kodeks pracy

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Kolejne fiasko pieczołowicie planowanej zadymy przedwyborczej sprawiło, że nadzieja na „rewolucyjną” zmianę partii rządzącej rozsypała się niczym domek z kart.

Jeszcze na dobre nie przebrzmiało fiasko czerskiego austriackiego kapiszona, a tu kolejna wtopa. Tzw. strajk nauczycieli, od samego początku źle prowadzony, na dodatek pokazujący, że traktowani są oni przez stojącego ciągle na czele ZNP...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Krzysztof Wojczal
Gospodarka

Jeśli ktokolwiek oczekiwał, że PIS będzie gwarantem suwerennego, polskiego rządu, to tej wiosny, w ramach wiosennych porządków, powinien pozbyć się tych złudnych nadziei.

Wspieranie przemysłu farmaceutycznego, wprowadzanie GMO, walka z obrotem gotówkowym. Te programy nie tylko nie zostały zastopowane, ale wręcz nabrały rozpędu...

 

Ponieważ w temacie GMO wypowiedziałem się już tutaj: Pis chce...

3.15
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.2 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Politykierski
Gospodarka

Bez echa minęła ubiegłotygodniowa wypowiedź posła Szejnfelda na temat proponowanych zmian w kodeksie pracy. Przypominam, że według propozycji rozliczanie godzin pracy odbywałoby się w cyklu rocznym (co sprzyjałoby tyraniu po 16 godzin "w sezonie" i odpoczynkiem poza nim) oraz ograniczeniu wysokości wynagrodzenia za przepracowane nadgodziny.
W PR I poseł Szejnfeld poparł te propozycje wskazując,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

Znowu zajęci szczawojadem i makijażem babochłopa nie zauważamy zjawisk naprawdę groźnych. Znowu tak, jak ustawa umożliwiająca pałowanie nas Rosjanom, Płn-Koreańczykom i innym czortom do wyboru oraz ustawa likwidująca dziennikarstwo i adwokaturę (te zawody już nie będą miały obowiązku dochowania tajemnicy) chyłkiem proponowany jest kolejny pasztet!

Poczytajcie sami nowy projekt kodeksu pracy. Nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

Gdybyśmy żyli w normalnym kraju, wczorajsza wypowiedź Niesiołowskiego byłaby zapewne jego ostatnią wypowiedzią jako polityka.

Ba, co ja mówię, przecież takich wypowiedzi i wcześniej było dużo. Ponieważ jednak żyjemy w „wolnej Polsce”, tradycyjnie nic się nie stanie.
Bo co by się miało stać? Niesiołowski wysyła polskich wykluczonych (ilu ich jest faktycznie, to sprawa drugorzędna) na szczaw,...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

- "Kodeks pracy nie jest miejscem przeznaczonym do prowadzenia profilaktyki ale do regulowania stosunków między pracownikiem a pracodawcą " - to odpowiedż minister pracy Jolanty Fedak na propozycję umieszczenia w KP obowiązku wykonywania badań cytologicznych i mammografii przez zatrudniąjace się kobiety oraz w czasie wykonywania dotychczasowych obowiązkowych badań okresowych.

O...

0
Brak głosów