Owsiaku, dlaczego niszczysz WOŚP?

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Gdy WOŚP rozpoczynała swoją działalność byłem jej wielkim fanem. Było to coś nowego, z rozmachem i organizatorzy utrzymywali że jest niezależne od państwa. Stąd wziął się sukces orkiestry, jednak z biegiem lat zacząłem mieć coraz większy dystans do niej i do jej wodza Jurka Owsiaka.

Najpierw padł mit niezależności od państwa, pamiętam naciski Owsiaka na TVP by relacji z orkiestry było więcej, było to żałosne. Następnie mieliśmy upolitycznianie Przystanku Woodstock, gdzie przy muzyce wciska się różnych Żakowskich, Wałęsów, Balcerowiczów to oczywiście w ramach pokazywania "różnorodności" w polityce i światopoglądzie. Nie przeszkadzało by mi to gdyby Przystanek był robiony z prywatnych pieniędzy Owsiaka, jednak jest on finansowany z pieniędzy WOŚP na którą dają pieniądze ludzie o różnych poglądach...Tacy też więc powinni być gośćmi Przystanku.

Ostatnia wypowiedź Owsiaka, w temacie eutanazji grozi już poważnym osłabieniem WOŚP.

29 grudnia 2012 roku Owsiak udzielił wywiadu portalowi dziennik.pl. "Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach".

Inicjatywa czterech parlamentarzystów (Kazimierz Jaworski - senator SP; Marek Sawicki - poseł PSL; Jacek Żalek - poseł PO i Przemysław Wipler - poseł PiS) zaapelowało do niego o wycofanie się z niej. Spowodowało to lekką korektę stanowiska. Nie jestem za eutanazją i nigdy nie byłem. Mówię o dylematach człowieka, który ma odwagę przyznać się do tego, że gdy ogląda cierpienie, to pyta o jego sens. Dyskusja i wymiana poglądów jest ważna - mówił zaś w sobotę w TVN24.

Czyli już nie jest za, tylko chodzi mu o wymianę poglądów. I to wszystko w przeddzień zbiórki której 50% ma być na osoby w podeszłym wieku:)....Ktoś tu ma rozdwojenie jaźni.

Te zachowania polityczne Owsiaka, jego przechył w konkretną polityczną stronę w tak podzielonej wyborczo Polsce skończy się tylko jednym-powolnym zwijaniem się przychodów, więc i zwijaniem się całej WOŚP.

Mimo iż denerwuje mnie coraz większy udział państwa w pobijaniu kolejnych finansowych rekordów WOŚP-przeciętny darczyńca płaci na orkiestrę trzykrotnie -najpierw wrzucając do puszki, następnie finansując udział budżetowych policji, wojska i TVP w organizacji finału, następnie państwowe firmy licytują serduszka i inne gadżety. Jak widać każdy z nas bierze udział w orkiestrze.

Oczywiście patrząc na liczbę uratowanych dzieci należy docenić wagę orkiestry. Jednak z drugiej strony nie należy przeceniać jej sukcesów, biorąc pod uwagę jak wiele dokładamy wszyscy do tego sukcesu.

Mając jednak na uwadze dobro dzieci którym WOŚP pomogła i może pomóc w przyszłości należy zaapelować do Owsiaka by skończył z bawieniem się w politycznego promotora i tubę jednej opcji. Bardzo szybko może stać się grabarzem WOŚP, scena polityczna i poglądy społeczeństwa mogą zmienić się ekspresowo co pokazała choćby afera Rywina...

Skoro już wszyscy płacimy na WOŚP możemy chyba oczekiwać apolityczności...

Brak głosów

Komentarze

On działa zgodnie z założeniami.
A założenia te to rząd młodych dusz.
Po to jest Przystanek.
Gdyby chciał być apolityczny to nie puszczano by go w TVP.
A bez TV Owsiak leży i kwiczy.
Remek

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#320404

Nie ma TV, nie ma Owsiaka...

