Wysłać ich na szczaw

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

Gdybyśmy żyli w normalnym kraju, wczorajsza wypowiedź Niesiołowskiego byłaby zapewne jego ostatnią wypowiedzią jako polityka.

Ba, co ja mówię, przecież takich wypowiedzi i wcześniej było dużo. Ponieważ jednak żyjemy w „wolnej Polsce”, tradycyjnie nic się nie stanie.
Bo co by się miało stać? Niesiołowski wysyła polskich wykluczonych (ilu ich jest faktycznie, to sprawa drugorzędna) na szczaw, dosłownie i w przenośni. Samego Niesiołowskiego na szczaw wysłać nikt chyba nie zamierza, choć należałoby zrobić to jak najszybciej, zapewniając mu jak najwięcej kolegów.

Oto rząd szykuje rozmaite zmiany praw pracowniczych, które wyglądają jak sen lewaka o XIX wiecznym kapitalizmie, tymczasem… Cóż – takiego Baumana można czytać i zapraszać na wykłady, dyskretnie przemilczając jego haniebną młodość – ale nie szkodzi to w niczym realizować w praktyce tego, co opisuje w swoich książkach jako najgorsze aspekty globalizacji czy współczesnego kapitalizmu. Zresztą potem się go zaprosi na wykład. Ikona socjalizmu Jacek Kuroń otwierał w Warszawie pierwszego McDonalda, więc czemu ikona myśli lewicowej Zygmunt Bauman nie miałby zamknąć w Polsce ostatniej fabryki?

Lewica, w swej większości przynajmniej, szczęśliwie nie będzie rządowi przeszkadzać w planach likwidacji praw pracowniczych (w skrócie 12 godzin pracy, możliwość niewypłacania świadczeń przez 12 miesięcy, możliwość wezwania do pracy w każdym momencie dla wszystkich bez wyjątku pracowników, obniżenie wynagrodzenia za nadgodziny – o czymś zapomniałem?), mając na głowie odrodzenie się faszyzmu i duchy żołnierzy NSZ. Na razie o te sprawy upomina się tylko „Solidarność”. Czy zdoła coś uratować? Oby.

Tymczasem na Facebooku ktoś zwołuje wielkie protesty antyrządowe na 20 marca. Kłopot w tym, że niespecjalnie wiadomo, kto taki. Nie jest to PiS, nie jest to Solidarność. TV Trwam, kluby GP, narodowcy – również się nie podpisują pod zaproszeniami na wielkie imprezy, których nikt do żadnych urzędów nie zgłasza. Jedynie Solidarni 2010 zapowiadają, że niezależnie od tego, kto jest tajemniczym organizatorem, zapewne się włączą, bo postulaty słuszne.

W zamierzchłych czasach, w początkach polskich forów internetowych, na stronach dla skinów co jakiś czas pojawiał się jakiś użytkownik, który pisał „Słuchajcie, jest nas dużo, może spotkajmy się w mieście x, zrobimy demonstrację, będziemy bić lewaków i pedałów, i śpiewać patriotyczne piosenki.” Potem, ponieważ idea nie znajdowała oczekiwanego poklasku, rejestrował się ktoś taki z drugiego konta i, już jako zupełnie inna osoba, pisał „To świetny pomysł. Musimy coś takiego zrobić.” Na tym się w zasadzie kończyło. W czasach Facebooka być może łatwiej jest wykonać podobny ruch. Byłoby jednak fajnie, gdyby anonimowe (ale Annonymous też się nie podpisują) protesty, zapowiadane na 20 marca nie okazały się po prostu próbą spuszczenia powietrza przed oczekiwanymi, wielkimi demonstracjami Solidarności, TV Trwam, PiS i wszystkich, którzy powinni umożliwić ministrom i parlamentarzystom spokojną i długą konsumpcję szczawiu.

http://www.fronda.pl/a/uwaga-50-tysiecy-manifestantow-ma-20-marca-obalic-tuska-sciema-kto-za-tym-stoi,26674.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

w Szczawiową Wyspę, będącą wzorem dla wszystkich państw UE, krainę mirabelkami i szczawiem płynącą. Ogłoście tę wieść Światu! Bądźmy dumni z naszej Fajowej Szczawiowej Wyspy!!!

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#340805

zwłaszcza zrywane zimą, są wyśmienite. A najlepszy szczaw jest na orlikach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#340847

Po pierwsze, należy być bardzo ostrożnym w przyjmowaniu apelu o zbieranie sie spontanicznie na ulicach. To może być prowokacja, żeby brutalnie zaatakować duże grupy ludzi, zgromadzonych bez zarejestrowania takiej manifestacji. Sprawdzić koniecznie kto to organizuje, na jakich warunkach i czy taka akcja jest prawidłowo zarajestrowana.

Druga sprawa, to wypowiedź Niesiołowskiego. Proponuję wzorem Ruchu Palikota (w reakcji na wypowiedx Wałęsy) zareagować na tą wypowiedź zgłoszeniem stosownego dokumentu na ręce marszałka. Niesiołowski jako poseł,jast o wiele bardziej szkodliwy ze swoją wypowiedzia niż Wałęsa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#340808

gość z drogi

a une na tym tylko skorzystają i prawdziwy Marsz mamy z głowy...co do niesioła...to dno

ale podpisy może  właśnie przy prawdziwym marszu......?

co do Lecha ...to mimo całej złości do niego i na   niego, tym razem zgadzam się z nim w 100 %

na   łonecie jest sonda "ciekawa" klikajmy w odpowiednie okienko,a jakie to wiemy :)

pozdr :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#341248

Uwielbiam zupę szczawiowa i nic na to nie poradzę. pożytek z tegoż Leopolda byłby dla mojej kuchni. Jeno nadzorcę trza postawić, żeby mi nie kradł plonu.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Polecana strona: http://kulturaurle.pl/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#340923

Niesiołowski daje głos, jak  rządzący coś po cichu szykują. Ciekawe jaki projekt nowej ustawy mają do przepchania... 

Tak poza tym to z niego wielkie nic, biegające od meliny do meliny. 

Nawoływania do masowych protestów - bez podpisu, szablon. Autor ma rację, strach przed prawdziwymi demonstracjami, o skali jakiej "Tuskowaci" nawet nie śnią, nie daje im spać. Bułgaria, Słowenia daje do myślenia. Trzeba więc coś zrobić przed, telewizja ładnie to oprawi, a Agata Kowalska z tvn24 znowu będzie mogła powiedzieć, że krzyczano agresywne hasła: Bóg, Honor, Ojczyzna.

Pozdrawiam (10)

Polak 2013

Polak nie pyta ilu  jest  wrogów, tylko gdzie oni są!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#340986

No to nam "dziurawy stefek" został "szczawikiem"  super awans. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#341050