraj

Nie, nie można.

Bo jeśli ktoś w obronie, gwarantowanych przez Konstytucję RP, praw w tym prawa do wolności i zakazu cenzury nazwie notorycznego kłamcę, jakim jest Donald Tusk – oszustem, matołem, czy nawet chu..m, to wyraża tylko swoje prawo do swobodnej wypowiedzi. I na dodatek – używając w tym celu epitetów – podkreśli li tylko prawdziwe cechy charakteru premiera. Jeśli czyni tak znacząca grupa społeczeństwa, to znaczy, że miarka się przebrała. 

Premier, Donald Tusk, jest osobą publiczną i zanim obalą jego, i jego załgany rząd, ten kłamca powinien liczyć się ostrą krytyką.  

Co innego gdyby premier polskiego rządu przestrzegał prawa i był po stronie tych, którzy tego prawa do obrony wolności bronią, wtedy zapewne nie padałyby niecenzuralne hasła. A, że nie przestrzega prawa i na domiar złego łamiąc je kłamie musi liczyć się z ostrą reakcją społeczeństwa.

Pomału odbezpiecza się bomba z opóźnionym zapłonem.
To efekt jego cynizmu, jego nawoływanie do nieposłuszeństwa obywatelskiego wobec rządów koalicji PiS, to efekt tamtej siły uderzenia: dziś fala odbicia podąża do kulminacyjnego momentu – zmiecenia rządów, które wyciskają ten naród z żywotnych soków, a owe wyciskanie kłamliwie nazywają masażem.
 
Szubienica dla Tuska, to za mało!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Właściwie nic dodać, nic ująć, szkoda jedynie, że jemu to, czy go ktoś obraża, czy nie jest kompletnie obojętne.

Najważniejsze, że piastuje.

Resort

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Resort

#219339

wszystko ma swoje granice i kiedyś wszystko ma swój koniec. Myślę, że on, Tusk, musi być na niezłych prochach, bo to co się dzieje wokół jego osoby ruszyłoby nawet kierownika lombardu.

Serwus

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#219365