Norwegia, Rosja, Polska... W tych krajach dochodzi do zbrodni politycznych

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Humor i satyra

Oj, niedługo będzie w Europie „gorąco”, i to nie tylko przez to, że wszędzie podkładają bomby i strzelają. Tylko czy stanie się to jeszcze tej jesieni, po Nowym Roku, a może nigdy, jeśli jakimś cudem Donald Tusk zdoła wyprowadzić Europę z kryzysu? Chciałbym wierzyć Premierowi i doświadczeniu Ministra Rostowskiego. Pokładam w nich wszelkie nadzieje, że znajdą rozwiązanie dla Grecji, ale nie zapomną również o Irlandii, Portugalii, Hiszpanii, o stworzeniu planu pomocowego dla Włoch.

Musimy tylko zagłosować na ten rząd w kolejnych wyborach. Dać mu szansę na realizację obiecanych przed czterema laty reform. Myślę, że Donald Tusk wyciągnie (schowany na razie przed opinią publiczną i rynkami finansowymi) rewelacyjny patent, jak wyprowadzić Polskę z kryzysu.

Kryzys-sryzys chciałoby się powiedzieć, mając takich obrońców. Coś mi się jednak wydaje, że to nie do końca tak. W czwartek ustalono, że w konającą Grecję wpompuje się 160 miliardów Euro i jakoś dziwnie o tej informacji milczały serwisy medialne.

Te 160 miliardów razem z „brakującą resztą” mogą do końca wyłożyć Grecję na łopatki robiąc z niej wyłącznie rezydencję dla bogatych krajów z północy Europy. Taka pomoc uczyni z tego kraju bezradnego żuka przewróconego na plecy. 460 miliardów Euro trzeba będzie nie tylko oddać, ale pierwej zarobić. Skądś te wydrukowane papiery trzeba będzie wziąć. Jeszcze nie wiadomo czy ekolodzy nie będą protestować przed wycinką drzew na papier do mennicy. I o to chodzi! Grecja będzie miała problem. Przynajmniej na wakacjach będzie się coś działo. Przy okazji odpokutują za niewolników z Etiopii.

Generalnie uważam, że Unia Europejska pod „polskim” przewodnictwem poradzi sobie z tym problemem. Problemem Grecji i Etiopii.

Myślę też, że coraz niższy standard życia „przeciętnego Bartoszewskiego” (przejadł mi się nadużywany „Kowalski”) zacznie odciągać jego uwagę od „Tańca z gwiazdami”, czy związków kontrowersyjnej wokalistki Ujmy ze zjadaczem pająków. Swoją drogą ta wokalistka należy do Mensy. Wstydźcie się koledzy Łarzącego Łazarza! Czy naprawdę musiał się materializować stereotyp, że tzw. geniusz czyli super-inteligent z Mensy, to okularnik, który nigdy nie widział z bliska ładnego biustu?

Podobno banki proszą się ludzi o kredyty, to znaczy żeby ci je brali, bo same pieniądze jeszcze mają (te papierki mają jeszcze jakąś wartość). Ludzie nie chcą. Doszło do tego, że w reklamie jednego banku gra znany aktor Marek Kondrat, który zaledwie parę lat temu szeroko ogłaszał, że nie chce grać w filmach bo coś mu tam nie odpowiada, a jemu zawsze chodzi o poziom sztuki. Proszę zobaczyć do czego zmuszają się artyści by ratować rynek bankowy przed zapaścią!

Czyli dalej nikt nic nie wie. To kiedy w końcu będzie w Polsce ten kryzys? Na pewno po wyborach, by Tusk mógł ukończyć dzieło ratowania Europy, żeby nie wygrały te okropne Kaczory Dorny, które znowu wszystko zepsują zmniejszając bezrobocie, budząc wzrost gospodarczy i zmniejszając podatki. Przez nich znowu pracodawcom będzie brakować rąk do pracy i będą mieli kłopoty ze znalezieniem pracownika, co wg ekspertów Trybuny Brudu z Czerskiej jest negatywnym zjawiskiem (!). Znowu zepsują nasze relacje z Urosją Europejską.

