Budyń tłumaczy świat (cz. 2): Ryszard C. i Stefan N.

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Dopiero ujawnione wczoraj ustalenia łódzkich śledczych pokazują, jak wielka była nienawiść Ryszarda C. do Stefana Niesiołowskiego i, szerzej, do Platformy Obywatelskiej.
O ile bowiem morderca był w stanie zaakceptować (chwilowo) fakt istnienia polityków PiS, umieścić ich na swojej liście i planować pozbawienie ich życia, o tyle Niesiołowskiego nienawidził tak bardzo, że ten po prostu dla niego nie istniał. Jak silna, jak przerażająca musi być nienawiść, która nie każe już zabijać, a nie przyjmuje samego faktu istnienia osoby znienawidzonej, wypycha ją ze świadomości.

Ryszard C. nienawidził Prawa i Sprawiedliwości, jednak potrafił przestąpić próg lokalu tej partii. Platforma Obywatelska budziła w nim jednak emocje o wiele silniejsze, tak silne, że nie potrafił nawet wejść do jej lokalu. Stąd oficjalne ustalenia, że nie mógł się w nim znaleźć. Częstochowski taksówkarz nie mógł przyjść do biura Platformy tak, jak opętany nie może - fizycznie - znaleźć się w kościele.

Siła takich emocji jest jednak tak wielka, że może, co wydaje się nam nieracjonalne, być fizycznie wręcz odczuwana przez drugą osobę. Dlatego Stefan Niesiołowski mógł odczuć fizyczne zagrożenie i nie ma cienia gry aktorskiej w jego ostatnich, dramatycznych wystąpieniach.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Świadkowie tragedii twierdzą, że krzyczał (Ryszard C.), iż chciał zabić Jarosława Kaczyńskiego i "powystrzelać pisowców".

słyszałem na własne uszy i też tak twierdzę.

a gdzie część 1?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#101425

tutaj była:
http://niepoprawni.pl/blog/3/czemu-uciekaja

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#101427

Może wystarczy wizyta w toalecie, kiedy wicemarszałek znów poczuje fizyczne zagrożenie?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#101430

ale koniecznie bez lustra!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#101432

Ваше благородие, госпожа Удача,
Для Ярка ты добрая, Степану иначе.
Восем граммов в сердце Стёпы послали!
Не везёт му в смерти, не везёт в любви.

Pozdrowienia.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#101451