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#320788

Podstawowy elektorat platformy - osadzeni w pudle,
w ramach wsparcia, kleją puszki w Sieradzu.
Swoi swojemu.
Ku chwale PRLu, i ukradzionych przez komunę pieniędzy
na ochronę zdrowia.
Aby żyło się dostatniej...kiszczakom.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#320423

Ten znaczek pochodzi z tamtego okresu, to było pierwszego ich naciągania w 1992 roku.

Wsparła ją również i Nasz pierwsza stacja piracka TV w PRL/III RP jaką była gdańska Sky Orunia Zbigniewa Klewiado.

Dziś mój stosunek do tego jest taki:

Całkowicie nie zdagadzm się z opinią zawartą w tym zdaniu:

"Oczywiście patrząc na liczbę uratowanych dzieci należy docenić wagę orkiestry."

Za to z tym się zgadzam:

"Jednak z drugiej strony nie należy przeceniać jej sukcesów, biorąc pod uwagę jak wiele dokładamy wszyscy do tego sukcesu."

Proponowałbym każdemu kto chciałby wyciągnąć własne wnioski w sprawie "zasług" WOŚP z jej sprawozdaniami finansowymi oraz zapoznać się z wynikami dużo biedniejszego Caritasu, by móc wyciągnąć właściwe wnioski i zobaczyć jak wielkie marnotrawstwo i kombinatorstw występuje po drugiej stronie, czyli WOŚP i jej MELONA Sp. z o.o. bez całkowitej społecznej kontroli.

Pozdrawiam,

Obibok na własny koszt

 

PS

No chyba, że deprawowanie i upadek moralny polskiej młodzieży i ludzi dorosłych też ma swoją niewymierną cenę, która oni zapisują po stronie swoich korzyści, jak choćby to:

Onwk.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#320441

Te moje pieniądze nie są znaczone na co mają być wydane.W/g jego pseudo religii mogą być przeznaczone na moją ew. eutanazję.Tylko fundacje o określonych celach mogę wspierać.Pies cię Ebay owsiku

Vote up!
0
Vote down!
0
#320483

Ludzi myślących podobnie jak Pan czy jest jest coraz więcej-to wszystko "dzięki" Owsiakowi

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#320790

Z moich wspomnień z tamtych lat:
Druga połowa 1993, mieszkanie na ul. Zwierzynieckiej w Warszawie. Byłem ja (jako chłopak córki właściciela mieszkania), Marek Niedźwiedzki, właściciele mieszkania oraz jeszcze jedna osoba nie pamiętam kto. Rozmowa toczyła się w pokoju, że Marek Kotański (w latach wcześniejszych to właśnie on był promowany jako "guru" młodych) zmienił się bardzo, nie może być dalej idolem dla młodych (Kotański w 1992r. nawrócił się na Katolicyzm). Marek podsunął aby wypromować na idola Owsiaka - "taki śmieszny jąkała, kolega z radia". I tak się stało. Mówię to bo tam byłem i słyszałem tę rozmowę.
A propo jednego z wpisów, pierwszy WOŚP był w 1993r.

-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#320567

Pomyliłem się czy coś z moim mózgiem zaczyna szwankować?
No bo skoro ma być teraz XXI raz ten cyrk, to jak to się stało, czyżby był w jakimś roku dubel.
Już chyba wiem, to był ten cyrk na kanałach w BULU i NADZEJI, że krety i bobry więcej wałów przeciwpowodziowych nie uszkodzą.
Dobrze prawie, bo inaczej cofając się o 21 lat/taki ma być tegoroczny cyrk, wypadałoby na ten rok jak napisałem.
Jeśli moja pamięć i intuicja zawiodła, to bardzo wszystkich przeprasza.

A co nie mogę się pomylić? - wszak jestem tylko i aż człowiekiem.

Pozdrawiam skruszony ;-)

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#320631

Czyli już wiemy komu zawdzięczamy Owsiaka:).

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#320795

Orkiestra nigdy nie była neutralna politycznie ani światopoglądowo. Wolę wesprzeć Caritas, niż wrzucić do orkiestrowej puszki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#320632

Ale tak jednopartyjna jak dziś nigdy nie była...

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#320796