„Angela! Angela!” chciałoby się krzyknąć niczym mężczyzna pod poprawczakiem w filmie „Psy” Władysława Pasikowskiego. To dzięki temu blond aniołowi ja jednak się tam niczym nie przejmuję. Podobno dziadek pani kanclerz był po kądzieli Polakiem, więc jest poniekąd i naszą Panią Kanclerz. Może zechce dać nam klapsa, ale jak tylko da buziaka Donaldowi Tuskowi na przywitanie, to znikną wszelkie urazy oraz żale, i na pewno znowu będziemy mogli wyjeżdżać do pracy pod folią do Niemiec.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Taaaaa  unia europejska da sobie rade ze wszystkimi problemami bedac pod polskim przywodztwem, Ciekawa uwaga.A propos przecietnego bartoszewskiego to napewno mu dobrze w naszym kraju w przeciwienstwie do przecietnego Kowalskiego.Ciekawie piszesz kolego, rzekl bym nieco zawoalowanie.ikarus.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ikarus

#172108

Tak właśnie wygląda obecny stan naszej niepodległości, jesteśmy sprzedawani jak zwierzęta na rzeź za bezcen przez obecnie władających. Przeciętny Polak ogląda jak głupek kolorowe media i myśli że wszystko jest w należytym porządku. Nadzieja tylko w tym, że nastąpi przebudzenie i skończy się ten koszmarny sen.

Bóg-Honor-Ojczyzna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg-Honor-Ojczyzna

#172111

W latach 60-tych zostały tam odkryte naturalne złoża ropy i gazu co pozwoliło im się błyskawicznie przeistoczyc w jeden z najbogatszych państw na świecie. Nam nie pozwolą czerpac korzyści z gazu łupkowego w myśl zasad naszego obecnego rządu: Dobry Polak to Polak biedny , głupi i zachlany.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#172139

Al-Kaida to łatwy "chłopiec do bicia", gdy dochodzi do aktu terroru. Jak słusznie zauważono już w wieczornych (22 lipca) wydaniach programów publicystycznych, ów rzekomy antyislamski i ultrachrześcijański nacjopnalista, zaatakował nie wypełniony znienawidzonymi "arabskimi brudasami' i "islamskimi fanatykami" meczet, tylko siedzibę rządu i swoich rodaków. W Norwegii członkowie rządu chodzą bez ochrony, więc zabicie premiera nie stanowi problemu. Podobnie jak w Szwecji, kiedy to zabito Olofa Palmego. Oczywiście niewykluczone, że nacjonalistyczne i rasistowskie wypowiedzi zamachowca (jednego z zapewnie kilku), to był taki jego kamuflaż po przejściu na islam, ale ...podejrzewam raczej porachunki wewnątrz norweskiej elity politycznej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#172150

Mix
A co by to było gdyby tak było to sprawką Brukselskich decydentów w Unii Europejskiej by pokazać że kraje nie będące w Unii też mają problemy / by odwrócić uwagę od stanu faktycznego upadającej Unii Europejskiej. To taka hipoteza z księżyca- jednak księżyc istnieje naprawdę i to nie jeden.
W tym brutalnym świecie wszystkie hipotezy można poddać analizie -a co by było gdyby ?
Co do przyszłości Unii Europejskiej to są ostatnie podrygi super chorego europejskiego państwa które chciało zawładnąć narodami Europy.Gra na bankructwa krajów nic im nie da. Kraje w pewnym momencie wystąpią i tak jak po wojnie od podstaw zaczną budować swoje państwa, przy okazji rozliczając sprawców europejskiego krachu.Rozganiając całe towarzystwo gdzie pieprz rośnie.
Być może jak już historia pokazała teraz też zacznie się od Nas.Nie trzeba już dużo a Donek robi wszystko by tak się stało, tylko nie ma o tym pojęcia ,tak jak nie ma pojęcia o kierowaniu Państwem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Mix

#172191