O drugim i trzecim

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

Zapewne nic się spektakularnego nie wydarzy ani drugiego, ani trzeciego maja, jednak dość niepokojące sygnały z Krakowa dają mi mandat do zrobienia tego, co i tak wszak lubię – snucia teorii spiskowej. Nie zdziwiłbym się, gdyby pan Jerzy Miller otrzymał kolejne w swym życiu odpowiedzialne zadanie.

W czym rzecz? Od pewnego czasu głośno i entuzjastycznie zapowiadany jest marsz 2-go maja. Tyle już o nim napisano, że szkoda trochę miejsca. Wiadomo, dziennikarze trUjki, artyści, co to nie oddadzą kropli krwi, ale mają swój nowoczesny patriotyzm bezobjawowy, dziennikarze zaprzyjaźnieni i wreszcie sam majestat III RP, a wszystko ozdobione kuriozalnym orłem z białej czekolady. Mam nadzieję, że ktoś mający czas i odpowiednio trudny dla otoczenia charakter zdecyduje się na złożenie zawiadomienia o profanacji godła państwowego. Cóż, w każdym razie ma być fajnie i nie zabraknie na pewno osób, które o to zadbają, a to spędzając na imprezę tłumy magistrackich i rządowych urzędników, a to malując odpowiedni obraz wydarzenia w mediach. Jak co roku będziemy w tym czasie słuchać sobie na działce polskiego topu wszech czasów w trUjce, ale na czas serwisów informacyjnych będziemy pamiętać, by mieć pod ręką wiadro. Co i innym radzę.

Aby jednak w pełni docenić Polskę fajną, trzeba przeciwstawić ją Polsce niefajnej. Wróćmy do Krakowa. Ksiądz Tadeusz Isakowicz Zalewski i Witold Gadowski piszą, że Jerzy Miler, aktualnie wojewoda małopolski, nie wydał zgody na odbywający się co roku 3 maja marsz środowisk patriotycznych. Władza organizuje tego dnia piknik i nie życzy sobie, by ktoś w tym przeszkadzał. Tymczasem Gadowski zapowiada, że marsz się odbędzie, a jeśli Miller życzy sobie awantury, to czemu nie.
Cóż, skoro w tylu dziedzinach życia wracamy do PRL, czemu nie wrócić do tradycji trzeciomajowej wojny władzy z obywatelami za pośrednictwem milicji. Przepraszam, policji. Zmianą jest tylko to, że dzisiejsza władza zamiast święta pracy zawłaszcza sobie święto flagi.

Zakaz przeprowadzenia demonstracji trzeciomajowej to jednak coś nowego i dość nietypowego, co każe się zastanowić o co tutaj chodzi. Czy przypadkiem nie o to, by w kontrze do fajnej Polski pokazać też tych niedobrych, co to mimo zakazu, nie usłuchali i policja musiała użyć…? Czy po to właśnie ten zaskakujący zakaz? Nie zdziwiłbym się, bo w czym tak naprawdę przeszkadza władzy demonstracja środowisk patriotycznych, dawnych KPN-owców, weteranów opozycji i ich sympatyków? Kiełbasa na pikniku im się od tego przypali? Bez żartów. Jerzy Miller również na szczeblu lokalnym wykonuje swoje zadanie.

By zachwycone stado, spędzone na pochód drugomajowy pamiętało, że są i źli ludzie, którzy gotowi są kopnąć w naszego wspólnego grilla. Byleby nerwy nie przeszkodziły w trawieniu resztek orła z białej czekolady.

http://www.fronda.pl/a/ks-isakowicz-zaleski-czy-jerzy-miller-3-maja-kaze-bic-palami-polskich-patriotow,27811.html
http://wgadowski.salon24.pl/503764,list-do-wojewody-jerzego-millera

aktualizacja
Pojawiło się wyjaśnienie, że demonstracja zgodę uzyskała, natomiast odbędzie się bez udziału władz jak to było w latach powszednich. W związku z tym część wniosków przedstawionych powyżej jest, na szczęście, bezprzedmiotowa, choć dopiero za kilka dni dowiemy się, czy na pewno.

http://wpolityce.pl/artykuly/52468-list-otwarty-w-sprawie-marszu-3-maja-w-krakowie-historia-jest-fundamentem-wolnosci-zapraszamy-do-wspolnego-przemarszu

Brak głosów

Komentarze

To białe nie ma nic wspólnego z czekoladą, jak marsz 'fajnych' - z Polską.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#353733

... po "użytecznym durniu" - J. Millerze, który chodził i nadal chodzi na smyczy Tuskoliniego? 
Gdybym mieszkał w Krakowie, to 3 maja podszedłbym z flagą narodową (która nie jest jego flagą) i trąbką do miejsca, gdzie będzie grillował i specjalnie bym jemu przypomniał o rocznicy uchwalenia Konstytucji. 

Pozdrawiam z 10, Satyr   
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#353768

Pokawałkują i zeżrą - obyśmy nie musieli na to patrzeć.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#353822

Podaję link do proroczego fragmentu filmu "Czas nadziei" Romana Wionczka. Mamy tam pozytywny marsz optymistycznych Polaków, który próbują zakłócić ówcześni pesymiści. Może by to wrzucić na SG?

http://www.youtube.com/watch?v=Zfvw7qi1yy8

Vote up!
0
Vote down!
0

tad9

#353835

Już nie trzeba pisać przez duże "U" - nawet lemingi, przynajmniej te bystrzejsze, chwytają, o co chodzi. Znajomy (leming) powiedział mi niedawno komplement:  -Ty słowo "trójka" nawet mówisz przez "u" zwykłe.

   

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ro</p>

#353834

...idź z wesołym Bronkiem za jego ptakiem

http://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201304/1367171054_gfpixx_600.jpg

Vote up!
0
Vote down!
0
#353840